Setari Cookie-uri

barbatul capricorn:chiar e barbatul perfect???

hmm buna intrebare..e pt prima oara cand am d aface cu un capricorn si mi se pare cel mai indecis individ si ciudat.niciodata nu stiu ce vrea si ce gandese...cand ma vrea..cand nu...acum e plecat si de asemenea nu stiu nimic d el..probbil k o sa revina in glorie si iar o sa ma caute...pur si simplu nu stiu ce sa`i mai fac...imi motiveaza faptul k el mereu e plecat si nu vrea sa se implice pt ca are d suferit dar totusi cat d egoist sa fii?? ideea e k mas atrage f f tare si sunt sigra ca aractia ese reciproca doar k nu stiu cum sa`l abordez p ca e genul cum nu`i convine ceva...se retrage...poate una din voi a mai recut prin asa si ma poate ajuta cu un sfat..nu siu cat d adevarate sunt chestiile astea cu zodii dar eu cred in ele si in general zodia influenteaza comportamentul pers respective.va pup
kudika021776
Postat pe 16 Septembrie 2009 21:56
buna!!
nu ar trebui sa generalizam,insa,fostul meu iubit este capricorn nascut pe 25dec.nu-i port pica si nici bine nu da sa vb urat despre el ,m-ai ales ca suntem amici f buni acum.i-am inteles comportamentul si nu-l condamn asa e el,insa este zgarcit ,tine f mult la el,si nu-si exprima sentimentele niciodata..plus ca daca i se pare ceva aiurea orice ,chiar daca simte ceva pt tine dar nu ti-a spus te lasa.nu vreau sa te dezamagesc.orcum cu barb oricat te-ai chinui,cam la aceeasi concluzie vei ajunge,indiferent de zodie.important este sa-ti dea impresia ca-i pasa de tine si te respecta,restul...bafta!!
ninacocosatu
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:10
a,nu zodia neaparat ci si educatia si anturajul sunt f importante...
ninacocosatu
Postat pe 16 Septembrie 2009 22:14
nu stiu de unde si pana unde aberatia asta cu barbatul capricorn perfect...nu pot sa-mi dau seama cum ti-a venit ideea....sau ai citit pe undeva?/
criss_criss
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:20
nu,nu e !!!
matracucu
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:42
De la: gya01, la data 2009-09-16 21:27:20
De la: kudika029282, la data 2009-09-16 17:50:50
De la: gya01, la data 2009-09-15 18:34:52
De la: kudika029282, la data 2009-09-15 18:29:28
De la: andra_ale, la data 2009-09-15 10:29:08
De la: alexutza_yoyo, la data 2009-03-25 10:30:15am si eu o intrebare....d knd tot stau cu el nu mi-a facut nicio faza k ar vrea s m insele...chiar e atat d cuminte?


In afara de iubitul meu...toti amicii mei sunt capricorni...si ii vad ca niste barbati calzi si cumpatati in relatiile pe care le au...din cate imi povestesc fetele:)

Un lucru stiu sigur...nu le place minciuna! si desp0re inselat, daca ajung sa iubeasca persoana de langa ei...nu vor insela niciodata!

Multa bafta si nu mai fi suspicioasa!

ai dreptate..daca un capricorn ajunge sa isi iubeasca partenera nu va avea motiv sa o insele..dar oare cati barbati capricorni ajung sa isi iubeasca partenerele....ce ziceti...?


Si prietenul meu este capricorn, sunt cu el de un an si pana acum pot spune cu certitudine ca nu m`a inselat niciodata! In schimb sunt alte probleme

stai ca nu e niciodata tarziu sa te insele esti prea tanara pentru asta...cand o sa mai imbatranesti o sa il vezi cu alti ochi....


Fiecare raspunde in functie de propria experienta. Ce va fii pe viitor...nu se stie niciodata!


