Setari Cookie-uri

Ce e mai important... dragostea sau stabilitatea?

De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:17:27
De la: just_heaven, la data 2009-04-16 17:09:25 dar daca e sa alegi .....as alege stabilitate........incepi cu dragoste dar stabilitatea ramane........
nimeni nu iti garanteaza ca dragostea e vesnica ,dar atasamentul,stabilitatea cuplului ramane de-a lungul anilor........
o parere..........



Draga mea , la ce iti foloseste stabilitatea daca stii ca ai ales stabilitatea in detrimentul dragostei ?

Daca nu esti pusa in situatia de a alege si te nimeresti intr-o relatie in care ,,stabilitatea'' predomina atunci ar fi de inteles dar daca ai de ales intre cele doua si dai dragostea de o parte in mod sigur vei avea regrete dupa aia .

Cate topicuri nu-s deschise pe tema asta ? ca s-a maritat cu x si ca defapt de gandeste la y care a fost prima dragoste dar de , era sarac lipit pamantului si nu l-a ales pe el .....sa ma intorc , sa nu ma intorc la el


iris totul incepe de la dragoste...........pe urma apare stabilitatea...........
poti spune ca iubirea e vesnica.............?
pt cele care spun ca sunt cu y dar il iubesc pe x .....denota ca sunt imatura sau nu stiu sa faca diferenta dintre iubire devotata si iubirea amoroasa...........pt cateva secunde,minute
o relatie e bazata pe iubire in 1 rand..........ca doar nu te bagi intr-o relatie fara sa simti cv pt pers respectiva................cu timpul aceasta iubire se duce si ramane atasament,incredere,respect.....intr-u cuvant stabilitatea care face o relatie sa dureze.........
just_heaven
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:23
De la: cckitty, la data 2009-04-16 17:19:55
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:17:27
De la: just_heaven, la data 2009-04-16 17:09:25 dar daca e sa alegi .....as alege stabilitate........incepi cu dragoste dar stabilitatea ramane........
nimeni nu iti garanteaza ca dragostea e vesnica ,dar atasamentul,stabilitatea cuplului ramane de-a lungul anilor........
o parere..........



Draga mea , la ce iti foloseste stabilitatea daca stii ca ai ales stabilitatea in detrimentul dragostei ?

Daca nu esti pusa in situatia de a alege si te nimeresti intr-o relatie in care ,,stabilitatea'' predomina atunci ar fi de inteles dar daca ai de ales intre cele doua si dai dragostea de o parte in mod sigur vei avea regrete dupa aia .

Cate topicuri nu-s deschise pe tema asta ? ca s-a maritat cu x si ca defapt de gandeste la y care a fost prima dragoste dar de , era sarac lipit pamantului si nu l-a ales pe el .....sa ma intorc , sa nu ma intorc la el


Stabilitatea include si una si cealalta... e si materiala si morala.

Dar cred ca stabilitate=siguranta sufleteasca(nu cea materiala)
crynel
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:24
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:23:29
De la: crynel, la data 2009-04-16 17:17:02Intotdeauna am visat la dragoste... intotdeauna mi-am dorit sa simt ca zbor...
Dar odata ce am cazut lovinduma dureros... deja imi e frica sa-mi desfac aripile. Uneori cred ca e mai bine sa nu iubesc... in asa fel ma protejez de la dureri


Asta e o tampenie , ma scuzi dar nu mi se pare normal sa nu mai vrei sa iubesti din cauza ca ti-e frica de suferinta ...deja asociezi iubirea cu suferinta

Cu totii am avut deceptii in dragoste si totusi inca mai exista cupluri casatorite din dragoste .....acum daca eu am suferit din cauza unui nebun inseamna sa nu-i mai acord sansa urmatorului nebun ?
Cand o sa-ti gasesti nebunul potrivit vei uita de protectie si te vei lasa in voia dragostei
intodeauna ai dreptate!
FRANNNCE
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:25
De la: cckitty, la data 2009-04-16 17:19:55
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:17:27
De la: just_heaven, la data 2009-04-16 17:09:25 dar daca e sa alegi .....as alege stabilitate........incepi cu dragoste dar stabilitatea ramane........
nimeni nu iti garanteaza ca dragostea e vesnica ,dar atasamentul,stabilitatea cuplului ramane de-a lungul anilor........
o parere..........



