Setari Cookie-uri

escrocheria sentimentala

Sunt pictorita ,absorventa de teologie dar si de electrotehnica. Parcursul vietii mele s-a dovedit sinuos si nu de multe ori dramatic ,o lupta intre idealul personal si idealul social.
Am cautat astfel sa pastrez un echilibru nu rareori incercat,starea mea sufleteasca trecand adesea de la extaz la tragedie.
In timp, am cautat solutii efective pentru pastrarea unei integritati atat fizice cat si psihice persoanei mele. Astfel la inceput rezolvarea problemelor parea o situatie ireconciliabila, un fel de alb negru .
Foarte greu am inceput sa inteleg mecanismele psihice prin care trec. Am ramas sanatoasa psihic dar si fizic in limitele normalului si cred totusi ca se poate si mai bine .
Eu sunt o persoana extrem de emotiva ,am trecut prin f multe experiente negative .
In general sunt empatica ,imi pasa de cei din jurul meu . Am participat acum 20 de ani la Revolutia din Decembrie .De aici si sursa de venituri pe care o am ,datorata indemnizatiei mele de luptator.
Am incercat sa-i ajut si sa-i sprijin pe cei din jurul meu..si intradevar asta nu a fost deloc apreciat.
Deocamdata traiesc din veniturile unui profesor debutant ca sursa permanenta de venituri.in jur de 8 mil pe luna.
Mult timp am fost afectata de lipsa totala a banilor inainte de aceasta situatie.In general traiesc destul de modest ,dar sunt invatata cu putinul asa ca nu mai plang. Desi am trecut prin aceasta experienta ..si frumoasa si urata..cum se v-a dovedi la final .
Zi de zi ne intalneam pe mesenger, petrecand ore discutand ,ascultand muzica care parca ne reprezenta fiecare pas al trairilor noastre .Pur si simplu nu ne desprindeam din admiratie si placerea de a comunica .
El a avut o relatie de 8 ani cu o fata pe nume Liliana .Aceasta intr-un final pentru asi rezolva problemele financiare a recurs la contabilului sef unde lucreaza. El in varsta de 55 de ani casatorit si copii ea 26
.In timp . primind diverse atentii ale acestuia in bani si alte cadouri a cedat in momentul in care iubitul ei prietenul care o iubea asa de tare intra intr-un con de umbra al realizarilor financiare desi pana atunci a avut bani si i-a satisfacut diversele ei nevoi . I-a descoperit niste mesaje pe telefon .a incercat sa o readuca inapoi dar aceasta descoperire cred ca a umilit-o si a trebuit sa plece crezand ca el o sa o urasca desi zicea ca o iarta..aplecat ..si nu a mai dat nivci un semn de viata..si s-a sfarsit! Cel putin in vizibil pentru ca pt el a fost prima si ultima iubire lucru pe care aveam sa-l aflu f tarziu... Fiecare zi era minunata caci stiam ca ne asteapta cineva drag si iubit chiar dac nu ne intalnisem in real. Simteam ca am intalnit ingerul de care aveam nevoie ,fiinta minuata pe care o dorisem din inceputul intelesului de cuplu pentru mine. Intalnirile noastre pline de emotie si empatie erau coplesitoare caci din fiecare izvorau acele cuvinte de apreciere la superlativ iar discutiile creau emotii multiple.si crescande ..cuvintele se impleteau si ajungeam la o singura concluzie ..este un inger pe pamant!

