Setari Cookie-uri

cine canta in casa:cocosul sau gaina??

O data ce apare , canta puiul
Amora
Postat pe 12 Mai 2009 16:53
De la: klaudyaO, la data 2009-04-02 16:54:28mai eu am o problema mareeee nu suport barbatii astia care se cred duri care se cred atotstiutori care se cred perfecti si considera ca femeia trebuie sa stea la cratita si barbatul sa comande.Deci traim in sec XXI si inca mai aud cazuri oribile de barbatii care isi bat nevestele ca nu le a calcat bine camasa,sau ca a pus prea multa sare in mancare.Cand oare s-o destepta lumea...ce vreau eu cu acest subiec?sa l dezbatem,sa ne sfatuim intre noi si daca vreodata vom trece printr o situatie asemanatoare sa luam aminte si sa invatam sau daca e vreuna dintre noi care trece prin astfel de situatii sa ia aminte si sa invete sa nu i fie frica sa faca pasul decisiv!Ma fac inteleasa? cred ca da eu ma inteleg (oare pt ca stiu ce vreau sa zic )haha.o zi buna

conteaza si cum te porti cu o astfel de persoana! si cat respect ai de sine! cine se lasa calcat in picioare asa va fi tratat!dar mie nu mi-ar placea dispute din astea, e vb de familie, nu de camp de bataie!!!!intelegere, toleranta si respect reciproc, iata ce ar fi bine sa existe. familia inseamna ajutor reciproc, 2 persoane care se completeaza, nu relatie stapan/sclav si nici dispute din astea:eu sunt cel mai destept, cel mai tare, etc. astea nu duc la nimic si eu personal cred ca atat persoana care vrea sa domine, cat si cea care se lasa calcata in picioare nu stiu ce inseamna familia si casatoria.
mkdisk
Postat pe 6 Iulie 2009 11:56
in casa nu trebuie decitr sa cintam impreuna...precum facem toate lucrurile impreuna
pamela_1
Postat pe 6 Iulie 2009 11:58
De la: klaudyaO, la data 2009-04-02 16:54:28mai eu am o problema mareeee nu suport barbatii astia care se cred duri care se cred atotstiutori care se cred perfecti si considera ca femeia trebuie sa stea la cratita si barbatul sa comande.Deci traim in sec XXI si inca mai aud cazuri oribile de barbatii care isi bat nevestele ca nu le a calcat bine camasa,sau ca a pus prea multa sare in mancare.Cand oare s-o destepta lumea...ce vreau eu cu acest subiec?sa l dezbatem,sa ne sfatuim intre noi si daca vreodata vom trece printr o situatie asemanatoare sa luam aminte si sa invatam sau daca e vreuna dintre noi care trece prin astfel de situatii sa ia aminte si sa invete sa nu i fie frica sa faca pasul decisiv!Ma fac inteleasa? cred ca da eu ma inteleg (oare pt ca stiu ce vreau sa zic )haha.o zi buna

si in general, in cazurile pe care le-ai descris, femeia e casnica si, deci, la cheremul barbatului.el munceste si cand vine acasa vrea sa fie tratat regeste. dar.......chiar in cazurile astea, ea nu stie sa puna problema. daca e desteapta, va sti sa se descurce.
mkdisk
Postat pe 6 Iulie 2009 12:09
in acest caz da
pamela_1
Postat pe 6 Iulie 2009 12:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubitul meu este bisexual. Pareri, sfaturi? 43 De la: kudika_25252 3 Februarie 2016 16:41
Barbatii musulmani - de luat sau de lepadat? 190 De la: kaolite 22 Februarie 2018 16:02
ce credeti! 17 De la: argesanu 10 Septembrie 2009 09:00
Chestionar adresat persoanelor DIVORȚATE 1 De la: kudika_1032737 27 Aprilie 2018 17:07
ce sa fac..?? 15 De la: erosita 9 Mai 2010 16:48