Setari Cookie-uri

"CRIZA" financiara determina barbatii sa insele mai mult?

ce legatura are criza cu inselatul...........?
kudika008446
Postat pe 26 Aprilie 2009 10:24
Sa incerc si eu un raspuns?
Poate pentru ca sunt mai multe doamne si domnisoare disponibile pe timp de criza?
jenesaispas
Postat pe 26 Aprilie 2009 10:25
7thSound

Bravooooo! Perfect perfect de acord cu tine! Femeile au fost ca si barbatii dintotdeauna ! Nu am stiut nici eu asa ceva! Dupa ce am inteles si eu,inainte ca "valul emanciparii" sa le apuce si pe romancele noastre credeam,eu chiar credeam ca femeia se comporta in acel fel ( morala,avea feminitate,etc) doar din cauza educatiei sau religiei...DAR....de cativa ani buni (cca 10 ani) nimic ,dar absolut nimic nu le mai tine sa nu faca absolut ceea ce vor...NU RELIGIA SI CONVINGERILE LE TINEA DE LA DESFRAU SI LIBERTATEA ASTA CARE O INTELEG ELE CI GURA LUMII,INTELEGETI ? GURA LUMII .ATAT ! ESTE O LIBERTATE TOTALA PE CARE ELE O INTELEG CA "EMANCIPARE" .
Hai fetelor,dati cu pietre,spuneti ca sunt misogin,dar doar nu veti spune ca sunteti voi c....ve nu?
E mai usor sa fiu eu misogin decat voi cu...ve NU?
ATENTIE ! ACEST MESAJ ESTE ADRESAT DOAR CELOR CARE SE SIMT ORI SE REGASESC IN CEEA CE AM POSTAT SI NU GENERALIZEZ PENTRU TOATE FEMEILE CARE MERITA TOT RESPECTUL !
lynx
Postat pe 26 Aprilie 2009 10:39
De la: lynx, la data 2009-04-26 10:39:497thSound

Bravooooo! Perfect perfect de acord cu tine! Femeile au fost ca si barbatii dintotdeauna ! Nu am stiut nici eu asa ceva! Dupa ce am inteles si eu,inainte ca "valul emanciparii" sa le apuce si pe romancele noastre credeam,eu chiar credeam ca femeia se comporta in acel fel ( morala,avea feminitate,etc) doar din cauza educatiei sau religiei...DAR....de cativa ani buni (cca 10 ani) nimic ,dar absolut nimic nu le mai tine sa nu faca absolut ceea ce vor...NU RELIGIA SI CONVINGERILE LE TINEA DE LA DESFRAU SI LIBERTATEA ASTA CARE O INTELEG ELE CI GURA LUMII,INTELEGETI ? GURA LUMII .ATAT ! ESTE O LIBERTATE TOTALA PE CARE ELE O INTELEG CA "EMANCIPARE" .
Hai fetelor,dati cu pietre,spuneti ca sunt misogin,dar doar nu veti spune ca sunteti voi c....ve nu?
E mai usor sa fiu eu misogin decat voi cu...ve NU?
ATENTIE ! ACEST MESAJ ESTE ADRESAT DOAR CELOR CARE SE SIMT ORI SE REGASESC IN CEEA CE AM POSTAT SI NU GENERALIZEZ PENTRU TOATE FEMEILE CARE MERITA TOT RESPECTUL !

tata lynx aici erai cat te-am cautat aici erai
yumy
Postat pe 26 Aprilie 2009 10:43
buna all
aberant subiect de discutie dar ma vad nevoit sa raspund pt k fac parte din categoria barbatilor si pot sa spun ca nu are nici o treaba criza cu infidelitatea si anume in aceeasi masura cu care barbatii inseala asa inseala si femeile pt k daca ele nu ar insela barbatii nu ar mai avea amante si deci aici intervine zicala sa nu ai incredere in femei si in franele de dacii.
cam asta am de spus deocamdata ne vedem data viitoare

