Setari Cookie-uri

iubesc un barbat care s-a insurat intre timp din ambitie si nu fac si nici nu am facut nimic...

Ne-am cunoscut acum 8 ani , eram in liceu, el in facultate. El a fost un pariu intre mine si o colega, din nefericire am castigat pariul (am fost cea care s-a sarutat cu el, am deviat intr-o relatie idioata, prietenii lui faceau misto de el...."ce umbli cu ciutanca asta?".... ne desparteam, ne impacam, ne certam....cand pleca pe mare imi spunea ca pot sa fac ce vreau cu cine vreau...au fost cativa ani....frumosi si tristi in acelasi timp. Amandoi foarte orgoliosi(prosti), ne certam din orice, fiecare cu fitele, ideile lui, principiile lui, niciunul nu facea ce vroia celalalt. Asa au fost vreo 3 ani, dupa un an de liniste. Vara urmatoare iar a inceput sa ma caute, eu aveam pe cineva, eram convinsa ca nu m simp pt el nimic decat ranchiuna...si aveam o satisfactie cand faceam misto de el (patetica). Venea dupa mine oriunde-l chemam, facea tot ce-l rugam....ii promiteam ca ne vedem si nu apaream sau contramandam intalnirile pana s-a suparat si nu m-a mai cautat, bineinteles ca eu asteptam urmatorul telefon care nu a venit si am inceput sa-mi tai incet incet cate o vena :)
Un prieten comun mi-a povestit ca avea o "prietena" noua...cu care se vedea in mijlocul noptii, s-au vazut de cateva ori....apoi a plecat iar pe mare si a inceput din nou sa ma caute, ca sa aflu dupa 2 luni ca se insoara???????? Tipa a ramas gravida si s-au insurat, el mi-a spus....iar eu le-am urat casa de piatra....
Dupa nunta, vreun an jumate n-am m vbit, eu imi facusem pe cineva, toate erau ok, el era cu treaba lui....pana a inceput sa-mi trimita mail'uri... si a inceput sa mi se planga...de esecul lui in aceasta casatorie cu o fata pe care nu o cunostea, ca el cu o luna inainte de nunta a aflat unde sta fata asta, "cum pot s-o iubesc dupa 4 luni...din care 2 pe mare..."imi tot cerea sa ne vedem, eu pana-n prezent nu m-am intalnit cu el decat ocazional in cluburi unde doar ne-am salutat (dupa vreo ora-doua dupa ce ne vedem), ni se scurg ochii unul dupa celalalt...partenerii nostri se uita la noi...etc.
Amandoi am gresit, casnicia lui m-a legat de maini, nu pot sa ma vad cu el cu toate ca-mi doresc din tot sufletul; copilul lor e superb, stie ca-s fan copii si mi-a cerut sa-l cunosc pe cel mic, dar nu-s eu mama lui...
Uneori ma bucura sa stiu ca ii e dor de mine(stiu ca nu-i corect), iubindu-l cel m ok este sa-mi doresc sa fie fericit in casnicie. Eu nu-l caut niciodata, ii raspund foarte rar pe mess, la tel si la mailuri; a inceput sa ma caute mai rar, dar mi-e frica sa nu cedez.
va rog, dati-mi un sflat!!
cici_bibi
Postat pe 25 Iulie 2008 09:54
Daca nu ati fost suficient de maturi atunci, acuma .. degeaba! Multi dintre noi ne dam seama ce am avut dupa ce am pierdut, dar asta e. Oricum daca era armonie intre voi va casatoreati voi 2. Dar asa nu vad rostul sa aveti o relatie. Nu veti avea armonia dorita si mai raniti si un copil. Daca e sa se desparta s-o faca din cauza lor, nu din cauza ta. Bafta si sa gasesti iubirea adevarata!

Postat pe 25 Iulie 2008 11:20
stiu, ai dreptate, pe principiul asta merg si eu, dar nu-mi pot lua gandul de la el, dar nici el nu ma lasa sa-l uit. Mi-am schimbat nr-ul de tel, mi-am schimbat adresa de mail, inclusiv mess....dar ca sa vezi...
Sar'an mult de tot ca mi-ai rasp, :)
cici_bibi
Postat pe 25 Iulie 2008 11:23
Eu zic sa va mai vedeti, sa mai vorbiti, nu neaparat sa se intample ceva intre voi, , sa vedeti ce simtiti unul pentru celalalt. Daca nu e fericit cu sotia lui, nu inseamna ca o sa fie fericit cu tine....El cauta acum afectiune, el cauta "ceva" ,ce nu gaseste acasa , el incearca sa gaseasca acel "ceva" la tine, asa ca vezi daca merita sa incercati, inainte ca el sa se desparta de sotia lui.

