Setari Cookie-uri

renunta la mine pentru un barbat insurat,sau e doar o aventura?

Am o relatie de 2 ani si jumatate cu prietena mea. Nu am apreciat suficient sacrificiile care le-a facut pentru mine, nu am sprijinit-o uneori, in momente grele si sunt putin mai distant de fel, desi incerc sa exprim cat mai mult sentimentele. Inca ceva, stam impreuna la parintii mei de un an si 4 luni,si asta a fost o greseala. Ea isi dorea sa ne mutam si sa ne casatorim, sa avem o familie. Am cerut-o de nevasta, a acceptat, dar prea am lungit-o cu logodna, trebuia sa fac pasul cel mare... De ceva vreme, statea la lucru tot mai mult, iesea in oras cu "colegele" , se aranja mai mult, haine noi, telefonul ascuns, pe silent, cam toate semnele, ce mai. I-am luat telefonul intr-o noapte si m-am uitat,am simtit ca mi-a cazut lumea in cap. Mesaje de dragoste cu un coleg de serviciu. Am discutat, i-am zis ca trebuia sa imi spuna... A zis ca sunt doar refulari, ca mie mi-a zis toate alea dar nu am dat atentie... hmm, ne-am si certat, am si plans, ok, am crezut ca atat a fost. Dupa un timp am intrebat-o daca a mai primit mesaje. A zis nu, am luat telefonul si nu avea niciun mesaj, dar prostuta, nu le-a sters si pe cele din rapoarte remitere... Ii era dor de el, ii era pofta de el, il voia si asa mai departe, mesaje aproape erotice. Hmmm, ce-i de facut. Ea plangea intr-una, a zis ca nu e nimic, ca e doar pura imaginatie. Atunci cand primesti mesaje de la un barbat insurat de 7 ani, care are si un copil acasa de 3 anisori, si care iti spune : "sunt intr-o sedinta importanta,sunt putin pilit, dar chiar si in starea asta as rupe patul cu tine nu doar atat" ... Sa mai crezi ca e doar pura imaginatie? I-am spus sa recunoasca, sa aflu de la ea si nu de la altii. Voiam sa ma duc sa-l caut,dar... dadeam dovada de prostie. Au urmat unele delagatii, printre care si unele "neoficiale", am dovada ca nu gresesc. Mi-a recunoscut ca s-a culcat odata cu el si ca era nervoasa si tulburata ... pfff . A zis ca vrea sa stea singura o perioada, in chirie si sa nu-mi fac griji ca ar veni tipul ala pe la ea ca nu e cazul, ca nu mai simte nimic, e prea debusolata... Ahaa , cum sa nu, intr-o seara, tarziu am trecut pe langa locuinta ei si masina lui era parcata fara rusine in fata scarii ei,minunat, "nu-ti face griji" ... Desi imi spune ca nu vrea sa ma piarda, ca ma iubeste, ba s-a scapat ca il iubeste si pe el, dar a corectat-o imediat, ca e altfel de iubire... Odata chiar mi-a zis ca nu ar incerca o relatie cu el decat daca ar vedea actele de divort semnate... Apoi ca nu-l iubeste deloc... Sincer nu mai stiu ce sa cred despre femeia asta. Ce-i cu ea? Eu o iubesc mult si mi-am recunoscut greselile, am lucrat mult sa ma schimb, sa constientizez. Nu o mai recunosc, era o femeie integra, demna, acum a ajuns sa se culce cu un barbat insurat care mai are si copil si nici nu stiu ce vrea, sa ramana cu el .... Inca mai am puterea sa o iert pentru minciuni, pentru ca stiu ca si eu am gresit si ca am indepartat-o. S-a chinuit mult in 2 ani si jumatate sa imi arate ca gresesc in multe, dar nu prea am facut nimic si stiu ca am indepartat-o cu asta. Sunt total incurcat , am suferit foarte mult, nu mai stiu ce sa fac, inca simt ca o iubesc ... dar, ce are in cap, oare mai merita sa lupt?
staff
Postat pe 6 Aprilie 2009 00:05
De ce ma tine in sah, nu pot sa inteleg, macar de mi-ar fi zis de mult, nu mai vreaus a fim impreuna. Abia acum 2 saptamani mi-a zis ca vrea o pauza, si ca nu stie ce va fi, daca vom mai fi sau nu ... Greu e. Prietenii zic sa o las ca e c.... , dar nu vreau sa ascult de ei. A fost cea mai mare iubire.
staff
Postat pe 6 Aprilie 2009 00:15
De la: staff, la data 2009-04-06 00:15:56De ce ma tine in sah, nu pot sa inteleg, macar de mi-ar fi zis de mult, nu mai vreaus a fim impreuna. Abia acum 2 saptamani mi-a zis ca vrea o pauza, si ca nu stie ce va fi, daca vom mai fi sau nu ... Greu e. Prietenii zic sa o las ca e c.... , dar nu vreau sa ascult de ei. A fost cea mai mare iubire.
A fost,cum bine spui.nu mai are rost sa continui,pt ca nu mai ai ce.renunta!e greu,dar e singurul lucru ce il poti face.
