Setari Cookie-uri

Eu sora lui, el iubitul meu

AM scris acest articol pentru ca simteam nevoia sa ma confesez, poate niste sfaturi, sau niste vorbe bune m-ar ajuta. Si acuma sa incep... Totul a inceput intr-o zi senina de mai. Tu veneai la mine in oras dupa mai multe convorbiri telefonice. Eram prieteni buni , si asa trebuia sa fim, insa nu tot timpul ne ies planurile. Ne-`am intalnit, ne simteam ca si cum ne-am cunoaste de o vesnicie...eu stiam ca in spatele rasetelor se afla multa suferinta....fapt demonstrat de bandajul de pe mana care acoperea o rana ce ti-ai provocat-o singur cu putin timp in urma. Imi doream mult sa te pot ajuta, si inceputul era promitator, deoarece ai inceput sa te increzi in mine, sa imi povestesti unele nelinisti si suferinte...dar nu era atata de simplu, tu erai o persoana solitara, neobisnuita sa comunice, aveai multe traume in spate de care eu nu stiam multe detalii. Cel mai important ar fii probabil faptul ca ai ramas singur la 10 ani cand parintii tai au plecat la munca in strainatate. Totul a decurs bine...te ascundeai in fata unei masti de copil teribilist care se arunca in apa si care se urca pe statui....mi-a placut de tine asa...Si totusi ca o surpriza nu stiu cat de neasteptata( poate defapt stiam ca asa va fii) m-ai sarutat...atunci nu stiu daca atunci dar s-a schimbat....poate nu chiar la primul sarut , poate la al2lea poate la al3lea....dar sentimentele mele au inceput sa se schimbe. Simteam in continuare ca vreau sa te ajut, sa te ajut sa fii mai optimist in ceea ce priveste viitorul si viata, si cum m-am gandit eu ca as putea cel mai simplu sa te ajut decat fiind mereu alaturi de tine, cum altfel decat facandu-te sa tii la mine, sa ai incredere in mine....sa ma iubesti ? Increderea am dobandit-o, lucru ce mi l-ai dovedit cand ai plans ca un copil strangandu-ma in brate si povestindu-mi despre trecutul tau, parerea mea ca atunci cand un barbat ajunge sa planga asa cum ai facut-o tu chiar are o suferinta mare adunata si neimpartasita... Te vedeam cum suferi si simteam in fiecare vorba de a ta ca nu mai ai putere sa traiesti, nu mai ai dorinta de viata....am plans si eu alaturi de tine....te-am tras de maneca atunci cand ai incercat sa te sinucizi in fata mea( metaforic)...mi-ai spus apoi ca daca nu as fii fost in momentele alea langa tine ai fii facut-o...mi-ai spus ca imi multumesti ca ti-am adus putina incredere in tine, ca te-am invatat sa speri din nou, ca aveai nevoie de vorbele si mangaierile mele, ca am fost ca un inger pentru tine. Am vorbit cate luna si in stele...ti-am sarutat lacrimile ce iti curgeau pe obraji si te-am strans in brate ca pe un prunc nevinovat. A urmat apoi o frumoasa noapte de dragoste...in aer liber, noi doi adolescenti sub cerul plin de stele, eliberati poate de griji ce ne macinau de mult timp. Ne-am strans apoi in brate, iar luna ne privea...tu iar plangeai si imi spuneai ca sunt o persoana speciala in viata ta si imi multumeai din nou...mi-ai mai spus ca vei fii acolo langa mine de cate ori voi avea nevoie de tine. Poate am fost naiva, sau poate nu...dar m-am indragostit de tine. Am crezut ca este relatia perfecta, relatia care imbina prietenia si iubirea, lucruri pe care mi le-ai confirmat intr-o oarecare masura cand mi-ai spus ca tii la mine, ca am insemnat mult pentru tine, ca nu a fost o simpla noapte de sex, dar nu stiam daca am inteles bine acele cuvinte, insa tindeam sa cred ca da. Ai lasat in urma o aroma de fericire....au urmat niste zile minunate in care ma simteam cea mai implinita, cea mai iubita...dar trebuia sa ma trezesc la realitate si sa aflu daca oare si tu simti la fel ? Si team intrebat, miai spus din nou plangand k si tie tie dor de mine, ca ti la mine, insa totodata ca iti este frica, nici acum nu imi dau seama ce a putut inseamna