Setari Cookie-uri

Ce e mai important... dragostea sau stabilitatea?

ambele
kudika003451
Postat pe 14 Mai 2009 16:50
eu cred ca depind una de cealalta....daca ai stabilitate inseamna ca iubesti....si invers
papusik_bad
Postat pe 2 Iulie 2009 01:17
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 18:17:12
De la: crynel, la data 2009-04-16 17:50:52 Tatal meu intotdeuna imi spunea ca cel mai important in viata nu este dragostea...El spunea ca barbatul care vrei sa ti-l alegi trebuie sa-l alegi nu din punct de vedere financiar, ci cu capul. Tre sa fie un barbat cu care sa te poti mindri, cin iesi cu el in lume sa nu-ti fie rusine de ceea ce vorbeste si cum se comporta... trebuie sa vezi in el un potential, sa vezi ca e un luptator care va sti sa aiba grija de familie...
Si poate ca de mic copil toate acestea mi-au fost infiltrate, asa cred si eu...
Plus ca am vazut ca sora mea, care s-a casatorit din dragoste, nu e prea fericita in casatorie...

quote]

Asta inseamna ca mama ta cand s-a casatorit a ales cu capul ? nu s-a casatorit din dragoste ?

Cand iubesti iti cam bagi picioarele in ce crede lumea despre partenerul tau , asta nu stie tatal tau nu ?
Daca sora ta nu e fericita nu inseamna ca toate cuplurile casatorite din dragoste nu sunt fericite



@ crynel : Tatal tau are foarte mare dreptate, si e foarte bine ca ti a zis asta; cu cat iti intra in cap cat mai repede ca trebuie sa cauti potentialul in viitorul sot , sa ai ochi sa l recunosti daca va fi un barbat care va sta alaturi de familie la bine si la rau , si nu va fugi groaza la primele probleme, dand vina pe altii sau pe nevasta ca nu e inteles, cu atat mai bine pentru tine va fi.

Sunt total de acord cu tatal tau care are experienta de viata si te sfatuieste de bine.
tu ai vrea sa stai cu un pierde vara, unul care asteapta sa i se faca si sa i se dea ? sau cu un tip care are niste planuri de familie care te includ si pe tine si lupta pentru ele?
In viata nu conteaza daca tipul are bani de la inceput, importnat e sa aiba forta, puterea, taria sa i faca pentru familia lui .(adica tu, pentru daca i face doar pentru placerea lui de a-i juca la cazino, e zero).


Normal ca tatal tau are dreptate sa ti spuna ca viitorul sot trebuie sa fie un om integru sa nu t fie rusine cu el in lume; ti ar sta in gat toate daca afli ca a facut bani ilegal, si ca inelul si rochia ta de mireasa sunt din bani murdari.


si bineinteles ca l poti iubi acest om, cine spune ca cele doua se exclud?
as fi dorit ca si tatal meu sa mi dea astfel de sfat.

kudika052198
Postat pe 21 Iulie 2009 05:30
De la: crynel, la data 2009-04-16 16:37:27De multe ori trebuie sa luam o decizie, sa alegem din doua sau mai multe lucruri ... si nu intotdeauna alegem ceea ce, de fapt, ar trebui ... Ce este mai important in viata de familie... dragostea sau stabilitatea?


