Setari Cookie-uri

Am procedat corect?

Salut, am avut o relatie cu o fata 1 an si 8 luni, in tot acest timp ea m-a iubit foarte mult si de foarte multe ori a si demonstrat-o,
in schimb eu am fost rece,egoist,dur si nu i-am aratat tot timpul cea ce simt. Fiind foarte sufocanta si obsedata de mine i-am observat punctul slab, ii vorbeam urat, o faceam sa planga, ii inchideam telefonul in nas, filtram cu altele si am avut si doua tentative de despartire dar m-am potolit.
Dupa mai multe certuri i-am inchis din nou telefonul in nas si ca niciodata am sunat-o dupa 3 zile, surpriza fata se schimbase total, avea alt tupeu si mi-a zis ca nu prea mai simte nimic pentru mine. Pana la urma ne-am impacata iar timp de o saptaman eu ma simteam ca naiba si incercam sa indrept lucrurile iar ea a decisdin senin sa ne despartim, bineintels ca nu am suportat asta si i-am adresat cuvinte dure.
Dupa 2 saptamani de la despartire eu i-am trimis zeci de mesaje si am incercat sa o sun(desi nu asi fi facut asta pentru nimeni si nimic in lume) iar ea nici macar nu s-a sinchisit sa dea vre-un semn de viata si mai si spunea ca pentru mine si-ar da viata :(. Doar ca sa ne impacam asi fi renuntat la tot si la toata lumea.Eu am mai avut foarte multe relati si am stat cu foarte multe fete dar pentru nici una nu am simtit nimc, asta chiar mi-a rupt inima. Acum dupa trei saptamani nu mai vreau sa aud nimic de ea ( poate doar putin :) ),am inceput sa ma vad cu altcineva ca sa uit de toate gandurile si de sentimentele de vinovatie.Eu zic ca am procedat corect, voi?
MarioGeo
Postat pe 2 Noiembrie 2013 14:36
Scuzaþi-mi greºelile de ortografie :).
MarioGeo
Postat pe 2 Noiembrie 2013 14:46
De la: MarioGeo, la data 2013-11-02 14:36:02Salut, am avut o relatie cu o fata 1 an si 8 luni, in tot acest timp ea m-a iubit foarte mult si de foarte multe ori a si demonstrat-o,
in schimb eu am fost rece,egoist,dur si nu i-am aratat tot timpul cea ce simt. Fiind foarte sufocanta si obsedata de mine i-am observat punctul slab, ii vorbeam urat, o faceam sa planga, ii inchideam telefonul in nas, filtram cu altele si am avut si doua tentative de despartire dar m-am potolit.
Dupa mai multe certuri i-am inchis din nou telefonul in nas si ca niciodata am sunat-o dupa 3 zile, surpriza fata se schimbase total, avea alt tupeu si mi-a zis ca nu prea mai simte nimic pentru mine. Pana la urma ne-am impacata iar timp de o saptaman eu ma simteam ca naiba si incercam sa indrept lucrurile iar ea a decisdin senin sa ne despartim, bineintels ca nu am suportat asta si i-am adresat cuvinte dure.
Dupa 2 saptamani de la despartire eu i-am trimis zeci de mesaje si am incercat sa o sun(desi nu asi fi facut asta pentru nimeni si nimic in lume) iar ea nici macar nu s-a sinchisit sa dea vre-un semn de viata si mai si spunea ca pentru mine si-ar da viata :(. Doar ca sa ne impacam asi fi renuntat la tot si la toata lumea.Eu am mai avut foarte multe relati si am stat cu foarte multe fete dar pentru nici una nu am simtit nimc, asta chiar mi-a rupt inima. Acum dupa trei saptamani nu mai vreau sa aud nimic de ea ( poate doar putin :) ),am inceput sa ma vad cu altcineva ca sa uit de toate gandurile si de sentimentele de vinovatie.Eu zic ca am procedat corect, voi?
Sa inteleg ca tot tu te crezi victima in situatia asta??? Cum ai putut sa o faci sa planga , sa ii vorbesti urat si sa incerci s-o inseli si dupa aia sa ai tupeul s-o cauti din nou?! Fiindca scuza-ma nu ea era cea cu tupeu, tu ai fost ala cu tupeu, in locul ei nu mai dadeam niciun scuipat pe tine,fata aia nu a avut tupeu, poate ca in sfarsit s-a trezit la relitate!! Doamne, cand vad si aud de atatea specimene ca voi ma atac! Asa te-a invatat mama ta ca trebuie respectata o femeie? vorbindu-i urat si inseland-o? Baiatule, nu stiu ce varsta ai, dar revino-ti! Nimeni nu e bataia ta de joc!
Miss_Y
Postat pe 2 Noiembrie 2013 15:20
In primul rand nu am inselat-o,Da recunosc am fost dur cu ea si i-am vorbit urat,dar pana sa se intample inevitabilul de fiecare data o impacam si ii ceream scuze nu lasam lucrurile asa. Iar ea ca femeie daca avea un pic de duritate si de respect de sine de fiecare data cand ii ziceam sau faceam ceva rau nu trebuia sa se milogeasca si sa planga intruna zicand ca ea e de vina.Trebuia sa fie cu capul pe umeri de la inceput si probabil nu s-ar fi ajuns aici.

