Setari Cookie-uri

soacra

se potriveste zicala soacra poama acra?
HANESCUANA
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:18
SE POTRIVESTE... INSA UNEORI ARE PARTI BUNE..SI TREBUIE RESPECTATA ATITA TIMP CIT STA IN BANKA EI
pamela_1
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:23
De la: pamela_1, la data 2009-04-13 16:23:06 SE POTRIVESTE... INSA UNEORI ARE PARTI BUNE..SI TREBUIE RESPECTATA ATITA TIMP CIT STA IN BANKA EI
yumy
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:31
a mea e buna...sper sa fie asa mereu
pamela_1
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:36
Soacra k a mea doresc la toata lumea...stau cu ea in casa...desi nu e soacra mea "oficial", si ne intelegem bine..bem cafeluta toata ziua impreuna, vorbim, povestim..
magdonek
Postat pe 18 Mai 2009 14:57
Soacra mea la inceput nu mi-a fost draga dar acuma ne intalegem foarte bine ma iubeste ca pe fiica ei sper sa fie mereu asa
andapui
Postat pe 18 Mai 2009 15:03
De la: HANESCUANA, la data 2009-04-13 16:18:44 se potriveste zicala soacra poama acra?


soacra e buna atata timp kt nu se baga intre treburile tale mai ales dak stai in ksa cu ea...........orikt de buna ar fii tot soacra se cheama si nici o fata/baial nu e buna sau bun pt copilu ei.............a mea a fost bunaaaaaaaaa la inceput,acum incerkm sa ne acceptam k nu avem incotro......asa k fetelor!!!!!!!!!!nu aveti incredere in soacre orikt de prietene v-ar fi la un moment dat o sa se intoark impotriva voastra
popamaria22
Postat pe 4 Iunie 2009 16:18
''Soacra'' mea e o femeie super! Nu ii pot spune oficial soacra pentru ca nu sunt casatorita cu fiul ei, dar avem o relatie de 2 ani jumatate. Ma inteleg nemaipomenit de bine cu ea!
Laura_cute
Postat pe 4 Iunie 2009 16:37
am prieten de 1 an si jumatate si ma inteleg foarte bine cu mama lui .e femeie puternica care si-a dat seama de la inceput ca il fac fericit pe fiul ei si ne intelegem minunat!insa cum spun si fetele in momentul in care incalci teritoriul soacrei e de rau !
honeybrunette
Postat pe 4 Iunie 2009 22:53
De la: HANESCUANA, la data 2009-04-13 16:18:44 se potriveste zicala soacra poama acra?


da tu cand o sa fii soacra , ce zici ? cred ca o sa ti se potriveasca si tie , deci ai sa fii si tu o poama acra
Peony
Postat pe 4 Iunie 2009 23:39
soacra mea are 34 ani,offfffffffffff doamne ce masi mai intelege yo cu ea
mas juca cu ea pana as f---o,dar ii iubesc pre mult fata ca sa fac asta
scorpyoW
Postat pe 4 Iunie 2009 23:49
da cat are ma iubita ta , 12 ani de maica sa are 34 ce mult o iubesti pe fii'sa , de ai face-o si cu mamicuta ei
Peony
Postat pe 4 Iunie 2009 23:55
De la: XOXO_GG_, la data 2009-06-04 23:55:59da cat are ma iubita ta , 12 ani de maica sa are 34 ce mult o iubesti pe fii'sa , de ai face-o si cu mamicuta ei


mama ei biologica a murit cand ea avea 6 ani desteapto
daca nu gandesti dc postez???
scorpyoW
Postat pe 4 Iunie 2009 23:58
De la: scorpyoW, la data 2009-06-04 23:58:18
De la: XOXO_GG_, la data 2009-06-04 23:55:59da cat are ma iubita ta , 12 ani de maica sa are 34 ce mult o iubesti pe fii'sa , de ai face-o si cu mamicuta ei


mama ei biologica a murit cand ea avea 6 ani desteapto
daca nu gandesti dc postez???


da bine de unde era sa ma gandesc eu la chestia asta , sunt clarvazator sau ce ? oricum , imi pare rau pt ea , nasol
Peony
Postat pe 4 Iunie 2009 23:59
De la: XOXO_GG_, la data 2009-06-04 23:59:38
De la: scorpyoW, la data 2009-06-04 23:58:18
De la: XOXO_GG_, la data 2009-06-04 23:55:59da cat are ma iubita ta , 12 ani de maica sa are 34 ce mult o iubesti pe fii'sa , de ai face-o si cu mamicuta ei


mama ei biologica a murit cand ea avea 6 ani desteapto
daca nu gandesti dc postez???