Postat pe 28 Iulie 2008 09:55
din experienta..nu ceda! Iesi, fa-ti viata ta.. Stii k nu merge intre voi, stii cum a fost cand erati impreuna..roata se intoarce..
andreea_luiza
Postat pe 30 Iulie 2008 22:23
Doamne....nu face greseala. O sa suferi mult...eu am patit'o...e rau de tot.Incearca sa il uiti,cauta'ti pe cineva! Si concentreaza'te pe relatia respectiva...N'o sa mearga niciodata.7 ani de zile am taraganat'o asa,si am cedat tentatiei.Mare greseala...mare...o sa fie bine daca vrei sa fie bine. Tine doar de tine.Fa lucruri care iti distrag atentia de la el,stiu ca e foarte greu dar trebuie...
andreees
Postat pe 31 Iulie 2008 03:03
Daca gasea acel ,, ceva" la tine nu te-ar fi parasit niciodata. Nu ti-ar fi spus niciodata ca poti sa faci ce vrei cat e el plecat pe mare.Stia ca el nu poate fi un sfant, de aceea ti-a dat si tie ,, Liber". Nu meriti asa ceva. Si nu mai trai din amintiri. Amintirile sunt pentru batranete. Acum traieste clipa.Iubeste, ca la randul tau sa fi iubita. Dar nu pe fostul...
silvia69
Postat pe 31 Iulie 2008 16:38
e foarte simplu sa spui "iubeste".... am iesit cu f multi indivizi....dar partea trista e ca nu m-am indragostit de niciunul, ieseam cu ei max o sapt...dupa ma lasau rece...de tot.....decat de tipul de care am povestit anterior....care se regasea in perioadele de mai multa sau m putina liniste dintre mine si "veteranul"...
oricum tipul se pare ca-i ok...nu m-a m disturbat...am inceput sa ma gandesc m rar la el...si o sa fie ok...sper peste vreo 2 luni in caz ca nu-mi m da apa la moara :)
cici_bibi
Postat pe 4 August 2008 14:10
Nu are rost sa te complici,sincer,mai ales daca are si copil chiar e foarte aiurea.Probabil ai impresia ca il iubesti pentru ca stii ca e ceva interzis (crede-ma am patit-o asta cu interzisul dar nu era vb de situatie cu copil si bla bla) anyway chiar nu are rost vezi-ti de treaba ta daca el s-a ambitionat cand nu trebuia...ghinionul lui

Postat pe 23 August 2008 16:47
Buna ,te rog,frumos sa ma scuzi,imi pare foarte rau ,ca am vazut mesajul tau atat de tarziu pe net.Dintr-o intamplare foarte simpla am ajuns aici.Eu imi doresc din tot sufletul acum sa fiti impreuna cu tot trecutul uitat si fericiti sa traiti din plin prezentul si viitorul.Parerea mea este ca TREBUIE SA LUPTATI PENTRU IUBIREA VOASTRA,bineinteles tu il cunosti mai bine pe prietenul tau ,dar eu sincer cred ca trebuie sa va mai acordati o sansa,un copil venit dintr-o alta relatie,nu poate sa distruga tot ce ati trait voi atat de frumos.Daca vrei sa vorbim ,mai mult acesta este id-ul meu: carminutza_t@yahoo.com.Si nu uita ,nu poate sa traiaca 2 luni langa alta,ce a trait langa TINE 8ani...........8ANI te astept cat mai repede si va doresc toata fericirea din lume,SA VA AJUTE DUMNEZEU.va rog sa ma scuzati,daca am fost prea insistenta.astept sa imi scrieti cat mai repede
va multumesc
cu nerabdare-CARMINA si eu iubesc,stiu ce inseamna sa lupti pt ce e AL TAU