Draga mea , la ce iti foloseste stabilitatea daca stii ca ai ales stabilitatea in detrimentul dragostei ?

Daca nu esti pusa in situatia de a alege si te nimeresti intr-o relatie in care ,,stabilitatea'' predomina atunci ar fi de inteles dar daca ai de ales intre cele doua si dai dragostea de o parte in mod sigur vei avea regrete dupa aia .

Cate topicuri nu-s deschise pe tema asta ? ca s-a maritat cu x si ca defapt de gandeste la y care a fost prima dragoste dar de , era sarac lipit pamantului si nu l-a ales pe el .....sa ma intorc , sa nu ma intorc la el

Dar cred ca stabilitate=siguranta sufleteasca(nu cea materiala)


Si cam in ce consta siguranta sufleteasca ma rog ?
Adica ....e suficient sa stii ca EL va fi mereu alaturi de tine, ca te iubeste , reespecta sau ce o mai insemna siguranta asta sufleteasca si gata o pui de un mariaj ?
iris_4_ever
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:25
nu m-am gandit material.........ci sufleteste
ce sa faci ,cu banii intr-o relatie ,cat poti sta cu unu cu bani?
just_heaven
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:25
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:25:18
De la: cckitty, la data 2009-04-16 17:19:55
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:17:27
De la: just_heaven, la data 2009-04-16 17:09:25 dar daca e sa alegi .....as alege stabilitate........incepi cu dragoste dar stabilitatea ramane........
nimeni nu iti garanteaza ca dragostea e vesnica ,dar atasamentul,stabilitatea cuplului ramane de-a lungul anilor........
o parere..........



Draga mea , la ce iti foloseste stabilitatea daca stii ca ai ales stabilitatea in detrimentul dragostei ?

Daca nu esti pusa in situatia de a alege si te nimeresti intr-o relatie in care ,,stabilitatea'' predomina atunci ar fi de inteles dar daca ai de ales intre cele doua si dai dragostea de o parte in mod sigur vei avea regrete dupa aia .

Cate topicuri nu-s deschise pe tema asta ? ca s-a maritat cu x si ca defapt de gandeste la y care a fost prima dragoste dar de , era sarac lipit pamantului si nu l-a ales pe el .....sa ma intorc , sa nu ma intorc la el

Dar cred ca stabilitate=siguranta sufleteasca(nu cea materiala)


Si cam in ce consta siguranta sufleteasca ma rog ?
Adica ....e suficient sa stii ca EL va fi mereu alaturi de tine, ca te iubeste , reespecta sau ce o mai insemna siguranta asta sufleteasca si gata o pui de un mariaj ?

Pai ce altceva iti mai trebuie ca s-o pui de-un mariaj?
cckitty
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:27
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:23:29
De la: crynel, la data 2009-04-16 17:17:02Intotdeauna am visat la dragoste... intotdeauna mi-am dorit sa simt ca zbor...
Dar odata ce am cazut lovinduma dureros... deja imi e frica sa-mi desfac aripile. Uneori cred ca e mai bine sa nu iubesc... in asa fel ma protejez de la dureri


Asta e o tampenie , ma scuzi dar nu mi se pare normal sa nu mai vrei sa iubesti din cauza ca ti-e frica de suferinta ...deja asociezi iubirea cu suferinta

Cu totii am avut deceptii in dragoste si totusi inca mai exista cupluri casatorite din dragoste .....acum daca eu am suferit din cauza unui nebun inseamna sa nu-i mai acord sansa urmatorului nebun ?
Cand o sa-ti gasesti nebunul potrivit vei uita de protectie si te vei lasa in voia dragostei



