Setari Cookie-uri

Ce parere aveti despre italieni?

Am cunoscut de curand un barbat de origine italiana e foarte dulce si dragastos, e primul barbat de aceasta origine pe care il cunosc si nu stiu prea multe.
Astept parereile voastre.
alexia30
Postat pe 30 Martie 2009 10:20
hmmm...k peste tot depinde de la om la om, eu am cativa amici italieni si sunt chiar super de treaba fara fite si figuri...dar mai sunt si aia de au in buzunar 100 de euro si au impresia k au lumea la picioare,asa k depinde da-i timp sa-l cunosti nu se va putea preface la nesfarsit asa in cazul in care nu este asa dragutz cum spui tu...timpul iti va arata adevarata lui fata
bruneagra25
Postat pe 30 Martie 2009 10:40
Asa cum noi pentru ei suntem "mamaligari", asa sunt ei pentru mine "macaronari". Atat.
koph
Postat pe 10 Aprilie 2009 09:54
PAREREA MEA E CA SUNT OAMENI INTRE OAMENI, ASA CUM NU POTI SPUNE DE TOTI ROMANII CA-S HOTI, SAU TOTI SUNT DESTEPTI.
dESI IN GENERAL VORBIND AM OBSERVAT CA EI CONSIDERA ROMANII MAI PREJOS CA EI, CA NATIE. aM CUNOSCUT SI PORTUGHEZI, ITALIENI, ARABI ETC.IN RELATIILE DE SERVICIU.
TREBUIE SA VEZI IN PARTICULAR ACUM E ALTCEVA.. POATE NE SPUI TU CUM E EL, CA SA INVATAM CATE CEVA DESPRE STRAINI.bAFTA
azalis
Postat pe 10 Aprilie 2009 10:00
De la: alexia30, la data 2009-03-30 10:20:18Am cunoscut de curand un barbat de origine italiana e foarte dulce si dragastos, e primul barbat de aceasta origine pe care il cunosc si nu stiu prea multe.
Astept parereile voastre.
eu am cunoscut pe cineva in urma cu multi ani ,a fost o iubire ff frumoasa romantism pasiune ..de toate ..asa ca succes
iozefina
Postat pe 10 Aprilie 2009 10:05
La general vb sunt buni si romantici ,sunt calzi , blanzi si intelegatori .prietena mea este italianca si are un suflet mare ,prin intermediul ei ,l-am cunoscut si pe sot care este un tata si un om minunat .Verisoara mea este maritata cu un italian care este muncitor si intelegator si niciodata agresiv . In consecinta ....sunt oameni buni .
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 14:02
Sunt cam periculosi...am auzit k nu prea poarta chiloti...
BogdanPaul
Postat pe 3 Mai 2009 21:09
or fi si ei oameni..ca toti ceilalti...
focsa05
Postat pe 3 Mai 2009 21:11
De la: alexia30, la data 2009-03-30 10:20:18Am cunoscut de curand un barbat de origine italiana e foarte dulce si dragastos, e primul barbat de aceasta origine pe care il cunosc si nu stiu prea multe.
Astept parereile voastre.

sunt oameni.......cu bune si rele

Postat pe 3 Mai 2009 21:14
Sincer,in general ii consider tipii care stiu cum sa suceasca mintile unei femei,indiferent daca la prima vedere aceasta nu il place
DianaGygax
Postat pe 3 Mai 2009 21:45
Am spus asta facand o comparatie intre ei si...romani
De ex...ambii vor acelasi lucru,sex sa spunem;romanii o spun mai pe fata in schimb italienii te "zapacesc". Nu o spun ca pe o experienta :)) ci ca pe o observatie.
DianaGygax
Postat pe 3 Mai 2009 21:53
De la: scorpyow10, la data 2009-05-03 21:57:36
De la: koph, la data 2009-04-10 09:54:30Asa cum noi pentru ei suntem "mamaligari", asa sunt ei pentru mine "macaronari". Atat.


dami voe s'ai cant eu ceva LASANE LASANE LASANE MACARONARULE
vreau s'ai dau un sfat si te rog sa'il trasmiti,spunei in felul urmator:sa ea toti macaronari din romania,
sa pece acasa si sa stea cam400...500de ani

da de ce sa pece?? eu vleau sa mai stea.... de ce nu vlei sa peci tu si sa ne lasi in pace cu aberatiile oare de ce nu vlei sa peci de ce???
bruneagra25
Postat pe 5 Mai 2009 10:12
De la: bruneagra25, la data 2009-05-05 10:12:29
De la: scorpyow10, la data 2009-05-03 21:57:36
De la: koph, la data 2009-04-10 09:54:30Asa cum noi pentru ei suntem "mamaligari", asa sunt ei pentru mine "macaronari". Atat.


