Setari Cookie-uri

despartirea.un "rau" util?

Cu toate trecem mai devreme sau mai tarziu printr-o despartire.Uneori este binevenita,alteori nu.Nu stiu in care categorie sa ma incadrez.S-a terminat pentru ca asa am decis eu,a dat in mine (lucru pe care nu il tolerez),insa am facut un lucru josnic (consider eu) pentru o fata...bineinteles,acum regret..dar e cam tarziu pt regrete...am ripostat si am dat si eu in el o palma...Unii ma critica,stiu ca am gresit,insa chiar trebuia sa intorc si celalat obraz? Orgoliul meu m-a impiedicat sa fiu cu bun simt si sa intorc celalat obraz...Vi s-a intamplat?
kudika008491
Postat pe 9 Aprilie 2009 23:19
De la: kudika008491, la data 2009-04-09 23:19:56Cu toate trecem mai devreme sau mai tarziu printr-o despartire.Uneori este binevenita,alteori nu.Nu stiu in care categorie sa ma incadrez.S-a terminat pentru ca asa am decis eu,a dat in mine (lucru pe care nu il tolerez),insa am facut un lucru josnic (consider eu) pentru o fata...bineinteles,acum regret..dar e cam tarziu pt regrete...am ripostat si am dat si eu in el o palma...Unii ma critica,stiu ca am gresit,insa chiar trebuia sa intorc si celalat obraz? Orgoliul meu m-a impiedicat sa fiu cu bun simt si sa intorc celalat obraz...Vi s-a intamplat?



in dragoste nu e loc de orgoliu
SweetHappyButterfly
Postat pe 9 Aprilie 2009 23:22
De la: kudika008491, la data 2009-04-09 23:19:56Cu toate trecem mai devreme sau mai tarziu printr-o despartire.Uneori este binevenita,alteori nu.Nu stiu in care categorie sa ma incadrez.S-a terminat pentru ca asa am decis eu,a dat in mine (lucru pe care nu il tolerez),insa am facut un lucru josnic (consider eu) pentru o fata...bineinteles,acum regret..dar e cam tarziu pt regrete...am ripostat si am dat si eu in el o palma...Unii ma critica,stiu ca am gresit,insa chiar trebuia sa intorc si celalat obraz? Orgoliul meu m-a impiedicat sa fiu cu bun simt si sa intorc celalat obraz...Vi s-a intamplat?



barem i-ai dato mai tare, s-o simta!!?

Postat pe 9 Aprilie 2009 23:25
cand se ajunge la violenta dragostea dispare.niciodata sa nu accepti langa tine un asemenea om.
dana_mv
Postat pe 9 Aprilie 2009 23:27
Nu prea am inteles niciodata cum vin parerile astea de rau tocmai dupa ce am pierdut ceva,dupa ce am gresit cu ceva...
bineinteles k iti pare rau acum,knd nu il mai ai... daca ne dai mai multe detlii de situatie,poate putem spune mai multe...
SweetHappyButterfly
Postat pe 9 Aprilie 2009 23:28
ce tare!!!
Diavolyta_
Postat pe 9 Aprilie 2009 23:46
si pana la urma de ce ti-a dat o palma?

amintire sau care e faza?
bestiutza_relouded
Postat pe 10 Aprilie 2009 00:12
De la: kudika008491, la data 2009-04-09 23:19:56Cu toate trecem mai devreme sau mai tarziu printr-o despartire.Uneori este binevenita,alteori nu.Nu stiu in care categorie sa ma incadrez.S-a terminat pentru ca asa am decis eu,a dat in mine (lucru pe care nu il tolerez),insa am facut un lucru josnic (consider eu) pentru o fata...bineinteles,acum regret..dar e cam tarziu pt regrete...am ripostat si am dat si eu in el o palma...Unii ma critica,stiu ca am gresit,insa chiar trebuia sa intorc si celalat obraz? Orgoliul meu m-a impiedicat sa fiu cu bun simt si sa intorc celalat obraz...Vi s-a intamplat?

