Setari Cookie-uri

esenta vietii

Oricat ne'am gandi..nimic nu poate definii cu adevarat.."iubirea"..Ea nu este niciodata aceeasi.Intotdeauna surprinde placut.


Iubirea da sens vietii noastre!Daca n'am iubi..totul ar fi intunecat,in viata noastra.Ea este raza care ne lumineaza cararile vietii.Sufletul nostru ar deveni trist,daca nu am avea langa noi pe cineva.


Este cel mai frumos sentiment pe care il poate avea o fiinta..si de asemenea cel mai frumos sentiment care poate fi impartasit.Este un sentiment placut,ca o briza..usoara de vara.Vantul iti mangaie parul,iti atinge fata,te face sa tremuri.Acelasi sentiment ti'l ofera si dragostea...nu o poti vedea..dar o poti simtii..


Iubiti oameni buni!!Iubiti..ca este singurul mod prin care va indepartati de viata asta .Este singurul mod prin care te poti simti..inca o data..un copil.Lasati-va sufletul sa rada!


Postat pe 1 Aprilie 2009 12:25
felicitari!!! f. frumos spus
azalis
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:27
De la: azalis, la data 2009-04-01 12:27:48felicitari!!! f. frumos spus

sentimentele astea sunt simtite..si nu cred ca doar de mine

Postat pe 1 Aprilie 2009 12:38
De la: angel_without_wings, la data 2009-04-01 12:25:38Oricat ne'am gandi..nimic nu poate definii cu adevarat.."iubirea"..Ea nu este niciodata aceeasi.Intotdeauna surprinde placut.


Iubirea da sens vietii noastre!Daca n'am iubi..totul ar fi intunecat,in viata noastra.Ea este raza care ne lumineaza cararile vietii.Sufletul nostru ar deveni trist,daca nu am avea langa noi pe cineva.


Este cel mai frumos sentiment pe care il poate avea o fiinta..si de asemenea cel mai frumos sentiment care poate fi impartasit.Este un sentiment placut,ca o briza..usoara de vara.Vantul iti mangaie parul,iti atinge fata,te face sa tremuri.Acelasi sentiment ti'l ofera si dragostea...nu o poti vedea..dar o poti simtii..


Iubiti oameni buni!!Iubiti..ca este singurul mod prin care va indepartati de viata asta .Este singurul mod prin care te poti simti..inca o data..un copil.Lasati-va sufletul sa rada!



daaa?? sa te vad dupa...
cristi_nne
Postat pe 1 Aprilie 2009 14:46
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 14:46:04
De la: angel_without_wings, la data 2009-04-01 12:25:38Oricat ne'am gandi..nimic nu poate definii cu adevarat.."iubirea"..Ea nu este niciodata aceeasi.Intotdeauna surprinde placut.


Iubirea da sens vietii noastre!Daca n'am iubi..totul ar fi intunecat,in viata noastra.Ea este raza care ne lumineaza cararile vietii.Sufletul nostru ar deveni trist,daca nu am avea langa noi pe cineva.


Este cel mai frumos sentiment pe care il poate avea o fiinta..si de asemenea cel mai frumos sentiment care poate fi impartasit.Este un sentiment placut,ca o briza..usoara de vara.Vantul iti mangaie parul,iti atinge fata,te face sa tremuri.Acelasi sentiment ti'l ofera si dragostea...nu o poti vedea..dar o poti simtii..


Iubiti oameni buni!!Iubiti..ca este singurul mod prin care va indepartati de viata asta .Este singurul mod prin care te poti simti..inca o data..un copil.Lasati-va sufletul sa rada!



daaa?? sa te vad dupa...


Nu fii rea( am inteles aluzia ta ;)) , eu zic ca ,poate va spune asa si dupa casatarie su dupa vreo 3 copii, daca nu a uitat 'esenta vietii'
Sa aveti o zi splendida!
meekk
Postat pe 1 Aprilie 2009 14:51
Iubirea iti da speranta, te tine in viata .
Iubirea, cu "I", nu cu "i"
morticia_adams
Postat pe 20 Aprilie 2009 01:02
Adica Lubirea ?
(eheeee, mare perversa esti !!!)

