Setari Cookie-uri

Unde am gresit??

Buna!O sa incerc sa va spun pe scurt povestea mea.....Suntem impreuna de aproape 4 ani dar nu locuim inca impreuna ( pentru ca nu vrea el). Cu toate acestea eu ii spal, ii gatesc ,ii fac curatenie etc...
In ultimul timp totul merge foarte prost intre noi, mai ales ca el lucreaza foarte mult si nu ne vedem decat in week-end.Nu-si aduce aminte sa ma sune decat daca are nevoie de ceva pleaca de multe ori la tara fara sa ma anunte, nu ma pot baza niciodata pe el imi promite diverse lucruri si apoi ma lasa balta....
Pe plan sexual, nici nu mai vorbesc, nici urma de asa ceva.Cred ca si-a gasit pe altcineva, desi eu i-am facut de fiecare data totul pe plac.
Unde am gresit?Un sfat, va rog....
kudika163892
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:35
De la: kudika163892, la data 2010-04-08 15:35:36 Buna!O sa incerc sa va spun pe scurt povestea mea.....Suntem impreuna de aproape 4 ani dar nu locuim inca impreuna ( pentru ca nu vrea el). Cu toate acestea eu ii spal, ii gatesc ,ii fac curatenie etc...
In ultimul timp totul merge foarte prost intre noi, mai ales ca el lucreaza foarte mult si nu ne vedem decat in week-end.Nu-si aduce aminte sa ma sune decat daca are nevoie de ceva pleaca de multe ori la tara fara sa ma anunte, nu ma pot baza niciodata pe el imi promite diverse lucruri si apoi ma lasa balta....
Pe plan sexual, nici nu mai vorbesc, nici urma de asa ceva.Cred ca si-a gasit pe altcineva, desi eu i-am facut de fiecare data totul pe plac.
Unde am gresit?Un sfat, va rog....


ca ai fost menajera lui!
sfat.......mergi mai departe!
Celia_29
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:37
Uite de ce nu este bine sa le dai tot barbatilor astora...cand au tot ce doresc se satura foarte repede si esti data la o parte probabil pt o tipa care doar ii cheltuie banutii pe la restaurante...si nu se preteaza la chestii gospodaresti...deci...prea mult timp pierdut pt NIMIC
pupici si bafta la predica de final
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:43
ai oferit prea mult si ai cerut prea putzin in schimb
Dontyyy
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:44
ori este prea sigur pe persoana ta si isi permite orice....ori, s-a cam plictisit de aceasta relatie.....atunci cand iubesti cu adevarat, ai alt comportament fatza de persoana iubita si faci tot posibilul sa o vezi fericita.....cand un barbat incepe sa faca figuri clar ca s-a plictisit de relatie si doreste altceva....
Barbie39
Postat pe 8 Aprilie 2010 15:49
Se pare ca el in tine vede doar o menajera gratuita. Next!
kudika1993
Postat pe 8 Aprilie 2010 16:20
A reusit sa ma enervezi. Pe langa faptul ca ai devenit menajera unui trantor care nu stie sa te respecte, aprecieze sau macare sa te satisfaca sexual ca lumea (stii macar daca asta ar functiona, te-as intelege) mai intrebi cu ce ai gresit.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Aprilie 2010 16:38
E atat de usor de zis....si totusi asa greu de facut....Sunt 4 ani la mijloc, planuri de viitor, famiile noastre care s-au obisnuit cu noi impreuna....
kudika163892
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:31
De la: oxo_White_Rose_oxo, la data 2010-04-08 15:43:36Uite de ce nu este bine sa le dai tot barbatilor astora...cand au tot ce doresc se satura foarte repede si esti data la o parte probabil pt o tipa care doar ii cheltuie banutii pe la restaurante...si nu se preteaza la chestii gospodaresti...deci...prea mult timp pierdut pt NIMIC
pupici si bafta la predica de final


Si eu ii zic mereu ca are pe alta care doar ii cheltuie banii, dar el zice k eu am luat-o razna....Tinand cont ca lucreaza foarte mult castiga extrem de putin (dupa cum sustine el, dar eu nu cred).
kudika163892
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:37
De la: Barbie39, la data 2010-04-08 15:49:18ori este prea sigur pe persoana ta si isi permite orice....ori, s-a cam plictisit de aceasta relatie.....atunci cand iubesti cu adevarat, ai alt comportament fatza de persoana iubita si faci tot posibilul sa o vezi fericita.....cand un barbat incepe sa faca figuri clar ca s-a plictisit de relatie si doreste altceva....

