Setari Cookie-uri

mesaje care promit... marea cu sarea

ce parere aceti despre mesaje de tipul:

"Iti trimit acest mesaj pentru ca sunt foarte entuziasmata de o afacere pe care am intalnit-o. Nu stiu cum stai cu banii, sau daca criza te-a afectat, dar m-am gandit sa te anunt si pe tine despre aceasta posibilitate.
Comertul online este in expansiune, reduce timpul si energia si aduce bani.
Chiar iti doresti un loc de munca asa zis sigur la stat sau la patron? Crezi ca sistemul de pensii, care acuma este in prag de colaps, va mai functiona peste cativa ani? Ai incredere ca asigurarea facultativa de pensii te va face sa te simti mai bine la batranete? Dar acum ai cu ce sa cotizezi la un sistem facultativ de pensii? Ai intrebat sau ai observat cum se simt vecinii, prietenii, cunostintele tale de varsta mai inaintata dupa o viata de munca? Esti increzator ca guvernul se va gandi vreo secunda la noi si va incerca sa ne faca viata macar un pic mai buna? Te-ai gandit vreodata ca ai putea castiga mult mai mult cu o munca decenta si legala dar in alt mod decat de a te angaja undeva? Daca ar exista o astfel de posibilitate ai incerca? Ai cumva o alta alternativa? Nu astepta sa te loveasca somajul si apoi sa cauti o sursa de venit, incearca sa te pui la adapost inainte. Incearca sa fii printre primii din grupul tau de rude, prieteni si cunoscuti care hotaraste sa-si ia destinul in propriile maini si astfel prin forte proprii sa ajungi la un venit pentru care nu va mai trebui sa muncesti
Pentru mai multe detalii, trimite-mi o adresa de email..."

dupa ce ni se "deschid ochii" asupra a tot felul de nemultumiri pe care se presupune ca le avem, dar ca le ignoram ca sa traim cat de cat fericiti, ni se "reveleaza" posibiltatea unei vieti mai usoare daca intram in contact cu pesoana care ne deschide "poarta raiului"

ce ziceti insa de formularea "prin forte proprii sa ajungi la un venit pentru care nu va mai trebui sa muncesti"?
ce faci cu fortele proprii daca nu mai trebuie sa muncesti? in ce le implici?
si, daca nu trebuie sa muncesc, de ce e nevoie de fortele mele proprii?!?


voi ce alte mesaje de acest gen ati primit?
care credeti ca este scopul lor real?
kabbalist
Postat pe 1 Noiembrie 2010 08:43
ceea ce retalteaza persoana in cauza, este PERFECT ADEVARAT !!! iar ceea ce ti-ar propune, este PERFECT REALIZABIL PRIN FORTE PROPRII !!!

acorda-ti 5 minute si citeste ce iti scriu mai departe, daca iti suna interesant, cauta si continuarea pe :

http://www.4life-romania.blogspot.com/

astfel iti vei face cat de cat o idee despre cum functioneaza !!!


Draga Prietene,









In ultimii 2 ani am descoperit secretul prin care putem ajuta oamenii sa aiba succes financiar, ajutand zeci de mii de oameni sa-si realizeze visele. Vrem acum sa-ti impartasim un secret care este asa de banal, incat dupa ce vei citi aceasta scrisoare vei spune: "Cum de nu m-am gandit si eu la asa ceva?"

Daca vei aprecia cele scrise de noi, vei incepe sa intelegi cum sa fi stapanul propriei tale vieti.

Ce intelegem prin " a fi stapanul propriei tale vieti " ?

Haide sa urmarim o zi obisnuita a unei persoane angajate, care poti fi chiar tu, prietene. Scade timpul in care dormi, lucrezi, te deplasezi si tot ceea ce ai de facut in fiecare zi. Cate ore ti-au mai ramas la dispozitie? Acestea sunt orele tale libere. Dar, ti-ar place sa le poti folosi si pe celelalte dupa bunul tau plac?

"A reusi" cu adevarat inseamna sa ai mai multi bani decat poti cheltui si sa ai timp la dispozitie ca sa-i cheltui. Mai pune la socoteala o afacere care-ti ridica calitatea vietii si atunci se poate spune ca intr-adevar ai reusit !

Majoritatea oamenilor pensionati la 65 de ani au timp la dispozitie, dar nu dispun de banii necesari. Acestia sunt aproape de disparitie si vor trece pe lumea cealalta in jurul varstei de 75 de ani.

Ei bine, exista multimea tinerilor care au locuri de munca, au putini bani si n-au nici timp liber.

Mai exista cei care dezvolta afaceri clasice, au banii necesari, muncesc de se spetesc, la 40-45 ani au primul infarct sau comotie cerebrala, si n-au nici timpul necesar pentru ai cheltui si a se bucura de viata.