dana_mv
Postat pe 6 Aprilie 2009 11:01
De la: staff, la data 2009-04-06 00:05:31 Am o relatie de 2 ani si jumatate cu prietena mea. Nu am apreciat suficient sacrificiile care le-a facut pentru mine, nu am sprijinit-o uneori, in momente grele si sunt putin mai distant de fel, desi incerc sa exprim cat mai mult sentimentele. Inca ceva, stam impreuna la parintii mei de un an si 4 luni,si asta a fost o greseala. Ea isi dorea sa ne mutam si sa ne casatorim, sa avem o familie. Am cerut-o de nevasta, a acceptat, dar prea am lungit-o cu logodna, trebuia sa fac pasul cel mare... De ceva vreme, statea la lucru tot mai mult, iesea in oras cu "colegele" , se aranja mai mult, haine noi, telefonul ascuns, pe silent, cam toate semnele, ce mai. I-am luat telefonul intr-o noapte si m-am uitat,am simtit ca mi-a cazut lumea in cap. Mesaje de dragoste cu un coleg de serviciu. Am discutat, i-am zis ca trebuia sa imi spuna... A zis ca sunt doar refulari, ca mie mi-a zis toate alea dar nu am dat atentie... hmm, ne-am si certat, am si plans, ok, am crezut ca atat a fost. Dupa un timp am intrebat-o daca a mai primit mesaje. A zis nu, am luat telefonul si nu avea niciun mesaj, dar prostuta, nu le-a sters si pe cele din rapoarte remitere... Ii era dor de el, ii era pofta de el, il voia si asa mai departe, mesaje aproape erotice. Hmmm, ce-i de facut. Ea plangea intr-una, a zis ca nu e nimic, ca e doar pura imaginatie. Atunci cand primesti mesaje de la un barbat insurat de 7 ani, care are si un copil acasa de 3 anisori, si care iti spune : "sunt intr-o sedinta importanta,sunt putin pilit, dar chiar si in starea asta as rupe patul cu tine nu doar atat" ... Sa mai crezi ca e doar pura imaginatie? I-am spus sa recunoasca, sa aflu de la ea si nu de la altii. Voiam sa ma duc sa-l caut,dar... dadeam dovada de prostie. Au urmat unele delagatii, printre care si unele "neoficiale", am dovada ca nu gresesc. Mi-a recunoscut ca s-a culcat odata cu el si ca era nervoasa si tulburata ... pfff . A zis ca vrea sa stea singura o perioada, in chirie si sa nu-mi fac griji ca ar veni tipul ala pe la ea ca nu e cazul, ca nu mai simte nimic, e prea debusolata... Ahaa , cum sa nu, intr-o seara, tarziu am trecut pe langa locuinta ei si masina lui era parcata fara rusine in fata scarii ei,minunat, "nu-ti face griji" ... Desi imi spune ca nu vrea sa ma piarda, ca ma iubeste, ba s-a scapat ca il iubeste si pe el, dar a corectat-o imediat, ca e altfel de iubire... Odata chiar mi-a zis ca nu ar incerca o relatie cu el decat daca ar vedea actele de divort semnate... Apoi ca nu-l iubeste deloc... Sincer nu mai stiu ce sa cred despre femeia asta. Ce-i cu ea? Eu o iubesc mult si mi-am recunoscut greselile, am lucrat mult sa ma schimb, sa constientizez. Nu o mai recunosc, era o femeie integra, demna, acum a ajuns sa se culce cu un barbat insurat care mai are si copil si nici nu stiu ce vrea, sa ramana cu el .... Inca mai am puterea sa o iert pentru minciuni, pentru ca stiu ca si eu am gresit si ca am indepartat-o. S-a chinuit mult in 2 ani si jumatate sa imi arate ca gresesc in multe, dar nu prea am facut nimic si stiu ca am indepartat-o cu asta. Sunt total incurcat , am suferit foarte mult, nu mai stiu ce sa fac, inca simt ca o iubesc ... dar, ce are in cap, oare mai merita sa lupt?



Prietene,intoarce-i spatele....uita...nu merita sa te consumi.Gata,s-a terminat,nu te umili.Capul sus...are balta peste!Multa bafta!
bl_de
Postat pe 6 Aprilie 2009 13:21
foarte urata postura. ca sa nu o lungesc. in primul rand ar fi trebuit sa-si schimbe atitudinea, parerea mea, daca a vazut schimbarea la tine. eu una zic ca ai pierdut-o. las-o in pace, asta este ramai cu un gust amar si treci mai departe. chiar daca o iubesti, nu cred ca increderea mai este acolo. o sa-tzi pui intrebari de gen: daca eu ii intorc spatele, deh apar probleme(copii, bani, etc), atunci se va indrepta catre un handralau. scuza-ma , dar nu-i acorda nicio sansa. eu una sunt femeie, si am vazut multe pana acum, dar nu concep asa ceva, nici din partea unei femei, dar nici din partea unui barbat. nu-tzi convine...du-te. FREE WILL.
cristi_nne
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:54
A fost curand ziua ei si mi-a zis ca i-au pragatit colegii, asa cum e obiceiul, o iesire in club seara. Asa se face de ziua cuiva din firma. Ok, unde mergem? Aaaa... sti? O sa mergem numai intre colegi, ca se supara astia, asa se face, nimeni nu a venit nici macar cu sotul... (mai lasa-ma). Nu stiam ce sa zic. Peste zi am ajutat-o cu cateva lucruri, sa si le care la apartamentul inchiriat (cel pe care il inchiriase pentru ca avea nevoie de o pauza ca sa vada ce simte, sa se limpezeasca si sa imi spuna pe urma ....) Era cam dezastru pe acolo, se tinuse un chef inainte sa primeasca cheile si nu l-au mai curatat. S-a pus de zor pe treaba, am intrebat ce e cu graba asta. A zis ca e nervoasa si ca nu suporta sa il vada atat de jegos. Am ajutat-o si eu, era o munca imensa, nu am vrut sa o las sa se chinuie "saracuta" de ea. Pe la 18 sauna telefonul , a vb vreo 2 minute, dupa care imi spune ca