dami voe s'ai cant eu ceva LASANE LASANE LASANE MACARONARULE
vreau s'ai dau un sfat si te rog sa'il trasmiti,spunei in felul urmator:sa ea toti macaronari din romania,
sa pece acasa si sa stea cam400...500de ani

da de ce sa pece?? eu vleau sa mai stea.... de ce nu vlei sa peci tu si sa ne lasi in pace cu aberatiile oare de ce nu vlei sa peci de ce???


si cati ani are macaronarul tlau???
scorpyoW
Postat pe 5 Mai 2009 17:42
De la: scorpyow10, la data 2009-05-03 21:57:36
De la: koph, la data 2009-04-10 09:54:30Asa cum noi pentru ei suntem "mamaligari", asa sunt ei pentru mine "macaronari". Atat.


dami voe s'ai cant eu ceva LASANE LASANE LASANE MACARONARULE
vreau s'ai dau un sfat si te rog sa'il trasmiti,spunei in felul urmator:sa ea toti macaronari din romania,
sa pece acasa si sa stea cam400...500de ani


Schimba tastatura...
koph
Postat pe 7 Mai 2009 15:09
De la: scorpyow10, la data 2009-05-05 17:42:26
De la: bruneagra25, la data 2009-05-05 10:12:29
De la: scorpyow10, la data 2009-05-03 21:57:36
De la: koph, la data 2009-04-10 09:54:30Asa cum noi pentru ei suntem "mamaligari", asa sunt ei pentru mine "macaronari". Atat.


dami voe s'ai cant eu ceva LASANE LASANE LASANE MACARONARULE
vreau s'ai dau un sfat si te rog sa'il trasmiti,spunei in felul urmator:sa ea toti macaronari din romania,
sa pece acasa si sa stea cam400...500de ani

da de ce sa pece?? eu vleau sa mai stea.... de ce nu vlei sa peci tu si sa ne lasi in pace cu aberatiile oare de ce nu vlei sa peci de ce???


si cati ani are macaronarul tlau???

de unde ai tras u cocluzia k eu am vreun macaronar???
bruneagra25
Postat pe 7 Mai 2009 15:10
De la: bruneagra25, la data 2009-05-07 15:10:34
De la: scorpyow10, la data 2009-05-05 17:42:26
De la: bruneagra25, la data 2009-05-05 10:12:29
De la: scorpyow10, la data 2009-05-03 21:57:36
De la: koph, la data 2009-04-10 09:54:30Asa cum noi pentru ei suntem "mamaligari", asa sunt ei pentru mine "macaronari". Atat.


dami voe s'ai cant eu ceva LASANE LASANE LASANE MACARONARULE
vreau s'ai dau un sfat si te rog sa'il trasmiti,spunei in felul urmator:sa ea toti macaronari din romania,
sa pece acasa si sa stea cam400...500de ani

da de ce sa pece?? eu vleau sa mai stea.... de ce nu vlei sa peci tu si sa ne lasi in pace cu aberatiile oare de ce nu vlei sa peci de ce???


si cati ani are macaronarul tlau???

de unde ai tras u cocluzia k eu am vreun macaronar???



dc te bagi u???
scorpyoW
Postat pe 7 Mai 2009 16:41
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 14:04
De la: scorpyow10, la data 2009-05-07 16:41:11
De la: bruneagra25, la data 2009-05-07 15:10:34
De la: scorpyow10, la data 2009-05-05 17:42:26
De la: bruneagra25, la data 2009-05-05 10:12:29
De la: scorpyow10, la data 2009-05-03 21:57:36
De la: koph, la data 2009-04-10 09:54:30Asa cum noi pentru ei suntem "mamaligari", asa sunt ei pentru mine "macaronari". Atat.


dami voe s'ai cant eu ceva LASANE LASANE LASANE MACARONARULE
vreau s'ai dau un sfat si te rog sa'il trasmiti,spunei in felul urmator:sa ea toti macaronari din romania,
sa pece acasa si sa stea cam400...500de ani

da de ce sa pece?? eu vleau sa mai stea.... de ce nu vlei sa peci tu si sa ne lasi in pace cu aberatiile oare de ce nu vlei sa peci de ce???


si cati ani are macaronarul tlau???

de unde ai tras u cocluzia k eu am vreun macaronar???



dc te bagi u???