Ai spus-o bine... in adincul inimii imi doresc mult asta... si poate intr-o zi ma indragostesc si eu...
crynel
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:28
chiar asa iris pe langa iubire,respect,incredere,stabilitate(sufleteasca).......ce ar mai trebuie ca ,compozitia sa fie intreaga si sa se materializeze intr-o casatorie?
just_heaven
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:28
De la: just_heaven, la data 2009-04-16 17:23:45
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:17:27
De la: just_heaven, la data 2009-04-16 17:09:25 dar daca e sa alegi .....as alege stabilitate........incepi cu dragoste dar stabilitatea ramane........
nimeni nu iti garanteaza ca dragostea e vesnica ,dar atasamentul,stabilitatea cuplului ramane de-a lungul anilor........
o parere..........



Draga mea , la ce iti foloseste stabilitatea daca stii ca ai ales stabilitatea in detrimentul dragostei ?

Daca nu esti pusa in situatia de a alege si te nimeresti intr-o relatie in care ,,stabilitatea'' predomina atunci ar fi de inteles dar daca ai de ales intre cele doua si dai dragostea de o parte in mod sigur vei avea regrete dupa aia .

Cate topicuri nu-s deschise pe tema asta ? ca s-a maritat cu x si ca defapt de gandeste la y care a fost prima dragoste dar de , era sarac lipit pamantului si nu l-a ales pe el .....sa ma intorc , sa nu ma intorc la el


iris totul incepe de la dragoste...........pe urma apare stabilitatea...........
poti spune ca iubirea e vesnica.............?
pt cele care spun ca sunt cu y dar il iubesc pe x .....denota ca sunt imatura sau nu stiu sa faca diferenta dintre iubire devotata si iubirea amoroasa...........pt cateva secunde,minute
o relatie e bazata pe iubire in 1 rand..........ca doar nu te bagi intr-o relatie fara sa simti cv pt pers respectiva................cu timpul aceasta iubire se duce si ramane atasament,incredere,respect.....intr-u cuvant stabilitatea care face o relatie sa dureze.........


Incepe de la dragoste dar aici nu e vb de dragoste , fata vrea sa aleaga intre dragoste si stabilitate .....poate am inteles eu gresit dar cand cineva vrea sa faca o alegere de genul asta automat scoate dragostea din ecuatie.

iris_4_ever
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:29
De la: cckitty, la data 2009-04-16 17:27:22
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:25:18
De la: cckitty, la data 2009-04-16 17:19:55
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:17:27
De la: just_heaven, la data 2009-04-16 17:09:25 dar daca e sa alegi .....as alege stabilitate........incepi cu dragoste dar stabilitatea ramane........
nimeni nu iti garanteaza ca dragostea e vesnica ,dar atasamentul,stabilitatea cuplului ramane de-a lungul anilor........
o parere..........



Draga mea , la ce iti foloseste stabilitatea daca stii ca ai ales stabilitatea in detrimentul dragostei ?

Daca nu esti pusa in situatia de a alege si te nimeresti intr-o relatie in care ,,stabilitatea'' predomina atunci ar fi de inteles dar daca ai de ales intre cele doua si dai dragostea de o parte in mod sigur vei avea regrete dupa aia .

Cate topicuri nu-s deschise pe tema asta ? ca s-a maritat cu x si ca defapt de gandeste la y care a fost prima dragoste dar de , era sarac lipit pamantului si nu l-a ales pe el .....sa ma intorc , sa nu ma intorc la el

Dar cred ca stabilitate=siguranta sufleteasca(nu cea materiala)


Si cam in ce consta siguranta sufleteasca ma rog ?
Adica ....e suficient sa stii ca EL va fi mereu alaturi de tine, ca te iubeste , reespecta sau ce o mai insemna siguranta asta sufleteasca si gata o pui de un mariaj ?

Pai ce altceva iti mai trebuie ca s-o pui de-un mariaj?