Postat pe 3 Septembrie 2008 15:29
ptr faptul ca va cunoasteti de atat timp nu are rost sa stricati amicitia voastra PLUS ca daca nu o iubeste pe actuala sotie poate va divorta de ea..... e bine oricum ca tu pastrezi distanta si e doar la stadiul de amicitie ptr ca daca nu ar fi asa te-ai simti vinovata ptr relatia lor. eu zic sa lasi timpul sa treaca si astfel se pot clarifica lucruri si intre ei si in mintea ta...gl
yanny
Postat pe 3 Septembrie 2008 17:37
bafta multa si ne mai vdm pe aici te pup
yanny
Postat pe 3 Septembrie 2008 17:38
si eu traiesc aceeasi poveste ca si tine. numai ca noi ne cunoastem doar de 5 ani.daca gasesti o solutie la problema asta spunemio si mie.ca eu nu stiu ce sa fac.momentan si noi suntem la stadiul de amici numai ca nu mai vb aproape deloc. si am ajuns la concluzia ca tre sa lasam timpul sa treaca si vom vedea ce va mai fi. daca e sa fim impreuna vom fi.el zice ca va divorta dar de 2 ani de cand sa insurat zice asta in continuu, ca nu stiu ce sa mai cred.vreau sal las o perioada sa stea fara mine sa vedem dc ma va mai cauta mai tarziu. si vreau sa divorteze pt ca vrea el , si nu pentru ca sunt eu la mijloc.cu toate ca stiu ca dac il las el nu va mai divorta pt ca ii convine situatia actuala.sincer nu stiu ce sa fac
symo83
Postat pe 4 Septembrie 2008 08:34
Mai fetelor, eu va vad asa tinerele si naive. Oare voi chiar credeti in povesti cu zane si la varsta asta?! Daca iubitii vostri sunt insurati si va tot duc cu zaharelul cum ca nu e fericit in casnicie si ce neinteles e el bla bla bla at de ce Doamne iarta-ma nu ies din casnicia asta in care se simt sufocati si sa se dedice trup si suflet voua? Nu credeti ca asta este o dovada de suprem egoism, adica nu sunt fericiti in casnicie dar sunt fericiti cu voi, numai ca in loc sa ia o decizie in acest sens se complac intr-o situatie de natura a crea confuzie in ambele tabere. Si, culmea, pentru asta vinovate sunt nevestele care, deh, nu stiu sa-si tina bietii sotii langa ele, nu-i asa?
Dar de ce nimeni nu observa egoismul unor astfel de barbati, eu stiu asa ca, daca nu mi-e bine intr-o relatie si nu se mai poate , pai atunci ies din ea cat ai zice 'peste', indiferent daca sunt copii implicati pentru ca si daca raman intr-o astfel de casnicie pe post de mobila (a se interpreta tata surogat) si isi motiveaza decizia prin faptul ca nu vor sa-si faca copii sa sufere dau dovada de un mare egoism in primul rand fata de copilul sau care, mai devreme sau mai tarziu, va simti ceea ce se intampla, apoi in al 2 lea rand fata de amarata de nevasta-sa care, indiferent cat de scorpie ar fi, are dreptul sa-si refaca viata din moment ce relatia nu mai functioneaza si, nu in ultimul rand, fata de voi IUBITELE, care le asterneti viata la picioare si acceptati situatii de compromis.
Sfatul meu este fetelor, chiar daca va implicati intr-o astfel de relatie, punetii pe amarasteni sa aleaga Ori Ori
sn_angela2000
Postat pe 4 Septembrie 2008 17:15
si de ce nu incercati sa fiti impreuna


