Setari Cookie-uri

Oare sarcina??

am si eu o problema. Ultimul raport sexual a fost la inceputul lui iulie si protejat, menstruatia mi-a venit normal si in iulie si in august.dar luna aceasta trebuia sa vina pe 22 si inca nu a venit...ce as putea face?mentionez ca am probleme cu glanda tiroida si acum un an am descoperit ca am ovarele micropolichistice...Am nevoie de un sfat. Multumesc.
cornelush_healthy
Postat pe 30 Septembrie 2012 21:19
De la: cornelush_healthy, la data 2012-09-30 21:19:05am si eu o problema. Ultimul raport sexual a fost la inceputul lui iulie si protejat, menstruatia mi-a venit normal si in iulie si in august.dar luna aceasta trebuia sa vina pe 22 si inca nu a venit...ce as putea face?mentionez ca am probleme cu glanda tiroida si acum un an am descoperit ca am ovarele micropolichistice...Am nevoie de un sfat. Multumesc.


Cel mai bun sfat pe care l-ai putea primi acuma ar fi acela de a merge la un ginecolog si de a-ti face analizele hormonale. Nu cred ca este vorba de o sarcina.
kudika_nikole
Postat pe 30 Septembrie 2012 22:28
De la: cornelush_healthy, la data 2012-09-30 21:19:05am si eu o problema. Ultimul raport sexual a fost la inceputul lui iulie si protejat, menstruatia mi-a venit normal si in iulie si in august.dar luna aceasta trebuia sa vina pe 22 si inca nu a venit...ce as putea face?mentionez ca am probleme cu glanda tiroida si acum un an am descoperit ca am ovarele micropolichistice...Am nevoie de un sfat. Multumesc.



Mergi la medicul endocrinolog ,cu trimitere de la medicul de familie si cu diagnosticul de "ovare micropolichistice",stabilit de catre medicul ginecolog,si acesta ,,va sti ce investigatii medicale sa-ti prescrie!!!Normal ca va urma si un tratament impus,,dar numai dupa obtinerea raportului de analize aferent!!!Nu esti insarcinata,problema este bivalenta,,ginecologica si endocrina!!Sanatate!!
kudika_15804
Postat pe 1 Octombrie 2012 09:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e posibil sa fiu insarcinata? 15 De la: kudika047783 7 Iulie 2009 09:42
Oare sarcina?? 3 De la: cornelush_healthy 1 Octombrie 2012 09:24
Testele de sarcina 3 De la: butterflylili 10 August 2009 08:11
creme pt gravidutze 4 De la: anissya 21 Februarie 2010 12:57
Ajutor,va rog ! 27 De la: AlessandraCroft 8 Aprilie 2015 17:23