Setari Cookie-uri

Ea PESTI....El SAGETATOR succes sau esec???????

Sau poate si una si alta......Cine poate si vrea sa-si dea cu parerea pentru a-mi oferi un raspuns.
Va multumesc anticipat!!!!
laurici8
Postat pe 6 Aprilie 2009 00:50
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
Diavolyta_
Postat pe 6 Aprilie 2009 00:53
m am saturat sa vad topicele d asteaaaaaaaaa
SweetHappyButterfly
Postat pe 6 Aprilie 2009 00:56
de asta am si deschis topicu` ala da vad ca degeaba
Diavolyta_
Postat pe 6 Aprilie 2009 00:58
Bine inteleg, dar eu cer doar parerea celor in cauza(adica femeilor pesti care au avut o relatie cu un barbat sagetator)...daca deranjez pe cineva sorry si puteti ignora. Sunt noua in breasla si am inceput cu un subiect care chiar ma intereseaza!!!!!!!!!!
laurici8
Postat pe 6 Aprilie 2009 01:02
oka am inteles asta.. da` ai incercat sa mai cauti si alte topicuri de genu` asta??
intreb si eu asa... din curiozitate
Diavolyta_
Postat pe 6 Aprilie 2009 01:03
De la: laurici8, la data 2009-04-06 01:02:31Bine inteleg, dar eu cer doar parerea celor in cauza(adica femeilor pesti care au avut o relatie cu un barbat sagetator)...daca deranjez pe cineva sorry si puteti ignora. Sunt noua in breasla si am inceput cu un subiect care chiar ma intereseaza!!!!!!!!!!


Eu sunt pesti, iar iubitul meu, sau nu stiu cum sa-i mai spun acum, e sagetator... Dragoste mare, planuri, declaratii, promisiuni, din partea lui, ca eu sunt mai retinuta in chestii din astea ca m-am fript o data... pe de alta parte, serviciu suprasolicitant, evident prgram incarcat, locuinte separate, si acumulare de stres (din partea mea), asa, si ca sa scurtez povestea, sperand ca imi va cadea in genunchi sa ma implore sa-l iubesc o eternitate, am facut greseala de a-i spune ca nu-l iubesc.... si au trecut trei saptamani de atunci... Acum suntem despartiti, el sustine ca nu ma va ierta niciodata, eu nu stiu ce sa mai cred... ma gandesc, eu asa, ca, daca era o asa mare dragoste, unde a disparut? Sau, de ce nu o mai recunoaste? Eu am recunoscut ca am gresit, chiar am scris si eu un mesaj in care ceream sfaturi persoanelor de pe forum, dar indiferent ce am spus sau am facut, e ferm pe pozitii... Cred ca o las balta... De ce sa trag de ceva, ce poate, nu mai e?
In concluzie:
1. Nu-l minti - te prinde repede, ca tu, ca si mine banuiesc,te tradezi usor...
2. Da-i libertate - nu-l stresa cu telefoane si mesaje in care ii ceri explicatii despre loc, spatiu si alte alea...
3. Asculta-l cand isi expune un punct de vedere, dar nu te opri daca ideile lui nu sunt in consens cu ale tale... Ai grija insa sa nu fii rautacioasa... sau fixista
4. Arata-i cat de mult il iubesti prin gesturi marunte - cel putin iubitului meu ii place sa-i pregatesc ceva ce-i place, de mancare, cu manutele mele... masaj... chestii din astea...
5. Si mai ales, preia tu initiativa, si organizeaza iesir in oras, padure, munte - aer liber in general...
La noi a mers, pana ce m-a luat pe mine gura pe dinainte, si acum risc rau de tot sa-l pierd..
Il iubesc foarte mult, n-am iubit asa niciodata, dar nu vreau sa ma injosesc cersindu-i atentie, ca se plictiseste... Asa, ca, am facut tot ce era omeneste posibil sa ne impacam, deci, acum las timpul sa decida...
SA NU FACI CA MINE!
Kathhy
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:28
esec cu singuranta... desparta`te de el cat mai repede
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:31
Esec total .. va perturbati viitorul astrologic daca ramaneti impreuna.
Kathara
Postat pe 18 Aprilie 2009 21:38
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-06 00:53:06 http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/24226/Horoscop-Compatibilitati-prietenii-stiu-de-ce-/1.html
SIDONIA69
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:11
De la: Kathara, la data 2009-04-18 21:38:56Esec total .. va perturbati viitorul astrologic daca ramaneti impreuna.
SIDONIA69
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:11
De la: Kathhy, la data 2009-04-18 21:28:18
De la: laurici8, la data 2009-04-06 01:02:31Bine inteleg, dar eu cer doar parerea celor in cauza(adica femeilor pesti care au avut o relatie cu un barbat sagetator)...daca deranjez pe cineva sorry si puteti ignora. Sunt noua in breasla si am inceput cu un subiect care chiar ma intereseaza!!!!!!!!!!


