Setari Cookie-uri

povestea mea


Data Topic Comentariu
8 Iul 2009, 23:39 am facut un avort acum cateva saptamani si visez copilul buna...am 21 dea ani si din pacate la varta de 17 ani a trebiu sa fac o intrerupere de sarcina,prima si sper ca ultima din viata mea.o sa va povestesc lucrurile exact asa cum au stat si va rog sa va exprimati parerea cea mai sincera.la varsta de 15 ani am cunoscut un baiat X (ca nu merita sa ii mai pronunt numele),si relatia noastra de prietenie era perfecta ,nu ne certasem niciodata si am fost timp de 2 ani inpreuna.el fiind de la tara (asa numeam eu zona)si eu de la bucuresti.ma duceam in vacanta la bunici si asa l-am cunoscut.toate vacantele le stateam acolo si eram q el.taoate bune si frumoase cand intr-o zi eu fiind la tara si el venind la mn a propus sa trecem la lucruri marete,nu am acceptat si a ramas ca sa ne jucam decat fara a se intampla ceva .la un moment dat am simtit ceva si el uitandu-se in ochii mei imi spun ca este totul ok sa am incredere in el si ca oricum nu am ce face ca e deja inauntru.eram speriata nu stiam ce sa fac si il iubeam tare mult.asta se intampla in vacanta de vara....in cea de iarna m-am dus din nou la tara si simteam cum il iubeam din ce in ce mai mult pe X.noi obisnuiam sa ne scriem destul de des cand nu eram la tara.intr-o zi am simtit ca trb sa ma duc la doctor ca nu avusesem menstruatia de 2 luni si mi-am luat inima in dinti,am luat trimitere de la doctora de familie si m-am dus la ginecologie unde am aflat ca sunt insarcinata in 5 sapatamani(mi-a zis cu aproximatie)nu pot sa va descriu ce sentiment de teama si frica am avut cand am auzit.am plans tot drumul pana acasa si la un moment datil sun sa il anunt(deja el nu imi mai rasp la scrisori de cateva sapt)si mi-a dat de inteles la telefon ca vrea sa o terminam.dupa scurt timp m-am dus la tara si am stat de vb q el si am decis sa fac avort la indemnarea lui si a surori lui.imi era atat de teama era un cosmar pt mn care vroiam sa se sfarseasca si am fost la sora lui care s-a ocupat de tot ,am avut buletinul ei ca eu eram minora si am pacalit doctorul ca am 24 de ani desi se vedea clar ca sunt copil si aqm dupa aproape4 ani in mintea mea am toate detaliile de cand am intrat in spital pana am iesit .el era atat de rece cu mn si eu simteam nevoia de intelegere si iubire desi stiam ca ceea ce am facut era sa ma urmareasca toata viata.el deja numai vroia sa auda de mn si a inceput sa imi vb urat cand aveam cea mai multa nevoie de el si imi arunca in fata fel de fel de lucruri greu de inchipuit.aflasem ca ma inselase pe perioada relatiei mele cu el si ca o iubeste si numai vrea sa stie de mn.eram distrusa ,asta mi-a pus capacut de tot.am hotarat sa plec la ai mei la bucuresti si nu le-am spus nimic.desi se vedea ca sufar ca mama ma tot intreba daca am patit ceva.dupa 2 luni mama ma trimis iar la tara si m-am dus ca nu vroiam sa le dau de banuit si la 2 saptamani vine si ea si incepe scandalul.aflase deja de la doctora de familie ca am luat trim la ginec si pana la urma a realizat tot ceea ce am facut .nu pot sa va spun cate scandaluri am avut si batai si moment cand imi doream sa mor.nu imi mai vedeam rostul.totul a rmas secret decat familia mea stia.am continuat liceul si am luat bacul desi am tinuto numai in certuri.in perioada asta am cunoscut un baiat care avea sa imi fie mai mult decat un iubit.imi era teama sa ma mai apropii de cineva si el a fost singura persoana careie eu cu guritza mea i-am povestit totul.ma apropiam din ce in ce mai mult de el si gasisem intelegerea de care aveam nevoie.la un an si un pic m-a anuntat ca pleaca din tara si ca cu prima ocazie am sa il urmez ca sa ne facem un viitor impreuna.si 6 luni am stat fara el.in timpul asta simteam ca nu o sa am pace daca nu o sa vb q X pt ultima data.m-am dus la tara si i-am aruncat in fata tot raul sufleteste pe care mi la produs si ma implora sa nu plec din tara sa raman altauri de el.dar eu ceea ce vroiam era ca sa imi zica ca ii pare rau si o zisese deja.de 2 ani sunt q iubitul meu in alta tara ,locuim impreuna si sutem tare fericiti dar nu pot uita de pacatul meu si de ceea ce am facut ,imi pare atat de rau.dar sincer cred ca d-zeu are grija de mn si inca ma iubeste de aceea mi-a trm iubitul meu.aqm in act o sa botezam o fetita si sunt tare feicita.sper ca intr-o zi sa gasiti toate un inger care sa va inteleaga si sa fie alturi de voi.eu l-am gasit deja.stiu ca este o poveste lunga dar simteam nevoia sa o impartasesc.va multumesc celor care au rabdarea sa o citeasca
anairda01
Postat pe 9 Iulie 2009 01:41
Totul e bine ....cand se termina cu bine !!!!......sa fiti fericiti !!!!!.........
etta
Postat pe 9 Iulie 2009 01:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia Leu+ Barbat Berbec 5 De la: Saby205 27 Noiembrie 2008 16:17
Dezamăgire 1 De la: 18 Iunie 2017 07:48
am 14 ani si lam iubit 6 105 De la: Borntobewild 22 Martie 2010 17:57
Dilema 10 De la: ice_flower 13 Aprilie 2010 20:17
Multumesc pentru sfaturi . 3 De la: dulcyka 21 August 2009 15:57