Postat pe 26 Aprilie 2009 10:46
Stii ce este imbucurator? Ca datorita crizei, multe au inceput sa mai roada si oase, nu doar fripturi...cresc sansele pentru barbatul comun...hihi
jenesaispas
Postat pe 26 Aprilie 2009 10:47
am citit articolul...si prima intrebare care mi-a venit in minte a fost:ce treaba are criza cu inselatul....dupa care am stat si m-am gandti putin si cred ca lipsa banilor, de multe ori, afecteaza viata de cuplu....apar certuri...tensiuni...dar nu cred ca e cazul sa dam vina pe barbati...pt ca nici noi femeile nu suntem mai breze....nu mai traim in epoca cand femeia nu iesea din casa si era supusa barbatului...acum suntem egale si nu vad ce le-ar opri pe femei sa insele...sincer cunosc cupluri in care femeia nu poate sa se abtina sa nu insele...iar ce e cel mai haios...e ca el e 100% convins ca ea ii e fidela...in concluzie...criza dc e sa afecteze cumva viata de cuplu...ii poate afecta pe amandoi...nu doar pe el...
gyorgyana85
Postat pe 26 Aprilie 2009 10:50
in criza si femeile inseala cauta barbatii cu banii si barbatii cauta femei cu bani
yumy
Postat pe 26 Aprilie 2009 10:50
Eu ma gandeam ca mai de graba incep sa-si planga durerea unul pe umarul celuilalt, nu sa caute bani pentru alt fel de distractii.
jenesaispas
Postat pe 26 Aprilie 2009 10:54
Din cauza crizei financiare tot mai multe femei incep sa se casatoreasca din dragoste ;))...Are si criza asta ceva bun in ea :P
cosminhd83
Postat pe 26 Aprilie 2009 11:14
[doua comentarii mi-au atras atentia : 1 ------- quote name='dana_mv' date='2009-04-02 22:00:14']
De la: Narcisa_Ana, la data 2009-04-02 21:59:25oricum barbatii inseala chiar si cand nu e criza.
ei sunt tot timpul in criza. [/quote] si 2 ------------ Postat pe: 26 Aprilie 2009, ora 10:12



De la: dana_mv, la data 2009-04-02 21:58:14

ce legatura are criza cu inselatul?????


Pai are! In lipsa de bani ptr jucariile lor ca pana acum, (ATV-uri , scutere, motoare, masini noi, pescuit, bungee jumping si ce mai fac ei)...cauta senzatii noi si cu mult mai ieftin! Si imi exprim astfel parerea la nr 1 criza doamnelor o impuneti voi in relatie si 2 senzatiile de care zici ca sant noi ele erau vechii iar daca tot iti impune sotia sa nu mai te duci cu ATV-ul scutere bungee jumping etc ca sant scumpe te consolezi in bratele celei care iti ofera tandrete si te face sa uiti de probleme IMI CER SCUZE DOAMNELOR DAR ASTA GANDESC EU!!!!!!!!
gigi_braicovici
Postat pe 26 Aprilie 2009 11:31
Deci daca barbatii au bani, merg la altele din plictiseala, iar daca sufera de pe urma crizei, se duc pentru consolare... Of of, mai maaaaaaaaaiiii...
Lucia1971
Postat pe 26 Aprilie 2009 11:33
barbatii inseala si cand sunt fericiti cu persoana iubita...asa sunt ei..."gandesc" cu capul..hehe
xxelena85
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:00
Nu vreau sa fiu rautacios dar asteapta sa treaca cativa ani sa vezi daca viata va mai fi in roz.Acum totul e ok esti doar logodit dar apar multe pe parcurs. Iti spune unul care a fost la fel ca tine. Si apropos de inselat: fetelor nu mai faceti atata caz si nu fiti ipocrite, barbatii normali inseala cu femei, deci femeile sunt la fel ca si ei doar ca striga mai tare:"prinde hotul"

Postat pe 26 Aprilie 2009 12:10
Oare nu ati putea sa va uitati si la emisiuni de TV mai normale?
Nu la tot felul de "avioane"?
Sau sa iesti sa va plimbati?
Sau sa faceti ceva pentru voi? Dar DOAR PENTRU VOI?
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:12
sa inteleg ca nu intoarce nimeni capul dupa tine?
jenesaispas
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:15
Daca tot ce va ingrijoreaza pe voi este cine pe cine inseala, atunci.....nu vom ajunge prea departe cu tara asta!
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:16
Dupa mine sa intoarca cineva capul?
Ba da! Intoarce. Dupa care ramane cu gura cascata cand afla si ce varsta am.
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:17
hai mai, lasa tara.Oricum se duce singura de rapa si fara ajutorul nostru...Zi mai bine tu pe cine inseli?
jenesaispas
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:18
De la: nina_ciuciuc, la data 2009-04-26 12:17:54Dupa mine sa intoarca cineva capul?
Ba da! Intoarce. Dupa care ramane cu gura cascata cand afla si ce varsta am.