Nu cred ca tine de zodii iubirea...insa aveti dreptate, dintre toti barbatii...cred ca celor din Capricorn le trebuie mai mult timp pana sa se indragosteasca si apoi, un alt...mult mult timp ...pana sa le spuna si partenerelor acest lucru!
andra_ale
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:02
chestia asta e valabila doar barbatilor capricorn?
pentru ca eu sunt femeie capricorn si ma indragostesc foarte repede ..si nu ascund niciodata lucrul acesta.
anna_zece
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:06
cel mai perfect... da' cel mai perfect....

Diavolyta_
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:03


Barbatul capricorn...hmm...mut si surd la sentimentele altora,cum e fata perfecta pentru el...SUPUSA,eu sunt leu iar el capricorn bineinteles,nu ai place sa fie contrazis,nu iti spune ca te iubeste decat foarte rar,se eschiveaza in momentul in care trebuie sa dea explicati....cred ca as obtine mult mai mult de la el daca as fi diplomata..dar sunt prea orgolioasa sa fac compromisuri...eu consider ca barbatul si femeia au drepturi egale si rolul femei nu este sa joace dupa cum vrea barbatul cred ca am trecut de etapa asta caci ne aflam deja in 2009...nu-i asa?Leu-capricorn...un esec....,astept si alte pareri de la femeile din zodia leu care au un capricorn alaturi...l
kudika069652
Postat pe 19 Septembrie 2009 20:18
De la: kudika069652, la data 2009-09-19 20:18:38

Barbatul capricorn...hmm...mut si surd la sentimentele altora,cum e fata perfecta pentru el...SUPUSA,eu sunt leu iar el capricorn bineinteles,nu ai place sa fie contrazis,nu iti spune ca te iubeste decat foarte rar,se eschiveaza in momentul in care trebuie sa dea explicati....cred ca as obtine mult mai mult de la el daca as fi diplomata..dar sunt prea orgolioasa sa fac compromisuri...eu consider ca barbatul si femeia au drepturi egale si rolul femei nu este sa joace dupa cum vrea barbatul cred ca am trecut de etapa asta caci ne aflam deja in 2009...nu-i asa?Leu-capricorn...un esec....,astept si alte pareri de la femeile din zodia leu care au un capricorn alaturi...l

dar relatia berbec-capricorn cum este....?
kudika029282
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:16
Urasc generalizarile!Cum ar putea barbatul Capricorn sau din oricare alta zodie sa fie perfect?Aspectele planetare sub care ne nastem ne da fiecaruia plusuri si minusuri.Zodia fiecaruia traseaza cateva aspecte generale,detaliile sunt date de alte aspecte,ca de exemplu unde se situeaza Marte pe harta natala a barbatului. Daca ne luam numai dupa zodia Capricorn , acesti barbati nu vor relationa bine cu femeile prea extrovertite pentru ca sunt foarte ascunsi si inchisi in ei, niciodata nu o sa stii ceea ce gandesc cu adevarat.Vor sa aiba momentele lor de liniste si singuratate,asa ca o sa treaca prin perioade de timp cand o sa se retraga singuri in locul lui.Are toanele si
tabieturile sale si poate in multe cazuri sa fie coleric. Nu judecati pe cineva pana nu il cunoasteti bine, poate sa va surprinda negativ cand va asteptati mai putin!
Amora
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:47
De la: kudika070411, la data 2009-09-25 10:09:34Nu stiu cum e relatia voastra dar relatia mea ,scorpioanca cu el este.....sa zicem deosebita..:) Un barbat minunat intr-adevar ..din multe puncte d evedere...Singurele defecte din pct meu de vedere sunt ZGARCENIA ,as putea zice ca ere niste fantezii sexuale mai ciudate, de inselat nu m-a inselta decat la nivel virtual ,asta dc putem numi inselat(acolo isi satisface fanteziile si la acel nivel raman).....Zgarcenia afecteaza cel mai mult relatia,in rest e tandru ,iubitor,de casa...