nu mai merge in club, ci o sa vina colegii la ea sa inaugureze cu ocazia asta si apartamentul. Ok am zis, perfect ,nici nu mai merg sa ma schimb, raman asa. Pai sti, ca se supara astia... @%#^%^*%^^%(*(^ Ca nici sora-mea nu va veni, ca i-a venit prietenul de la bucuresti si nu are unde sa-l trimita, va merge cu el indeva intr-un club ... (vezi Doamne, si ala era outsider si voia sa imi demonstreze ca nu are nici el loc, o mare VRAJEALA,a fost si sorasa si el la chef, a incercat sa ma minta doar ca sa nu raman ,de mentionat ca sora-sa lucreaza la aceeasi firma si ca s-au mutat impreuna in ap. cel nou) Se supara astia? Pai eu nu am sentimente? Eu cum crezi ca ma simt cand imi spui asa ceva? De ziua ta ma dai afara din casa. Nu mai gandeam, m-au luat dracii, mai ales cand mi-a zis, sti, e 8 jumate, nu vrei sa mergi? O sa vina la 21 si vreau si eu sa am o jumatate de ora singura sa ma calmez... (sa nu mai zic ca am frecat pardoseala in genunchi cu laveta) N-am mai putut sa zic nimic, am ramas fara replica, desi trebuia sa nu ma misc de acolo, sa stau si sa nu ma intereseze cine se supara, macar dadeam si eu ochii cu don juan, asta era si intentia sa ma vad cu el, ma urcam sigur pe el,dar am plecat, cu toate ca nu am inchis un ochi noaptea aia. Sa nu mai zic ca invitatii au plecat pe la 23, iar domnul misterios a ramas pana pe la vreo 3 dimineata. Dupa o zi ma suna pe la pranz si imi zice, hai sa mananci la mine, am gatit si e calda mancarea. Nu stiam ce sa fac, sa ma duc, sa nu ma duc, tinand cont ca nu am mancat o masa calumea de vreo 3 saptamani si ca ma durea stomacul de tampeam, nu am mai tinut cont, am zis ok,dar nu stau mult, a zis sa mergem la o cafea prima data ca nu bause. Asa am facut am stat jumatate de ora in cafenea si ne indreptam inspre casa sa mananc(facuse si prajitura mea preferata), deodata ii suna telefonul , raspunde si "sunt in drum spre casa in plimbare, ... pai vrei sa te plimbi , sau? bine, ok, astept" . Sti, m-a sunat si a zis ca vrea si el sa se plimbe... dar du-te tu sa mananci, iti va deschide sora-mea, o sa mananci cu ea... Am simtit ca imi vine sa o strang de gat , bine ca nu am facut-o ca ramanea acolo. I-am zis ca se poarta cu mine ca si cu un caine si ca am fost un prost ca am acceptat sa vin si ce sa vezi... imi zice "nu vrei sa traversezi strada, ca o sa vina sa ma ia cu masina si se supara... " Am inceput sa plang ca prostul si ca sa n-o lovesc , m-am intors si am disparut rapid, desi trebuia sa stau acolo si cand aparea sa o sarut sa orice, sa fi sarit la mine, asta trebuia sa fac,dar vedeam negru in fata ochilor si daca ramaneam il omoram acolo. Ei ? Ce ziceti? M-a luat de caine ? Am fost catelusul ei? Si imi mai si zice ca simte un dor constant de mine, dar nu stie de ce nu se poate apropia. Ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda. Am intrebat de ce dracu mai poarta inelul ala pe deget,de ce nu-l da jos? "Inelul asta il voi mai purta mult timp de acum incolo si asta ar trebui sa-ti spuna multe "!! Ce a vrut sa spuna cu asta, pentru ca eu sincer nu inteleg. Adica cum, daca nu ii va merge cu ala care o minte de zor ca "o iubeste, ca nu poate sa traiasca fara ea, ca mereu se gandeste la ea, ca nu o mai suporta pe nevasta-sa, ca o vrea incontinuu si cate si mai cate, ca ii pare rau ca nu a cunoscut-o pe ea inaintea nevestesii ca o lua fara sa clipeasca, ca este o femeie minunata si sunt sigur ca i-a zis ca eu ii fac rau sa nu mai stea cu mine, ca el nu i-ar face niciodata asa ceva" si dulcegarii.... Sa inteleg ca daca nu ii va merge cu acest don juan, ma tine de rezerva? Oare asta e marele plan? Sincer nu inteleg nimic, de ce ma mai cauta? Are remuscari? Vrea sa-si descarce constiinta? Vrea sa se desparta treptat de mine sa nu sufere? Imi povesteste de el de parca as fi amica ei. Nu am mai dormit demult, am numai cosmaruri, de mancat ce sa mai zic, m-am gandit sa merg la nevasta-sa sa o intreb daca chiar asa este, daca ei fac planurile pentru divort, dar nu vreau sa ii am pe constiinta ca eu i-am despartit. E o situatie demna de telenovele si eu sunt unul din actorii principali, e greu. Eu nu as prea crede ca se va desparti de nevasta pentru o tipa pe care cica o place chiar dinainte sa fie cu mine, si o ibeste nespus, a dus-o si in excursii si se poarta exemplar cu ea, e mierea de pe pamant. Poate un barbat sa-si lase nevasta pentru o femeie de care nici macar nu stiu daca s-a indragostit sau doar o manipuleaza... ? Eu nu mai pot sa gandesc. De ce simt inca ca o iubesc, ma tortureaza continuu, nu mi-a spus nimic clar, nu recunoaste ca e cu el, nu mi-a dat papucii, a zis doar ca poate nu vom mai fi impreuna, dar nu a zis gata, de azi punct, stop, nu....... pfff , as vrea sa ma rup, sa plec , sa uit, dar nu merge chiar asa. Sufar ca un prost si inca o vreau inapoi... Clar ca sentimentele mi-au luat-o inaintea ratiunii. Stiu, as fugi de ea, dar nu pot sa ma rup, a fiost prea brusc si neanuntat. Ce mai e de facut acum? Ce vrea ea oare? Ati trecut prin vreo situatie asemanatoare? Ca sincer imi vine sa..... Simt ca o iau razna ...