frica aceea, ca nu sti daca vrei sa ramanem impreuna…m-ai tinut intr-o nedumerire totala spunandu-mi „nu stiu” si „mi-e frica” timp de o luna de zile…pana m-am enervat si m-am dus la tine, vroiam sa aflu din ochii tai adevarul, daca gura nu vroia sa il rosteasca. Poate eram orbita de dragostea ce ti-o purtam, insa nu puteam citii pe chipul tau decat iubire si teama. Simteam ca atunci cand ma strangi in brate parca nu mai vroai sa ma lasi, dar dupa ce ma lasai nu aveai curajul sa ma iei din nou. A fost o zi in care am comunicat doar din priviri, din imbratisari si sarutari, nu as putea descrie sentimentul….eram fericita ca eram in bratele tale, ca te pot saruta, ca te pot privii, insa imi doream sa nu fie iar ceva trecator…sa nu se termine totul cand voi pleca si imi doream si eu niste raspunsuri pe care refuzai in continuare sa mi le dai. Nu mai stiam ce sa cred….dar refuzam sa ma gandesc la ideea ca totul se va termina aici…ca fericirea mea a durat atat de putin….
Apoi ai plecat, 3 luni de zile …o vara intreaga nu te-am vazut si vorbeam foarte rar, si banalitati, m-ai lasat fara un raspuns, fara un adio. Normal ideea era sa te uit, dar dupa cum se stie speranta ca te vei intoarce nu o puteam pierde, mai ales pentru ca nu mi-ai spus nici maca r odata ca intre noi totul s-a terminat, sau ca nu ma vrei, sau sa nu te mai caut. Poate daca imi spuneai macar unul din aceste lucruri imi era mai usor sa te uit. O vara intreaga deci m-am luptat cu amintirea ta….si cand eram spre sfarsitul razboiului ai aparut in fata usii mele si m-ai strans in brate. Dar totul era pur amical, ma simteam ciudat, nu stiam care e scopul acestei vizite, daca nici macar nu ai curajul sa ma saruti, asteptam in fiecare secunda sa imi spui ca ma vrei inapoi, ca ma iubesti, ca sa te iert…..asteptam un semn, dar el refuza sa apara. Intr-un final m-ai sarutat si apoi ai fugit …ai fost ca un copil nevinovat, apoi am inceput sa discutam despre noi….imi spune-ai intr-una ca tii foarte mult la mine, dar doar ca si la o sora ( asta in timp ce ma sarutai pasional)…..si atunci eu ce trebuia sa inteleg din asta? Ca te saruti cu sora ta?
Ne-am mai intalnit apoi, ca si amici, am mai avut si escapade amoroase dar fara obligatii…Pentru tine am ramas doar o amica, dar tu pentru mine….?M-ai lasat in urma….m-ai lasat cu lacrimi, m-ai lasat plangand…eu te-am gasit plangand si ti-am sters lacrimile, iar tu ce ai facut? M-ai facut fericita da….cea mai fericita…si nu voi uita acele clipe, deocarece niciodata nu voi uita ca tu ai fost prima mea iubire, si cum se zice prima iubire nu se uita niciodata… Dar apoi, m-ai lasat asa…singura si mai parasita ca niciodata…Nu te-am uitat desi tu crezi asta, sau poate nu ma crezi nici cand iti spun ca iubesc pe altcineva, poate ma cunosti prea bine, dar indiferent ca ma crezi sau nu…eu traiesc cu speranta ca intr-o zi te vei intoarce la mine, ca intr-o zi vei vedea ce ai lasat in urma, ce ai pierdut, si vei avea nevoie de mine….E tot ce imi doresc de la viata…sa vina cat mai repede clipa asta…Mi-am imaginat-o deja in mii de feluri…ba ca mi-o spui prin telefon, ba ca apari in fata usii cu un buchet de flori, ba ca ma chemi sa te astept la gara,etc., nu stiu cum va fii, insa stiu ca este tot ce imi doresc. Am cunoscut si alti barbati de atunci, insa orice fac, orice invart nu imi pot imagina viata fara tine, viitorul fara tine. Poate credeti ca sper orbeste in ceva imposibil, poate si eu cred asta uneori….dar nu vreau sa imi imaginez ca ce imi doresc cel mai mult de la viata asta, nu se va implinii.
dolc3bambina
Postat pe 2 Aprilie 2009 00:30
rezumat pls
e tarziu
vrei sa citesc atata?
bestiutza_relouded
Postat pe 2 Aprilie 2009 00:36
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-04-02 00:36:37rezumat pls
e tarziu
vrei sa citesc atata?