De ce nu calatoresti mai mult? Sa fie timpul tau liber de vina? Sau banii? Sau ambele? Nu ar fi mai bine sa ai timpul si banii necesari cand esti tanar, ca sa poti savura intr-adevar calatoriile in diverse tari ale lumii?

De curand, am vizitat incredibilele asezari de pe muntii Ceahlau. Inaintea excursiei, ghidul ne-a explicat ca ar trebui sa mergem pe poteci destul de abrupte; in acel moment, multe din persoanele in varsta care doreau sa mearga in excursie au considerat ca nu mai pot face acest efort.

Acestia au asteptat prea mult timp ca sa-si permita o astfel de calatorie …..

Atunci cand fiica noastra a participat la Circuitul National de altletism pentru copii, noi am fost singurul cuplu din Bucuresti care a avut posibilitatea sa asiste pe cheltuiala proprie la toate turneele nationale.

Atletii au fost prezenti cu mamele, tatii sau antrenorii lor sau au fost trimisi singuri, fiind cazati la localnici. S-a intamplat foarte rar ca ambii parinti sa fie prezenti – dar noi am reusit sa fim prezenti!

Multi dintre parintii pustilor castigau mai multi bani decat castigam noi, insa nu dispuneau de timp liber. Pentru noi, "sa fi stapanul propriei vieti" inseamna sa avem timp si bani la dispozitie pentru a putea fi alaturi de copiii nostri, astfel incat sa-i ajutam sa-si realizeze visele.

"Sa fi stapanul propriei vieti" inseamna pur si simplu sa ai timp si bani ca sa fi liber sa faci ceea ce doresti TU si doar atunci cand hotarasti TU. Inseamna, de asemenea, casa visurilor tale, masina, calatoriile in jurul lumii pe vase de croaziera – oricare ti-ar fi visul ! Sau inseamna sa petreci mai mult timp in familie, in biserica, in comunitate sau sa te implici mai mult in viata partidului tau.

Pune-ti intrebarea: "Ce as putea sa fac cu viata mea dupa bunul meu plac?" Noteaza pe o coala alba lucrurile pe care doresti sa le cumperi si locurile pe care doresti sa le vizitezi. Daca nu poti sa te gandesti la lucrurile pe care ti le doresti si nu-ti place sa calatoresti, atunci restul acestei scrisori nu este pentru tine ! Opreste-te din citit chiar acum si multumeste-i persoanei care ti-a inmanat scrisoarea pentru ca s-a gandit la tine !

continuarea o gasiti pe :

http://www.4life-romania.blogspot.com/
4Life
Postat pe 1 Noiembrie 2010 09:06
De la: 4Life, la data 2010-11-01 09:06:29ceea ce retalteaza persoana in cauza, este PERFECT ADEVARAT !!! iar ceea ce ti-ar propune, este PERFECT REALIZABIL PRIN FORTE PROPRII !!!

acorda-ti 5 minute si citeste ce iti scriu mai departe, daca iti suna interesant, cauta si continuarea pe :

http://www.4life-romania.blogspot.com/

astfel iti vei face cat de cat o idee despre cum functioneaza !!!


Draga Prietene,









In ultimii 2 ani am descoperit secretul prin care putem ajuta oamenii sa aiba succes financiar, ajutand zeci de mii de oameni sa-si realizeze visele. Vrem acum sa-ti impartasim un secret care este asa de banal, incat dupa ce vei citi aceasta scrisoare vei spune: "Cum de nu m-am gandit si eu la asa ceva?"

Daca vei aprecia cele scrise de noi, vei incepe sa intelegi cum sa fi stapanul propriei tale vieti.

Ce intelegem prin " a fi stapanul propriei tale vieti " ?

Haide sa urmarim o zi obisnuita a unei persoane angajate, care poti fi chiar tu, prietene. Scade timpul in care dormi, lucrezi, te deplasezi si tot ceea ce ai de facut in fiecare zi. Cate ore ti-au mai ramas la dispozitie? Acestea sunt orele tale libere. Dar, ti-ar place sa le poti folosi si pe celelalte dupa bunul tau plac?

"A reusi" cu adevarat inseamna sa ai mai multi bani decat poti cheltui si sa ai timp la dispozitie ca sa-i cheltui. Mai pune la socoteala o afacere care-ti ridica calitatea vietii si atunci se poate spune ca intr-adevar ai reusit !

Majoritatea oamenilor pensionati la 65 de ani au timp la dispozitie, dar nu dispun de banii necesari. Acestia sunt aproape de disparitie si vor trece pe lumea cealalta in jurul varstei de 75 de ani.