Si astefel aflandu-se in acele zile de decembrie conversatia ne-a dus catre o intalnire programata inaintea Revelionului care sa aiba loc la mine acasa,in Craiova el trebuind sa vina din Bucuresti.
Mult asteptatul eveniment s-a produs cu o emotie incomensurabila.Defapt nu m- asteptam sa-i plac pt ca oricum varsta mea nu este chiar ascunsa vederii si cu toate astea l-am privit atunci ca pe o fiinta draga si parca f cunoscuta.
Prima reactie a mea a fost sa descopar ca intr-un anumit unghi figura lui trada un copil respectiv din profil iar din fata o mai mare maturitate. Am intrat in casa cu o parte din bagajele ce si le-a adus .
Desi am fost imbracata deloc provocator .un costum destul de grosut si cu toate cele pe mine fusta f lunga . in casa ajunsi in 20 de minute maxim eram sarutata si atractia pe internet dintre noi avea sa prinda viata in realitate .
Aveau a se intampla zile si nopti de pasiune si alte activitati de concediu din preajma sarbatorilor de iarna.
Totul decurgea ca si cum cunostiinta noastra era veche si nimic nu ne-ar despartit vreodata.
Radeam, eram bucuroasa ,iar el foarte entuziast.Cu toate acestea detalile legate de familia lui erau evazive sau datele de domiciliu.
In treacat mi-a spus pe ce strada locuieste inca din conversatiile de pe mesenger iar tot in treacat aveam sa-i vad buletinul de identitate.Si daca mi-ar fi trecut prin cap sa retin datele imi era jena , dar sa le mai si scriu.
Ne-am plimbat prin Craoiva , i-am aratat diverse locuri...un minunat revelion in centru unde se organisaze de catre municipalitate un foc de artificii memorabil.
Cristi era de a dreptul incantat facand fotografii si filmand.Totul era real si ireal in acelasi timp, parca coboraseram din rai pe pamant sau raiul ajunsese la mine. In aceea noapte am ajuns si la o biserica deschisa el spunand cat de bine se simte ca a ajuns in aceea noapte si intr-o biserica.

