Setari Cookie-uri

"CRIZA" financiara determina barbatii sa insele mai mult?

Bravo. Nu ti-ai racit gura pe degeaba, sau obosit degetele , am citit tot, si ai mare dreptate. Comunicarea, atunci cand intalnesti pe cineva, care isi doreste sa fie cu tine, poate sa duca la o relatie linistita si fericita, plina de succese. Si spun asta din proprie experienta. Sunt intr-o relatie bazata pe iubire, incredere si comunicare. Este extraordinar sa poti sa ai incredere in omul de langa tine. Si zic asta pt ca stiu cum este sa fi fi intr-o relatie, in care nu poti avea incredere.
Fetelor, multe depind de noi, atunci cand intalnim persoana potrivita.
angelylo2000
Postat pe 26 Aprilie 2009 22:50
femeile maritate nu inseala pentru bani ele vor doar sa fie iubite sau sa se razbune ,barbatii vor consolare si sa isi demonstreze lor ca sant barbati criza nu afecteaza in acest caz decat pe cei disperati profesional.
gigi_braicovici
Postat pe 26 Aprilie 2009 23:53
ARE O MARE LEGATURA CRIZA CU INSELATUL DACA VA GANDITI BINE....ACASA SUNT PROBLEME...BANI MAI PUTINI...FACTURI DE PLATIT....SOTIA MAI NERVOASA DE LA ATATEA PROBLEME SI CELE CASNICE SI ATUNCI....BARBATII INSEALA...ASA CA SA SE ELIBEREZE DE PROBLEMELE DE ACASA....E FFF BUN TOPICUL...SA FIM REALISTI SI REALISTE...BARBATII INSEALA CAND ATMOSFERA DE ACASA DEVINE TENSIONATA...CAUTA ELIBERARE....E ADEVARAT CA UNII IN BAUTURA....DAR SI IN ALTA EXPERIENTA....SA NU CREDETI CA SUNT DE ACORD CU EI....NUUUUUUUU.....DAR ASTA E O EXPLICATIE LOGICA...DIN PACATE EXISTA...INSEALA PT CA ACOLO NU AUD DE TOATE PROBLEMELE DE ZI CU ZI PE CARE LE INTAMPINA ORICE CUPLU....AMANTA, CA ASA SE NUMESTE "EA" IN ORICE SITUATIE, NU PUNE PREA MULTE INTREBARI, MAI ALES CELE LEGATE DE BANI....CE FACEM MAINE? CUM PLATIM FACTURA X? CE FACEM, COPILUL ARE NEVOIE DE X SI Y? CUM SUPLIMENTAM VENITUL CA MAI AVEM NEVOIE DE X? ASA CA....SA VAD DACA EXISTA O LEGATURA?! DAAAAA....UNA MARE
luckynana
Postat pe 27 Aprilie 2009 01:51
Oare ai stat mult sa analizezi si sa ajungi la o astfel de legatura?
Doar barbatii inseala?
Doar din cauza lor divortam?
Sau e un site vizitat predominant de femei unde va plangeti durerile in fata suratelor in speranta ca barbatul nesimtit din viata voastra se va schimba peste noapte?
De cele mai multe ori, de fapt de fiecare data, tot ce traim este din vina/alegerea noastra.
Barbatii nu inseala mai mult sau mai putin in ziua de azi. Doar ca nu le pasa sa se ascunda asa de mult.
Si nu mai acceptam noi, femeile, o asemenea lipsa de respect! Ca doar nu suntem ducese de DEvonshire sa traim cu amanta in casa!
ligiapop19
Postat pe 27 Aprilie 2009 09:12
De la: lynx, la data 2009-04-26 10:39:497thSound

Bravooooo! Perfect perfect de acord cu tine! Femeile au fost ca si barbatii dintotdeauna ! Nu am stiut nici eu asa ceva! Dupa ce am inteles si eu,inainte ca "valul emanciparii" sa le apuce si pe romancele noastre credeam,eu chiar credeam ca femeia se comporta in acel fel ( morala,avea feminitate,etc) doar din cauza educatiei sau religiei...DAR....de cativa ani buni (cca 10 ani) nimic ,dar absolut nimic nu le mai tine sa nu faca absolut ceea ce vor...NU RELIGIA SI CONVINGERILE LE TINEA DE LA DESFRAU SI LIBERTATEA ASTA CARE O INTELEG ELE CI GURA LUMII,INTELEGETI ? GURA LUMII .ATAT ! ESTE O LIBERTATE TOTALA PE CARE ELE O INTELEG CA "EMANCIPARE" .
Hai fetelor,dati cu pietre,spuneti ca sunt misogin,dar doar nu veti spune ca sunteti voi c....ve nu?
E mai usor sa fiu eu misogin decat voi cu...ve NU?
ATENTIE ! ACEST MESAJ ESTE ADRESAT DOAR CELOR CARE SE SIMT ORI SE REGASESC IN CEEA CE AM POSTAT SI NU GENERALIZEZ PENTRU TOATE FEMEILE CARE MERITA TOT RESPECTUL !