Ei bine, exista multimea tinerilor care au locuri de munca, au putini bani si n-au nici timp liber.

Mai exista cei care dezvolta afaceri clasice, au banii necesari, muncesc de se spetesc, la 40-45 ani au primul infarct sau comotie cerebrala, si n-au nici timpul necesar pentru ai cheltui si a se bucura de viata.

De ce nu calatoresti mai mult? Sa fie timpul tau liber de vina? Sau banii? Sau ambele? Nu ar fi mai bine sa ai timpul si banii necesari cand esti tanar, ca sa poti savura intr-adevar calatoriile in diverse tari ale lumii?

De curand, am vizitat incredibilele asezari de pe muntii Ceahlau. Inaintea excursiei, ghidul ne-a explicat ca ar trebui sa mergem pe poteci destul de abrupte; in acel moment, multe din persoanele in varsta care doreau sa mearga in excursie au considerat ca nu mai pot face acest efort.

Acestia au asteptat prea mult timp ca sa-si permita o astfel de calatorie …..

Atunci cand fiica noastra a participat la Circuitul National de altletism pentru copii, noi am fost singurul cuplu din Bucuresti care a avut posibilitatea sa asiste pe cheltuiala proprie la toate turneele nationale.

Atletii au fost prezenti cu mamele, tatii sau antrenorii lor sau au fost trimisi singuri, fiind cazati la localnici. S-a intamplat foarte rar ca ambii parinti sa fie prezenti – dar noi am reusit sa fim prezenti!

Multi dintre parintii pustilor castigau mai multi bani decat castigam noi, insa nu dispuneau de timp liber. Pentru noi, "sa fi stapanul propriei vieti" inseamna sa avem timp si bani la dispozitie pentru a putea fi alaturi de copiii nostri, astfel incat sa-i ajutam sa-si realizeze visele.

"Sa fi stapanul propriei vieti" inseamna pur si simplu sa ai timp si bani ca sa fi liber sa faci ceea ce doresti TU si doar atunci cand hotarasti TU. Inseamna, de asemenea, casa visurilor tale, masina, calatoriile in jurul lumii pe vase de croaziera – oricare ti-ar fi visul ! Sau inseamna sa petreci mai mult timp in familie, in biserica, in comunitate sau sa te implici mai mult in viata partidului tau.

Pune-ti intrebarea: "Ce as putea sa fac cu viata mea dupa bunul meu plac?" Noteaza pe o coala alba lucrurile pe care doresti sa le cumperi si locurile pe care doresti sa le vizitezi. Daca nu poti sa te gandesti la lucrurile pe care ti le doresti si nu-ti place sa calatoresti, atunci restul acestei scrisori nu este pentru tine ! Opreste-te din citit chiar acum si multumeste-i persoanei care ti-a inmanat scrisoarea pentru ca s-a gandit la tine !

continuarea o gasiti pe :

http://www.4life-romania.blogspot.com/



Aveti f mult succes cu afacerea asta, nu ? Ai uitat sa sfatuiesti lumea sa vizioneze filmul ,,Secretul'' inainte de a citi aceste postari
Summer_
Postat pe 1 Noiembrie 2010 10:42
mie imi plac mesajele de genu' asta, ca toate-ti promit paradisu' visurior materiale, da' nici unu'....absolut nici unu' din mesaje, nu dezvalui despre ce e vorba!
secretu' este atat de bine pazit incat ai impresia ca dai o spargere la fmi!
e chiar atat de complicat sa vorbeasca despre ce e vorba? asta ca tot vrea sa se ingrijeasca de viitoru' meu material! sau nu numai al meu.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 1 Noiembrie 2010 11:15
daca ti-ar spune cineva aici despre ce este vorba, cu siguanta nu ai intelege ! ti-o spun din experienta proprie....una este sa vb 2-3 lucruri tastand niste cuvinte pe net, si alta este sa stai de vb fata in fata cu omul interesat sa vada despre ce-i vorba...din cauza asta ti se pare tie a fi un secret total.
Insa sunt oameni care nu-s chiar as comozi, care vor ceva mai mult pentru ei si pentru familiile lor si vind sa vada despre ce este vorba, ca oricum nu-i costa nimic, doar poate 1 ora din timpul lor liber, ora in care poate s-ar uita la tv....

