Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre relatia intre veri de gradul 2?

ea are 20 de ani,iar el 26 si de 5 ani se iubesc cu pauze scurte de rationalizare cand isi spuneau ca relatia lor nu mai poate continua pt k sunt veri de gradul 2 insa dragostea lor e mai presus de ratiune si uitau repede singurul motiv care i-ar putea desparti.credeti ca povestea asta o sa aiba un final fericit?
moni89
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:12
Nu stie nimeni sfarsitul a nimic... Si la care "sfarsit" te referi?

Dar daca te referi la cum ar fi o relatie intre ei doi... Pai ce sa zic? Am auzit noi si mai nebune: frati, veri de gradul unu... Voi deja sunteti parfum.

Eu stiu asa: Intodeauna ceea ce ni se interzice, e mai dezirabil. Pana la urma, veri de gradul doi nu e chiar asa rau, si daca va casatoriti poate aveti norocul sa nu va iasa copiii retardati... Dar pana atunci mai e...

Rezumat: Go for it!
Dor_a
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:19
De la: Dor_a, la data 2009-04-13 16:19:16Pana la urma, veri de gradul doi nu e chiar asa rau, si daca va casatoriti poate aveti norocul sa nu va iasa copiii retardati...






sa ne anunte shi p mn k io am neamu mare de tot shi cine stie.... poate am shi io ceva veri d astia de al 2 3 4 lea... care...

zau pe bune oameni buni!

dar ce? sunteti machedoni??????
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:45
sunteti cele mai tari insa nu v-am cerut sa va etalati cultura si nici ironia ci o simpla parere...oricum va multumesc pt efortul depus
moni89
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:33
De la: moni89, la data 2009-04-13 17:33:49sunteti cele mai tari insa nu v-am cerut sa va etalati cultura si nici ironia ci o simpla parere...oricum va multumesc pt efortul depus


Adica cine si-a etalat cultura?
Pai daca isi etalau fetele cultura nici nu stiai ce sa raspunzi...

Ca sa revin la intrebarea ta ...Parerea mea este ca ar fi mai bine sa nu va incurcati intre voi ..indiferent de gradul de rudenie!In general parintii resping astfel de relatii ,pe buna dreptate...
ella_c
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:04
De la: moni89, la data 2009-04-13 16:12:09ea are 20 de ani,iar el 26 si de 5 ani se iubesc cu pauze scurte de rationalizare cand isi spuneau ca relatia lor nu mai poate continua pt k sunt veri de gradul 2 insa dragostea lor e mai presus de ratiune si uitau repede singurul motiv care i-ar putea desparti.credeti ca povestea asta o sa aiba un final fericit?

da
sarutama
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:12
De la: sarutama, la data 2009-04-13 18:12:12
da


te pup pe unde te prind!
ella_c
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:15
baga mare... fara numar.. fara numar
Diavolyta_
Postat pe 22 Aprilie 2009 00:14
as fi vrut sa stiu si eu raspunsul acum cativa ani buni...insa nu mam casatorit cu el din pricina asta, iar o alta verisoara tot de gradul 2 sa casatorit cu el si dupa 4 ani de casnicie nu a mers...plus ca nu puteau avea copii.asta e cea mai mare problema intre verisori...nu pot avea familie normala sau chiar de loc...si eu lam iubit mult.
Heavenly_angel
Postat pe 28 Aprilie 2009 06:15

Eu ce naiba am avut frate de m-am despartit de el cand am aflat ca suntem veri de gradul 4 desi credeam ca-l iubesc pe vremea aia ?

Am fost stricata sau ce s-a intamplat cu mine de mi-a disparut instantaneu toata dragostea ?