napoleon a spus :toate femeile sunt c ve......inafara de mama si sora dar sa nu uitam ca si ele sunt femei.....

acum te intreb eu:ce inseamna cuvantul "cu...va" si oare fata ta cum va fi?
just_heaven
Postat pe 27 Aprilie 2009 09:17
De la: just_heaven, la data 2009-04-27 09:17:15
De la: lynx, la data 2009-04-26 10:39:497thSound

Bravooooo! Perfect perfect de acord cu tine! Femeile au fost ca si barbatii dintotdeauna ! Nu am stiut nici eu asa ceva! Dupa ce am inteles si eu,inainte ca "valul emanciparii" sa le apuce si pe romancele noastre credeam,eu chiar credeam ca femeia se comporta in acel fel ( morala,avea feminitate,etc) doar din cauza educatiei sau religiei...DAR....de cativa ani buni (cca 10 ani) nimic ,dar absolut nimic nu le mai tine sa nu faca absolut ceea ce vor...NU RELIGIA SI CONVINGERILE LE TINEA DE LA DESFRAU SI LIBERTATEA ASTA CARE O INTELEG ELE CI GURA LUMII,INTELEGETI ? GURA LUMII .ATAT ! ESTE O LIBERTATE TOTALA PE CARE ELE O INTELEG CA "EMANCIPARE" .
Hai fetelor,dati cu pietre,spuneti ca sunt misogin,dar doar nu veti spune ca sunteti voi c....ve nu?
E mai usor sa fiu eu misogin decat voi cu...ve NU?
ATENTIE ! ACEST MESAJ ESTE ADRESAT DOAR CELOR CARE SE SIMT ORI SE REGASESC IN CEEA CE AM POSTAT SI NU GENERALIZEZ PENTRU TOATE FEMEILE CARE MERITA TOT RESPECTUL !




napoleon a spus :toate femeile sunt c ve......inafara de mama si sora dar sa nu uitam ca si ele sunt femei.....

acum te intreb eu:ce inseamna cuvantul "cu...va" si oare fata ta cum va fi?


neatza ingeras

lynxule mama ma uimeste in continuare........................cum poate sa incapa atata prostie intr-un singur om?
donttouch
Postat pe 27 Aprilie 2009 09:35
neata donty hai la cafea
priest
Postat pe 27 Aprilie 2009 09:36
neata dontyy

preotel
just_heaven
Postat pe 27 Aprilie 2009 09:37
De la: priest, la data 2009-04-27 09:36:30neata donty hai la cafea


neatza parinte multzam sa sti ca mi-a fost dor de tine si cafelutza ta
donttouch
Postat pe 27 Aprilie 2009 09:40
De la: just_heaven, la data 2009-04-27 09:37:59neata dontyy

preotel
priest
Postat pe 27 Aprilie 2009 09:43
SALUT eu sunt noua pe aici,dar nu vad ce legatura ar avea criza cu inselatul.e o prostie daca vrea sa te insele tot o face pt.ca nul opreste nimic.daca sti cum sa il ti langa tine nuo face ,depinde de felul in care te comporti cu el
GICI
Postat pe 27 Aprilie 2009 10:05
De la: dominatorix, la data 2009-04-26 14:50:04
De la: arynaaa, la data 2009-04-26 14:15:07"Iar daca va inseala un prost, la gunoi cu el, o va face mereu cand va avea ocazia. Se va lauda cu asta, poate chiar voua. Pentru ca anturajul modeleaza astfel de comportament. El e complexat in mijlocul asa-zisului grup de prieteni si vrea si el sa iasa in evidenta. Asta e metoda determinata de disperare, indiferenta. Daca iubita e numai una pentru el, traieste si respira pentru el - lucrul asta ii pare asigurat. Asa ca nu se mai indura sa se ocupe si de capitolul asta, nu mai are ce cuceri. Trece la eforturi sa-si faca loc fruntas in grup. Foarte pacatoase sunt complexele si neincrederea in fortele si mintea proprii. Duc la tragedii..."