de aia
bruneagra25
Postat pe 14 Mai 2009 08:57
nu poti baga un popor intreg in aceeasi oala , sunt si nenorociti stai linistita
Peony
Postat pe 14 Mai 2009 15:48
scorpi......pai ne mai intrebam de ce sunt ei xenofobi cu noi?.....pentru ca suntcativa asa ca tine ca...... SI daca. ar spune ei ......IA LUATI=VA VOI TOTI ROMANII DIN ITALIA SI DUCETIVA.....pe tine oricum nu te intereseaza....nu-i asa?... AUZI MAI DRAGA?......invata sa APRECIEZI SAU SA DEZAPRECIEZI O PERSOANA DUPA FELUL EI DE A FI ......NU DUPA O NATIE INTREAGA....... .......
ferero
Postat pe 19 Mai 2009 05:08
italienii sunt f dragastosi ,romantici...intr-un cuv genul de barbat dupa care multe femei viseaza si s innebunite...insa aveti grija,pt k s maj cazurilor infideli...nu se pot rezuma doar la o singura iubita...
Raluk92
Postat pe 8 Iulie 2009 09:54
Ciao.Eu traiesc in Italia,de aproape 7 ani.Sotul meu este roman,dar vad cum sunt italieni.Sa-ti descriu ce am vazut in general :-daca le place de cineva,au stil,de a cuceri o femeie,prin poezii,dulcegarii,vorbe-sms,care te fac sa te simti ca o printesa,sunt cuceritori din fire,dar parerea mea este ca sunt foarte AFEMEIATI ! Mai afemeiati ca si romanii,si sunt MINCINOSI ! Mint frumos,sa nu te poti supara,pe ei,dar in acelasi timp in care te curteaza si crezi ca te iubeste,el de multe ori este insurat sau traieste in concubinaj cu altcineva! Au in sange-a iubi cu patima,dar nu crede tot ce ti se zice ! Tot asa dupa un timp ce va fi cu o persoana,cand persoana de sex feminin nu este cu el-poate e plecata in alta perioada cu treaba,el nu va da cu piciorul,la o alta dupa care i se va aprinde calcaiele...multi,in general,iti promit multe si nu se tin de cuvant.O alta problema,pe care o vad aici este faptul,ca nu vor sa se casatoreasca pana pe la 40 ani sau chiar deloc,si cand au pe cineva,si ies impreuna la restaurant,fiecare isi plateste partea lui,sau o data el,data viit.ea.Daca traiesc impreuna in concubinaj,chiar daca ea castiga doar 500 euro si el 2000 euro,tot asteapta sa contribuie si ea la cumparaturi-mancare,etc.deci nu e totul asa de roz cum pare..nu stiu,poate in Romania,cand vin ei,din cate am auzit ca zic,vin la distractii pt.ca sunt fete frumoase ! Dar nu poti sti cu adevarat cum este ca si persoana,sa-l judeci dupa un anumit timp.vei vedea ca,daca se eschiveaza in timp,sigur are si pe atcineva,sau nu a dorit decat o aventura,dar ei stiu sa o obtina frumos...sper sa nu te sperii,poate ca mai exista si alti italieni,corecti si care vor ceva serios,dar e bine sa fi precauta,pt.ca eu,nu i-am vazut sa se implice intr-o relatie prea tare..
xena_a
Postat pe 9 Iulie 2009 00:40
De la: danyarmand, la data 2009-07-09 00:40:05Ciao.Eu traiesc in Italia,de aproape 7 ani.Sotul meu este roman,dar vad cum sunt italieni.Sa-ti descriu ce am vazut in general :-daca le place de cineva,au stil,de a cuceri o femeie,prin poezii,dulcegarii,vorbe-sms,care te fac sa te simti ca o printesa,sunt cuceritori din fire,dar parerea mea este ca sunt foarte AFEMEIATI ! Mai afemeiati ca si romanii,si sunt MINCINOSI ! Mint frumos,sa nu te poti supara,pe ei,dar in acelasi timp in care te curteaza si crezi ca te iubeste,el de multe ori este insurat sau traieste in concubinaj cu altcineva! Au in sange-a iubi cu patima,dar nu crede tot ce ti se zice ! Tot asa dupa un timp ce va fi cu o persoana,cand persoana de sex feminin nu este cu el-poate e plecata in alta perioada cu treaba,el nu va da cu piciorul,la o alta dupa care i se va aprinde calcaiele...multi,in general,iti promit multe si nu se tin de cuvant.O alta problema,pe care o vad aici este faptul,ca nu vor sa se casatoreasca pana pe la 40 ani sau chiar deloc,si cand au pe cineva,si ies impreuna la restaurant,fiecare isi plateste partea lui,sau o data el,data viit.ea.Daca traiesc impreuna in concubinaj,chiar daca ea castiga doar 500 euro si el 2000 euro,tot asteapta sa contribuie si ea la cumparaturi-mancare,etc.deci nu e totul asa de roz cum pare..nu stiu,poate in Romania,cand vin ei,din cate am auzit ca zic,vin la distractii pt.ca sunt fete frumoase ! Dar nu poti sti cu adevarat cum este ca si persoana,sa-l judeci dupa un anumit timp.vei vedea ca,daca se eschiveaza in timp,sigur are si pe atcineva,sau nu a dorit decat o aventura,dar ei stiu sa o obtina frumos...sper sa nu te sperii,poate ca mai exista si alti italieni,corecti si care vor ceva serios,dar e bine sa fi precauta,pt.ca eu,nu i-am vazut sa se implice intr-o relatie prea tare..

