Setari Cookie-uri

dieta daneza

de curiozitate intreb daca ati auzit de dieta asta si daca da roade. asta in cazul in care a folosit-o cineva. parerile sunt impartite legate de dieta asta. as vrea sa aflu parerea voastra
costy28
Postat pe 3 Aprilie 2009 15:39
eu am tinut dieta asta si am tinut-o strict.am slabit 6 kg dar le-am pus la loc in scurt timp...ba chiar un pic mai mult...nu stiu ce sa spun ...la unele persoane chiar a mers mai bine...merita totusi incercata...
eu acum am auzit de dieta 309 dar nu o gasesc nicaieri...daca poate cineva sa mi-o trimita la urmatoarea adresa oana_nechita83@yahoo.com
oana27dub
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:49
De la: oana27dub, la data 2009-04-07 14:49:28eu am tinut dieta asta si am tinut-o strict.am slabit 6 kg dar le-am pus la loc in scurt timp...ba chiar un pic mai mult...nu stiu ce sa spun ...la unele persoane chiar a mers mai bine...merita totusi incercata...
eu acum am auzit de dieta 309 dar nu o gasesc nicaieri...daca poate cineva sa mi-o trimita la urmatoarea adresa oana_nechita83@yahoo.com



Cura 309 este o formula revolutionara care elimina, odata pentru totdeauna, problema obezitatii, problema de care sufera 33% din populatia europeana si americana.
Nimeni nu a explicat pana acum de ce apare obezitatea sau cum sa luptam impotriva acestui fenomen cu o influenta atat de nefasta asupra vietii a milioane de persoane din intreaga lume.
Astazi au fost izolati, dupa multi ani de studiu, cei trei factori care duc la obezitate.
3 factori interconectati
1. Dereglarea metabolismului.Organismul oamenilor care imbatranesc si in special al femeilor la premenopauza sau menopauza reactioneaza mai greu. Noua formula revolutionara continuta in cura 309 reactiveaza metabolismul.
2. Stresul, problemele. Exista multe persoane care se ingrasa cand trec prin perioade dificile. De asemenea, studii realizate de mai bine de 10 ani au demonstrat ca somnul linistit este un factor esential pentru buna functionare a metabolismului. Cura 309 actioneaza prin reglarea nivelului seratoninei. Aceasta cura de slabire este in acelasi timp si o cura de bunastare.
3. Regimul. Corpul nostru este dotat cu memorie. Daca veti tine un regim corpul va forma depozite de rezerva, pentru urmatorul regim. Organismul nu vrea sa duca lipsuri si singurul mod in care stie sa riposteze este sa stocheze grasime. Astfel inceperea unui regim presupune aparitia efectului yo-yo si orice metoda de slabit care nu permite o dieta normala si echilibrata nu va duce la obtinerea unor rezultate de durata. Cura 309 exclude orice regim, deoarece ataca kilogramele in plus chiar de la radacina. Chiar daca necesita o mica adaptare, aceasta nu dureaza mai mult de 3 zile.
Cunoasterea acestor 3 factori a dus la realizarea curei 309, o cura bazata pe reprogramarea metabolismului. Cercetarile au pus in evidenta molecula necesara acestei refaceri, care urmeaza sa reechilibreze nivelul de seratonina reprogramand astfel organismul. Substanta optima pentru aceasta refacere este un aminoacid numit triptofan.
De ce cura 309 ?
Cura 309 inseamna 3 zile de cura. 0 regim. 9 kilograme slabite in cele 12 zile urmatoare curei. Acesta este motivul pentru care cura se numeste 309. Cel mai rapid si usor mod de a slabi.
http://www.309.ro/
Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Aprilie 2009 13:05
Pe mine n-o sa ma convinga nimeni niciodata ca io pot manca ca porcu' fara sa-mi misc tartitza deloc si - cu toate astea - sa slabesc!
Considerati-ma incuiata!
Dor_a
Postat pe 8 Aprilie 2009 13:29
"Pe parcursul acestor 3 zile trebuie sa faceti o mica concesie, si anume sa mancati orice in afara de carne, peste, oua, branza si soia. Cura 309 va avea astfel eficienta dorita."