staff
Postat pe 6 Aprilie 2009 20:39
De la: staff, la data 2009-04-06 20:39:13A fost curand ziua ei si mi-a zis ca i-au pragatit colegii, asa cum e obiceiul, o iesire in club seara. Asa se face de ziua cuiva din firma. Ok, unde mergem? Aaaa... sti? O sa mergem numai intre colegi, ca se supara astia, asa se face, nimeni nu a venit nici macar cu sotul... (mai lasa-ma). Nu stiam ce sa zic. Peste zi am ajutat-o cu cateva lucruri, sa si le care la apartamentul inchiriat (cel pe care il inchiriase pentru ca avea nevoie de o pauza ca sa vada ce simte, sa se limpezeasca si sa imi spuna pe urma ....) Era cam dezastru pe acolo, se tinuse un chef inainte sa primeasca cheile si nu l-au mai curatat. S-a pus de zor pe treaba, am intrebat ce e cu graba asta. A zis ca e nervoasa si ca nu suporta sa il vada atat de jegos. Am ajutat-o si eu, era o munca imensa, nu am vrut sa o las sa se chinuie "saracuta" de ea. Pe la 18 sauna telefonul , a vb vreo 2 minute, dupa care imi spune ca nu mai merge in club, ci o sa vina colegii la ea sa inaugureze cu ocazia asta si apartamentul. Ok am zis, perfect ,nici nu mai merg sa ma schimb, raman asa. Pai sti, ca se supara astia... @%#^%^*%^^%(*(^ Ca nici sora-mea nu va veni, ca i-a venit prietenul de la bucuresti si nu are unde sa-l trimita, va merge cu el indeva intr-un club ... (vezi Doamne, si ala era outsider si voia sa imi demonstreze ca nu are nici el loc, o mare VRAJEALA,a fost si sorasa si el la chef, a incercat sa ma minta doar ca sa nu raman ,de mentionat ca sora-sa lucreaza la aceeasi firma si ca s-au mutat impreuna in ap. cel nou) Se supara astia? Pai eu nu am sentimente? Eu cum crezi ca ma simt cand imi spui asa ceva? De ziua ta ma dai afara din casa. Nu mai gandeam, m-au luat dracii, mai ales cand mi-a zis, sti, e 8 jumate, nu vrei sa mergi? O sa vina la 21 si vreau si eu sa am o jumatate de ora singura sa ma calmez... (sa nu mai zic ca am frecat pardoseala in genunchi cu laveta) N-am mai putut sa zic nimic, am ramas fara replica, desi trebuia sa nu ma misc de acolo, sa stau si sa nu ma intereseze cine se supara, macar dadeam si eu ochii cu don juan, asta era si intentia sa ma vad cu el, ma urcam sigur pe el,dar am plecat, cu toate ca nu am inchis un ochi noaptea aia. Sa nu mai zic ca invitatii au plecat pe la 23, iar domnul misterios a ramas pana pe la vreo 3 dimineata. Dupa o zi ma suna pe la pranz si imi zice, hai sa mananci la mine, am gatit si e calda mancarea. Nu stiam ce sa fac, sa ma duc, sa nu ma duc, tinand cont ca nu am mancat o masa calumea de vreo 3 saptamani si ca ma durea stomacul de tampeam, nu am mai tinut cont, am zis ok,dar nu stau mult, a zis sa mergem la o cafea prima data ca nu bause. Asa am facut am stat jumatate de ora in cafenea si ne indreptam inspre casa sa mananc(facuse si prajitura mea preferata), deodata ii suna telefonul , raspunde si "sunt in drum spre casa in plimbare, ... pai vrei sa te plimbi , sau? bine, ok, astept" . Sti, m-a sunat si a zis ca vrea si el sa se plimbe... dar du-te tu sa mananci, iti va deschide sora-mea, o sa mananci cu ea... Am simtit ca imi vine sa o strang de gat , bine ca nu am facut-o ca ramanea acolo. I-am zis ca se poarta cu mine ca si cu un caine si ca am fost un prost ca am acceptat sa vin si ce sa vezi... imi zice "nu vrei sa traversezi strada, ca o sa vina sa ma ia cu masina si se supara... " Am inceput sa plang ca prostul si ca sa n-o lovesc , m-am intors si am disparut rapid, desi trebuia sa stau acolo si cand aparea sa o sarut sa orice, sa fi sarit la mine, asta trebuia sa fac,dar vedeam negru in fata ochilor si daca ramaneam il omoram acolo. Ei ? Ce ziceti? M-a luat de caine ? Am fost catelusul ei? Si imi mai si zice ca simte un dor constant de mine, dar nu stie de ce nu se poate apropia. Ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda. Am intrebat de ce dracu mai poarta inelul ala pe deget,de ce nu-l da jos? "Inelul asta il voi mai purta mult timp de acum incolo si asta ar trebui sa-ti spuna multe "!! Ce a vrut sa spuna cu asta, pentru ca eu sincer nu inteleg. Adica cum, daca nu ii va merge cu ala care o minte de zor ca "o iubeste, ca nu poate sa traiasca fara ea, ca mereu se gandeste la ea, ca nu o mai suporta pe nevasta-sa, ca o vrea incontinuu si cate si mai cate, ca ii pare rau ca nu a cunoscut-o pe ea inaintea nevestesii ca o lua fara sa clipeasca, ca este o femeie minunata si sunt sigur ca i-a zis ca eu ii fac rau sa nu mai stea cu mine, ca el nu i-ar face niciodata asa ceva" si dulcegarii.... Sa inteleg ca daca nu ii va merge cu acest don juan, ma tine de rezerva? Oare asta e marele plan? Sincer nu inteleg nimic, de ce ma mai cauta? Are remuscari? Vrea sa-si descarce constiinta? Vrea sa se desparta treptat de mine sa nu sufere? Imi povesteste de el de parca as fi amica ei. Nu am mai dormit demult, am numai cosmaruri, de mancat ce sa mai zic, m-am gandit sa merg la nevasta-sa sa o intreb daca chiar asa este, daca ei fac planurile pentru divort, dar nu vreau sa ii am pe constiinta ca eu i-am despartit. E o situatie demna de telenovele si eu sunt unul din actorii principali, e greu. Eu nu as prea crede ca se va desparti de nevasta pentru o tipa pe care cica o place chiar dinainte sa fie cu mine, si o ibeste nespus, a dus-o si in excursii si se poarta exemplar cu ea, e mierea de pe pamant. Poate un barbat sa-si lase nevasta pentru o femeie de care nici macar nu stiu daca s-a indragostit sau doar o manipuleaza... ? Eu nu mai pot sa gandesc. De ce simt inca ca o iubesc, ma tortureaza continuu, nu mi-a spus nimic clar, nu recunoaste ca e cu el, nu mi-a dat papucii, a zis doar ca poate nu vom mai fi impreuna, dar nu a zis gata, de azi punct, stop, nu....... pfff , as vrea sa ma rup, sa plec , sa uit, dar nu merge chiar asa. Sufar ca un prost si inca o vreau inapoi... Clar ca sentimentele mi-au luat-o inaintea ratiunii. Stiu, as fugi de ea, dar nu pot sa ma rup, a fiost prea brusc si neanuntat. Ce mai e de facut acum? Ce vrea ea oare? Ati trecut prin vreo situatie asemanatoare? Ca sincer imi vine sa..... Simt ca o iau razna ...
mai frate tu esti masochist? iti place sa te chinui singur? las-o drreaq ca nu se sfirsira femeile de pe pamint!