---
pot zice acum ca in loc sa ma departez de situatia mea aceasta povestire mi-a accentuat angoasele.Am crezut ca imi este bine...dar dorul de el de ce a fost, este mai mare incat devine obsesie .Atat de impardonabil imi este ce am facut incat ..nu mai stiu ce este binele sau raul.Toate acestea s-au amestecat intr-un hal de nedescris.Tot ce a fost bun a devenit rau si orice bine am facut s-a intors impotriva mea.
Si totusi am sa continui pt ca simt ca orice am sa fac de aici inainte sa-mi recuprerez iubirea este inutil. Asi vrea sa vb de speranta , de ce simt in mine..dar simt ca miinile mele s-au legat si nici ce fac si ce voi face nu v-a reivia ce a fost!
Dupa cele doua saptamani petrecute la mine in preajma sarbatorilor de Anul Nou s-a reintors la Bucuresti unde am continuat sa vorbim in fiecare zi pe mesenger . Toata aceasta situatie parea de neroprit.Isi cauta lucrari el facand balustrade din inox , fosta afacere a familiei din care prosperasera odata.Acum lucrarile veneau greu,erau putine si de multe ori greau se facea fata situatiei financiare create.Asta era ce reiesea din discutiile noastre.Intr-o seara parea mult mai agitat, f suparat si imi merturiseste ca are o datorie cam de 2500 euro,dar defapt sunt mai multe datotii pe cardul de salariu al mamei lui.Cum la bani nu ma pricep si pot zice ca acest domeniu mi-a fost si imi este f strain nu am priceput decat ca iubitul meu sufera f tare si ca asi vrea sa fac ceva pt el.Chiar aveam 2500 de euro..uite fix aceasta suma stranza din niste indeminzatii pe mai multe luni. Ceva din sufletul meu ma indemna sa-l ajut sa scape de datorie si sa se simta bine si macar sa o ia de la capat.Am intrebat -asta este adevarata problema a suparariii tale?
Si spune -asta este caci intre noi este totul f bine! Sigur este asta?
Da , de atata timp e aceasta problema si acum este f greu sa scap de ea! Si nimeni nu ma ajuta ,nu am frati sau prieteni sa ma ajute .chiar nimeni...!
Asta m-a facut sa-i marturisesc ca am acei bani si ca am sa-i dau eu ca sa nu-l mai vad asa de afectat si sa o poate lua de la capat.Zicea sa-si vanda masina..dar mi-am zis si cu ce continua sa-si faca treaba?
Desi mai avea o Dacie si inca una mare-mi-am zis astea ii trebuiesc la treaba... A reusit sa-mi multumeasca si sa imi faca n-spe mi de declaratii de tot felul ..ca nu s-a asteptat..ca sunt asa de buna ca nu poate spune ce inseamna asta pt el ,ca sunt sufletul lui pereche..samd iar astea eu le simteam cu adevarat!...Si totusi mi-a incoltit un gand..daca el defapt asta vrea banii mei..ca este o farsa..am auzit si eu cateva chestii de acest gen dar niciodata f clar.Iar el cu acele cuvinte si chipul lui angelic nu trada nimic in acest sens.A refuzat totusi , zicand ca o sa se gandeasca totusi.Atunci am zis iata daca voia banii ii lua si gata! Dar ratiunea din mine a inceput atacul -este absurd ce faci ..pur si simplu absurd,sufletul imi zicea este iubitul tau ,ingerul acesta care atat de neconditionat te iubeste!Da caci de iubire imi pomenea permanent-niciodata sa nu te indoiesti de dragostea mea! te iubesc ..fffff mult1 aceste cuvinte bare totusi imi parea cam mult prea mult din gura lui erau cu atata usurinta si naturalete spuse incat nu puteam intelege altceva .Credeam ca sunt spuse din suflet caci ce te-ar putea face sa le rostesti chiar asa? intelegeam ca il durea aceea datorie si totusi nu s-a repezit sa ia banii.Nu bam judecat ca asta este sau poate fi o strategie .Intradevar m-am gandit la o posibila inselaciune..dar am ramas sincera si deschisa.Di cu toate acestea ratiune spunea NU! si ma rugam la Dumnezeu sa nu aiba totusi nevoie ,sa vina niste lucrari ceva ..ca sa nu fiu pusa intr-o situatie asa de penibila.Voiam sa-l ajut sincer voiam dar mi-am dat seama ca acest ajutor poate face si f mult rau pentru mine mai ales.
In momentul in care a decis si mi-a cerut totusi banii cerul a cazut pe mine!
Intre timp dadusem banii fratelui meu tocmai cu gandul de nu ii da , caci am realizat cat sunt de slaba in fata lui..Ii spuneam fratelui cumpara-ti masina...dar el astepta sa scada preturile. Pe de alta parte nu voiam sa mint inn aceasta relatie.Il iubeam atat de mult ca aproape nu puteam face diferenta intre mine si el.Rational nu voiam sa ii dau , dar promisiunea facuta sufletul ma facea sa-l cred si sa-l inteleg .Am realizat ca bani poate nu v-a avea deodata chiar asa si el mi-a promis ca mi v-a data in timp , ca mi v-a trimite sau macar ma v-a ajuta la lucrarile de amenajare prin casa , defapt el fiind cu ideea cu mult timp inainte.
Acest aspect m-a facut sa il cred ca probabil tine la mine..si totusi faptul ca recurgea la asta..sa-mi ia ultimii mei bani stransi...nu stiu..vedeam ca defapt oricum voi fi nevoita sa ii dau pentru ca acest atac cu sentimente si afectiune era de neoprit.
Facea oricat numai sa cedez, sa-l cred.
Era o cursa . Practic eram in interiorul ei si eram deja prinsa. trebuia sa aleg ..cum voi scapa...
Mi-am adus aminte povestea unei sfiinte...cum a putut ea scapa de acel om rau care voia sa o injosesca si sa-i pangareasca sufletul pentru ca ii voia trupul este vorba despre Sf.Paraschieva.Cand a intrebat sfanta ce ii place la ea , acela a zis -ochii tai! si sfanta ia scos si ia dat -iata-i sunt ai tai! si atunci acela nu a mai avut ce face cu ea..nu-i mai placea atat ca sfanta si-a putut continua viata asa cum a dorit-o ea!.Acesta a fost modelul pe care l-am urmat!..Daca ar fi fost omul bun pe care il vedeam nu aveam de ce sa-mi fie teama , daca era acel om rau nu aveam incotro ..oricum se pare ca banii tot ii va voi odata si odata!


liliana04
Postat pe 9 Septembrie 2010 16:33
Scuze ca nu am citit "pomelnicul",care e problema?
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 15:42
un rezumat, se poate ? barbie , ceva pe acolo de messenger, Sfanta Parascshieva
bombonik_babardik
Postat pe 10 Septembrie 2010 15:46
De la: babyboomboom, la data 2010-09-10 15:46:22 un rezumat, se poate ? barbie , ceva pe acolo de messenger, Sfanta Parascshieva