perfecta dreptate super tareee :))))

.....1. Tu FACI parte din anturajul lui, deci deduc tu il impingi la gesturi disperate.
2. " Daca iubita e numai una pentru el, traieste si respira pentru el - lucrul asta ii pare asigurat " te referi cumva la: Iubita il iubeste doar pe el , si acesta ii da incredere in sine,un sentiment de securitate??? ....vorbeste " citet"
3."El e complexat in mijlocul asa-zisului grup de prieteni si vrea si el sa iasa in evidenta"
Intelegi complet gresit termenul "Complexat" A fi complexat nu inseamna a tanji dupa ceva ce nu ai,sau nu poti avea ,sau ori ce altceva .PUR si simplu acest cuvant nu EXISTA !!!!Exista complexe ca : complexul de castrare , complexul lui Oedip, complexul matern -Dic de psi.
I-mi pare rau daca cineva te-a inselat, trebuia sa te paraseasca sau sa sa te Im_ _ _ te ! glumesc, cea mai mare pedeapsa pentru tine e sa traiaesti ASA CUM ESTI.


Mai, "dominatorix"... hai sa ma exprim mai citet si pentru tine, ca vad ca nu mi-ai citit postul, dar ma citezi prin altcineva si ma mai si critici aiurea, fara argumentele potrivite.

Hai sa-ti raspund...
1. Femeia din viata intima a unui barbat e mai mult decat un membru al anturajului. Ai o varsta la care ar fi trebuit sa stapanesti anumite diferente, anumite relatii intre oameni. daca tu vezi sotia ca facand parte din anturaj... atunci ai o problema. Poate imi dai o definitie dintr-un dictionar, ca sa te faci inteles.
2. Am "tastat" foarte "citet", mi-am argumentat ideea. Citeste te rog comentariul meu.
3. Incearca sa te uiti in jur ca sa intelegi ce inseamna complexat, sa vezi diferitele forme ale termenului personificate in diferiti insi. Nu are sens sa ne ascundem dupa deget si sa aruncam o idee, fara sa argumentam. Daca tu nu consideri sentimentul de inferioritate ca pe un complex, atunci e problema ta si n-ai decat sa te ascunzi. Am avut, am si voi avea in jurul meu tot felul de oameni, de la care voi invata mereu. Nu ma ingramadesc sa citez ceva dintr-o carte. Plus ca ce e mai important trec si eu prin viata asta si nu vreau sa o fac degeaba.

Nu ma pot referi subiectiv la tine, nu-mi pot da nici cu parerea despre tine, pentru ca nu mi-ai deschis ochii cu ceva in mod special. te las pe tine sa te documentezi din dictionarele de pe net. Traiasca Google...

Cu respect,
7thSound
7thSound
Postat pe 27 Aprilie 2009 12:03
acolo e colaps financiar
butterfly_cloud_drift
Postat pe 27 Aprilie 2009 12:40
mai, daca e sa insele, ei inseala oricum..indiferent ca e criza sau surplus..chiar nu conteaza pt ei

Postat pe 27 Aprilie 2009 14:20
De la: anca_hreamata, la data 2009-04-02 21:56:41Hello,
in ultima perioada tot auzim de criza, prabusiri de colosi, finantari externe, lipsa lichiditati si fel de fel de subiecte in jurul crizei..
Sunt intr-un domeniu in care de dimineata pana seara asta aud, insa in acelasi timp aud si ca barbatii isi inseala sotiile, sau prietenele...Divorturile sunt in trend , unii se despart altii se casatoresc.
Oare sa fie de vina "criza financiara" de aporape totii barbatii inseala persoana de langa ei?
P.S: nu ca inainte nu ar fi facut asta , dar acum mi se pare ca a ajuns la puteri multe

Nu vad ce legatura ar avea una cu alta...adica criza cu inselatul...dar daca tot vorbim de vreo "legatura" intre ele, cred ca, din contra, acum cu criza nici sa insele nu le mai arde...daca nu au bani sa iasa in oras si trebuie sa stea in casa... de unde si cum sa mai intretina sau distreze eventualele amante ?...nu si le vor permite nici pe alea...
ocs
Postat pe 27 Aprilie 2009 14:41
De la: butterfly_cloud_drift, la data 2009-04-27 12:40:28acolo e colaps financiar