Postat pe 20 Aprilie 2009 07:56
Eu cred ca esenta vietii este sa-ti descoperi scopul in lumea asta , sa-l indeplinesti si sa te pregatesti pentru lumea de dincolo( sau , daca vreti voi, pentru moarte), iubirea este un bonus, sa treci mai usor peste greutati si necazuri,fericit esti daca primesti si acest bonus, pentru ca nu toata lumea are parte de iubire...
alina02
Postat pe 20 Aprilie 2009 08:03
da....foarte frumos ai spus.
najwa
Postat pe 20 Aprilie 2009 08:08
pt me esenta vietii acum nu mai e decat meseria mea care e si un hobby asa k fac ce imi place
am iubire pt ei mei pt prietenii
da stiti voi omu ala care ar trebuii sa il iubesti si sa te iubesca nu cred k mai exsita cel putin pe me
asta e in viata nu le poti avea pe toate
denisuk
Postat pe 21 Aprilie 2009 03:03
De la: angel_without_wings, la data 2009-04-01 12:25:38Oricat ne'am gandi..nimic nu poate definii cu adevarat.."iubirea"..Ea nu este niciodata aceeasi.Intotdeauna surprinde placut.


Iubirea da sens vietii noastre!Daca n'am iubi..totul ar fi intunecat,in viata noastra.Ea este raza care ne lumineaza cararile vietii.Sufletul nostru ar deveni trist,daca nu am avea langa noi pe cineva.


Este cel mai frumos sentiment pe care il poate avea o fiinta..si de asemenea cel mai frumos sentiment care poate fi impartasit.Este un sentiment placut,ca o briza..usoara de vara.Vantul iti mangaie parul,iti atinge fata,te face sa tremuri.Acelasi sentiment ti'l ofera si dragostea...nu o poti vedea..dar o poti simtii..


Iubiti oameni buni!!Iubiti..ca este singurul mod prin care va indepartati de viata asta .Este singurul mod prin care te poti simti..inca o data..un copil.Lasati-va sufletul sa rada!

kudika016488
Postat pe 30 Aprilie 2009 04:42
kudika016488
Postat pe 30 Aprilie 2009 04:44
Sa fii impacat cu tine insuti si cu cei din jur,sa iubesti ,sa inveti cat mai multe din experientele vietii , sa apreciezi ceea ce ai si poate altii nu ,sa apreciezi lucrurile bune din viata ta,sa fii om in adevaratul sens al cuvantului.....cred ca ar fi mai multe care ar defini sau care ar reprezenta esenta vietii dar in general sa-ti descoperi menirea pe acest pamant si sa incerci sa fii un om cat mai bun,cu toate ca e greu in ziua de azi cand te lovesti de atata rautate si egoism.
onuta81
Postat pe 3 Mai 2009 14:35
stai sa vezi cand iubirea te surprinde neplacut...sa vezi atunci esenta vietii.
dana_mv
Postat pe 3 Mai 2009 14:39
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 10:52
Am vazut ca nu a mai adaugat nimeni nici un raspuns referitor la acest topic....e cam greu in ziua de azi sa te mai gandesti care ar fi esenta adevarata a vietii
insa as mai putea adauga un citat,fata de ce am scris mai sus

Aminteste-ti in fiecare dimineata cand te trezesti sa razi mult si des, sa castigi respectul oamenilor inteligenti si afectiunea copiilor, sa obtii aprecierea criticilor corecti si sa induri tradarea prietenilor ipocriti, sa apreciezi ceea ce este frumos si sa descoperi ce este bun in fiecare si sa faci astfel ca macar un suflet sa stie ce inseamna dragostea pentru care traiesti tu. Sa lasi in urma ta o lume un pic mai buna!
onuta81
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As vrea sa devin rea!!!! 30 De la: arhanghel 6 Octombrie 2009 12:20
nu are rabdare sa ma asculte 30 De la: Mircea_O 29 Ianuarie 2009 00:43
Am facut o greseala, cum o repar?sfaturi va rog 38 De la: geanina1309 27 Septembrie 2009 10:51
Cele mai PENIBILE / CIUDATE / AMUZANTE momente/intamplari in timpul unui interviu!!! 14 De la: dark_princes 27 Septembrie 2009 09:09
ce e de facut ?... 7 De la: _dulcik_ 11 Martie 2009 13:51