Cred ca e o teapa de 2500 de euro
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 15:48
nu te mai perpeli atat. Pur si simplu nu-i da banii, nu ii esti datoare cu nimic, chiar de-ar fi si sotul tau, tot ai avea dreptul sa nu-i dai banii care sunt AI TAI. Lasa promisiunea pe care ai facut-o. Daca vine si cere banii, spune-i ca i-ai dat fratelui tau pentru masina. Din cate am inteles, chiar asta ai facut, deci nu vei minti.
Narcisa_tesfio
Postat pe 10 Septembrie 2010 15:54
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 15:42:40Scuze ca nu am citit "pomelnicul",care e problema?


eu am citit totul....ma dor ochii de mor....

dar tot nu inteleg daca a dat banii sau nu...a tarntit mare balba la sfarsit.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:01
"oricum se pare ca banii tot ii va voi odata si odata! "

deci nu i-a dat
Narcisa_tesfio
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:02
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 15:42:40Scuze ca nu am citit "pomelnicul",care e problema?
femeia a dat de unu pe net,mare dragoste mare,barbatul ideal,declaratii,concediu impreuna,toate bune si frumoase..
pana cand omu a cerut cascavalu strans de femeie ,din ce a putut si ea. acu...ea a sarit sa-l ajute ca o durea sa-l stie suparat,mintea spunea ca poate e un golan si nu-i mai da banii,inima zicea sa-i dea ca e baiat bun si o iubeste.....
omu a refuzat initial(de fatada cred) sa ia banii,cat a stat ea pe ganduri...a dat banii fratelui sa-si ia masina,ala nu a luat masina ca astepta sa cada preturile,intre timp golanul a cerut banii..... dar tot nu am inteles daca a luat banii de la frate sa-i dea sau nu

mai cititi si voi o data....
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:05
Intrebare e :daca el o sa vrea banii,tipa o sa-i dea?
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:05
De la: Narcisa_tesfio, la data 2010-09-10 16:02:06"oricum se pare ca banii tot ii va voi odata si odata! "

deci nu i-a dat


ii va da,ii voi da....eu nu inteleg...cu balba aia mi-a scrantit creierul la sfarsitul povestii
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:06
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 16:05:16
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 15:42:40Scuze ca nu am citit "pomelnicul",care e problema?
femeia a dat de unu pe net,mare dragoste mare,barbatul ideal,declaratii,concediu impreuna,toate bune si frumoase..
pana cand omu a cerut cascavalu strans de femeie ,din ce a putut si ea. acu...ea a sarit sa-l ajute ca o durea sa-l stie suparat,mintea spunea ca poate e un golan si nu-i mai da banii,inima zicea sa-i dea ca e baiat bun si o iubeste.....
omu a refuzat initial(de fatada cred) sa ia banii,cat a stat ea pe ganduri...a dat banii fratelui sa-si ia masina,ala nu a luat masina ca astepta sa cada preturile,intre timp golanul a cerut banii..... dar tot nu am inteles daca a luat banii de la frate sa-i dea sau nu

mai cititi si voi o data....


ce mai pot sa spun yo.... "iubirea e ca o clepsidra,cand ti se umple sufletul ti se goleste creierul"
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:06
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 16:06:54
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 16:05:16
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 15:42:40Scuze ca nu am citit "pomelnicul",care e problema?
femeia a dat de unu pe net,mare dragoste mare,barbatul ideal,declaratii,concediu impreuna,toate bune si frumoase..
pana cand omu a cerut cascavalu strans de femeie ,din ce a putut si ea. acu...ea a sarit sa-l ajute ca o durea sa-l stie suparat,mintea spunea ca poate e un golan si nu-i mai da banii,inima zicea sa-i dea ca e baiat bun si o iubeste.....
omu a refuzat initial(de fatada cred) sa ia banii,cat a stat ea pe ganduri...a dat banii fratelui sa-si ia masina,ala nu a luat masina ca astepta sa cada preturile,intre timp golanul a cerut banii..... dar tot nu am inteles daca a luat banii de la frate sa-i dea sau nu

mai cititi si voi o data....


ce mai pot sa spun yo.... "iubirea e ca o clepsidra,cand ti se umple sufletul ti se goleste creierul"

offfff iubita meaaa ce nevoie mai ai de creier??? nu mai ai pe mine?

