Setari Cookie-uri

Avortul spuntan

Buna! Nu am nici cea mai mica idee de unde sa incep , cred ca o voi face cu inceputul, am 21 de ani iar in ultima perioada am avut ceva dereglari menstruale, chiar o posibila sarcina, iar acum ma gandesc sa nu fi suferit un avort spontan. In mod normal ar fi trebuit sa am menstruatie pe 3 februarie ceea ce nu s-a intamplat, atunci impreuna cu medicul dermatolog am dat vina pe tratamentul facut pentru psoriazis(ketoconazol si xerolys)insa, acelasi lucru s-a intamplat si in luna martie, iar astazi, 11 aprilie m-am trezit cu "musafiri" si cu niste dureri groaznice . Cred ca e bine sa mentionez ca sunt foarte slabuta, am 1,72 inaltime si doar 48 kg, iar la ultimul control ginecologic mi s-a spus ca ar fi dificil sa pastrez o sarcina la greutatea care o am. Acum intrebarea ar fi "Pot sa-mi dau seama daca am suferit un avort spontan?"
Marce_lush
Postat pe 12 Aprilie 2009 01:11
De la: Marce_lush, la data 2009-04-12 01:11:41Buna! Nu am nici cea mai mica idee de unde sa incep , cred ca o voi face cu inceputul, am 21 de ani iar in ultima perioada am avut ceva dereglari menstruale, chiar o posibila sarcina, iar acum ma gandesc sa nu fi suferit un avort spontan. In mod normal ar fi trebuit sa am menstruatie pe 3 februarie ceea ce nu s-a intamplat, atunci impreuna cu medicul dermatolog am dat vina pe tratamentul facut pentru psoriazis(ketoconazol si xerolys)insa, acelasi lucru s-a intamplat si in luna martie, iar astazi, 11 aprilie m-am trezit cu "musafiri" si cu niste dureri groaznice . Cred ca e bine sa mentionez ca sunt foarte slabuta, am 1,72 inaltime si doar 48 kg, iar la ultimul control ginecologic mi s-a spus ca ar fi dificil sa pastrez o sarcina la greutatea care o am. Acum intrebarea ar fi "Pot sa-mi dau seama daca am suferit un avort spontan?"



pai si de ce intrebi aici in loc sa mergi la ginecolog. nu vreau sa fiu rautacioasa dar tu chiar crezi ca ti.ar putea da cineva un raspuns on.line fara un consult? bafta!
l_diana_c
Postat pe 12 Aprilie 2009 02:07
da, sunt constienta de lucrul acesta dar am programare tocmai joi, iar pana atunci inebunesc
Marce_lush
Postat pe 12 Aprilie 2009 18:12
hi
Cassey_
Postat pe 22 Mai 2009 11:04
Si pana la urma ce ti-a spus medicul???
Ele_ely
Postat pe 28 Iunie 2009 16:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O parere, va rog 15 De la: kudika_973629 24 Noiembrie 2014 12:25
nu pot face copii 31 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:25
efecte postinor2 4 De la: LiveFromHell 6 Mai 2011 09:49
Oare sarcina?? 3 De la: cornelush_healthy 1 Octombrie 2012 09:24
Cum a murit Mohamed 13 De la: kudika_982635 8 Iunie 2015 10:54