Probabil ca s-a plictisit si doar profita de faptul ca sunt slaba si ca il iubesc prea mult, desi nu merita
kudika163892
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:40
De la: kudika163892, la data 2010-04-08 15:35:36 Buna!O sa incerc sa va spun pe scurt povestea mea.....Suntem impreuna de aproape 4 ani dar nu locuim inca impreuna ( pentru ca nu vrea el). Cu toate acestea eu ii spal, ii gatesc ,ii fac curatenie etc...
In ultimul timp totul merge foarte prost intre noi, mai ales ca el lucreaza foarte mult si nu ne vedem decat in week-end.Nu-si aduce aminte sa ma sune decat daca are nevoie de ceva pleaca de multe ori la tara fara sa ma anunte, nu ma pot baza niciodata pe el imi promite diverse lucruri si apoi ma lasa balta....
Pe plan sexual, nici nu mai vorbesc, nici urma de asa ceva.Cred ca si-a gasit pe altcineva, desi eu i-am facut de fiecare data totul pe plac.
Unde am gresit?Un sfat, va rog....


Il mai iubesti? Simti ca te mai atrage ceva la el? Nu te uita la "cei 4 ani" ca nu e relevant din moment ce el si-a permis sa-si gaseasca pe alta....din cum zici ca se comporta, asa pare, ca si-ar fi gasit pe altcineva. Eu zic sa deschizi discutia asta cu el si nu te lasa daca pare ca te mai vrea doar ca menajera lui....in momentul in care un barbat chiar nu vrea sex, e grav...inseamna ca l-a inrobit altcineva sexual.
Stai calma si timpul le va rezolva pe toate...tu fa doar ce ai de facut ca sa iesi din situatia de menajera....eu l-as lasa "nespalat" sa vedem daca o cheama pe cealalta :-) ....si i-as raspunde "am si eu aceleasi preocupari pe care le ai tu" , "fix pe care le ai tu" apasat...si n-as mai raspunde nimic...
dedeeea
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:42
De la: kudika163892, la data 2010-04-08 17:31:49E atat de usor de zis....si totusi asa greu de facut....Sunt 4 ani la mijloc, planuri de viitor, famiile noastre care s-au obisnuit cu noi impreuna....


mai bine aqm decat cand o sa ai si un copil in brate si el o sa te trateze ca pe o servitoare crezi ca o sa faci fata? si cu copil si servitoarea lui fat-frumos

serios nu o lua in nume de rau banuiesc ca iti este enorm de greu dar este cel mai bine :D

si toate fetele ce au postat aici spun aceleasi lucru i-ai facut pe plac cu toate ai fost extrem de buna pentru el

crezi ca se mai intalneste el cu asha ceva? ce o sa bantuie dupa tine pe la usi cand o s vada ce a pierdut hai faci pe servitoarea bun dar nici mkr sex..:|

pai pt ce stay cu el pt 4 ani care au fost dai incolo decat sa stay asa inca 4..mai bine lipsa nu ai dreptu la nimic afectiune nu,intelegere nu,sex nu?dar ce ai dreptu sa stay dupa fundu lui s faci ce vrea el

tezeste`te!

poate nu am dreptu sa iti spun nimic avand in vedere ca am 16 ani poate ma consideri o copila fara mine si o sa imi spui ce styu eu despre viata dar serios aqm..gandeste`te si la tine nu doar la altii~
_PrInTzEs_
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:44
De la: kudika163892, la data 2010-04-08 17:31:49E atat de usor de zis....si totusi asa greu de facut....Sunt 4 ani la mijloc, planuri de viitor, famiile noastre care s-au obisnuit cu noi impreuna....

Nu te supara, dar atunci sa-i faca mama ta curat, daca il iubeste asa nespus, sau masa ca ea l-a educat asa!
Care planuri de viitor, daca nici nu vrea sa locuiasca cu tine????In care viitor, cel apropiat sau indepartat?
Tu trebuie sa faci ce vrei tu, nu ce vor parintii tai sau ai lui. Daca tu nu esti multumita de relatie o mentii doar pentru ei?
Chiar iti poti inchipui urmatorii 30 de ani cu el? Copii , menaj si sex nesatisfacator?
Traieste-ti viata ta pe care o vrei tu nu pe care o viseaza altii pentru tine.

Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:46
de multe ori nu ne dam seama ce a mai ramas....iubire sau foarte multa obishnuinta...intr-o relatie....nu putem face diferenta...pt ca ajunge sa fie la un moment dat un mod de viata
masline
Postat pe 8 Aprilie 2010 17:47
De la: zambet88, la data 2010-04-08 17:47:34de multe ori nu ne dam seama ce a mai ramas....iubire sau foarte multa obishnuinta...intr-o relatie....nu putem face diferenta...pt ca ajunge sa fie la un moment dat un mod de viata


Mah, chiar si dupa mult timp mai ramane dragoste si daca nu chiar dragoste, atunci respect. Si da, sunt de acord ca poate ajunge un mod de viata in sensul in care nu mai esti dispus sa o iei de la zero dupa 4 ani de zile. Dar, oare e asta ce ii tine pe oameni impreuna, in general? Faptul ca nu mai vor sa o ia de la zero? Poate la romani asa e, sa stea sa indure...dar, in mod normal te tine impreuna compatibilitatea ( dragostea sau chestia pura e la loc prim, o exclud in situatia asta) ...ce vrei tu de la el, ce vrea el de la tine si cum va vedeti in viitor... :-)
dedeeea
Postat pe 8 Aprilie 2010 18:17
In momentul in care spui "relatie"...atunci automat implica toate lucrurile pe care tu le-ai insirat drept...nesatisfacatoare...
Daca le pui intr-o balanta cu cele pe care le consideri tu...fiind bune..(familiile,,,cei 4 ani etc),cineva din exterior ,care este lipsit de sentimente fata de tipul asta...iti va spune cu siguranta ca ar trebui sa te uiti un pic mai adanc...automat se vede ca te roade chestia asta...dar...ce faci in situatia asta?
doar te plangi?
doar ii reprosezi in fiecare zi faptul ca are pe cineva si esti nemultumita?
de ce iti este frica ca vei pierde?(uita-te la ceea ce ai in momentul de fata...si gandeste-te cum ar fi daca ai fi "libera"...poate la fel...sau poate mai bine..)
Daca doar stai si te smiorcai...mai trec inca 4 ani...si situatia va fi la fel...
Sfatul meu...desi nu este usor...pentru ca macar odata in viata toti trecem prin asa ceva...incearca sa il ignori cat poti de mult o perioada...renunta la "serviciile" tale...si in scurt timp o sa ai rezultate..referitoare la "sentimentele lui".
patricioasa
Postat pe 21 Aprilie 2010 11:41
fiind prea buna ai gresit,nu trebuia sa ii oferi totul pe tava....
postelnika
Postat pe 22 Aprilie 2010 17:44
Am si eu o intrebare: cati ani ai? Pentru ca te comporti exact ca o femeie de 40 de ani, care nu mai are nici o speranta sa-si mai refaca viata... In loc sa te bucuri de tinerete, tu speli, calci, gatesti si suspini dupa un fat-frumos caruia putin ii pasa de tine! Cam trist, nu? Stii de ce cred ca sta cu tine...? Evident, pentru ca o faci pe servitoarea...! O menajera , iti ia pe putin 10 milioane, ca sa se ocupe de curatenie si alte cele... Tu in schimb, faci toate lucrurile astea pe gratis... Foarte convenabil pentru el, as putea spune... Ca sa te convingi insa, poti sa-i spui simplu ca nu mai esti dispusa sa-i faci menajul... Vei vedea atunci clar ce sentimente iti poarta! Cu siguranta, nu o sa-l mai vezi la ochi...
Micael
Postat pe 23 Aprilie 2010 12:19
De la: kudika163892, la data 2010-04-08 15:35:36 Buna!O sa incerc sa va spun pe scurt povestea mea.....Suntem impreuna de aproape 4 ani dar nu locuim inca impreuna ( pentru ca nu vrea el). Cu toate acestea eu ii spal, ii gatesc ,ii fac curatenie etc...
In ultimul timp totul merge foarte prost intre noi, mai ales ca el lucreaza foarte mult si nu ne vedem decat in week-end.Nu-si aduce aminte sa ma sune decat daca are nevoie de ceva pleaca de multe ori la tara fara sa ma anunte, nu ma pot baza niciodata pe el imi promite diverse lucruri si apoi ma lasa balta....
Pe plan sexual, nici nu mai vorbesc, nici urma de asa ceva.Cred ca si-a gasit pe altcineva, desi eu i-am facut de fiecare data totul pe plac.
Unde am gresit?Un sfat, va rog....



ai gresit pentru ca te complaci!!!! sfat: regaseste-te!!!!
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Astept pareri de la voi.. 3 De la: kitty_krieger 30 Aprilie 2010 01:11
ma iubeste? ajutor :) 7 De la: Eva32 28 Aprilie 2011 00:33
sa lupt?sau sa renut? 30 De la: dee_bee 27 Iulie 2009 20:21
just a game...sau... 6 De la: fluturel 25 Iunie 2009 05:41
oare ma iubeste in adanul inimii lui 31 De la: mimi_ca29 7 Decembrie 2010 08:27