FRANNNCE
Postat pe 6 Aprilie 2009 20:45
hai sa incepem cu inceputul:
1.Ai neglijat, bla bla -poate ca asa este sau poate doar iti faci procese de constiinta aiurea ! nu mai conteaza asta acuma
2.Un partner care "calca pe alaturea " intr-o intra intr-o stare de confuzie privind sentimentele sale , psihologii americanii o numesc fog (ceata)-stii, cocteilul acela de hormoni amestecati cu senzatia de nou, cu remuscari , cu vinovatii pe care le transfera asupra celuilalt (el m-a neglijat, m-a desconsiderat , nu petrece destul timp cu mine etc) , de multe ori nu sunt reale, e dor un transfer de vina pentru ca sa isi usureze constinta .
3.Atata timp cat tu esti "in carlig" nu se va hotari ce vrea, ce va urma -in stadiul acesta te va tine in carlig cat de mult va putea -in fond de ce ar face-o , are un barbat cu care " traieste intens si gusta fructul interzis " si are unul de rezerva in cazul ca celalalt ar renunta brusc inainte ca ea sa se sature .-ACELA ESTI TU !.Daca vrei sa rezolvi ceva va trebui sa rupi firul: sa nu maqi fi acolo pentru ea ori de cate ori are nevoie .De fapt este singura solutie, s-a mutat ca sa fie pe cont propriu, nu poti decat sa-i respecti dorinta si SA O LASI IN PACE! . Starea si situatia asta nu iti face nici bine si nici nu v-a rezolva problema pentru nici unul dintre voi .
3.Asa cum ti-au spus deja ceilalti care ti-au raspuns , de ce iti place sa te chinui singur? Ce rost are . LAS-O ! asta nu e o relatie normala si nici nu va mai fi...Oricat ai tine lqa ea nu o sa mai fie la fel intre voi nici in cazul unei "impacari"
4. Tu nu mai ai un pic de demnitate in tine? O ajuti sa curete "cuibul" ca sa petreaca cu celalalt pana noaptea tarziu? Ce barbat esti tu? Nu tie clar ca are o aventura? Ce vrei? poze sau un film cu toate detaliile?
? Lingeti ranile si uita ca a fost in viata ta , NU MERITA
northstar
Postat pe 8 Mai 2009 19:14



Poate fi mai mult decat o aventura!!! ar fi trebuit sa deschizi ochii mai de mult.........dar acum e posibil sa fie cam tarziu. faptul ca nu i-ai acordat atentia de care avea nevoie la momentul respectiv cu siguranta ca a impins-o....mai departe. sfaturi??? nu cred ca este nimeni in masura sa-ti dea vreun sfat.......e cam greu si de dat si de urmat... lasa lucrurile sa se intample.....sa vina singure.chiar daca te doare si e crunt incearca sa nu-i mai acorzi atata atentie o perioada...... spune ca se simte debusolata(si s-o crezi) vrea si cu el dar nu ar renunta nici la tine.s-ar putea sa fie o furie de moment.gandeste-te si la varianta ca el s-ar plictisi dupa un timp de ea....dar e posibil in acelasi timp sa nu se intample si atunci .....lucrurile v-or sta altfel. e dureros dar stii vorba.....timpul vindeca tot(cat se poate de adevarat sau nu?) esti singurl in masura sa faci cum crezi ca e mai bine dar....exista un dar de fiecare data. bafta multa si mult curaj!!! capul sus viata merge inainte!
kudika001317
Postat pe 20 Mai 2009 08:30
te-a luat de prost .
d-aia
nu sa-si descarce constiinta sincer sunt sigur ca esti foarte prost din moment ce mai stai cu ea?
lasoooooooooooooooooooooooooooooooooooooo da-oooooooooonnnnnnnnnnnnnnnn mmmmmmmmmmmmmm7777777777777888888889999999 tiii ei de nenorocita.
bebe_lush_ul
Postat pe 21 Mai 2009 12:54
un rezumat va rog
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 13:03
uh...un baiat trist ....probabil monotonia dintre voi...nu o mai bagi in seama ca la inceput....stati de vorba....numai tu sti daca merita...
pamela_1
Postat pe 21 Mai 2009 13:04
mama mama,ce poveste..... :( dar intrebarea mea e ..de ce te mai agiti sa stai pe langa ea? nu merita femeia asta nimic si in nici un caz pe tine . so... vezi-ti de treaba ta , ea oricum va regreta o data si o data...
alexutza_sct
Postat pe 22 Mai 2009 21:43
cum inca n'ai bagat divortu'??