stabilitate emotionala sau financiara?
ctwmn
Postat pe 21 Iulie 2009 11:31
si eu am fost pusa in situatia asta...si sincer pot spune ca si in prezent ma confrunt cu aceleasi temeri dar intr-un fel lucrurile s-au cernut si decizia a fost luata...la inceputul anului intr-o cearta mai apriga cu prietenul meu am hotarat sa luam o pauza ....prietenul meu e dintr-o familie mai saraca... a mai facut el niste prostii si salariul pe care il are il da pe rate, chirie si ii ramane aproape nimik pt a mai trai ... asta in conditiile in care parintii si familia lui sunt intr-un alt oras... eu pe de alta parte am avut toata viata mea tot ce mi-am dorit, ai mei mi-au oferit totul iar acum el nu ar fi putut continua sa faca la fel...cu toate ca ma iubeste enorm de mult.... pot spune ca lunar castig de 3 ori mai multi bani decat el...deci nu as avea nevoie sa ma intretina cineva dar visez macar la cat am eu sa aiba si el....la inceput anului m-am despartit de el si am iesit cu un tip parca rupt din visele mele... frumos, cu o functie importanta ...sa zicem ca si perspectivele de viitor aratau super.... dar DEGEABA pt ca eu tot la fostul ma gandeam... numai el ma stia tine in brate si ma facea sa ma simt cea mai iubita de pe lumea asta...asa ca in ciuda discutiilor aprinse cu parintii mei(care il iubeau pe presupusul fat frumos si il urau pe fostul meu prieten) l-am lasat pe respectivul si m-am intors la un tip langa care numai stabilitate financiara nu am.... fiecare stie ce e mai important pt propria persoana ... eu am crezut ca stiu... dar m-am convins ulterior
dyina
Postat pe 21 Iulie 2009 11:59
De la: FRANNNCE, la data 2009-04-16 17:12:46
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:07:20
De la: FRANNNCE, la data 2009-04-16 17:00:52
De la: crynel, la data 2009-04-16 16:58:09Si daca simti ca dragostea nu e atit de importanta?
Cit timp dureaza ea? ... se spune ca in mediu 3 ani. Si dupa? Ce ramine dupa ce trece dragostea? Daca stii ca acel barbat iti poate oferi o stabilitate, dac astii ca te respecta si va intelegeti reciproc, daca aveti aceleasi idei despre viata... atunci nu cred ca vei simti lipsa dragostei
draga mea ..........dragostea dureaza atit cit vrei tu! este ca o floare care trebuie udata sa nu se ofileasca! ...........adevarat ca si dragostea se maturizeaza odata cu noi.........ceea ce o face si mai minunata!


France , nu toata lumea stie sa ude acest tip de floare asa ca degeaba ii spui cuiva ca trebuie udata daca nu stie cand si cum .
hai mai Iris ca asta se simte.......e ca si cum ai pipai pamintul si vezi ca se usuca.......de ce sa il lasi sa se usuce daca ai apa la indemina? nu stiu sincer dar imi doresc din tot sufletul pentru toate fetele o relatie bazata pe dragoste........respect......si automat echilibru! mie imi este atit de bine asa cum sint............



u re lucky ...
morticia_adams
Postat pe 22 Iulie 2009 23:29
De la: kudika052198, la data 2009-07-21 05:30:22
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 18:17:12
De la: crynel, la data 2009-04-16 17:50:52 Tatal meu intotdeuna imi spunea ca cel mai important in viata nu este dragostea...El spunea ca barbatul care vrei sa ti-l alegi trebuie sa-l alegi nu din punct de vedere financiar, ci cu capul. Tre sa fie un barbat cu care sa te poti mindri, cin iesi cu el in lume sa nu-ti fie rusine de ceea ce vorbeste si cum se comporta... trebuie sa vezi in el un potential, sa vezi ca e un luptator care va sti sa aiba grija de familie...
Si poate ca de mic copil toate acestea mi-au fost infiltrate, asa cred si eu...
Plus ca am vazut ca sora mea, care s-a casatorit din dragoste, nu e prea fericita in casatorie...

quote]

Asta inseamna ca mama ta cand s-a casatorit a ales cu capul ? nu s-a casatorit din dragoste ?

Cand iubesti iti cam bagi picioarele in ce crede lumea despre partenerul tau , asta nu stie tatal tau nu ?
Daca sora ta nu e fericita nu inseamna ca toate cuplurile casatorite din dragoste nu sunt fericite



@ crynel : Tatal tau are foarte mare dreptate, si e foarte bine ca ti a zis asta; cu cat iti intra in cap cat mai repede ca trebuie sa cauti potentialul in viitorul sot , sa ai ochi sa l recunosti daca va fi un barbat care va sta alaturi de familie la bine si la rau , si nu va fugi groaza la primele probleme, dand vina pe altii sau pe nevasta ca nu e inteles, cu atat mai bine pentru tine va fi.