cam asa nu ?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:11
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 16:06:54
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 16:05:16
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 15:42:40Scuze ca nu am citit "pomelnicul",care e problema?
femeia a dat de unu pe net,mare dragoste mare,barbatul ideal,declaratii,concediu impreuna,toate bune si frumoase..
pana cand omu a cerut cascavalu strans de femeie ,din ce a putut si ea. acu...ea a sarit sa-l ajute ca o durea sa-l stie suparat,mintea spunea ca poate e un golan si nu-i mai da banii,inima zicea sa-i dea ca e baiat bun si o iubeste.....
omu a refuzat initial(de fatada cred) sa ia banii,cat a stat ea pe ganduri...a dat banii fratelui sa-si ia masina,ala nu a luat masina ca astepta sa cada preturile,intre timp golanul a cerut banii..... dar tot nu am inteles daca a luat banii de la frate sa-i dea sau nu

mai cititi si voi o data....


ce mai pot sa spun yo.... "iubirea e ca o clepsidra,cand ti se umple sufletul ti se goleste creierul"
barbie, se goleste creerul,dar se goleste si buzunarul, mai grav
bombonik_babardik
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:15
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 16:11:20
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 16:06:54
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 16:05:16
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 15:42:40Scuze ca nu am citit "pomelnicul",care e problema?
femeia a dat de unu pe net,mare dragoste mare,barbatul ideal,declaratii,concediu impreuna,toate bune si frumoase..
pana cand omu a cerut cascavalu strans de femeie ,din ce a putut si ea. acu...ea a sarit sa-l ajute ca o durea sa-l stie suparat,mintea spunea ca poate e un golan si nu-i mai da banii,inima zicea sa-i dea ca e baiat bun si o iubeste.....
omu a refuzat initial(de fatada cred) sa ia banii,cat a stat ea pe ganduri...a dat banii fratelui sa-si ia masina,ala nu a luat masina ca astepta sa cada preturile,intre timp golanul a cerut banii..... dar tot nu am inteles daca a luat banii de la frate sa-i dea sau nu

mai cititi si voi o data....


ce mai pot sa spun yo.... "iubirea e ca o clepsidra,cand ti se umple sufletul ti se goleste creierul"

offfff iubita meaaa ce nevoie mai ai de creier??? nu mai ai pe mine?

cam asa nu ?


Cam asa ceva! Sau "offf iubita mea e de ajuns ca am eu creier,tu bazeaza-te pe mine ca o sa fie bine"
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:22
Mie mi-a placut cum scrie..ma cam luase somnul pe jumatatea textului

Mai femeie...drak te-a pus sa-i spui tu la ala ca ai 25000 de euro stransi?
Nu stiu ce sa zic... Ideea e ca eu nu i-as da nici un ban. Nici macar n-as fi mentionat ca am banii aia stransi dar eu zic sa-i spui frumos ca i-ai dat banii fratelui tau si ca nu ii mai ai. Daca omu vrea ceva serios cu tine atunci nu va mai insista. Dar daca ii va mai cere atunci va trebui sa cam termini relatia asta pt ca e tare urat sa-ti ceara tie bani sa-si achite datoriile.
_Cryssa_
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:34
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 15:42:40Scuze ca nu am citit "pomelnicul",care e problema?

nici o problema atat cat e bine in paradis
liliana04
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:41
De la: liliana04, la data 2010-09-10 16:41:51
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 15:42:40Scuze ca nu am citit "pomelnicul",care e problema?

nici o problema atat cat e bine in paradis


E bine daca traiesti in paradis!
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:44
pana in paradis ne mananca sfintii
bombonik_babardik
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:46
De la: crysa_tm, la data 2010-09-10 16:34:01Mie mi-a placut cum scrie..ma cam luase somnul pe jumatatea textului

Mai femeie...drak te-a pus sa-i spui tu la ala ca ai 25000 de euro stransi?
Nu stiu ce sa zic... Ideea e ca eu nu i-as da nici un ban. Nici macar n-as fi mentionat ca am banii aia stransi dar eu zic sa-i spui frumos ca i-ai dat banii fratelui tau si ca nu ii mai ai. Daca omu vrea ceva serios cu tine atunci nu va mai insista. Dar daca ii va mai cere atunci va trebui sa cam termini relatia asta pt ca e tare urat sa-ti ceara tie bani sa-si achite datoriile.