bravo fata draga. niciodata sa nu intorci obrazul celalalt. nu trebuie sa consideri asta. parintzii sunt cei care te-au facut, nu el si nimeni, dar absolut nimeni, nu are acest drept sa dea in tine. capul sus si si sa nu-tzi para rau k te despartzi de el.
cristi_nne
Postat pe 10 Aprilie 2009 11:40
a fost o relatie frumoasa...insa a ajuns scrumul de ea acum.Era nervos...s-a descarcat pe mine si aici s-a terminat.straniu...
kudika008491
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:21
nu am avut atata forta incat sa dau mai tare in el :))
kudika008491
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:22
De la: kudika008491, la data 2009-04-09 23:19:56Cu toate trecem mai devreme sau mai tarziu printr-o despartire.Uneori este binevenita,alteori nu.Nu stiu in care categorie sa ma incadrez.S-a terminat pentru ca asa am decis eu,a dat in mine (lucru pe care nu il tolerez),insa am facut un lucru josnic (consider eu) pentru o fata...bineinteles,acum regret..dar e cam tarziu pt regrete...am ripostat si am dat si eu in el o palma...Unii ma critica,stiu ca am gresit,insa chiar trebuia sa intorc si celalat obraz? Orgoliul meu m-a impiedicat sa fiu cu bun simt si sa intorc celalat obraz...Vi s-a intamplat?


Bravo...eu in locul tau nu-i dadeam numai o palma...ii dadeam o bataie de aia crunta ca sa ma tina minte toata viata lui...Ce sa intorci celalalt obraz...astea sunt faze invechite...iar alora care te critica sa le urezi sa pateasca si ei la fel si sa vedem cum o sa reactioneze...Oare o sa intoarca celalat obraz??...Ma indoiesc...
camelusha83
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:27
amazoano!!

Postat pe 10 Aprilie 2009 12:28
De la: kudika008491, la data 2009-04-09 23:19:56Cu toate trecem mai devreme sau mai tarziu printr-o despartire.Uneori este binevenita,alteori nu.Nu stiu in care categorie sa ma incadrez.S-a terminat pentru ca asa am decis eu,a dat in mine (lucru pe care nu il tolerez),insa am facut un lucru josnic (consider eu) pentru o fata...bineinteles,acum regret..dar e cam tarziu pt regrete...am ripostat si am dat si eu in el o palma...Unii ma critica,stiu ca am gresit,insa chiar trebuia sa intorc si celalat obraz? Orgoliul meu m-a impiedicat sa fiu cu bun simt si sa intorc celalat obraz...Vi s-a intamplat?

Nu te invonati aiurea pt.ca vina este a tipului; un barbat adevarat nu recurge la astfel de masuri. Bravo ! Si lasa-l,uita-l nu te merita. Cine te judeca pt.ce-ai facut n-are minte .
Si mie mi s-a intamplat si am ramas langa individ dar din acel moment am simtit ca nu mai e acelasi pt.mine . In final l-am parasit pt.ca ajunsesem sa nu-l mai suport numai amintindu-mi de palmele lui . Gesturi animalice iresponsabile .Te salut si sa nu ai regrete.
nocturnalia
Postat pe 3 Iunie 2009 10:19
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-04-10 00:12:01si pana la urma de ce ti-a dat o palma?

amintire sau care e faza?

Intrebare prosteasca .... Mai conteaza? NU,asa nu ,chiar daca te gaseste cu altu-n asternuturi sau il gasesti cu alta in puf . Regretele vinovatului devin ucigatoare cind dai dovada de demnitate .Asta daca sunt ceva sentimente pe-acolo; daca nu sunt....asta e.
nocturnalia
Postat pe 3 Iunie 2009 10:28
De la: geo_sh, la data 2009-04-09 23:25:02
De la: kudika008491, la data 2009-04-09 23:19:56Cu toate trecem mai devreme sau mai tarziu printr-o despartire.Uneori este binevenita,alteori nu.Nu stiu in care categorie sa ma incadrez.S-a terminat pentru ca asa am decis eu,a dat in mine (lucru pe care nu il tolerez),insa am facut un lucru josnic (consider eu) pentru o fata...bineinteles,acum regret..dar e cam tarziu pt regrete...am ripostat si am dat si eu in el o palma...Unii ma critica,stiu ca am gresit,insa chiar trebuia sa intorc si celalat obraz? Orgoliul meu m-a impiedicat sa fiu cu bun simt si sa intorc celalat obraz...Vi s-a intamplat?



barem i-ai dato mai tare, s-o simta!!?

Postat pe 3 Iunie 2009 10:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mintea vs. inima 48 De la: sunshine04 18 Iunie 2012 20:48
Imi e greu cu el dar mai greu imi e fara el 21 De la: cryspys 13 Ianuarie 2014 19:30
il iubesc...va veni inapoi :(? 12 De la: maryna_27_07 13 Aprilie 2010 23:14
nu pot sa renunt la el. ce pot sa fac? 26 De la: kudika037917 10 Iulie 2009 03:48
Mai e ceva de facut? 11 De la: kudika017520 23 Octombrie 2009 16:09