Eu sunt pesti, iar iubitul meu, sau nu stiu cum sa-i mai spun acum, e sagetator... Dragoste mare, planuri, declaratii, promisiuni, din partea lui, ca eu sunt mai retinuta in chestii din astea ca m-am fript o data... pe de alta parte, serviciu suprasolicitant, evident prgram incarcat, locuinte separate, si acumulare de stres (din partea mea), asa, si ca sa scurtez povestea, sperand ca imi va cadea in genunchi sa ma implore sa-l iubesc o eternitate, am facut greseala de a-i spune ca nu-l iubesc.... si au trecut trei saptamani de atunci... Acum suntem despartiti, el sustine ca nu ma va ierta niciodata, eu nu stiu ce sa mai cred... ma gandesc, eu asa, ca, daca era o asa mare dragoste, unde a disparut? Sau, de ce nu o mai recunoaste? Eu am recunoscut ca am gresit, chiar am scris si eu un mesaj in care ceream sfaturi persoanelor de pe forum, dar indiferent ce am spus sau am facut, e ferm pe pozitii... Cred ca o las balta... De ce sa trag de ceva, ce poate, nu mai e?
In concluzie:
1. Nu-l minti - te prinde repede, ca tu, ca si mine banuiesc,te tradezi usor...
2. Da-i libertate - nu-l stresa cu telefoane si mesaje in care ii ceri explicatii despre loc, spatiu si alte alea...
3. Asculta-l cand isi expune un punct de vedere, dar nu te opri daca ideile lui nu sunt in consens cu ale tale... Ai grija insa sa nu fii rautacioasa... sau fixista
4. Arata-i cat de mult il iubesti prin gesturi marunte - cel putin iubitului meu ii place sa-i pregatesc ceva ce-i place, de mancare, cu manutele mele... masaj... chestii din astea...
5. Si mai ales, preia tu initiativa, si organizeaza iesir in oras, padure, munte - aer liber in general...
La noi a mers, pana ce m-a luat pe mine gura pe dinainte, si acum risc rau de tot sa-l pierd..
Il iubesc foarte mult, n-am iubit asa niciodata, dar nu vreau sa ma injosesc cersindu-i atentie, ca se plictiseste... Asa, ca, am facut tot ce era omeneste posibil sa ne impacam, deci, acum las timpul sa decida...
SA NU FACI CA MINE!
SIDONIA69
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:12
eu sunt pesti..iubitul meu este sagetator, suntem de 3 ani impreuna..si intentionam sa ne mutam impreuna in cel mult 1 luna..relatia nu a fost una perfecta..k oricare alta, q urcusuri si coborasuri..dar q kt il lasi mai liber q atat va vrea sa fie mai mult q tine, q kt nu-l chestionezi unde e?, cu cine? dc? q atat isi va dori sa-si petreaca timpul q tine..dupa parerea mea sagetatorii sunt ft inchisi in ei..sau cel putin unii..depinde d fiecare..vb in cazul meu..nu se exteriorizeaza..doar atunci knd vede k te-ai inchis si tu..in rest e super ok relatia..mici certuri pe chestii banale dar kre condimenteaza relatia..deci bafta..are sanse sa mearga...astept sa-mi zici si parerea ta
kudika017140
Postat pe 1 Iunie 2009 15:51
De la: kudika017140, la data 2009-06-01 15:51:30eu sunt pesti..iubitul meu este sagetator, suntem de 3 ani impreuna..si intentionam sa ne mutam impreuna in cel mult 1 luna..relatia nu a fost una perfecta..k oricare alta, q urcusuri si coborasuri..dar q kt il lasi mai liber q atat va vrea sa fie mai mult q tine, q kt nu-l chestionezi unde e?, cu cine? dc? q atat isi va dori sa-si petreaca timpul q tine..dupa parerea mea sagetatorii sunt ft inchisi in ei..sau cel putin unii..depinde d fiecare..vb in cazul meu..nu se exteriorizeaza..doar atunci knd vede k te-ai inchis si tu..in rest e super ok relatia..mici certuri pe chestii banale dar kre condimenteaza relatia..deci bafta..are sanse sa mearga...astept sa-mi zici si parerea ta