Sunt total de acord cu tatal tau care are experienta de viata si te sfatuieste de bine.
tu ai vrea sa stai cu un pierde vara, unul care asteapta sa i se faca si sa i se dea ? sau cu un tip care are niste planuri de familie care te includ si pe tine si lupta pentru ele?
In viata nu conteaza daca tipul are bani de la inceput, importnat e sa aiba forta, puterea, taria sa i faca pentru familia lui .(adica tu, pentru daca i face doar pentru placerea lui de a-i juca la cazino, e zero).


Normal ca tatal tau are dreptate sa ti spuna ca viitorul sot trebuie sa fie un om integru sa nu t fie rusine cu el in lume; ti ar sta in gat toate daca afli ca a facut bani ilegal, si ca inelul si rochia ta de mireasa sunt din bani murdari.


si bineinteles ca l poti iubi acest om, cine spune ca cele doua se exclud?
as fi dorit ca si tatal meu sa mi dea astfel de sfat.





Mersi, esti o dulce!!!
Dar stii, atita timp de cind nu am mai intrat pe aici, s-au mai schimbat lucrurile... cred ca deja mi-am si gasit printul din povesti
E grijuliu, tandru, gingas, stie cum sa se comporte cu mine, stie cind trebuie sau nu trebuie sa vorbeasca, am incredere in el, stiu ca e o fire puternica si intotdeauna va sti ce trebuie de facut.
Sunt happy!!!
Nici nu mai credeam deja ca asa ceva poate fi posibil... dar iata ca este
Vo doresc tuturor sa aveti in viata povestea care o doriti!!!
crynel
Postat pe 23 Iulie 2009 16:25
De la: crynel, la data 2009-07-23 16:25:17
De la: kudika052198, la data 2009-07-21 05:30:22
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 18:17:12
De la: crynel, la data 2009-04-16 17:50:52 Tatal meu intotdeuna imi spunea ca cel mai important in viata nu este dragostea...El spunea ca barbatul care vrei sa ti-l alegi trebuie sa-l alegi nu din punct de vedere financiar, ci cu capul. Tre sa fie un barbat cu care sa te poti mindri, cin iesi cu el in lume sa nu-ti fie rusine de ceea ce vorbeste si cum se comporta... trebuie sa vezi in el un potential, sa vezi ca e un luptator care va sti sa aiba grija de familie...
Si poate ca de mic copil toate acestea mi-au fost infiltrate, asa cred si eu...
Plus ca am vazut ca sora mea, care s-a casatorit din dragoste, nu e prea fericita in casatorie...

quote]

Asta inseamna ca mama ta cand s-a casatorit a ales cu capul ? nu s-a casatorit din dragoste ?

Cand iubesti iti cam bagi picioarele in ce crede lumea despre partenerul tau , asta nu stie tatal tau nu ?
Daca sora ta nu e fericita nu inseamna ca toate cuplurile casatorite din dragoste nu sunt fericite



@ crynel : Tatal tau are foarte mare dreptate, si e foarte bine ca ti a zis asta; cu cat iti intra in cap cat mai repede ca trebuie sa cauti potentialul in viitorul sot , sa ai ochi sa l recunosti daca va fi un barbat care va sta alaturi de familie la bine si la rau , si nu va fugi groaza la primele probleme, dand vina pe altii sau pe nevasta ca nu e inteles, cu atat mai bine pentru tine va fi.

Sunt total de acord cu tatal tau care are experienta de viata si te sfatuieste de bine.
tu ai vrea sa stai cu un pierde vara, unul care asteapta sa i se faca si sa i se dea ? sau cu un tip care are niste planuri de familie care te includ si pe tine si lupta pentru ele?
In viata nu conteaza daca tipul are bani de la inceput, importnat e sa aiba forta, puterea, taria sa i faca pentru familia lui .(adica tu, pentru daca i face doar pentru placerea lui de a-i juca la cazino, e zero).


Normal ca tatal tau are dreptate sa ti spuna ca viitorul sot trebuie sa fie un om integru sa nu t fie rusine cu el in lume; ti ar sta in gat toate daca afli ca a facut bani ilegal, si ca inelul si rochia ta de mireasa sunt din bani murdari.


si bineinteles ca l poti iubi acest om, cine spune ca cele doua se exclud?
as fi dorit ca si tatal meu sa mi dea astfel de sfat.