din nefericire povestea a continuat..a fost urat/ frumos.. si multa minciuna ,ideea este ca asa ceva exista..si este infiorator cand exista..cand voi avea puterea am sa spun tot ...nu pentru mine...ca deja eu am experimentat tot...mai avea sa ma omoare poate dar ...nu s-a ajuns acolo ...asta pt toti si toate care citesc si afla ca sa stie ca se intampla si incredibilul .puteti sa-mi ziceti ce doriti ...
liliana04
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:50
Ok. Nu spun sa ii dai banii sau nu. Iti povestesc ceva similar. Pe bucati sa nu zica cineva de un alt pomelnic


Ea din Bucuresti. El din Timisoara. se intalnesc pe net. Povestea decurge ca oricare alta poveste .. totul e perfect pe net, nu? El se muta la Bucuresti si vreo 6 luni de zile taie frunza la caini. Ea lucra, nu se simteau lipsa banilor in casa. Ea vinde un teren al bunicii cu 3000 dolari (povestea e de acum vreo 15 ani). Si isi cumpara o masina. Cum ea nu avea permis, il trimite pe el s-o ia din targ. Asadar masina e trecuta pe numele lui.
La vreun an de zile el propune emigrarea in Australia. Care costa 3000 de dolari (era vorba de un cont bancar in care trebuiau sa figureze ca titulari AMANDOI). Ea face acest lucru.

Nu o mai lungesc. Dupa inca 6 luni, contul e golit de bani si el pleaca cu masina. Unde? Nu va afla niciodata.

Diferenta dintre povestea asta si a ta este ca ei au locuit impreuna cam doi ani de zile. Voi doar ati petrecut o saptamana de amor. Think again!
rashela
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:57
1.l-ai cunoscut pe net si totul era minunat
2.a venit la tine si a stat 2 saptamani
3.ati mai comunicat si dupa dar la foarte scurt timp ti-a zis de bani
Asta nu se numeste relatie si ai face bine sa nu ii dai banii ci sa-i spui "uraa si la gara!".
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 16:57
De la: liliana04, la data 2010-09-10 16:50:03
De la: crysa_tm, la data 2010-09-10 16:34:01Mie mi-a placut cum scrie..ma cam luase somnul pe jumatatea textului

Mai femeie...drak te-a pus sa-i spui tu la ala ca ai 25000 de euro stransi?
Nu stiu ce sa zic... Ideea e ca eu nu i-as da nici un ban. Nici macar n-as fi mentionat ca am banii aia stransi dar eu zic sa-i spui frumos ca i-ai dat banii fratelui tau si ca nu ii mai ai. Daca omu vrea ceva serios cu tine atunci nu va mai insista. Dar daca ii va mai cere atunci va trebui sa cam termini relatia asta pt ca e tare urat sa-ti ceara tie bani sa-si achite datoriile.

din nefericire povestea a continuat..a fost urat/ frumos.. si multa minciuna ,ideea este ca asa ceva exista..si este infiorator cand exista..cand voi avea puterea am sa spun tot ...nu pentru mine...ca deja eu am experimentat tot...mai avea sa ma omoare poate dar ...nu s-a ajuns acolo ...asta pt toti si toate care citesc si afla ca sa stie ca se intampla si incredibilul .puteti sa-mi ziceti ce doriti ...

draga mea,eu sunt un tip care face mai mult caterinca pe aici,mereu ma hlizesc,rad ,glumesc...asa sunt eu mai pozitiv. citind povestea ta, am devenit din ce in ce mai serios....
realizes ca a fost o experienta urata,dureroasa,poate chiar si umilitoare.

am mai inteles ca esti si o persoana capabila sa se autoanalizeze si sa-si rezolve singura problemele interioare.

e mare lucru pe lumea asta. fa tot posibilul sa-ti imaginezi un folder cu experiente in mintea ta si sa arunci acolo toata aceasta poveste. maine ,poimaine,ssmd toti ne trezim dimineata si viata merge inainte. banii...nu conteaza,zi cxa u fost pierduti. atata timp cat ai 2 maini,2 picioare,un cap pe umeri...atata timp cat e viata,exista speranta. uita,uita cu totul. sterge acest cont de aici, ia si vopseste gardul,pune flori,cauta sa-ti ocupi timpul si mintea cu alte ganduri.

timpul vindeca orice,capul sus draga mea.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 17:03
Eu una as paria ca o va lasa balta dupa ce ii ia banii. Niciun BARBAT nu se plange unei femei cu care doar a petrecut cateva clipe minunate ca are probleme financiare, decat daca o stie slaba si gata sa-i sara in ajutor. Ma indoiesc si ca ar fi vorba de faliment sau datorii. Daca e afacere de familie, neamurile ar fi primele care sa-si doreasca sa o salveze.