Glumesti nu ?
iris_4_ever
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:31
da fata vrea sa stie care e alegerea buna................am inteles asta
dar i-am raspuns...................impreuna dar daca totusi vrea sa aleaga ......stabilitatea e cea mai buna cale intr-o relatie,pt ca a avea stabilitate in relatie treci prin mai multe etape.........iubire,respect etc.........
nu poti avea stabilitate din prima.............
just_heaven
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:31
De la: just_heaven, la data 2009-04-16 17:28:50chiar asa iris pe langa iubire,respect,incredere,stabilitate(sufleteasca).......ce ar mai trebuie ca ,compozitia sa fie intreaga si sa se materializeze intr-o casatorie?


RECIPROCITATE baby , reciprocitate !!!!
Ma doare fix in pix ca ala e nebun dupa mine , ca ma respecta , ca are ditamai contul in banca care ma asteapta pe mine sa-l micsorez , ca imi pe tava viata lui daca EU nu-s indragostita de el !!!!

Mare chestie , il respect dar respectul nu si-o trage cu el in locul tau

Cred ca ati inteles ca eu inca ma refer la partea cu alegerea
iris_4_ever
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:35
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:35:00
De la: just_heaven, la data 2009-04-16 17:28:50chiar asa iris pe langa iubire,respect,incredere,stabilitate(sufleteasca).......ce ar mai trebuie ca ,compozitia sa fie intreaga si sa se materializeze intr-o casatorie?


RECIPROCITATE baby , reciprocitate !!!!
Ma doare fix in pix ca ala e nebun dupa mine , ca ma respecta , ca are ditamai contul in banca care ma asteapta pe mine sa-l micsorez , ca imi pe tava viata lui daca EU nu-s indragostita de el !!!!

Mare chestie , il respect dar respectul nu si-o trage cu el in locul tau

Cred ca ati inteles ca eu inca ma refer la partea cu alegerea


pai da mai iris ..........normal ca ti-l alegi.........ma rog de obicei nu se alege ci te trasneste ca fulgerul.....dar ma rog...........nici prin cap nu imi trecea sa nu existe reciprocitate in sentimente,ganduri.......era de la sine inteles..........
just_heaven
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:37
Nu atit vreau sa aleg... cit vrea sa constiintez pentru mine ce ar fi mai important...
Am o relatiede vreo jumatate de an... in linii generale ma simt bine, dar nu pot spune ca sunt indragostita... doar ca ma simt bine cu el
Dar nu vad alaturi de el o stabilitate pe viitor. Inca nu am inteles ce vrea de la viata. Nu are teluri care si-ar dori sa le atinga... si, sincer, parca mi-ar fi frica sa-mi leg viata de el.
Am intrat aici sa vad ce mai zice lumea... il parasesc (desi parca nu mi-as dori)... sau incerc sa mai vad ce face...
crynel
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:37
De la: crynel, la data 2009-04-16 17:37:49Nu atit vreau sa aleg... cit vrea sa constiintez pentru mine ce ar fi mai important...
Am o relatiede vreo jumatate de an... in linii generale ma simt bine, dar nu pot spune ca sunt indragostita... doar ca ma simt bine cu el
Dar nu vad alaturi de el o stabilitate pe viitor. Inca nu am inteles ce vrea de la viata. Nu are teluri care si-ar dori sa le atinga... si, sincer, parca mi-ar fi frica sa-mi leg viata de el.
Am intrat aici sa vad ce mai zice lumea... il parasesc (desi parca nu mi-as dori)... sau incerc sa mai vad ce face...


joaca alba -neagra.............
asta doar tu stii ce o sa faci,noi ne expunem parerea doar atat.............
just_heaven
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:39
Eu prin stabilitate intelesesem stabilitate emotionala., nu financiara etc. Adica decat unul care sa te tina pe jar toata viata, sa te faca paranoica, sa nu ai incredere in el etc., dar pe care sa-l iubesti pasional si un altul despre care stii sigur ca te iubeste si ca o sa iti fie fidel, mai bine al doilea.
Kathara
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:40
De la: Kathara, la data 2009-04-16 17:40:00Eu prin stabilitate intelesesem stabilitate emotionala., nu financiara etc. Adica decat unul care sa te tina pe jar toata viata, sa te faca paranoica, sa nu ai incredere in el etc., dar pe care sa-l iubesti pasional si un altul despre care stii sigur ca te iubeste si ca o sa iti fie fidel, mai bine al doilea.