si eu sunt tot pesti si prietenul meu e sagetator,suntemimpreuna de 8 luni. Nu ne-am certat niciodata pana acuma .si pot sa spun ca singurul lucru care nu imi place la el nu este atat de parolist..adica iti zice ca vb la ora ''h'' si se ia cine stie ce treaba si prefera sa te sune la cu totul alta ora decat a vb cu tine...nu vede nimic rau in asta...dar se poate la mine sa fie situatia asta fiind ff diferita zona in care traim.,de mentalitate....eu romanca si el neamt....dar eu cred ca totusi felul nostru de a fi ,de a desface tot timpul firul in 4 si de a inveta si lucruri care nu sunt nu tot timpul duc la ceva bun
Diferenta cea mai mare intre noi e ca pestii nu vor atat de multa libertate in comparatie cu sagetatorii....
Daca intradevar va iubiti si amandoi tineti cont unul de celalalt VA MERGE CU SIGURANTA RELATIA DINTRE VOI
Gabi_Daniela
Postat pe 5 Iunie 2009 17:17
o relatie Perfecta

suntem de peste 4 ani impreuna, nu ne am pictisit nici o clipa unul de celalat, desi au fost si mom in care eram unul cu celalalt 24din 24 iar altele cand ne vedeam acasa seara doar pt somn.
imi ofera toata atentia de care am nevoie e tandru, echilibrat, putin posesiv--insa cui nu i place asta in doze mici,,,dulce cu parintii mei, receptiv la orice schimbare sau preocupare a mea...ce sa spun...nu ma pot plange de nimic. uneori au tendinta de a deveni pesimisti sau se complexeaza din te miri ce prostioara ..dar nu trebuie lasati sa cada pe panta asta...

dai liberatatea de care are nevoie(sa stie el ca e liber) nu ca ar pleca undeva ...si l vei avea mai aproape de tine ca oricand, trebuie sa fii mereu vesela, naturala (adora naturaletea la femei), copilaroasa (pt ca sunt protectori), independenta in acelasi timp. stie sa fie romantic, sunt etrem de sensibili si dragalasi, poate putin prea seriosi in public....
si ceea ce i cel mai important sunt f drepti..asa ca sa nu minti. orice ar fi spune adevarul. nu trebuie cu nici un pret sa si piarda increderea.

sa fiti fericiti impreuna ..noi suntem cu adevarat
DiaI
Postat pe 11 Iunie 2009 14:56
De la: DiaI, la data 2009-06-11 14:56:43o relatie Perfecta

suntem de peste 4 ani impreuna, nu ne am pictisit nici o clipa unul de celalat, desi au fost si mom in care eram unul cu celalalt 24din 24 iar altele cand ne vedeam acasa seara doar pt somn.
imi ofera toata atentia de care am nevoie e tandru, echilibrat, putin posesiv--insa cui nu i place asta in doze mici,,,dulce cu parintii mei, receptiv la orice schimbare sau preocupare a mea...ce sa spun...nu ma pot plange de nimic. uneori au tendinta de a deveni pesimisti sau se complexeaza din te miri ce prostioara ..dar nu trebuie lasati sa cada pe panta asta...

