Setari Cookie-uri

A fost iubire sau ce a fost?

Am avut o relatie care credeam eu ca o sa ajunga in fata altarului, dar nu a fost asa, mai exact acum cateva zile totul sa terminat aproape brusc si fara vreo explicatie. El mi-a spus acum cateva zile ca nu mai ma iubeste si ca nu mai vrea sa mai fie cu mine. Mi-a mai spus ca nu mai e omul de care m-am indragostit eu ca vrea sa fie singur adica liber. Acum ma gandesc ca poate nu am stiut eu sa comunic sau nu am stiut amandoi sa fim sinceri unul cu celalalt. Eu inca il iubesc (in mod evident nu am cum altlef) chiar daca mi-a recunoscut ca ma inselat cu alte 2 femei in ultimi 2 ani, ani in care eu am simtit ca ceva nu merge ca ceva nu e in regula, ani in care am incercat sa vorbesc cu el si sa caut un raspuns pentru felul in care se purta (nu mai imi raspundea la tel, nu mai avea timp pentru mine si simteam ca nu mai vrea sa mai fie in preajma mea) l-am cofuntat si am incercat sa aflu ce se intampla, iar motivele lui au fost mereu legate de servici de stres si mereu mi-a spus ca asa e el ca e mai inchis ca nu poate sa fie asa cald si simtitor ca mine si mereu a avut grija sa-mi spuna ca ma iubeste si ca sa nu mai interpretez........acum nici nu stiu ce vreau nu stiu de ce a asteptat atata timp si mai ales nu stiu de ce a mai investit in mobila si electrocasnice chiar luna trecuta?

Postat pe 30 Martie 2009 23:08
grea situatie:(probabil iubirea lui nu era asa de puternica ca a ta,nu da vina pe tine,nu rezolvi nimic mai rau te simti.gandeste-te doar ca dupa ploaie iese curcubeul,o sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca cu adevarat si vei privi inapoi fericita.
andra89
Postat pe 30 Martie 2009 23:15
Vezi-ti mai fato, de viata ta, lasa-l pe nehotaratul asta, mai bine ca te-ai despartit acum decat sa apuci sa te mariti si sa descoperi cine stie ce grozavii dupa aia!
darksukkubus69
Postat pe 30 Martie 2009 23:38
Acum oricum nu mai am ce face in privinta lui nu mai pot decat sa merg mai departe si sa sper cum am sperat si pana acum Sau mai bine sa nu mai sper deloc ca uite ce se intampla cand speri.....

Postat pe 30 Martie 2009 23:51
Intr o relatie este nevoie de doi...atitudinea lui ar trebui sa te faca sa reflectezi..nimeni nu spune ca e usor dar timpul o sa le rezolve pe toate gandind la rece poate ca e bine ca s au intamplat astea acum si nu mai tarziu cand ti ar fi fost mai greu...
gia_s
Postat pe 31 Martie 2009 01:52
Aproape ca e amuzant... de ce a investit in electrocasnice..??Buna intrebare.Cred ca nu era sigur.
Probabil ca intre timp i s-au confirmat anumite asteptari.
Eu nu am intalnit barbat care vrea sa fie singur.Cu siguranta exista altcineva in viata lui.

E greu sa te rupi, dar nu prea ai ce face.Daca nu va despartiti acum o veti face peste un timp...si poate va fi mai rau.
ella_c
Postat pe 31 Martie 2009 08:23
De la: kudika005060, la data 2009-03-30 23:08:12Am avut o relatie care credeam eu ca o sa ajunga in fata altarului, dar nu a fost asa, mai exact acum cateva zile totul sa terminat aproape brusc si fara vreo explicatie. El mi-a spus acum cateva zile ca nu mai ma iubeste si ca nu mai vrea sa mai fie cu mine. Mi-a mai spus ca nu mai e omul de care m-am indragostit eu ca vrea sa fie singur adica liber. Acum ma gandesc ca poate nu am stiut eu sa comunic sau nu am stiut amandoi sa fim sinceri unul cu celalalt. Eu inca il iubesc (in mod evident nu am cum altlef) chiar daca mi-a recunoscut ca ma inselat cu alte 2 femei in ultimi 2 ani, ani in care eu am simtit ca ceva nu merge ca ceva nu e in regula, ani in care am incercat sa vorbesc cu el si sa caut un raspuns pentru felul in care se purta (nu mai imi raspundea la tel, nu mai avea timp pentru mine si simteam ca nu mai vrea sa mai fie in preajma mea) l-am cofuntat si am incercat sa aflu ce se intampla, iar motivele lui au fost mereu legate de servici de stres si mereu mi-a spus ca asa e el ca e mai inchis ca nu poate sa fie asa cald si simtitor ca mine si mereu a avut grija sa-mi spuna ca ma iubeste si ca sa nu mai interpretez........acum nici nu stiu ce vreau nu stiu de ce a asteptat atata timp si mai ales nu stiu de ce a mai investit in mobila si electrocasnice chiar luna trecuta?