Chiar s-au terminat barbatii de ati ajuns la veri ?
Nu aveti o oarece retinere cand va ganditi ca totusi ...sunteti rude ?
iris_4_ever
Postat pe 28 Aprilie 2009 06:37
am iesit si io cu varul de gradul 2 al mamei mele (nu va speriati, are 24 de ani) fara sa stiu k suntem rude. knd am aflat, mi-am dat seama k nu are rost sa lupt cu morile de vant, mai ales k mama mea era atat de inversunata impotriva relatiei; asa k am decis sa pun punct.
nu era o relatie in sine, dar mi-a parut f rau k nu se poate. nush, probabil e si sentimentul k iti este interzis ceva......
dak voi va iubiti totusi de atata timp, nu renuntati. nici nu sunteti rude de gradul 1, iar dak va desprtiti probabil nu veti fi fericiti niciunul din voi. cunosc un caz de acest gen iar copiii sunt perfect normali.
stiu k multe pers mai inaintate in varsta ma vor contrazice, pt k "nu se cade sa se intample asa", dar dak ai curajul sa iti infrunti familia, iubiti-va in continuare.
io nu am avut curajul asta.......
x_tina90
Postat pe 28 Aprilie 2009 13:46
eu sunt total impotriva................ ................asa cum spunea cineva mai sus,s-au terminat barbatii de pe pamant de atentati la rude?Hai te gandesti ca nu ti-ai gasit pe nimeni in orasul tau dar sunt atatia barbati in tara asta,daca prin absurd nici macar asa nu ti-ai gasit pe nimeni,pamantul e mare..............din puct de vedere biologic/genetic e total interzis.....pana la rudenie de gradul 4 nu e permis asa ceva..........pe langa toate astea mai este si incest.

Codul Penal românesc, prin Art. 203, reglementeazã astfel infracþiunea de „Incest”: „Raportul sexual între rude în linie directã sau între fraþi ºi surori se pedepseºte cu închisoare de la 2 la 7 ani.”
Prin rude în linie directã se desemneazã strãbunici, bunici, pãrinþi, copii, nepoþi, strãnepoþi, etc

oricum ati privii eu tot sunt impotriva
EndlessBleu
Postat pe 28 Aprilie 2009 13:57
da, cum ziceam, e greu sa schimbi mentalitati care se conduc dupa idei preconcepute. nici io nu sunt de acord cu relatiile intre parinti si copii sau intre frati, dar mai departe de atat nu e tragedie dak exista.
oricum, fiekre gandeste cum doreste.; si k sa raspund la afirmatia precedenta, nu cred k isi propune cnva sa se indragosteasca de vreo ruda; se intampla pur si simplu....
x_tina90
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:14
floryno tu câti anisori ai??????? cum sa le spui sa se iubeasca in continuare??? sunt veri ce draq?
nu ai minte deloc din cate se vede
Diavolyta_
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:19
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-28 18:19:19floryno tu câti anisori ai??????? cum sa le spui sa se iubeasca in continuare??? sunt veri ce draq?
nu ai minte deloc din cate se vede


o fi aia cu frate-so
matracucu
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:26
pupp laurici
Diavolyta_
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:36
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-28 18:36:40pupp laurici


pupp satanico
matracucu
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:38
De la: floryna_90, la data 2009-04-28 18:14:28da, cum ziceam, e greu sa schimbi mentalitati care se conduc dupa idei preconcepute. nici io nu sunt de acord cu relatiile intre parinti si copii sau intre frati, dar mai departe de atat nu e tragedie dak exista.
oricum, fiekre gandeste cum doreste.; si k sa raspund la afirmatia precedenta, nu cred k isi propune cnva sa se indragosteasca de vreo ruda; se intampla pur si simplu....



Nu era mai simplu sa zici ca suntem o turma de incuiati decat sa scrii 5 randuri pline de profunzime cum facusi matale ?
iris_4_ever
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:24
De la: just_laura, la data 2009-04-28 18:38:36
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-28 18:36:40pupp laurici


pupp satanico


Pupa si pe mine ca-s stresata ....tocmai am descoperit ca nu-s open mindded deloc
iris_4_ever
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:25
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-28 19:25:23
De la: just_laura, la data 2009-04-28 18:38:36
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-28 18:36:40pupp laurici


pupp satanico


Pupa si pe mine ca-s stresata ....tocmai am descoperit ca nu-s open mindded deloc


i'a de'aci
Diavolyta_
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:28
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-28 19:28:00
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-28 19:25:23
De la: just_laura, la data 2009-04-28 18:38:36
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-28 18:36:40pupp laurici


pupp satanico


Pupa si pe mine ca-s stresata ....tocmai am descoperit ca nu-s open mindded deloc