parca mi-ai citit gandurile...............
just_heaven
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:41
De la: Kathara, la data 2009-04-16 17:40:00Eu prin stabilitate intelesesem stabilitate emotionala., nu financiara etc. Adica decat unul care sa te tina pe jar toata viata, sa te faca paranoica, sa nu ai incredere in el etc., dar pe care sa-l iubesti pasional si un altul despre care stii sigur ca te iubeste si ca o sa iti fie fidel, mai bine al doilea.


Sunt total de acord cu tine... daca alegi intre acestea doua.
Cred ca in primul rind barbatul trebuie sa fie acela care da dragostea, care este gata sa faca totul pentru femeia care o are alaturi... decit femeia
Femeia ar trebui sa fie acea care stie sa primeasca si sa pretuiasca acea dragoste
crynel
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:42
Tatal meu intotdeuna imi spunea ca cel mai important in viata nu este dragostea...
El spunea ca barbatul care vrei sa ti-l alegi trebuie sa-l alegi nu din punct de vedere financiar, ci cu capul. Tre sa fie un barbat cu care sa te poti mindri, cin iesi cu el in lume sa nu-ti fie rusine de ceea ce vorbeste si cum se comporta... trebuie sa vezi in el un potential, sa vezi ca e un luptator care va sti sa aiba grija de familie...
Si poate ca de mic copil toate acestea mi-au fost infiltrate, asa cred si eu...
Plus ca am vazut ca sora mea, care s-a casatorit din dragoste, nu e prea fericita in casatorie...
crynel
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:50
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:31:25
De la: cckitty, la data 2009-04-16 17:27:22
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:25:18
De la: cckitty, la data 2009-04-16 17:19:55
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 17:17:27
De la: just_heaven, la data 2009-04-16 17:09:25 dar daca e sa alegi .....as alege stabilitate........incepi cu dragoste dar stabilitatea ramane........
nimeni nu iti garanteaza ca dragostea e vesnica ,dar atasamentul,stabilitatea cuplului ramane de-a lungul anilor........
o parere..........



Draga mea , la ce iti foloseste stabilitatea daca stii ca ai ales stabilitatea in detrimentul dragostei ?

Daca nu esti pusa in situatia de a alege si te nimeresti intr-o relatie in care ,,stabilitatea'' predomina atunci ar fi de inteles dar daca ai de ales intre cele doua si dai dragostea de o parte in mod sigur vei avea regrete dupa aia .

Cate topicuri nu-s deschise pe tema asta ? ca s-a maritat cu x si ca defapt de gandeste la y care a fost prima dragoste dar de , era sarac lipit pamantului si nu l-a ales pe el .....sa ma intorc , sa nu ma intorc la el

Dar cred ca stabilitate=siguranta sufleteasca(nu cea materiala)


Si cam in ce consta siguranta sufleteasca ma rog ?
Adica ....e suficient sa stii ca EL va fi mereu alaturi de tine, ca te iubeste , reespecta sau ce o mai insemna siguranta asta sufleteasca si gata o pui de un mariaj ?

Pai ce altceva iti mai trebuie ca s-o pui de-un mariaj?


Glumesti nu ?