In fine, daca ii vei da, da-i cu lumanare. Nu-i mai vezi inapoi. SI nici pe el.
rashela
Postat pe 10 Septembrie 2010 17:04
ce barbat ii cere unei tipe cu care a avut o relatie 2 saptamani 2500 euro?
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 17:05
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 17:05:45ce barbat ii cere unei tipe cu care a avut o relatie 2 saptamani 2500 euro?


auzi baby? mi-a cazut jigleru in maia de ulei la masina si relantiu in cutie...... da-m ji mie mhancat'as nejte pachete de ieuroi...

ca tot ne iubim aici in vazul lumii
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 17:07
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 17:07:32
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 17:05:45ce barbat ii cere unei tipe cu care a avut o relatie 2 saptamani 2500 euro?


auzi baby? mi-a cazut jigleru in maia de ulei la masina si relantiu in cutie...... da-m ji mie mhancat'as nejte pachete de ieuroi...

ca tot ne iubim aici in vazul lumii


si yo...
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 17:08
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 17:08:53
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 17:07:32
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 17:05:45ce barbat ii cere unei tipe cu care a avut o relatie 2 saptamani 2500 euro?


auzi baby? mi-a cazut jigleru in maia de ulei la masina si relantiu in cutie...... da-m ji mie mhancat'as nejte pachete de ieuroi...

ca tot ne iubim aici in vazul lumii


si yo...


si tu ce ?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 17:27
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 17:27:57
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 17:08:53
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 17:07:32
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 17:05:45ce barbat ii cere unei tipe cu care a avut o relatie 2 saptamani 2500 euro?


auzi baby? mi-a cazut jigleru in maia de ulei la masina si relantiu in cutie...... da-m ji mie mhancat'as nejte pachete de ieuroi...

ca tot ne iubim aici in vazul lumii


si yo...


si tu ce ?


Ti-am aratat:ma rusinam ca m-ai bagat in seama,te luam in brate,te pupam si scoteam banii.Asta ca sa ma incadrez la topicul asta ca altfel.....
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 19:33
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 19:33:39
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 17:27:57
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 17:08:53
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-09-10 17:07:32
De la: Barbie30, la data 2010-09-10 17:05:45ce barbat ii cere unei tipe cu care a avut o relatie 2 saptamani 2500 euro?


auzi baby? mi-a cazut jigleru in maia de ulei la masina si relantiu in cutie...... da-m ji mie mhancat'as nejte pachete de ieuroi...

ca tot ne iubim aici in vazul lumii


si yo...


si tu ce ?


Ti-am aratat:ma rusinam ca m-ai bagat in seama,te luam in brate,te pupam si scoteam banii.Asta ca sa ma incadrez la topicul asta ca altfel.....

cer scuze draga mea,asa sunt de stresat din cauza datoriilor pe care le am, ca nici nu am vazut ....puncte puncte...am avut impresia ca ai exclamat

de unde naiba sa iau si eu 4/5 mii....?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Septembrie 2010 19:44
Mai cauta,poate....poate
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 20:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
pt tipa care a aflat....cica ...CA EL E INSURAT!!!! 3 De la: DiavolytaTa 25 Martie 2009 19:22
Nu stiu cum sa incep o conversatie ca sa ma pot da la un baiat.. 52 De la: geo_x 7 Septembrie 2009 21:13
De ce exista foste relatii pe care nu le putem uita nicicum? 110 De la: ecstasycupepsi 11 Iunie 2009 18:40
este ceva rau? 11 De la: nicossia 19 Februarie 2010 17:26
simt ca imi pierd mintile 4 De la: guru_ion 20 Noiembrie 2011 22:08