Postat pe 6 Octombrie 2008 10:59
Ete, na, mai Cici! "S-a insurat din ambitie" pa naiba! S-a insurat pen' ca in momentul ala chiar parea cel mai simplu (si aici fii atenta!) PENTRU EL.
Ciorbele re-incalzite si intoarcerile in trecut doar din cauza ca nu ai gasit INCA pe cineva nu fac decat sa-ti mai piarda alti opt ani din viata (doar ca acum esti cu 8 ani mai in varsta si in alti 8, o sa se resimta rrrau timpul asta pierdut).
Parerea mea e sa-ti faci un test: inchide ochii, si imagineaza-ti viata voastra din viitor bazandu-te pe tot ce s-a petrecut in trecut, nu pe ce ai vrea tu sa fie. Baga in ecuatie si prezenta sotie si copilul (ai zis ca esti fan copii, deci presupun ca o sa insisti ca el sa fie un tata responsabil, nu?) si... inca ceva: nu te gandi ca el o sa divorteze si tzup! o sa sara intr-o noua casnicie cu tine... Eu pot pune pariu ca o sa zica "pas" si ceva de genul ca "de data asta vrea sa se gandeasca bine inainte de a se casatori, sa nu mai faca aceeasi greseala" (ceea ce, din punctul lui de vedere, are un cert sens).
Eu stiu ca tu ai sa faci tot ceeea ce vrei, dar te rog lasa-ma sa stiu cata dreptate am avut, pentru ca eu as paria ca asa se va desfasura scenariul...
Cum spunea cineva inaintea mea, el are nevoie acum doar de un umar pe care sa planga.
Dor_a
Postat pe 27 Octombrie 2008 10:55
Indreapta-ti atentia catre altcineva, si o sa il uiti.
my_melody
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:55
buna, am citit si eu mesajele voastre, parerea mea este ca nu trebuie sa te mai implici intr-o relatie cu el, nu cred ca este in stare sa se desparta de sotie si de copil, problema este ca ii mai trebuie "ceva" sa fie fericit, si acel ceva esti tu, numai ca nu isi mai doreste o relatie serioasa cu tine, iar daca s-ar desparti de sotie nu veti fi niciodata fericiti atata timp cat la mijloc este un copil, va fi mereu legat de mama copilui, si tu vei suferi enorm.
Ai grija de tine si fi atenta la ce vrei sa faci
ely_dulcik_2007
Postat pe 9 Aprilie 2009 21:34
AH DRAGOSTEA ASTA ...CATE BATAI DE CAP DA...
EU SUNT INTR-O SITUATIE INVERSA...EU SUNT CEA CARE M-AM MARITAT DIN AMBITIE ,ORGOLIU SI INCREDERE CA O SCOT EU CUMVA LA CAPAT.
CREDE-MA TE POTI MARITA (RESPECTIV INSURA ..DIN PROSTIE, DINTR-O AMBITIE DE MOMENT..OH DA POTI...INCA CUM!).
APOI ZILELE ITI PAR INFINITE LANGA UN OM CU CARE TREBUIE SA IMPARTI CHESTII VITALE SI MARUNTISURI SI CARE DACA AR FI SINGURA PERSOANA PE CARE O IUBESTI LE-AI TRECE PE TOATE....
..DAR DRAGOSTEA NU E NICIODATA SIMPLA,ITI E DOR DE IUBIREA DE ALTADATA,DE "FLUTURASII" DIN STOMAC DE VORBELE FRUMOASE CARE PAR ACUM ATAT DE DEPARTE...SI ATUNCI IN DISPERAREA TA TE AGATI DE OMUL ACELA DRAG DE ODINIOARA....ASTA FACE ACUM PRIETENUL TAU.
DAR...LA VOI E COMPLICAT E UN COPIL LA MIJLOC SI ORICUM O IEI , SITUATIA IMPLICA MULTA DURERE...
EU ZIC PRIMA DATA SA TE DECIZI DACA IL MAI VREI SAU NU.
PASUL 2 ......DISCUTI CU EL(ORICUM TE CAUTA)SI IL PUI LA INCERCARE.
II SPUI CA VREI SA FITI ODATA IMPREUNA PT RESTUL VIETII DAR SA TE CAUTE SA FACETI "PASUL'NUMAI DUPA CE A DIVORTAT.
STIU ....E DUR...DAR JOACA TARE...DACA INTR-ADEVAR TE IUBESTE O VA FACE...DACA NU ...E CLARA TREABA...
APROPO IA IN ECUATIE IN CAZUL IN CARE FACE ACEST PAS SI TIMPUL DE EXECUTIE...DACA O TOT LUNGESTE....RENUNTA SA TE MAI GANDESTI LA EL...DE FAPT NU STIE CE VREA...
ITI DORESC SA FII FERICITA!
JAQUELLINE
Postat pe 11 Aprilie 2009 01:17
un rezumat ceva ...n am rabdare sa citesc
__LL__
Postat pe 11 Aprilie 2009 01:28
e ca naiba...o sa te deruteze la maxim..crede ma!!! acelais lucru mi se intampla..am fost ku el 4 ani..aceeasi relatie copilaroasa si ambitioasa..iar akum dupa un an..ma cauta..si ne iubim..am avut in timpul asta amandoi relatii serioase..deci chiar credeam k nu l mai iubesc...eu am fost cea care nu l am mai vrut..pt altul..dar acum mi am dat seama k il vreau pe el!!dar o viata ku el nu se poate..la fel ca in cazul tau..nu te lasa invins ade sentimente..care akum sunt..dupa un timp s eschimba si tot asa..traieste ti viata..asta incerc sa fac si eu..e destul de greu..dar mai atrziu o sa vezi k ai facut ce trebuia..nu stii ce ti rezerva viata..surprize mai mari decat termenul in sine desemneaza.."ce i al tau e pus deoparte"!!nu ceda knd nu se mai paote..pt k atunci knd fortezi nota si incerci sa ramai mai mult akolo unde s a terminat pierzi sensul si bucuria vietii,asa cum spunea cineva de aici..pierzi ink 8 ani degeaba!
denyse15
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
toate avem cate un fost..si toti avem cate o fosta 137 De la: kudika029282 30 Septembrie 2010 21:43
dau o tura prin oras dupa domnisoare 7 De la: kudika_23843 15 Ianuarie 2013 11:49
Santajati de proprii copii 26 De la: printesaa_x 17 Ianuarie 2011 10:26
iubire imposibila? 2 De la: darksukkubus69 1 Mai 2010 01:37
indragostita de alt barbat 24 De la: kudika_13098 23 Aprilie 2013 06:38