cei ce sunt deschisi si inteleg fenomenul, purced la treaba, cei ce nu-m inteleg sau sunt lenesi se intorc in fata televizorului si se lamenteaza spunand ca ei nu au noroc in viata precum altii...insa este vorba doar de o decizie luata la un anume moment !
4Life
Postat pe 2 Noiembrie 2010 00:17
si inca ceva, titlul topicului este cumva pus gresit, fiindca nimeni nu-ti promite nimic, ci doar iti arata o modalitate prin care poti trai mai bine tu si familia ta, o modalitate prin care iti poti realiza niste venituri care te pot scuti la batranete de foarte multe probleme, venituri cu ajutorul carora sa-ti trimiti copii la scoli mai bune eventual, sa-ti schimbi masina cu una noua, sa poti calatorii unde iti pofteste inima....sunt foarte multe avantaje ce le poti avea intelegand sistemul de lucru MLM, sistem care din pacate la noi in Romania a fost foarte prost inteles si extrem de prost aplicat !!!

un dezavantaj mai este ca in Romania au fost tepe gen FNI, CARITAS , DELPHIN , tepe date de excroci ce au folosit ca paravan de lucru asocierea cu sistemul MLM.....

in MLM este cert ca banii vin din rulajul de produse si nu din inscrierea unor oameni in niste retele si atat....
4Life
Postat pe 2 Noiembrie 2010 00:24
O prezentare generalã a sistemului Marketing în reþea, MLM, Multi-Level Marketing sau Network Marketing, este o afacere în care companiile plãtesc pentru reclamã numai dupã ce produsele lor sunt vândute. Prin aceastã strategie originalã, extraordinara putere a reclamei prin viu grai este pusã la lucru în mod sistematic ºi profitabil pentru toþi participanþii la afacere.
Deoarece nu se cheltuie milioane de dolari pe reclame riscante în presã, radio, televiziune, companiile îºi folosesc bugetul de publicitate pe retribuirea unei reþele de distribuitori independenþi. Aceºti distribuitori provin din toate mediile de viaþã: profesori, ingineri, muncitori, avocaþi, mecanici, doctori, casnice, ºomeri, etc. Ei îºi întregesc veniturile printr-o afacere de marketing în reþea.
MLM sau Network Marketing înseamnã construirea unei reþele personale de parteneri, care consumã produsele firmei la care colaboreazã ºi care recomandã aceste produse altor oameni prin viu grai. Aceºti parteneri se numesc distribuitori MLM.
Comisioanele, bonusurile, în general câºtigurile, provin din recompensarea distribuitorilor MLM, de cãtre firmã, pe baza volumului vânzãrilor. Dacã produsele nu se miºcã de la furnizor la consumatori, nimeni nu câºtigã!
Atenþie! În MLM, Nu se atribuie niciun comision pentru recrutarea oamenilor!
Dar, se câºtigã foarte mult, dacã se construieºte o reþea personalã de parteneri de afaceri.
4Life
Postat pe 2 Noiembrie 2010 00:29
De la: 4Life, la data 2010-11-02 00:29:18extraordinara putere a reclamei prin viu grai
poate ca la unii oameni tine aceasta reclama
personal, cand vanzatoarea ma asalteaza cu informatii, ma retrag si renunt, chiar daca imi trebuia produsul respectiv
cand cineva mi-a spus sa intru intr-un astfel de lant, prezantandu-mi o multime de avantaje (dar niciun devantaj!!!!) am refuzat din start
in plus, nu vreau sa fiu o veriga din inca un lant (pe langa cele din care oricum nu mai pot iesi)


De la: 4Life, la data 2010-11-02 00:29:18construirea unei reþele personale de parteneri, care consumã produsele firmei la care colaboreazã ºi care recomandã aceste produse altor oameni prin viu grai.
prima mea impresie a fost de atitudine sectara
produsele acelea sunt exact ce imi trebuie si sunt mult mai bune decat celelalte - poate ca da
dar sunt foarte scumpe!!!


De la: 4Life, la data 2010-11-02 00:29:18 Atenþie! În MLM, Nu se atribuie niciun comision pentru recrutarea oamenilor!
Dar, se câºtigã foarte mult, dacã se construieºte o reþea personalã de parteneri de afaceri.
este aici un mare consum de energie mentala, spirituala...
pe care nu il poate face orcine
nu oricine poate relationa usor si eficient pe termen lung!
aici este dezavantajul: trebuie sa fii continuu implicat in chestia asta!
kabbalist
Postat pe 2 Noiembrie 2010 13:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Preotul si puterea de a lega 214 De la: kudika_35337 17 Iunie 2013 14:54
Punctul vostru de vedere 31 De la: nefer 4 Mai 2009 14:26
cum ne purtam cu nesimtitii 8 De la: gugulina74 10 August 2009 18:25
am nevoie de ajutor,nu stiu ce sa fac 44 De la: Ellena_Elle 15 Ianuarie 2011 12:31
Cred ca am luat-o razna de tot... 60 De la: Cassey 31 Decembrie 2008 13:53