Mai 7thSound , itre google, ce auzi spus de opameni la coltul blocului si termenul de "complexat"este cale lunga...
Pentru un termen medical te uiti intr-un dic al termenilor medicali.....iar pt. intermen ce tine de psihologie te uiti intru-n dictionar de psihologie, ce este atat de greu? micii , berea...,
dominatorix
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:49
n`are nicio legatura criza cu inselatul deci ..nu determina barbatu` sa insele mai mult
nebuna94
Postat pe 27 Aprilie 2009 21:52
eu cred ca toti barbati inseala !dar e o vorba tot la ciorba mea se intoarce,asa ca daca puteti si avezi ocazia dragele mele doamne nu ratati okazia daca se iveste ca ei nu refuza ori cum asa ca noi de c sa refuzam nu traima 1000 de ani eu nu am incercat nu am inselat dar dupa c voi naste o sa-mi fac placerile in limita bunului simt nu se merita sa suferi viata e scurta si trebuie traita indiferent cum e ea ..............iubirea inseamna suferinta ....e nasol can ai incredere si esti dezamagita suferi.asa ca fara incredere si atunci nu o sa mai suferiti.
Carmen_Consuela
Postat pe 27 Aprilie 2009 22:00
nu numai barbatii insala,ci si femaile..
a fi fidel nu tine de criza,de bani sau de aspect sau mai stiu eu ce motive...
persoanele care insala sunt nefericite si nu pot sa isi asume responsabilitatea alegerilor.
daca iti doresti pe altcineva,dar esti deja implicat intr-o relatie cel mai potrivit este sa te desparti de cel cu care esti si sa fii cu cel pe care il doresti,dar asta presupune sa te respecti,sa te iubesti si sa iti oferi ceea ce iti doresti atunci cd vrei si cum vrei.cd inseli esti nemultumit ce nu gasesti la una gasesti la alta si invers,nici una din cele(cei)doua(doi)nu te intregeste,nu iti da sentimentul de implinire.f putine persoane sunt oameni in toata firea .majoritatea barbatilor (femeilor)sunt slabi,nu au puterea sa isi ascule pe deplin inima.ajung sa pastreze vechea relatie fara nici un motiv,si intra in alta unde minte,se eschiveaza niciodata nu e natural,,se simte frustrat,nervos uneori.
decat sa ai o relatie oficiala si nu stiu cate ascunse,mai bine ai 100 de relatii, pe randdar in nici una nu atrebuit sa minti si sa te prefaci.
ii compatimesc pe cei care insala pt nefericirea lor!sunt prea putin barbati profunzi care sa inteleaga ceea ce m scris si nici nu ma astept la acest lucru.orice adevar oricat ar fi de crunt e mai bun decat o minciuna.poti ierta un adevar,dar niciodata nu poti intelega de ce ai fost mintit ,tradat,inselat pt ca te simti ca si cum cineva te-ar fi luat in ras.
barbatii insala pt ca nu pot multumi la nesfarsit o femeie si de aceea nu se mai simt doriti de noi si cauta in alta parte.devin delasatori si astfel nu ne mai excita,cred....
oprescua
Postat pe 27 Aprilie 2009 22:24
Mda...barbatii sunt cel mai mult afectati de criza financiara si tu spui ca barbatii acum inseala mai mult??? Draga mea eu nu sunt de aceasi parere deoarece criza afecteaza cat psihic atat si fizic...cred ca din contra..
Heavenly_angel
Postat pe 28 Aprilie 2009 06:46
De la: renata_01, la data 2009-04-27 22:00:42eu cred ca toti barbati inseala !dar e o vorba tot la ciorba mea se intoarce,asa ca daca puteti si avezi ocazia dragele mele doamne nu ratati okazia daca se iveste ca ei nu refuza ori cum asa ca noi de c sa refuzam nu traima 1000 de ani eu nu am incercat nu am inselat dar dupa c voi naste o sa-mi fac placerile in limita bunului simt nu se merita sa suferi viata e scurta si trebuie traita indiferent cum e ea ..............iubirea inseamna suferinta ....e nasol can ai incredere si esti dezamagita suferi.asa ca fara incredere si atunci nu o sa mai suferiti.
.........................Parerea mea este ca, nu toti barbatii insala! De vina sunt ,, femeile, pt, ca nu le dau cat le trebuie ca-s mereu obosite unele! In problema inselatului,, tot femeile s de vina pt ca, ele sunt acelea care accepta avansurile! Daca ;ele n-ar ceda barbatii,,,n-ar umbla! Ca n-ar avea la cine!! Iseli, atunci cand nu mai iubesti ,,ce ai acasa!
kudika017520
Postat pe 28 Aprilie 2009 07:01
De la: dominatorix, la data 2009-04-27 17:49:10
De la: butterfly_cloud_drift, la data 2009-04-27 12:40:28acolo e colaps financiar