Mersi, esti o dulce!!!
Dar stii, atita timp de cind nu am mai intrat pe aici, s-au mai schimbat lucrurile... cred ca deja mi-am si gasit printul din povesti
E grijuliu, tandru, gingas, stie cum sa se comporte cu mine, stie cind trebuie sau nu trebuie sa vorbeasca, am incredere in el, stiu ca e o fire puternica si intotdeauna va sti ce trebuie de facut.
Sunt happy!!!
Nici nu mai credeam deja ca asa ceva poate fi posibil... dar iata ca este
Vo doresc tuturor sa aveti in viata povestea care o doriti!!!



Ma bucur daca te-am putut ajuta cu ceva, de fapt tatal tau a fost cel care te-a sfatuit, recunostinta ii revine dumnealui.
Imi pare bine sa aud ca esti fericita cu noul tau prieten !
Mult succes in viata !
kudika052198
Postat pe 23 Iulie 2009 17:36
De la: crynel, la data 2009-04-16 16:37:27Ce este mai important in viata de familie... dragostea sau stabilitatea?


sexul oral, fara discutie.
DieMann
Postat pe 23 Iulie 2009 17:47
iti dau eu sex oral
rasa
Postat pe 23 Iulie 2009 17:51
stabilitatea ar trebui sa ti-o oferi tu (nu conta pe cel de linga tine)....iar dragostea tine cat este frumos ...cand nu mai este ...pleci .
viata nu ne da asigurari ...stabilitate ...si bla bla bla....pt ca VIATA ESTE O AVENTURA.
eu iti sugerez sa alegi FERICIREA.....oricare ar fi forma si durata ei !!!!!!.succes
ninushk
Postat pe 24 Iulie 2009 09:23
Odata m-am indragostit cu adevarat de un coleg... L-am iubit mult, am trecut cu vederea multe lucruri, chiar si cand mi-a zis de multe ori ca ar trebui sa ramanem doar amici si ne-am despartit.. Am fost orbita de dragoste si chiar daca ratiunea mea imi spunea ca relatia nu putea sa mearga, am continuat, i-am daruit toata iubirea de care eram capabila... M-a ranit, m-a umilit. Am crezut ca m-am indragostit din nou de altcineva.. De data asta era o persoana stabila, cu vederi la fel ca ale mele, nu bea, nu fuma, nu era afemeiat... Era genul de barbat cu care ai fi vrut sa te casatoresti, eram sigura ca nu si-ar insela sotia... dar... a fost ceva de moment. Nu aveam "tresarirea" aceea interioara, ma minteam singura ca sunt indragostita, cand doar imi placea de el... Dupa 6 luni, am descoperit ca sentimentele mele pentru colegul instabil erau adormite, iubirea nu a disparut una cu doua...

Asa ca parerea mea este ca cel mai bine este sa combini iubirea si stabilitatea.. In sensul ca daca alegi este intotdeauna un risc.. Daca alegi stabilitatea, s-ar putea sa nu te poti indragosti de omul de langa tine si atunci va mintiti amandoi. Daca alegi iubirea, iti asumi si atunci un risc. Nu poti sa stii daca dragostea ta il va putea schimba pe cel de langa tine... Problema difera de la caz la caz... Acum nu stiu la ce fel de stabilitate te referi... daca te referi la stabilitatea financiara, iubirea este mult mai importanta.. Oricum, mult succes! Si ai incredere ca o sa fie bine, nimic nu este intamplator, nu te forta sa faci o alegere, lasa lucrurile sa vina de la sine..
:
Nadzieja
Postat pe 31 August 2009 16:50
Daca este dragoste normal ar trebui sa fie si stabilitate parerea mea
Stanciu_Maria
Postat pe 1 Septembrie 2009 01:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadou pentru 1 an impreuna 8 De la: geo_resuscitat 19 Decembrie 2010 21:16
vine sf valentin!! ce facem? cum ne uimim partenerii? 159 De la: ciquy 29 Ianuarie 2009 17:19
am nevoie de cateva sfaturi .. 15 De la: vallyeddy 31 Mai 2009 23:19
Argumente ''Pro'' sau ''Contra''.... 27 De la: aleera 23 Iulie 2009 03:06
Ajutati-ma cu un sfat!Va rog! 34 De la: dulcineeaXXX 4 Mai 2011 15:18