Unui om daca ai dai un deget iti ia toata mana.
App am 25 de ani.
MarioGeo
Postat pe 2 Noiembrie 2013 15:48
De la: MarioGeo, la data 2013-11-02 15:48:30In primul rand nu am inselat-o,Da recunosc am fost dur cu ea si i-am vorbit urat,dar pana sa se intample inevitabilul de fiecare data o impacam si ii ceream scuze nu lasam lucrurile asa. Iar ea ca femeie daca avea un pic de duritate si de respect de sine de fiecare data cand ii ziceam sau faceam ceva rau nu trebuia sa se milogeasca si sa planga intruna zicand ca ea e de vina.Trebuia sa fie cu capul pe umeri de la inceput si probabil nu s-ar fi ajuns aici.

Unui om daca ai dai un deget iti ia toata mana.
App am 25 de ani.
Cum adica de fiecare data cand ii ziceai sau faceai ceva rau? adica tu nu te-ai limitat la jigniri, ai trecut si la fapte ! Si daca ea se milogea si nu avea respect de sine tu de ce o mai vrei inapoi?
Miss_Y
Postat pe 2 Noiembrie 2013 15:56
Sau poate o mai vrei inapoi fiindca esti constient ca nu multe o sa iti tolereze figurile astea pe viitor, si stii ca ea e usor influientabila.
Miss_Y
Postat pe 2 Noiembrie 2013 16:00
Eu nu sunt o persoana violenta, nu am dat in nimeni niciodata in ea nici atat. O data ma sunat ca o urmarea unu si desi eream la 100 km distanta asi fi alergat si pe jos pana acolo doar sa stiu ca este bine. Chiar daca nu mai poate fi a mea daca i s-ar intampla ceva rau probabil asi inebuni.