i'a de'aci


Parca incep sa ma simt mai bine acum daca mai trag si o tigara imi revin complet
iris_4_ever
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:36
stii...americanii au o vorba...chasing is better than the catch...ma gandesc k momentan nu stie prea multa lume de relatia voastra...atat timp cat cat e un secret e mai palpitant...dar poate gresesc si nu mai e un secret...fiind asa...felicitari :)...succes anyway
anaaa160582
Postat pe 28 Aprilie 2009 21:37
Nu am rabdarea de a citi toate postarile,nu stiu nu sunt de acord cu relatiile de genul asta.Mi se pare la fel sau poate mai mult, asemanarea cu infidelitatea.Pacatul cred,este mult mai mare.Stiu,o sa spune-ti ca inimii nu-i poti dicta.....dar creier in capsorul vostru exista?Ganditi dragilor,ganditi.De aceea suntem oameni si nu animale.
flor38T
Postat pe 28 Aprilie 2009 22:55
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-28 18:19:19floryno tu câti anisori ai??????? cum sa le spui sa se iubeasca in continuare??? sunt veri ce draq?
nu ai minte deloc din cate se vede


1 controleaza-ti vocabularul de 2 bani pe care l-ai capatat la usa cortului;
2 sunt mai matura decat 10 tipe k tn la un loc, pt k am trecut prin multe;
3 am 19 ani, k poate nu mai dormi la noapte de curiozitate si nu vreau sa cauzez insomnii;
4 casca ochii mai bn k nu's veri de gradul 1; nu vreau sa incurajez relatiile astea dar oricum fapta e consumata pt k deja se iubesc mult. au 6 ani impreuna si e f usor sa dai sfaturi de genul " desparte-te de el k doar nu s-au terminat baietii pe lumea asta" dak nu esti implicata.
concluzie: cred k nu-mi vezi mintea pt k a ta a scopt prea mult incercand sa ma jigneasca
chill
x_tina90
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:46
De la: just_laura, la data 2009-04-28 18:26:05
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-28 18:19:19floryno tu câti anisori ai??????? cum sa le spui sa se iubeasca in continuare??? sunt veri ce draq?
nu ai minte deloc din cate se vede


o fi aia cu frate-so


te felicit pt solidaritatea cu care o sustii pe respectiva, dar k sa te lamuresc si pe tn, nici nu am frate. deci, imi pare rau sa te dezamagesc dar nu ai nimerit-o; mai incearca.

io zic sa nu-ti mai consumi timpul pretios incercand sa ma jignesti pt k e degeaba. dak sunt mai noua asta nu inseamna k ma sperie ideile tale rautacioase provenite din cn stie ce frustrare
x_tina90
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:57
De la: floryna_90, la data 2009-04-29 17:46:46
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-28 18:19:19floryno tu câti anisori ai??????? cum sa le spui sa se iubeasca in continuare??? sunt veri ce draq?
nu ai minte deloc din cate se vede


1 controleaza-ti vocabularul de 2 bani pe care l-ai capatat la usa cortului;
2 sunt mai matura decat 10 tipe k tn la un loc, pt k am trecut prin multe;
3 am 19 ani, k poate nu mai dormi la noapte de curiozitate si nu vreau sa cauzez insomnii;
4 casca ochii mai bn k nu's veri de gradul 1; nu vreau sa incurajez relatiile astea dar oricum fapta e consumata pt k deja se iubesc mult. au 6 ani impreuna si e f usor sa dai sfaturi de genul " desparte-te de el k doar nu s-au terminat baietii pe lumea asta" dak nu esti implicata.
concluzie: cred k nu-mi vezi mintea pt k a ta a scopt prea mult incercand sa ma jigneasca
chill


hai sictir

stii tu nu'i bine sa'ti pui mintea cu prostu'.. unu' asa ca tine
Diavolyta_
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:00
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-29 18:00:54
De la: floryna_90, la data 2009-04-29 17:46:46
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-28 18:19:19floryno tu câti anisori ai??????? cum sa le spui sa se iubeasca in continuare??? sunt veri ce draq?
nu ai minte deloc din cate se vede