Diavolyta_
Postat pe 23 Mai 2009 14:13
De la: staff, la data 2009-04-06 20:39:13A fost curand ziua ei si mi-a zis ca i-au pragatit colegii, asa cum e obiceiul, o iesire in club seara. Asa se face de ziua cuiva din firma. Ok, unde mergem? Aaaa... sti? O sa mergem numai intre colegi, ca se supara astia, asa se face, nimeni nu a venit nici macar cu sotul... (mai lasa-ma). Nu stiam ce sa zic. Peste zi am ajutat-o cu cateva lucruri, sa si le care la apartamentul inchiriat (cel pe care il inchiriase pentru ca avea nevoie de o pauza ca sa vada ce simte, sa se limpezeasca si sa imi spuna pe urma ....) Era cam dezastru pe acolo, se tinuse un chef inainte sa primeasca cheile si nu l-au mai curatat. S-a pus de zor pe treaba, am intrebat ce e cu graba asta. A zis ca e nervoasa si ca nu suporta sa il vada atat de jegos. Am ajutat-o si eu, era o munca imensa, nu am vrut sa o las sa se chinuie "saracuta" de ea. Pe la 18 sauna telefonul , a vb vreo 2 minute, dupa care imi spune ca nu mai merge in club, ci o sa vina colegii la ea sa inaugureze cu ocazia asta si apartamentul. Ok am zis, perfect ,nici nu mai merg sa ma schimb, raman asa. Pai sti, ca se supara astia... @%#^%^*%^^%(*(^ Ca nici sora-mea nu va veni, ca i-a venit prietenul de la bucuresti si nu are unde sa-l trimita, va merge cu el indeva intr-un club ... (vezi Doamne, si ala era outsider si voia sa imi demonstreze ca nu are nici el loc, o mare VRAJEALA,a fost si sorasa si el la chef, a incercat sa ma minta doar ca sa nu raman ,de mentionat ca sora-sa lucreaza la aceeasi firma si ca s-au mutat impreuna in ap. cel nou) Se supara astia? Pai eu nu am sentimente? Eu cum crezi ca ma simt cand imi spui asa ceva? De ziua ta ma dai afara din casa. Nu mai gandeam, m-au luat dracii, mai ales cand mi-a zis, sti, e 8 jumate, nu vrei sa mergi? O sa vina la 21 si vreau si eu sa am o jumatate de ora singura sa ma calmez... (sa nu mai zic ca am frecat pardoseala in genunchi cu laveta) N-am mai putut sa zic nimic, am ramas fara replica, desi trebuia sa nu ma misc de acolo, sa stau si sa nu ma intereseze cine se supara, macar dadeam si eu ochii cu don juan, asta era si intentia sa ma vad cu el, ma urcam sigur pe el,dar am plecat, cu toate ca nu am inchis un ochi noaptea aia. Sa nu mai zic ca invitatii au plecat pe la 23, iar domnul misterios a ramas pana pe la vreo 3 dimineata. Dupa o zi ma suna pe la pranz si imi zice, hai sa mananci la mine, am gatit si e calda mancarea. Nu stiam ce sa fac, sa ma duc, sa nu ma duc, tinand cont ca nu am mancat o masa calumea de vreo 3 saptamani si ca ma durea stomacul de tampeam, nu am mai tinut cont, am zis ok,dar nu stau mult, a zis sa mergem la o cafea prima data ca nu bause. Asa am facut am stat jumatate de ora in cafenea si ne indreptam inspre casa sa mananc(facuse si prajitura mea preferata), deodata ii suna telefonul , raspunde si "sunt in drum spre casa in plimbare, ... pai vrei sa te plimbi , sau? bine, ok, astept" . Sti, m-a sunat si a zis ca vrea si el sa se plimbe... dar du-te tu sa mananci, iti va deschide sora-mea, o sa mananci cu ea... Am simtit ca imi vine sa o strang de gat , bine ca nu am facut-o ca ramanea acolo. I-am zis ca se poarta cu mine ca si cu un caine si ca am fost un prost ca am acceptat sa vin si ce sa vezi... imi zice "nu vrei sa traversezi strada, ca o sa vina sa ma ia cu masina si se supara... " Am inceput sa plang ca prostul si ca sa n-o lovesc , m-am intors si am disparut rapid, desi trebuia sa stau acolo si cand aparea sa o sarut sa orice, sa fi sarit la mine, asta trebuia sa fac,dar vedeam negru in fata ochilor si daca ramaneam il omoram acolo. Ei ? Ce ziceti? M-a luat de caine ? Am fost catelusul ei? Si imi mai si zice ca simte un dor constant de mine, dar nu stie de ce nu se poate apropia. Ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda. Am intrebat de ce dracu mai poarta inelul ala pe deget,de ce nu-l da jos? "Inelul asta il voi mai purta mult timp de acum incolo si asta ar trebui sa-ti spuna multe "!! Ce a vrut sa spuna cu asta, pentru ca eu sincer nu inteleg. Adica cum, daca nu ii va merge cu ala care o minte de zor ca "o iubeste, ca nu poate sa traiasca fara ea, ca mereu se gandeste la ea, ca nu o mai suporta pe nevasta-sa, ca o vrea incontinuu si cate si mai cate, ca ii pare rau ca nu a cunoscut-o pe ea inaintea nevestesii ca o lua fara sa clipeasca, ca este o femeie minunata si sunt sigur ca i-a zis ca eu ii fac rau sa nu mai stea cu mine, ca el nu i-ar face niciodata asa ceva" si dulcegarii.... Sa inteleg ca daca nu ii va merge cu acest don juan, ma tine de rezerva? Oare asta e marele plan? Sincer nu inteleg nimic, de ce ma mai cauta? Are remuscari? Vrea sa-si descarce constiinta? Vrea sa se desparta treptat de mine sa nu sufere? Imi povesteste de el de parca as fi amica ei. Nu am mai dormit demult, am numai cosmaruri, de mancat ce sa mai zic, m-am gandit sa merg la nevasta-sa sa o intreb daca chiar asa este, daca ei fac planurile pentru divort, dar nu vreau sa ii am pe constiinta ca eu i-am despartit. E o situatie demna de telenovele si eu sunt unul din actorii principali, e greu. Eu nu as prea crede ca se va desparti de nevasta pentru o tipa pe care cica o place chiar dinainte sa fie cu mine, si o ibeste nespus, a dus-o si in excursii si se poarta exemplar cu ea, e mierea de pe pamant. Poate un barbat sa-si lase nevasta pentru o femeie de care nici macar nu stiu daca s-a indragostit sau doar o manipuleaza... ? Eu nu mai pot sa gandesc. De ce simt inca ca o iubesc, ma tortureaza continuu, nu mi-a spus nimic clar, nu recunoaste ca e cu el, nu mi-a dat papucii, a zis doar ca poate nu vom mai fi impreuna, dar nu a zis gata, de azi punct, stop, nu....... pfff , as vrea sa ma rup, sa plec , sa uit, dar nu merge chiar asa. Sufar ca un prost si inca o vreau inapoi... Clar ca sentimentele mi-au luat-o inaintea ratiunii. Stiu, as fugi de ea, dar nu pot sa ma rup, a fiost prea brusc si neanuntat. Ce mai e de facut acum? Ce vrea ea oare? Ati trecut prin vreo situatie asemanatoare? Ca sincer imi vine sa..... Simt ca o iau razna ...