dai liberatatea de care are nevoie(sa stie el ca e liber) nu ca ar pleca undeva ...si l vei avea mai aproape de tine ca oricand, trebuie sa fii mereu vesela, naturala (adora naturaletea la femei), copilaroasa (pt ca sunt protectori), independenta in acelasi timp. stie sa fie romantic, sunt etrem de sensibili si dragalasi, poate putin prea seriosi in public....
si ceea ce i cel mai important sunt f drepti..asa ca sa nu minti. orice ar fi spune adevarul. nu trebuie cu nici un pret sa si piarda increderea.

sa fiti fericiti impreuna ..noi suntem cu adevarat

subscriu!! tin foarte mult la libertatea lor( ma refer la sagetatori) si chiar nu le place sa fie mintiti!
anca0704
Postat pe 11 Iunie 2009 15:00
Buna!si eu am avut un prieten sagetator,eu sant in zodia pestilor!am stat cu el un an jumate dar cu certuri si cu despartiri si impacari,el era ff gelos e chestie pe care eu nu suport,din cauza geloziei ne-am despartit de multe ori...si pt ca el m-a inselat cu prietenele mele....dar acum nu mai santem impreuna aproape de un an...poate nu mai are rost sa stai si sa te rogi de el,pt ca de mandrie poate nu te va ierta,sau dc chiar te iubeste atunci te-ar ierta...uita-l si cauta pe altcineva...si incearca sa te abtii si sa nu fii geloasa dc nu ai motive...pt ca dc nu te suna sau are voce diferita nu inseamna ca te inseala....fi geloasa doar dc ai motive si motive pe care le cunosti si tu...
kudika007716
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:14
eu as vrea sa stiu cam ce tactici se folosesc pt a cureci total si iremediabil un sagetator.....unul ff destept si care am impresia ca'mi citeste si gandurile si ce simt at cand discutam.
kudika003617
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:18
da-i atentie, vb q el..si in momentul in kre nici nu se asteapta rupe brusc discutia..zi-i k ai treaba..k te suna cine pe mobil...gaseste diferite scuze...q kt va avea impresia mai mult k "te are" , iar tu brusc ii demonstrezi ceva q atat va vrea mai mult sa fie q tine... fa pe inabordabila, pe misterioasa, dar nu exagera q asta..s-ar putea plictisi sa astepte dupa tine...in rest nush..tine-ma la curent..
kudika017140
Postat pe 15 Octombrie 2009 18:32
De la: laurici8, la data 2009-04-06 00:50:15Sau poate si una si alta......Cine poate si vrea sa-si dea cu parerea pentru a-mi oferi un raspuns.
Va multumesc anticipat!!!!


io zic sa va dati foc, apoi sa va tavaliti intr-o balta de benzina, apoi sa va tundeti cu bormasina si sunteti gata sa incepeti o viata linistita impreuna!
greierash_is_back
Postat pe 15 Octombrie 2009 18:39
mai sunt si exceptii
eu sunt sagetator si sotia mea pesti
ca femeie extraordinara ,casa familie gospodina,copil de incredere
mai slab sta cu orarul la sex adica ii place mai rar
nu ma deranjeaza ca oricum se gaseste pe piata
apropo avem 15 ani de casnicie si o sa fie pina la moarte
LOPY_71
Postat pe 16 Aprilie 2010 00:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
scorpioancelor v cer o mana d ajutor.. 33 De la: hellya 24 Iunie 2009 17:29
Germana 1 De la: Ana_Maria_Stanca_1 6 Iulie 2012 18:32
situatie dificila 7 De la: supermiki 9 Aprilie 2010 11:07
Sagetator -Scorpion 8 De la: kudika087367 29 Noiembrie 2009 14:43
buna...eu sunt sagetator iar el gemeni... 9 De la: kudika316503 1 Noiembrie 2010 12:43