Domnisoara cu dispozitie de Mama Tereza cunoaste si se indragosteste de Fat Frumos gen emo cu tendinte de autodistrugere.
Urmeaza o relatie de terapie a traumelor [lui], imbacsita de lacrimi si imbinata cu saruturi sau alte acte amoroase fara obligatie .
Rezultatul operei binefacatoare este: el o vede ca pe o sora, iar ea il doreste ca pe Fat Frumos-barbat-iubit adevarat si nu un "prieten gen frate"...
In visurile si inima ei, EA il asteapta pe EL... Poate se intoarce...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 2 Aprilie 2009 10:42
oau!

Postat pe 2 Aprilie 2009 10:54
Pfff, credeam ca iar vine alta deplasata mintal sa ne povesteasca ca s-a indragostit de fra-su!
Dor_a
Postat pe 2 Aprilie 2009 10:56
prea mult de citit...
buna dragilor! si care e finalul povestei?
missalexandra
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:01
De la: Dor_a, la data 2009-04-02 10:56:24Pfff, credeam ca iar vine alta deplasata mintal sa ne povesteasca ca s-a indragostit de fra-su!


din titlu' reiesea un incest de toata frumusetea!
da' parca si povestea asta cu lacrimi de emo, suna frumoasa!

Postat pe 2 Aprilie 2009 11:01
De la: geo_sh, la data 2009-04-02 11:01:40
De la: Dor_a, la data 2009-04-02 10:56:24Pfff, credeam ca iar vine alta deplasata mintal sa ne povesteasca ca s-a indragostit de fra-su!


din titlu' reiesea un incest de toata frumusetea!
da' parca si povestea asta cu lacrimi de emo, suna frumoasa!


Ai citit-o?
Cu emo si surori si iubiti si lacrimi... Nu mai zi de lacrimi ca acushi plang si io... Asa, din sportivitate, s-o sustin pe biata fatuca trista si neinteleasa...
Dor_a
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:34
bla, bla, blaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
smigal
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:37
De la: smigal, la data 2009-04-02 11:37:31bla, bla, blaaaaaaaaaaaaaaaaaaa



nici io n-am citito

Postat pe 2 Aprilie 2009 12:01
dracusor
si eu credeam ca e vorba de un incest initial
kitty_krieger
Postat pe 2 Aprilie 2009 12:13
curiosilor
donttouch
Postat pe 2 Aprilie 2009 12:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ATENTIE! URGENT!! premii kudika 1 De la: CAELUM 21 Noiembrie 2009 13:53
abdomen cu "patratele" 16 De la: Traian01 6 Noiembrie 2011 20:43
CONCEDIEREA- CARE SUNT DREPTURILE SALARIATULUI? 25 De la: kudika074487 13 Octombrie 2009 18:31
Citeste si i-a o decizie... 27 De la: camelia_caua 5 August 2009 08:37
dezamagire 66 De la: klenica 1 Noiembrie 2012 10:48