Mai "baietelule"..... ca altfel nu stiu cum sa-ti zic.... nu stiu ce varsta ai dar parerea mea este urmatoarea: femeia e desteapta. Chiar daca nu pare eu cred ca ea stie forte bine ce vrea si de la tine si de la "amicul" insurat. Pai hai sa gandim rational... (mai mult eu ca tu nu prea poti). E logodita cu tine..... a facut o pasiune ptr un barbat insurat.... nu a putut sa reziste tentatiei si si-a tras-o cu el....a vazut femeia ca e chiar misto.... plus de asta ii ofera absolut tot ce-si doreste.... probabil este si mult mai mare decat ea....are ce invata de la el... e atent... o rasfata.... ii ofera tot ce si-ar dori o femeie de la un barbat. Ceea ce mi se pare normal....Ca doar e "amanta" nu? Si cu toate astea... el tot insurat ramane Pai si de ce sa renunte la tine???? Daca ii merge!? Ce rost ar avea... Tu o iubesti .... esti la picioarele ei.... te-a convins ca tu esti de vina ptr ce face ea...si stie foooooarte bine ca in relatia cu celalalt tot amanta va ramane ptr ca stie prea bine ca ala nu o sa-si lase nevasta si copilul asa mic pentru ea. Poate ca te iubeste si pe tine "in felul ei"... sau e doar obisnuinta. In momentul in care se termina cu respectivul... se intoarce in bratele tale....iar tu o primesti cu ele larg deschise. Si mie mi-ar conveni in locul ei... desi eu prefer barbatii integri... orgoliosi si cu personalitate... ceea ce tie iti cam lipseste in momentul asta
Si asta a fost doar o parere.......
adelheida
Postat pe 28 Octombrie 2009 10:23
Acum am vazut ca topicul este cam vechi..... cred ca s-au rezolvat problemele pana acum....dar tot sunt curioasa.... cum s-a terminat?
adelheida
Postat pe 28 Octombrie 2009 10:25

Am si eu o intrebare:ce ai facut?.....s-a rezolvat sau ai ramas in continuare "sluga"(scz ca ti-o spun) ei?
kudika059361
Postat pe 28 Octombrie 2009 11:48
Hello,am vazut si eu ca e destul de vechi subiectul ,dar chiar sunt si eu curioasa cum s-a finalizat relatia,asa ca asteptam un raspuns.
rahela11
Postat pe 28 Octombrie 2009 16:21
De la: staff, la data 2009-04-06 00:05:31 Am o relatie de 2 ani si jumatate cu prietena mea. Nu am apreciat suficient sacrificiile care le-a facut pentru mine, nu am sprijinit-o uneori, in momente grele si sunt putin mai distant de fel, desi incerc sa exprim cat mai mult sentimentele. Inca ceva, stam impreuna la parintii mei de un an si 4 luni,si asta a fost o greseala. Ea isi dorea sa ne mutam si sa ne casatorim, sa avem o familie. Am cerut-o de nevasta, a acceptat, dar prea am lungit-o cu logodna, trebuia sa fac pasul cel mare... De ceva vreme, statea la lucru tot mai mult, iesea in oras cu "colegele" , se aranja mai mult, haine noi, telefonul ascuns, pe silent, cam toate semnele, ce mai. I-am luat telefonul intr-o noapte si m-am uitat,am simtit ca mi-a cazut lumea in cap. Mesaje de dragoste cu un coleg de serviciu. Am discutat, i-am zis ca trebuia sa imi spuna... A zis ca sunt doar refulari, ca mie mi-a zis toate alea dar nu am dat atentie... hmm, ne-am si certat, am si plans, ok, am crezut ca atat a fost. Dupa un timp am intrebat-o daca a mai primit mesaje. A zis nu, am luat telefonul si nu avea niciun mesaj, dar prostuta, nu le-a sters si pe cele din rapoarte remitere... Ii era dor de el, ii era pofta de el, il voia si asa mai departe, mesaje aproape erotice. Hmmm, ce-i de facut. Ea plangea intr-una, a zis ca nu e nimic, ca e doar pura imaginatie. Atunci cand primesti mesaje de la un barbat insurat de 7 ani, care are si un copil acasa de 3 anisori, si care iti spune : "sunt intr-o sedinta importanta,sunt putin pilit, dar chiar si in starea asta as rupe patul cu tine nu doar atat" ... Sa mai crezi ca e doar pura imaginatie? I-am spus sa recunoasca, sa aflu de la ea si nu de la altii. Voiam sa ma duc sa-l caut,dar... dadeam dovada de prostie. Au urmat unele delagatii, printre care si unele "neoficiale", am dovada ca nu gresesc. Mi-a recunoscut ca s-a culcat odata cu el si ca era nervoasa si tulburata ... pfff . A zis ca vrea sa stea singura o perioada, in chirie si sa nu-mi fac griji ca ar veni tipul ala pe la ea ca nu e cazul, ca nu mai simte nimic, e prea debusolata... Ahaa , cum sa nu, intr-o seara, tarziu am trecut pe langa locuinta ei si masina lui era parcata fara rusine in fata scarii ei,minunat, "nu-ti face griji" ... Desi imi spune ca nu vrea sa ma piarda, ca ma iubeste, ba s-a scapat ca il iubeste si pe el, dar a corectat-o imediat, ca e altfel de iubire... Odata chiar mi-a zis ca nu ar incerca o relatie cu el decat daca ar vedea actele de divort semnate... Apoi ca nu-l iubeste deloc... Sincer nu mai stiu ce sa cred despre femeia asta. Ce-i cu ea? Eu o iubesc mult si mi-am recunoscut greselile, am lucrat mult sa ma schimb, sa constientizez. Nu o mai recunosc, era o femeie integra, demna, acum a ajuns sa se culce cu un barbat insurat care mai are si copil si nici nu stiu ce vrea, sa ramana cu el .... Inca mai am puterea sa o iert pentru minciuni, pentru ca stiu ca si eu am gresit si ca am indepartat-o. S-a chinuit mult in 2 ani si jumatate sa imi arate ca gresesc in multe, dar nu prea am facut nimic si stiu ca am indepartat-o cu asta. Sunt total incurcat , am suferit foarte mult, nu mai stiu ce sa fac, inca simt ca o iubesc ... dar, ce are in cap, oare mai merita sa lupt?



Buna.