capricornul meu din contra e foarte cheltuitor si nu sufera sa faca economii la bani
kudika029282
Postat pe 25 Septembrie 2009 18:49
nu exista barbatul perfect
yumy
Postat pe 26 Septembrie 2009 17:24
barbatul capricorn sa fie perfect... niciodata.....credetima sunt cei mai afemeiati....si acuma plang din cauza unuia...deschide ti ochii fetelor...sunt actori buni...singura calitate...pe langa k sunt buni la pat
kudika071319
Postat pe 28 Septembrie 2009 03:27
De la: kudika071319, la data 2009-09-28 03:27:08barbatul capricorn sa fie perfect... niciodata.....credetima sunt cei mai afemeiati....si acuma plang din cauza unuia...deschide ti ochii fetelor...sunt actori buni...singura calitate...pe langa k sunt buni la pat

capricornul meu e un inger tandru si senzual e chiar barbatul ideal nu e chiar asa de afemeiat...iar cele care plangeti dupa capricorni sunteti niste fraiere...sunt cei mai buni amanti...stiu cum sa iubeasca o femeie
kudika029282
Postat pe 28 Septembrie 2009 16:24
nu cred lucrurile aste ,dar acum opinile sunt impartite .
piper
Postat pe 12 Octombrie 2009 19:04
din excperienta mea cu7 un capricorn as spune despre el k e cel mai mincinos stie sa joace teatru f bine e razbunator, profiror fals.. iar de inselat nci nu se mai pune problema.. e atat de egoist si parsiv si fals.. om mai rau k asta nu ma intalnit de cand ma stiu.. cu toate k am avut o rel lunga cu el.. avea tot ce isi doarea langa mine.. dar.. nu stie sa aprecieze nimik.. stie doar sa isi bata joc cat mai mult. si sa raneasca prin orice modalitate.... doar pare barbatul perfect pana il descoperi cine e cu adevarat .. fetelor aveti grija cu ei k par niste ingerasi... dar sunt draqci in persoana.. tineti ochii mari deschisi in privinta lor.. mie nu mai imi trebuie cat o-i trai unul k el.. pot doar sa va zic, k fecioarele sunt total opusul lor...
acum asta e parerea mea.. si expeerienta f urata si dureroasa prin care am trecut.. si care a lasat niste urme f adanci..
gabitza_cta
Postat pe 18 Octombrie 2009 04:35
De la: gabitza_cta, la data 2009-10-18 04:35:54din excperienta mea cu7 un capricorn as spune despre el k e cel mai mincinos stie sa joace teatru f bine e razbunator, profiror fals.. iar de inselat nci nu se mai pune problema.. e atat de egoist si parsiv si fals.. om mai rau k asta nu ma intalnit de cand ma stiu.. cu toate k am avut o rel lunga cu el.. avea tot ce isi doarea langa mine.. dar.. nu stie sa aprecieze nimik.. stie doar sa isi bata joc cat mai mult. si sa raneasca prin orice modalitate.... doar pare barbatul perfect pana il descoperi cine e cu adevarat .. fetelor aveti grija cu ei k par niste ingerasi... dar sunt draqci in persoana.. tineti ochii mari deschisi in privinta lor.. mie nu mai imi trebuie cat o-i trai unul k el.. pot doar sa va zic, k fecioarele sunt total opusul lor...
acum asta e parerea mea.. si expeerienta f urata si dureroasa prin care am trecut.. si care a lasat niste urme f adanci..