O vreau inapoi deoarece avea stilul ei copilaros,
vorbea frumos, nu erea invidioasa pe nimeni, erea la locul ei si avea stilul ei unic de a ma face sa ma simt bine in orice situatie.
MarioGeo
Postat pe 2 Noiembrie 2013 16:10
Pai atunci incearca sa o recuceresti si sa ii arati ca te-ai schimbat cu adevarat in bine. Nu ii mai vorbi urat pentru niciun motiv din lume. Un cuvant doare cateodata mai tare si decat o palma. Asta nu inseamna sa ii dai o palma in loc de o injuratura In fne...sper ca ai inteles iddea! O femeie trebuie respectata. Arata-i respect si poate o vei recuceri.
Miss_Y
Postat pe 2 Noiembrie 2013 16:14
Din punctul meu de vedere, relatia ta s-a cam sfarsit si bine ar fi sa ramana asa. O femeie, indiferent cat iubeste, nu poate fi la nesfarsit tinta abuzurilor fizice si/verbale ale iubitului. Dragostea trebuie intretinuta cu vorbe frumoase, gesturi tandre etc., altfel, putin cate putin, se duce. Asa s-a intamplat si in cazul tau, s-a saturat de ,,tratamentul'' la care a fost supusa si o inteleg perfect. Acum zici ca esti intr-o alta relatie doar pentru a uita... Ti se pare corect fata de actuala prietena sa fie folosita asa? Sfatul meu e sa te schimbi radical. Daca vrei o legatura sentimentala de durata si fericita pentru AMBII parteneri, invata sa te porti. Nicio femeie care se respecta nu ar sta cu tine in conditiile astea. Invata SA IUBESTI!
cuba_libre
Postat pe 2 Noiembrie 2013 16:32
Da pana la urma si eu sunt de acord ca e mai bine pt ea ca ne-am despartit. Probabil ca acum e cu alcineva desi nu inteleg cat de greu ii erea sa imi spuna asta oricat de dureros erea pentru mine. Sper ca cu actualul sa nu fie atat de sufocanta, sa inteleaga ca un om are nevoie de libertate si ca nu este obiectul tau personal.
MarioGeo
Postat pe 2 Noiembrie 2013 18:01
De la: MarioGeo, la data 2013-11-02 15:48:30In primul rand nu am inselat-o,Da recunosc am fost dur cu ea si i-am vorbit urat,dar pana sa se intample inevitabilul de fiecare data o impacam si ii ceream scuze nu lasam lucrurile asa. Iar ea ca femeie daca avea un pic de duritate si de respect de sine de fiecare data cand ii ziceam sau faceam ceva rau nu trebuia sa se milogeasca si sa planga intruna zicand ca ea e de vina.Trebuia sa fie cu capul pe umeri de la inceput si probabil nu s-ar fi ajuns aici.

Unui om daca ai dai un deget iti ia toata mana.
App am 25 de ani.
bine ,bine...dar ce anume te determina sa-i vorbesti urat ? Eu nu am inteles ,de ce aveai acest comportament fata de ea? Acum degeaba-ti pare rau.
kudika_933021
Postat pe 2 Noiembrie 2013 18:39
Erea si banuiesc ca si acum este extrem de sufocantaaa.Stateam 2 zile unu in bratele altuia si ei nu ii ajungea, tot timpul ne certam pe tema asta, sau vorbeam 2 ore la telefon in fiecare zi cand nu eream unu langa altul si la fel tot timpul vroia mai mult. Odata a vorbit maicamea de pe telefonul meu, ea a incercat sa sune si ii aparea ca sunt in conversatie cu alcineva, frate cat tantam a iesit. Eu sunt un tip care vorbeste cu toata lumea in special cu prieteni, stoop erea geloasa pana si pe colegele mele etc.

P.S. Daca stau mai bine sa ma gandesc nu pot sa spun ca imi pare chiar atat de rau. Eu am incercat toate metodele sa ne impacam "dragoste cu sila nu exista".
MarioGeo
Postat pe 2 Noiembrie 2013 19:28
De la: MarioGeo, la data 2013-11-02 16:10:23Eu nu sunt o persoana violenta, nu am dat in nimeni niciodata in ea nici atat. O data ma sunat ca o urmarea unu si desi eream la 100 km distanta asi fi alergat si pe jos pana acolo doar sa stiu ca este bine. Chiar daca nu mai poate fi a mea daca i s-ar intampla ceva rau probabil asi inebuni.

O vreau inapoi deoarece avea stilul ei copilaros,
vorbea frumos, nu erea invidioasa pe nimeni, erea la locul ei si avea stilul ei unic de a ma face sa ma simt bine in orice situatie.



Tocmai pentru ca are aceste calitati,ai avut tupeul sa iti bati joc de ea!!!Tinere,lasa lucrurile asa cum se afla in acest moment,este bine pentru amandoi!!!Cu cat vei insista mai mult,cu atat ea se va umili direct proportional,ceea ce nu este firesc,si tu te vei simti barbat adevarat,jignind-o din nou,dar este falsa impresie!!Afla de la mine ceva,atunci cand iubesti o persoana,te afli la mare distanta de jigniri si abuz verbal!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Noiembrie 2013 19:56
De la: kudika_15804, la data 2013-11-02 19:56:37
De la: MarioGeo, la data 2013-11-02 16:10:23Eu nu sunt o persoana violenta, nu am dat in nimeni niciodata in ea nici atat. O data ma sunat ca o urmarea unu si desi eream la 100 km distanta asi fi alergat si pe jos pana acolo doar sa stiu ca este bine. Chiar daca nu mai poate fi a mea daca i s-ar intampla ceva rau probabil asi inebuni.