1 controleaza-ti vocabularul de 2 bani pe care l-ai capatat la usa cortului;
2 sunt mai matura decat 10 tipe k tn la un loc, pt k am trecut prin multe;
3 am 19 ani, k poate nu mai dormi la noapte de curiozitate si nu vreau sa cauzez insomnii;
4 casca ochii mai bn k nu's veri de gradul 1; nu vreau sa incurajez relatiile astea dar oricum fapta e consumata pt k deja se iubesc mult. au 6 ani impreuna si e f usor sa dai sfaturi de genul " desparte-te de el k doar nu s-au terminat baietii pe lumea asta" dak nu esti implicata.
concluzie: cred k nu-mi vezi mintea pt k a ta a scopt prea mult incercand sa ma jigneasca
chill



iti place pu.la nu??? nu conteaza de'a cui e.. poate sa fie si var, si frate.. ce mai conteaza nu? important e sa te fu.ta nu?
Diavolyta_
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:01
De la: floryna_90, la data 2009-04-29 17:46:46
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-28 18:19:19floryno tu câti anisori ai??????? cum sa le spui sa se iubeasca in continuare??? sunt veri ce draq?
nu ai minte deloc din cate se vede


1 controleaza-ti vocabularul de 2 bani pe care l-ai capatat la usa cortului;
2 sunt mai matura decat 10 tipe k tn la un loc, pt k am trecut prin multe;
3 am 19 ani, k poate nu mai dormi la noapte de curiozitate si nu vreau sa cauzez insomnii;
4 casca ochii mai bn k nu's veri de gradul 1; nu vreau sa incurajez relatiile astea dar oricum fapta e consumata pt k deja se iubesc mult. au 6 ani impreuna si e f usor sa dai sfaturi de genul " desparte-te de el k doar nu s-au terminat baietii pe lumea asta" dak nu esti implicata.
concluzie: cred k nu-mi vezi mintea pt k a ta a scopt prea mult incercand sa ma jigneasca
chill


1 vocabularul nu l-a capatat ci e din jeana....
2 ai trecut prin multe si multe au trecut prin tine
3 ai 19 ani???woooow,ai uitat sa specifici de degetul care inca ti-l tzii in c u r
4 ce ar fi sa ti-o tragi si tu cu un var de al tau de ce grad vrei si pe urma sa sari la gatul cuiva....
concluzie?
esti tare proasta fa
matracucu
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:04
De la: just_laura, la data 2009-04-29 18:04:57
De la: floryna_90, la data 2009-04-29 17:46:46
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-28 18:19:19floryno tu câti anisori ai??????? cum sa le spui sa se iubeasca in continuare??? sunt veri ce draq?
nu ai minte deloc din cate se vede


1 controleaza-ti vocabularul de 2 bani pe care l-ai capatat la usa cortului;
2 sunt mai matura decat 10 tipe k tn la un loc, pt k am trecut prin multe;
3 am 19 ani, k poate nu mai dormi la noapte de curiozitate si nu vreau sa cauzez insomnii;
4 casca ochii mai bn k nu's veri de gradul 1; nu vreau sa incurajez relatiile astea dar oricum fapta e consumata pt k deja se iubesc mult. au 6 ani impreuna si e f usor sa dai sfaturi de genul " desparte-te de el k doar nu s-au terminat baietii pe lumea asta" dak nu esti implicata.
concluzie: cred k nu-mi vezi mintea pt k a ta a scopt prea mult incercand sa ma jigneasca
chill


1 vocabularul nu l-a capatat ci e din jeana....
2 ai trecut prin multe si multe au trecut prin tine
3 ai 19 ani???woooow,ai uitat sa specifici de degetul care inca ti-l tzii in c u r
4 ce ar fi sa ti-o tragi si tu cu un var de al tau de ce grad vrei si pe urma sa sari la gatul cuiva....
concluzie?
esti tare proasta fa

tareeeee asta
mai ales cu degetul !!!!!!!!!!!!!!!unde??????????
sarutama
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:08
pai nu o vezi??
umbla cu dejtu in c u r pe aici pe forum,de zici ca ea e bena rabei ....si se ia de satanica noastra........
matracucu
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sall la toata lumea 3 De la: yumalai 14 Februarie 2010 08:08
Iubire imposibila 27 De la: bea79 29 Iulie 2011 23:52
Cum scap de obsesia pentru iubitul meu? 14 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:34
Help please!!! Ma aduce si pe mine cineva la realitate? 12 De la: Dor_a 21 Iulie 2009 12:22
O relatie cu prful de la facultate care e casatorit??! 60 De la: kudika_36045 19 Iulie 2013 12:55