nu sunt de acord cu parerea ta...barbatul capricorn pot sa spun ca e chiar cel mai bun barbat pe care l-am intalnit are toate calitatile pe care trebuie sa le aiba si este cel mai bun amant la pat cel putin din punctul meu de vedere
kudika029282
Postat pe 18 Octombrie 2009 21:59
pai parerea ta o fi asa dar traieste tu cu unul ceva mai mult timp nu doar k amant si o sa ii vezi adevarata fata pt k stie sa joace un teatru nemaipomenit...asa cu pt tine e un amant bun poate asa e si pt altele dar sa ai o relatie cu el totul nu se face in pat..
gabitza_cta
Postat pe 20 Octombrie 2009 00:51
De la: gabitza_cta, la data 2009-10-20 00:51:12pai parerea ta o fi asa dar traieste tu cu unul ceva mai mult timp nu doar k amant si o sa ii vezi adevarata fata pt k stie sa joace un teatru nemaipomenit...asa cu pt tine e un amant bun poate asa e si pt altele dar sa ai o relatie cu el totul nu se face in pat..

nu e valabila afirmatia ta la toti barbatii capricorn..cel putin al meu nu joaca teatruchiar daca am o relatie de trei ani cu el si asta nu inseamna ca totul se face in pat
kudika029282
Postat pe 20 Octombrie 2009 19:58
eu sunt cu un capricorn de 10 ani...si cunosc si alti capricorni...sunt reci,perversi,profitori,curvari,mitomani...au toate defectele posibile si imposibile...si femeile si barbatii...n-as mai fi cu un capricorn niciodata....
kudika182094
Postat pe 7 Iunie 2010 16:07
De la: kudika182094, la data 2010-06-07 16:07:57eu sunt cu un capricorn de 10 ani...si cunosc si alti capricorni...sunt reci,perversi,profitori,curvari,mitomani...au toate defectele posibile si imposibile...si femeile si barbatii...n-as mai fi cu un capricorn niciodata....
exact asa este cum spui..si eu am fost cu un capricorn divortat care era rece ..pervers curvar si profitor ii placea mereu sa ceara bani de lai femei si refuza sa-i mai dea banii inapoi...
kudika029282
Postat pe 9 Iunie 2010 08:45
odata intrata in sufletul unui capricorn acolo vei ramane!acesti barbati sunt neincrezatori,le e teama sa primeasca iubirea in viata lor,de aceea experimenteaza,dar odata gasit acest sentiment nu te va insela ever!!!!!!!am o relatie cu un capricorn pe care il cunosc de 6 ani iar noi avem o relatie de 2 ani.am avut ocazia sal cunosc indeaproape cum este si am invatat sa il invat sa primeasca iubirea in viata lui,si vreau sa spun ca nu am avut niciodata probleme,mai ales tentative de inselaciuni.....te poop si ai incredere in el!!!!!!!!
korryna
Postat pe 28 Iunie 2010 00:22
app,am vazut intrebarea dar relatia dintre femeia berbec si barbatul capricorn......eu sunt berbec,si de 2 ani avem o relatie minunata,sunt niste zodii extrem de compatibile!!!!!!!
korryna
Postat pe 28 Iunie 2010 00:25
korryna Data: 2010-06-28 00:25:15
app,am vazut intrebarea dar relatia dintre femeia berbec si barbatul capricorn......eu sunt berbec,si de 2 ani avem o relatie minunata,sunt niste zodii extrem de compatibile!!!!!!!

Daca tot vb de compatibili :)) ce ziceti dintrre fecioara (fata ) si scorpion ( baiatul) cat de compatibil is ??? o sugestie careva : D?
kudika175792
Postat pe 28 Iunie 2010 00:30
Perfect ? In cazul meu, mincinosul perfect .

Postat pe 28 Iunie 2010 07:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE ZICETI DE COMBINATIA: BARABAT TAUR - FEMEIA BERBEC 12 De la: caisa 28 Septembrie 2011 16:39
eu taur el scorpion??? 23 De la: ddanutzza 18 Aprilie 2013 00:58
eu fecioara el berbec.... 21 De la: _dulcik_ 28 Martie 2009 10:15
eu zodia berbec el zodia scorpion ce pareri aveti... 6 De la: mika_elaaa 25 Aprilie 2010 17:10
ce spuneti despre barbatul sagetator si femeia leu? 7 De la: elenakarla 22 Aprilie 2009 14:28