........... ..de unde stii toate astea?????????
...... ..glumesc........
nico1234
Postat pe 9 Iulie 2009 00:55
sunt...rasisti...niste jegosi...parerea mea e mai bine sa iti iei un sud african e mult mai dulce
Am avut job in italia si...pfffff....la prima vedere toti sunt draguti...dra-k sa-i ia pe toti...k bine ca eram pe vapor ca altfel ii omoram pe toti...
parerea mea...deci...niste jegosi cu fitze
barbie78
Postat pe 9 Iulie 2009 01:44
De la: alexia30, la data 2009-03-30 10:20:18Am cunoscut de curand un barbat de origine italiana e foarte dulce si dragastos, e primul barbat de aceasta origine pe care il cunosc si nu stiu prea multe.
Astept parereile voastre.

o fi si el tot om,sau poate extraterestu?
R_F
Postat pe 9 Iulie 2009 01:51
De la: kudika037362, la data 2009-07-09 01:44:11sunt...rasisti...niste jegosi...parerea mea e mai bine sa iti iei un sud african e mult mai dulce
Am avut job in italia si...pfffff....la prima vedere toti sunt draguti...dra-k sa-i ia pe toti...k bine ca eram pe vapor ca altfel ii omoram pe toti...
parerea mea...deci...niste jegosi cu fitze


pe ce vapoare ai fost?

in mare sunt asa cum spui tu dar ca natie sunt mult mai civilizati ca noi.

cu cat cobori mai spre sud cu atat devin mai ignoranti si necivilizati.

in nord in chimb ,in milano unde am lucrat vreo 2 ani pentru o casa de moda,nu am avut treaba cu ei.
cei din jurul meu erau foarte profesionali si descuiati la cap.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 August 2009 22:12
Au un caracter foarte pervers, mint mult si sunt infideli. Bineinteles ca romancele noaste trebuie sa se arda pe propria piele ca sa intelega asta. Idem arabi, francezi sau alte natii d-astea super potente!

Fetelor, mai lasati naiba strainii ca peste 10-20 de ani etnia majoritara in Romania va fi etnia rroma!
kosfunny
Postat pe 13 August 2009 20:58
sa sti k si eu am fost cu un italian, la inceput a fost mierea , iar dupa omul si-a aratat adevarata fata, nu te prea increde in el, sun f gelosi si sa stii k nu le plac minciuna, daca il tradezi e foarte periculos, fii cu bagare de seama nu te implica prea tare dak nu simti ceva fff special pt el, ti-o zic in nume de bine, o iei cum vrei , toate cele bune
lory86_lolo_yahoo_com
Postat pe 12 Noiembrie 2009 11:48
De la: bruneagra25, la data 2009-03-30 10:40:27hmmm...k peste tot depinde de la om la om, eu am cativa amici italieni si sunt chiar super de treaba fara fite si figuri...dar mai sunt si aia de au in buzunar 100 de euro si au impresia k au lumea la picioare,asa k depinde da-i timp sa-l cunosti nu se va putea preface la nesfarsit asa in cazul in care nu este asa dragutz cum spui tu...timpul iti va arata adevarata lui fata

brune parlare italiano?
cristiana_cris
Postat pe 13 Noiembrie 2009 16:27
Eu cred ca italienii sunt in primul rand latini. Asta pentru ca tot vrem sa-i comparam cu romanii. Si daca sunt latini, pot fi fermecatori, iubareti, romantici si asa mai departe.. dar, tot asa de bine si opusul. Cu nimic mai rai sau mai buni decat noi sau alti latini. Depinde peste cine dai si ce relatie exista intre voi.
Ce nu-mi place mie la ei este ca sunt prea galagiosi... iar cand se cearta fac o adevarata tiganie. Dar n-as renunta la pizza si spaghete pentru nimic in lume.

rashela
Postat pe 13 Noiembrie 2009 16:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
apocalipsa 36 De la: kudika010094 28 Mai 2009 06:41
Prima intalnire 57 De la: kudika483935 26 Iulie 2012 12:36
Sarutul Zodiilor! 290 De la: myRakoL 12 Februarie 2016 11:43
Am nevoie de sfatul vostru 45 De la: lighton 21 Aprilie 2009 10:17
sa pastrez relatia sau sa renunt? 40 De la: fata_healthy 29 Iulie 2010 19:53