Mai 7thSound , itre google, ce auzi spus de opameni la coltul blocului si termenul de "complexat"este cale lunga...
Pentru un termen medical te uiti intr-un dic al termenilor medicali.....iar pt. intermen ce tine de psihologie te uiti intru-n dictionar de psihologie, ce este atat de greu? micii , berea...,


Nu cred c-ai vrut sa ma lamuresti cu ceva, ori sa ma lamuresti in vreun fel. Doar sa te bagi in seama, nu?! Ma gandeam eu. Nu era nevoie. Am inteles din prima.
7thSound
Postat pe 28 Aprilie 2009 16:11
bla bla bla.....dragele mele eu nu inteleg de ce barbatii isi dau atata cu parerea in legatura cu femeile.sincer adevarat k sunt si femei care inseala.dar tema acestei discutii se refera doar la barbati
CioCio_
Postat pe 28 Aprilie 2009 23:26
Hmm, cam multe vorbe pentru un subiect de care nu a fost nimeni interesat o buna perioada de timp (vezi 4-26.04). Oare ce s-a intamplat intre timp? Eu cred ca cineva incearca sa-si atraga meritul de a fi pacatuit mai mult. De fapt problema acum se pune in termeni de cine nu inseala e fraier.
jenesaispas
Postat pe 28 Aprilie 2009 23:45
cu asta cred ca ai pus punctul....da tot nush d und ai scoso....ma rog parerea ta...interesanta...
ela1stuca
Postat pe 29 Aprilie 2009 00:54
...ei inseala oricum,asta poate fi un motiv in plus.. :
anamaria3bl
Postat pe 29 Aprilie 2009 12:31
deelisha
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:16
Deci si eu precum si altii nu vad punctul de vedere pentru care barbatii ar insela mai mult acum in timpul crizei...eu ce cred ca barbatii inseala din cauza hormonilor nu din pricina crizei financiare...deci cand spui criza financiara draga inseamna ca situatia financiara merge prost de ce ar fi nevasta crizata daca el nu e de vina de ce ar ajunge la divort? Al meu e mai stresat decat mine...hai sa zicem ca nu toate suntem la fel....
Heavenly_angel
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:10
In nici un caz. Ca sa "insele" are nevoie si de "ceva" bani.. Asa ca: daca e in criza nu prea mai are de unde .....Hm mm,s-ar putea totusi daca ea este aceea care ....finanteaza.Varianta aceasta se utilizeaza destul de des de femeile ce au trecut de prima tinerete si care au independenta financiara ,avand multi bani disponibili pentru distractii de anumit gen. Deci criza financiara nu are nimic cu inselarea sau neinselarea.Nu credeti?
cristina57m
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:47
De la: denis_3d25, la data 2009-04-26 14:47:21
De la: lorelay_me, la data 2009-04-26 14:42:04=))))))........putin penibil postul
din contra, sarmanii mai mult someaza la capitolul calcat stramb....... cum sa faca fata cererii stereo de parfumuri, lenjerie intima si vacanta in grecia?? se cumintesc si stau in cuibusorul cald


Super raspuns !!! Aprobare 100%
denis_3d25
Postat pe 3 Mai 2009 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O iubire imposibila...Rog sfaturi :( 32 De la: AnastashyBv 27 Februarie 2012 13:09
Minciuni...sau ce se intampla? 77 De la: puiut_77 4 Martie 2011 15:07
Denatureaza adevarul... 14 De la: Lorena26 4 August 2009 00:07
experienta 7 De la: rehab20 15 Iunie 2009 19:02
Inaltimea este un avantaj foarte mare intr-o relatie de dragoste cat si de sex! 2 De la: Skyhigh 24 August 2009 11:29