O vreau inapoi deoarece avea stilul ei copilaros,
vorbea frumos, nu erea invidioasa pe nimeni, erea la locul ei si avea stilul ei unic de a ma face sa ma simt bine in orice situatie.



Tocmai pentru ca are aceste calitati,ai avut tupeul sa iti bati joc de ea!!!Tinere,lasa lucrurile asa cum se afla in acest moment,este bine pentru amandoi!!!Cu cat vei insista mai mult,cu atat ea se va umili direct proportional,ceea ce nu este firesc,si tu te vei simti barbat adevarat,jignind-o din nou,dar este falsa impresie!!Afla de la mine ceva,atunci cand iubesti o persoana,te afli la mare distanta de jigniri si abuz verbal!!!
asa cum iubesti tu barbatii cartofi
kudika_940065
Postat pe 2 Noiembrie 2013 20:00
Parerea e ca...fata a procedat corect,ea este cea care a pus capat relatiei ceea ce pe tine te-a surprins nu te-ai asteptat si acum te doare pt ca te-a lovit in orgoliul tau de barbat.Invata sa respecti o femeie chiar daca nu o iubesti,nu sa o tratezi ca pe un nimic. EA a procedat corect !
kudika_933021
Postat pe 2 Noiembrie 2013 20:06
De la: kudika_933021, la data 2013-11-02 20:06:52Parerea e ca...fata a procedat corect,ea este cea care a pus capat relatiei ceea ce pe tine te-a surprins nu te-ai asteptat si acum te doare pt ca te-a lovit in orgoliul tau de barbat.Invata sa respecti o femeie chiar daca nu o iubesti,nu sa o tratezi ca pe un nimic. EA a procedat corect !


vorbesti cam mult
kudika_940065
Postat pe 2 Noiembrie 2013 20:10
Da acum ea a pus capat relatiei si a fost dura, iar eu cand am vrut de 2 ori inainte sa o incheiem ea imi zicea ca se omoara si plangea si facea tot felul de gesturi ca sa nu o fac, iar eu din duritatea mea am trecut peste ea nu.

Tine-ti minte fratilor nu stati cu cineva din mila sau mai stiu eu ce alte cauze ca timpul trece si va faceti rau unul altuia.
MarioGeo
Postat pe 2 Noiembrie 2013 20:23
frumos discurs...auzi ,tu dupa ce ai pierdut-o ti-ai dat seama ca o IUBESTI. poate asa inveti si tu ceva pe viitor......
kudika_933021
Postat pe 2 Noiembrie 2013 20:27
De la: MarioGeo, la data 2013-11-02 20:23:52Da acum ea a pus capat relatiei si a fost dura, iar eu cand am vrut de 2 ori inainte sa o incheiem ea imi zicea ca se omoara si plangea si facea tot felul de gesturi ca sa nu o fac, iar eu din duritatea mea am trecut peste ea nu.

Tine-ti minte fratilor nu stati cu cineva din mila sau mai stiu eu ce alte cauze ca timpul trece si va faceti rau unul altuia.

Ma bucur ca cineva de gen masculine recunoaste si greselile lui si asta sa nu credeti ca o femeie este papusa voastra sau tolul de la usa sa va stergei voi pe picioare cand si cum doriti!!!
O femeie tace,tace dar si cand rabufneste pune punct chiar atunci cand va asteptati mai putin!
Titanika
Postat pe 2 Noiembrie 2013 22:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru toate persoanele parasite! ... deceptionate, inselate &CO 93 De la: _dulcik_ 6 Mai 2009 23:17
buna 2 De la: Tharr 9 Mai 2011 09:18
De ce se despart atat de des oamenii in ziua de azi? 60 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 14:18
mai are vreun sens? 12 De la: kudika_5885 20 Mai 2012 15:24
"a fi sau a nu fi" ...va fi sau nici nu a fost 5 De la: adina_oana 30 Octombrie 2008 17:01