Am citit cele scrise de tine si vreau sa zic ca nu stiu daca sa cred "exista baieti care sa verse o lacrima pt o fata?" poate am suferit eu prea mult ,sau poate am avut parte de baieti care sa ma faca sa imi pierd increderea in baieti .Imi cer scuze daca ceea ce o sa scriu te v-a rani insa noi vedem totul din afara la rece..In urma cu 2 ani am cunoscut un b pe atunci avea o relatie cu o tipa de ceva timp insa tipa dupa spusele lui l-a inselat de 4 ori (3 ani relatia lor)s-au despartit in martie iar in aprilie intamplator m-a vazut in mall de atunci am ramas impreuna dupa fix 6 luni m-a parasit pe motiv ca as fi geloasa :) il intrebam dc se uita atat de insistent la fete mult prea insistent in fine...nu era repros il intrebam doar ,bun la fix o zi s-a intalnit cu fosta prietena si au reluat relatia chiar el mi a zis la o saptam cand ne am intalnit ca el crede in schimbarea ei.Am suferit mult pot sa zic ca am simtit cum se daramau cladiri intregi asupra mea cerul parca ar fi vrut sa cada asupra mea lumea mi parea urata orice absolut era distrugator.Un vechi prieten a aflat ca ne am despartit si a venit in oras la mine sa ne vedem au urmat cateva intalniri frumoase el lucra mereu in strainatate a fost atent cu mine m a facut sa trec cumva peste acea dezamagire insa nu stiam ca o sa vina si ziua cand nu v-a mai veni de fix un an de zile nu mai stiu nimic de el doar ca la tel mi-a zis ultima oara ca s-a intamplat ceva si ca o sa vorbim despre asta ceea ce nu s-a mai intamplat .Nu ii port pica pentru ca nu mi-a promis decat ca imi v-a spune dar asta e pe de-o parte il inteleg pentru ca i-am intors spatele candva pentru fostul meu prieten si poate a vrut sa vad cum este ...plang caci uneori nu mi-am dat seama unde greseam si cat de aproape am fost de a fi fericita .

Prietena ta daca te iubea iti ierta comportamentul pentru ca te accepta asa cum esti ,dupa parerea mea esti un barbat sensibil si nu te merita are tupeu din moment ce se tavaleste cu un ins insurat a destramat o familie iar el e mizerabil ..pagan.
Ea ca femeie nu merita respectul tau,atentia ta,dragostea ta..trebuia sa aibe rabdare sa aibe curaj sa lupte pt relatia voastra orice rel. mai are mom. de monotonie neintelegeri sau eu stiu ce...dar sa te arunci in bratele altuia e injositor.De fapt ea ca femeie nu se respecta cred ca de fapt cauta sa se simta bn p moment sa nu sufere,Iubirea e sentimentul care te invata sa accepti greselile celui de langa tine sa il intelegi asa cum ii el si sa il iubesti la fel de mult in toate situatiile cand poate tu erai distant ,obosit rece sau poate nu stiai cum sa faci dc nu comunica sa ie bine .Imi pare sincer rau ca esti pus intr-o situatie de genu mai ales ca rana este actuala si ca tu ca barbat o iubesti ....gandeste te si la faptul ca daca poate va luati iti face copii si tu obosit fiind nu reusesti sa ii arati la fel de mult ce inseamna pt tine ea ce face cauta refugiu?...o femeie care se respecta pe sine nu umbla aiurea...stii mai ramanea sa il aduca in ksa la ai tai scuze dar asta e adevarul...cat vrei sa rabzi doar sa o stii ca ii in viata ta? si tu esti om si tu ai sentimente dar dc sa si bata joc?

Apropo ai vorbit cu ai tai ?cred ca mamei tale nu i-ar face bn sa stie ca baiatul sufera .Gandeste te si la fam. ta ca i-ai rani ea e o straina in fond daca nu te-a vrut la bn si la rau pentru prezent si viitor.Poate is eu prea dezamagita tradata insa Dumnezeu nu m-a uitat stiu sigur cred in El si sper sa intalnesc fericirea si iubirea adevarata sa imi fac o fam. sa am un sot care sa ma iubeasca asa cum sunt cu defecte si calitati sa ma accepte cand poate nu sunt cum ar dori el asa cum o voi face si eu ...sa comunicam pentru bunastarea relatiei ..


Cum te mai simti esti bine?Cu stima,Dana.
Un_chip_de_inger
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:06
femeile sunt k si barbatii uneori ..nu le e bine cu binele..indiferent de cum ai fi fost tu..normal ar fi trebuit sa incerce sa te schimbe ea sa lupte pt tn si dak vedea k nu merge sa aibe o discutie cu tn si sa ajungeti la un acord.faptul k s.a culcat cu alt barbat nush cum ai putea sa tolerezi...si nu e vb de barbatie sau prostii dinastea ci de orgoliul tau..degeaba spune k te iubeste dak face astfel de lucruri.parerea mea este sa nu o mai cauti deloc...ea te tine pe post de rezerva dak ala o raneste tot ramane cu cnv...si nu uita roata e rotunda
kudika072301
Postat pe 31 Octombrie 2009 21:26
De la: kudika072301, la data 2009-10-31 21:26:46femeile sunt k si barbatii uneori ..nu le e bine cu binele..indiferent de cum ai fi fost tu..normal ar fi trebuit sa incerce sa te schimbe ea sa lupte pt tn si dak vedea k nu merge sa aibe o discutie cu tn si sa ajungeti la un acord.faptul k s.a culcat cu alt barbat nush cum ai putea sa tolerezi...si nu e vb de barbatie sau prostii dinastea ci de orgoliul tau..degeaba spune k te iubeste dak face astfel de lucruri.parerea mea este sa nu o mai cauti deloc...ea te tine pe post de rezerva dak ala o raneste tot ramane cu cnv...si nu uita roata e rotunda



La faza asta sunt perfect de acord, unele femei cu cat lupti mai mult si esti mai dragastos se plictisesc si pleaca la altul ciudat........zici ca sunt barbati :)))))
maxidanny
Postat pe 30 Decembrie 2009 11:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prietenie adevarata sau doar de fatada? 42 De la: luyyzz 22 Mai 2009 00:19
sa-i impartasesc ce simt??? 8 De la: alynyutza 6 Octombrie 2011 15:29
El in afara,eu in tara... 13 De la: Micaell 7 August 2011 18:38
Buna 40 De la: friends_forever 21 Iunie 2011 01:21
Ma parasit pentru alta! 13 De la: kudika318477 1 Septembrie 2010 00:44