asa si ce mananc...? laptuci?
mirelacm
Postat pe 9 Aprilie 2009 17:33
P.S.: ciocolata frate ca acum observai, la dulciuri avem voie...
mirelacm
Postat pe 9 Aprilie 2009 17:34
Buna dimineata.Eu am tinut dieta daneza de "schimbare a metabolismului." NU MAI FAC NICIODATA GRESEALA!!! Doar am mai tinut-o si acuma vreo 2 ani si cel putin pt.mine a avut acelasi rezultat: dupa ce te lasi, urmeaza o ingrasare rapida. Asta nu ar fi nimic, te apuci de alta dieta si slabesti, dar....acum e acum: slabesti mai greu! Mi-a modificat in asa fel metabolismul incat organismul nu mai slabeste ca inainte, ci mult mai greu.E groaznic, de data asta nu o sa mai ascult nici o prietena care-mi spune sa o tin. M-am hotarat sa ma apuc de regimul Montignac.Mi se pare cel mai echilibrat regim. Va urez o zi buna si spor la slabit. Eu doar mi-am impartasit experienta mea cu voi....Va pup!
kudika002418
Postat pe 6 Septembrie 2009 05:49
buna, am 1,53 inaltime si 68 kg,am incercat foarte multe produse pt. slabit,dar nu am reusit cu nici unul.Acum tin cura de infometare,e singura modalitate prin care de la 75 kg am ajuns la 68 int-o luna.Fac miscare dar nu la sala pt. ca locuiesc la tara.A fost si e foarte greu dar parca m-am mai obisnuit cu foamea, cu ametelile... nu stiu daca a manca un ou si un fruct toata ziua , sau un cartof si o punga de pufuleti ,e prea mult sau prea putin,vad ca merge dar pana cand...vreau sa incerc si eu dieta aia minune, ma gandesc ca pe langa ce am mancat eu ,asta e chiar bine...
kudika378369
Postat pe 22 Martie 2011 18:37
Buna. Eu am zis sa incerc aceasta dieta daneza pentru ca a tinut-o si mama si chiar a dat rezultate. Dupa cele 13 zile de dieta a inceput sa manance normal, fara excese si a continuat sa slabeasca. Pentru mine e greu cu spanacul si telina pentru ca nu imi plac...in fine. Dupa 2 zile am dat jos 2,5kg...si astazi e ziua a patra...maine vreau sa ma cantaresc din nou. Beau multa apa si fumez ca sa mai uit de foame...si sunt foarte multumita cand am si fructe in meniu.
Cred ca depinde de organismul fiecaruia acum...rezultatele sunt diferite pentru fiecare. Sper sa o pot duce pana la capat
O seara buna!
kudika391631
Postat pe 3 Mai 2011 19:53
Buna tuturor

Recent am auzit despre dieta daeza si mi-am propus sa o incerc. Chiar sper sa aiba efect si sa reusesc sa o tin pe toata. Azi este prima zi pana la ora actuala nu am resimtit foamea consumanad ce e indicat in dieta. Mai tine cineva?
Julika
Postat pe 3 Mai 2012 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa slabesc:(( 69 De la: ioana_andreea27 13 August 2020 16:37
cate sanse?sau cata rabdare 12 De la: nico_dana2006 16 Iunie 2009 17:01
Jurnal de slabire pentru fetele plinute 369 De la: kudika011273 29 Mai 2016 22:18
Buna ! 8 De la: kudika091554 23 August 2012 01:10
Vreau sa plec in grecia prin work and travel eurolife ce parere aveti?? 2 De la: an3mary19 21 Februarie 2013 12:56