pai daca te-a inselat de doua ori, sa fii tu sigura dragutza ca asta se intamplat si acum. parerea mea este sa uitzi si sa treci peste. asta este. si-o fi gasit omul iubirea? mai stii? tu gandeste-te ca va rasarii soarele si pe strada ta. asa ca plangi, urla, dar numai privii inapoi. pup si bafta.
cristi_nne
Postat pe 31 Martie 2009 12:46
orice ti-am spune noi nu cred k te vei simti mai bine...parerea mea este sa-l lasi chiar dak il iubesti,lasa-l macar pt o perioada stiu k ideal ar fi sa-l lasi de tot,dar lasa-l macar pt o per si vei vedea cum iti e si fara el iar el va vedea cum ii e fara tine,poate peste o luna 2 3 un an va veti da seama k nu puteti unu fara altu sau k va e mai bine asa,sfatul meu e sa faci orice vrei tu numai sa nu te umilesti in fata lui!!!plangi cand esti singura,tipa zbiara dar cand te vezi cu el fi mereu zambitoare,multa bafta...
bruneagra25
Postat pe 31 Martie 2009 13:48
Ba sa-i dea un picior in fund! Daca el nu stie ce vrea degeaba se crede barbat...
darksukkubus69
Postat pe 2 Aprilie 2009 21:43
Sau mai bine sa nu mai sper deloc ca uite ce se intampla cand speri.....[/quote]

Nu are rost sa iti pierzi increderea in altii din cauza unui esec. Incearca sa treci peste si sa-l uiti ca nu merita...din moment ce te-a inselat si inca de 2 ori clar o va mai face si in viitor. Vezi-ti de viata si ai sa vezi ca o sa vina si dragostea ai mare cand o sa te astepti tu mai putin.
teolaladora
Postat pe 14 Aprilie 2009 13:08
draga mea draga ! LUPTA ! CEL CARE TE-A FACUT SA PLANGI NU TE MERITA ! NU TE-A IUBIT ! NU CERSI IUBIRE !!! NICIODATA ! NU MERITA ! NU MERITA ! CREDE-MA !!!
kudika004048
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:41
Din pacate nu putem sa avem nicio certitudine, asta e viata, si in viata sunt si sentimentele.Nu poti sa stii ce vei simti in viitor, acum simti ca e marea dragoste...dar mai tarziu poti sa te trezesti cu sentimente incerte. Asa poate a simtit si el si a avut si o perioada in care refuza sa vada cu ochii adevarului problema...probabil in momentul in care ti-a spus ca nu te mai iubeste, a fost rezultatul multor framantari dar a considerat ca trebuie sa infrunte ceea ce simte.
Cred ca tb sa lupti cu ce simti, sa te scuturi si sa privesti viitorul zambind...ia-ti gandul de la ce a fost!
Paoline
Postat pe 14 Aprilie 2009 15:49
Sunt de acord cu Paoline,insa totusi durerea pe care o simte cealalta persoana nu poate fi trecuta cu vederea....poate din partea ta a fost iubire dar din partea lui cu siguranta nu a fost,devreme ce cu atata usurinta ti-a putut spune "pa"...anii pierduti (caci acum ii poti numi pierduti)langa el,cine o sa tii mai dea inapoi? sentimentele investite in aceasta relatie?sacrificiile.....caci in unele relatii cineva face si sacrificii....bine,eu acum imi aduc aminte si prin ce am trecut eu.........si cine stie,poate ca e mai bine asa....insa am realizat ca nu s-a meritat cu un om care si-a batut joc de viata mea si mai ales de sufletul meu.... poate iti vei da si tu seama ca desi e dureros ceea ce ti se intampla acum nu s-a meritat.....usurinta lui de a renunta iti da un raspuns...pana la urma viata merge inainte dar durerea pricinuita se sterge cu greu.....totusi sa ne pastram optimismul si sa ne gandim ca " un sut in fund ,un pas inainte"...asa se spune..
onuta81
Postat pe 2 Mai 2009 13:14
un zambet
e o noua zi din noua ta viatza
bestiutza_relouded
Postat pe 2 Mai 2009 15:24
un zambet
e o noua zi din noua ta viatza
bestiutza_relouded
Postat pe 2 Mai 2009 15:24
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-05-02 15:24:31un zambet
e o noua zi din noua ta viatza
yumy
Postat pe 2 Mai 2009 15:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac ?:(( 12 De la: bloody_queen 2 August 2010 17:18
firesc.....sau nefiresc?????????? 219 De la: kudika511032 22 Februarie 2012 19:48
imi plac iubitii prietenelor mele.... 130 De la: Re_becca 6 Mai 2011 21:01
Chiar nu stiu ce sa fac...sunt in ultimul hal 7 De la: deeaflorina 16 Septembrie 2009 02:41
ce faci cand un fost iubit vrea sa se impace cu tine? 9 De la: kudika149571 14 Iulie 2010 12:30