da bine de unde era sa ma gandesc eu la chestia asta , sunt clarvazator sau ce ? oricum , imi pare rau pt ea , nasol


ok
scuze pentru cuvintele adresate
scorpyoW
Postat pe 5 Iunie 2009 00:06
se spune despre soacre ca sunt bune...reci.
lasand gluma la o parte, sa nu uitam ca sunt mame in primul rand si isi doresc binele copiilor lor in primul rand... ce cred ele ca este bine ...
dar ce cred ele nu coincide intotdeauna cu ceeace crede partenerul de viata al copilului ei si , de aici acreala.
si daca mai ai si norocul unui partener ascultator de mamicuta lui ...ai pus-o
luulya
Postat pe 5 Iunie 2009 08:09
Care este "BANCA SOACREI" SI CAT DE LATA SAU LUNGA ESTE?
PUI_DRAG
Postat pe 18 Iunie 2009 11:34
toate soacrele sunt la fel - la inceput numai lapte si miere, dau impresia ca te-au acceptat in familia lor dar la un moment dat isi arata adevarata fata. De exemplu, sunt de nationalitate romana si m-am casatorit anul trecut in iulie cu un francez. Inca de la inceput familia lui nu m-a acceptat, ca de ,aici toti romanii sunt vazuti ca fiind tigani - daca ati sti ce ipocriti si inculti sunt franceziii !!!!. Crdeau probabil ca le fur ceva sau ca umblu dupa banii sotului. Am trecut peste faptul ca nu a venit nimeni la casatorie din partea lui - nici macar mama lui, pe motiv ca se operase - ne-am casatorit in Romania - dar si peste faptul ca mama lui nu avea incredere in mine - credea ca odata venita in Franta, il parasesc pe fiul ei pentru altul !!! Chiar mi-a dat si un SMS inainte de casatorie spunand ca se indoieste de mine, ca nu o sa am grija de el !!!! Era gata gata sa ne strice nunta, dar in final tot ne-am casatorit si am venit aici in Franta, la cativa km de Paris. Stiind ca este mama sotului meu, mi-am zis ca trebuie sa o respect, sa ii vorbesc cu dumneavoastra, sa ii arat ca il iubesc pe fiul ei si ca nu o sa ii fur banii, asa cum credea ea la inceput !!! Totul a decurs bine in primele luni, desi mai avea idei de genul ca o sa il iau pe fiul ei si plecam in Romania si ea nu o sa il mai vada niciodata !!!! Idei alimentate de familia de ipocriti din care provine !!!! O familie in care certurile se tin lant si in care membrii ei cand se iubesc , cand se urasc !!!! Mama lui provine din o astefel de familie si, pentru ca a divortat de sotul ei cand erau foarte tineri, a ajuns la 50 si ceva de ani sa fie o femeie acra si care sa enerveaza aproape tot timpul! Cea care la inceput zicea ca sunt ca si fiica ei, mi-a si zis sa ii spun mama si-a aratat acum adevarata fata - pentru ea sunt o needucata, ca de, parinti nu m-au invatat nimic , ca din cauza mea fiul ei si-a pierdut bunele maniere, ca sunt o lenesa care cauta mereu scuze ca sa nu isi gaseasca servici !!!!! Este o femeie falsa si ipocrita !!!! Asa ca imi permit sa va dau un sfat - toate soacrele se arata bune, tolerante la inceput, dau impresia ca te accepta dar apoi sunt omniprezente in cuplul vostru si va fac viata un infer !
vio26
Postat pe 18 Iunie 2009 11:43
ele sunt bune..si rele cind vor....insa daca le ignori atunci ele sunt mai iubitoare
pamela_1
Postat pe 18 Iunie 2009 12:30
Vio26
Crede-ma esti o fericita. Se poate si mai rau. Eu am o soooooaaaccrrrrrrrrrrrrra si......si.......siiiiiiiiiiiiiii...........O C U M N A T A SI MAI ACRA. Da-mi o adresa de e-mail, te rog.
PUI_DRAG
Postat pe 24 Iunie 2009 18:50
soacra nu am inca dar asta care ar putea fiii nu stiu e o combinatie si cu acra si cu dulce
yumy
Postat pe 24 Iunie 2009 19:00
si eu am avut o soacra minunata, deosebita,si cu mult ,f.f.f. mult bun simt.S-a sacrificat si in dragoste fata de mine a avut bunul simt --care o caracteriza-- sa se duca pe lumea cealalta.Sper ca ai sesizat ironia?acum este asa cum trebuia sa fie mai de mult-- la 2 m sub pamant .
kudika028960
Postat pe 4 August 2009 22:15
imi pare rau pt cele care aveti mari probleme cu soacrele , dar asta e , mamele de baieti sunt fffff posesive si sunt sigura ca daca si noi devenim mame de baieti o sa fim cam la fel , nici o femeie nu va fi prea buna pt baiatul mamei. cred ca e sentimentul ala ca alta femeie o sa devina mai importanta in viata fiului tau ...............dar asta e , natura isi urmeaza cursul firesc. acum nici sa te pui in calea fericirii propriului tau copil, trebuie sa ai niste limite.
Lorena26
Postat pe 4 August 2009 22:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cadouri :X 4 De la: kudika_13034 25 August 2012 16:04
mai sunt fete care stiu ce vor? 4 De la: Stefan_tudorel_Danila_1 8 Noiembrie 2015 15:33
relatie rac-rac 4 De la: one_size 8 Decembrie 2009 15:05
Cum ati stiut? 28 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 14 Septembrie 2010 10:41
M-am indragostit de un baiat bolnav.Va rog frumos sa ma ajutati cu idei/sfaturi.Sunt ft ingrijorata..:(( ce sa fac?:-s 47 De la: doi_ochi_caprui 3 Octombrie 2011 15:34