Setari Cookie-uri

Cum as putea uita?

Povestea mea de dtagoste a inceput akum 2 ani jumate aproape,in octombrie.Knd l'am cunoscut pe Ionut imi era foarte simpatik si tokmai terminasem o relatzie d un an,dar ink il iubeam pe acel baiat.parea un baiat super oke'....mi s spunea k e baiat bun...iar eu am inceput sa ma atasez de el ... insa nu ajungeam sa il iubesc.Greseala mea a fost slabiciunea care am avut'o pt fostul prieten (valy)...si am continuat sa ma mai intalnesc ku el ... Multzi ii spuneau lui Ionutz k k ma vad ku valy...insa el ma intreba p mne...iar eu negam...si ma credea p mine...p scurt...m'a iubit ff mult.Dupa o perioada destul d lunga..d aproape jumatate de an...l'am pierdut pe ionutz.Atunci mi'am dat seama cat insemna pt mine de fapt...numai k roata se intorsese ...el incepuse sa umble cu fetele...vorbea ku ele la telefon langa mine...la maj meu imi promisese k vine..dar nu a venit ... si multe altele...si am continuat sa n mai vedem...dar destul de rar ... Anul trecut in august a plecat in germania ... si pt k ma saturasem sa ma kinui atata timp sa il recuperez...am renuntzat...Dupa o luna m'a sunat sa imi spuna k isi doreste sa ne impacam si sa ma duk acolo...dar eu nu mai avea incredere in el..stiind in c situatzie era rel noastra cand a plekt ... si totusi...ash fi fost in stare sa las totul pt el.Lui nu prea ii mergea bine acolo...si vorbeam rar la telefon...nu imi spunea nimik sigur...k vine aksa...curand...sau ca ma voi uce eu curand la el...asta pt k nici e nu stia...dar eu neavand incredere ... In decembrie am cunoscut un alt baiat (Selvin)....si dezamagita d tot...am inceput o relatzie...In ianuarie...a venit Ionutz acasa...si m'a sunat sa ma duk la el...m'am bukurat enorm sa il vad ... insa ne'am despartzit din cauza neincrederii...imi spunea..k isi dorea intr'adevar sa o luam d la inceput..dar nu am avut incredere...iar d atunci..a redevenit cel kre era inainte sa plece....umbla ku toate fetele...si kiar mi'a spus curand..k ii e scarba d relatzii...eu ink ma gandesc la el...am vb serios si a spus k nu mai vrea sa fim impreuna...si ieri s'a intamplat sa ma vada ku Selvin in orash...(m'am desp d el incercand sa ma impak ku ionutz...si a stiut km c ma apasa...si k ink ma gandesc la el)..si a intrat p mess ..si imi spune "ala era tovarashu tau?da' c merge asa ku nasu' p sus si e plin d el?"...si am inceput sa n certam...pt k m'a deranjat...felul in kre a vb'it..la care el imi spune "am glumit...dak nu itzi convine nu ma mai baga in seama"... Am decis sa imi vad de relatzia p kre o am...si kiar vreau sa sa fie totul bine..insa ink ma gandesc...si nu stiu kum sa fac sa uit ...:(
Sheyla19
Postat pe 12 Aprilie 2009 20:44
ai trecut si treci prea usor de la o relatie la alta. trebuie sa fii mai hotarata si sa stii pe cine vrei langa tine. dupa o relatie nu trebuie sa te refugiezi in bratele altuia atat de repede. incearca sa-ti dai seama ce vrei cu adevarat si apoi mergi mai departe lasand trecutul in urma acolo unde ii e locul.. si pe cei 3 fosti prieteni tot acolo trebuie sa-i lasai. daca nu a mers o data nici a2a oara nu va merge. priveste spre vviitor mai optimista si atunci cand vei avea o noua relatie nu mai iesi si cu un fost pt ca mai rau iti faci.

Postat pe 12 Aprilie 2009 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog ajutati-ma! 14 De la: kudika170418 26 Aprilie 2010 00:21
el ma iubeste,si eu pe el..totusi ma gandesc la despartire... 23 De la: inloveangel 16 Mai 2012 11:11
Nu pot sa-l uit 22 De la: Cristinakitty 21 Ianuarie 2010 18:52
Divort cu copil 32 De la: perce_neige 31 Iulie 2010 09:15
Cum sa-l fac sa ma parasesc? 25 De la: Jeo21 18 Aprilie 2013 11:36