Esti cumva regina din Sheba?
jenesaispas
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:21
De la: anca_hreamata, la data 2009-04-02 21:56:41Hello,
in ultima perioada tot auzim de criza, prabusiri de colosi, finantari externe, lipsa lichiditati si fel de fel de subiecte in jurul crizei..
Sunt intr-un domeniu in care de dimineata pana seara asta aud, insa in acelasi timp aud si ca barbatii isi inseala sotiile, sau prietenele...Divorturile sunt in trend , unii se despart altii se casatoresc.
Oare sa fie de vina "criza financiara" de aporape totii barbatii inseala persoana de langa ei?
P.S: nu ca inainte nu ar fi facut asta , dar acum mi se pare ca a ajuns la puteri multe


intotdeauna au existat barbati care isi inselau femeia ...............doar ca inainte nu se mediatiza atat de mult...astazi e un trend......dar nu toti o fac......
barbatii care se simt frustrati sau au in sange inselatul....never nu se va schimba .......
poate ca de aceea femeia a devenit "mai puternica"....are alte asteptari de la un man.....isi doreste un barbat de calitate si cantitate......un barbat care stie ce vrea ...nu unul care nu stie decat sa stea cu nasu sub o fusta...........unu care nu se simte implinit decat daca are 2-3 .....10....femei......
un aventurier tot un aventurier ramane.......................
si probl se pune altfel........oare noi asta ne dorim?
just_heaven
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:21
De ce ar trebui sa insel pe cineva?
Pentru ca este "criza"?
Daca vei cauta pe net o evolutie a euro vei observa si fara sa fi expert, ca in Romania este criza de pe la sfarsitul anului 2007.
Iar daca nu am mai avea atitudinea asta de "mi se rupist" poate ca ne-ar fi si noua mai bine
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:22
si ca sa fiu on topic..............nu,nu cred ca o criza financiara il face pe barbat sa insele mai mult.....atat il duce,capul.............sau exista femei care sunt disponibile
just_heaven
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:24
Cam ai dreptate just heaven. Femeile sunt mai puternice si au inceput sa reuseasca sa se realizeze in mai multe domenii. Iar asta ii deranjeaza pe multi soti. Nu-si mai pot etala "barbatia" in fata sotiei la fel ca inainte. Femeile nu mai vor molai si cauta barbati care stiu ce vor, mai puternici, dar nu cu pumnul ci ca hotarare de a face ceva cu viata lor. De a lasa ceva durabil in urma lor, atunci cand nu vor mai fi. Si apoi adulterul exista inca din antichitate. Asa ca nici macar asta nu este la moda.
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:28
De la: just_heaven, la data 2009-04-26 12:24:43si ca sa fiu on topic..............nu,nu cred ca o criza financiara il face pe barbat sa insele mai mult.....atat il duce,capul.............sau exista femei care sunt disponibile

Sa stii, sunt multe femei disponibile.
Iar cele care nu sunt, devin, prin simpatie.
jenesaispas
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:30
Nu sunt regina.
Doar o Printesa.
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:31
parerea mea e ca unii cauta motive sa insele si acum a rasarit criza...inca un motiv in plus. oricum, atat femeile cat si barbatii inseala fie ca e criza fie ca nu e criza
anonnym_girl
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:31
De la: anonnym_girl, la data 2009-04-26 12:31:27parerea mea e ca unii cauta motive sa insele si acum a rasarit criza...inca un motiv in plus. oricum, atat femeile cat si barbatii inseala fie ca e criza fie ca nu e criza


Totdeauna este mai usor sa dai vina pe ceva sau cineva. Este mai greu sa cauti adevarul din viata ta, sau din tine.
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:34
Da, dar foarte putini se si spovedesc. Stiti ca pacatul recunoscut este pe jumatate iertat
jenesaispas
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:35
De la: nina_ciuciuc, la data 2009-04-26 12:31:17Nu sunt regina.
Doar o Printesa.


Femeile devin disponibile doar daca vor.
Daca nu vor, poti sta si in cap si tot nu le disponibilizezi.
nina_ciuciuc
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie intre veri de gradul 2 (adica 6) 34 De la: Microcentaurina 20 Ianuarie 2010 21:46
un sfat va rog din suflet!!! 16 De la: quantex 24 Noiembrie 2009 12:32
Cu cine sa raman? 40 De la: kudika313367 11 August 2010 10:08
sunt gravida cu nepotul meu de gradul 3 176 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:47
CU CE AM GRESIT? 17 De la: dana_mv 12 Aprilie 2009 14:02