Deloc Pai nu stiu ce sa zic, n-am fost niciodata pe punct de-a ma marita, asa ca nu stiu.
cckitty
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:52
De la: crynel, la data 2009-04-16 17:50:52 Tatal meu intotdeuna imi spunea ca cel mai important in viata nu este dragostea...El spunea ca barbatul care vrei sa ti-l alegi trebuie sa-l alegi nu din punct de vedere financiar, ci cu capul. Tre sa fie un barbat cu care sa te poti mindri, cin iesi cu el in lume sa nu-ti fie rusine de ceea ce vorbeste si cum se comporta... trebuie sa vezi in el un potential, sa vezi ca e un luptator care va sti sa aiba grija de familie...
Si poate ca de mic copil toate acestea mi-au fost infiltrate, asa cred si eu...
Plus ca am vazut ca sora mea, care s-a casatorit din dragoste, nu e prea fericita in casatorie...

quote]

Asta inseamna ca mama ta cand s-a casatorit a ales cu capul ? nu s-a casatorit din dragoste ?

Cand iubesti iti cam bagi picioarele in ce crede lumea despre partenerul tau , asta nu stie tatal tau nu ?
Daca sora ta nu e fericita nu inseamna ca toate cuplurile casatorite din dragoste nu sunt fericite
iris_4_ever
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:17
Stabilitatea nu exclude dragostea. Doar ca sunt niste sentimente mai potolite, nu ti se inmoaie picioarele cand iti vezi partenerul. Eu personal nu as putea trai toata viata in nesiguranta, deci aleg stabilitatea at the end of the day.
Kathara
Postat pe 16 Aprilie 2009 18:47
De la: crynel, la data 2009-04-16 17:23:13Cel mai bine e atunci cind poti sa le combini, caci altfel... daca lipseste una din ele e rau...
Daca lipseste dragostea... te simt singuratic, si nu mai esti fericit ca din punct de vedere financiar esti stabil
Daca lipseste stabilitatea... esti mereu pierdut pring ginduri precum: ce sa faci?, unde so apuci? ca sa fie totul bine... si, atunci, cerd ca nici dragostea nu te prea incalzeste.
Ar fi ideal sa nu fie nevoie sa alegem. Si totusi daca trebuie sa facem alegerea... ce alegem?



Stabilitatea la care te referi tu este cea materiala. Niciodata n-o sa fi fericita doar daca ai bani, poti fi multumita dar nu fericita. Tanjim dupa iubire toata viata. Este cel mai sublim sentiment. Nu poti renunta la iubire. Si ce se intampla daca cel pe care il alegi ( cel care-ti ofera stabilitate financiara), pierde totul intr-o clipa?? Cu ce ramai?
valita76
Postat pe 17 Aprilie 2009 08:44
De la: valita76, la data 2009-04-17 08:44:35
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-16 18:17:12ales cu capul ? nu s-a casatorit din dragoste ?

Cand iubesti iti cam bagi picioarele in ce crede lumea despre partenerul tau , asta nu stie tatal tau nu ?
Daca sora ta nu e fericita nu inseamna ca toate cuplurile casatorite din dragoste nu sunt fericite
]



Mama... poate ca s-a casatorit din dragoste, sau mai bine zis din pasiune. Ca tata e cu aproape 11 ani mai mare ca mama, si cind a vazut-o deodata a realizat ca va fi o buna sotie, gospodina... si din motiv ca a fost cam tinuta in casa, inseamna ca-i va face copii sanatosi (mama avea 17, tata 28)
In august s-au cunoscut si in noiembrie deja erau casatoriti.
Tata nu era indragostit... asta s-a intimplat pe parcurs, dar mamei ia rasucit repijor mintile si a luat-o de sotie.

Si stii cum se mai spune... fiecare fata tinde sa-si aleaga sotul comparindu-l cu tatal sau... iar tatal meu intotdeauna a fost un barbat adevarat, noi nu am dus lipsa de nimic...
De asta vreau si eu un sot care stie ce vrea de la viata, care ar putea sa ofere viitorilor nostri copii un trai decent
crynel
Postat pe 17 Aprilie 2009 09:32
stabilitate fara dragoste ? mai degraba obisnuinta
priest
Postat pe 17 Aprilie 2009 09:33
Ok... poate dragostea e mai importanta... dar ce inseamna itr-adevar dragoste?

Din cite am invatat eu... dragostea nu e acea pasiune despre care vorbesc toti... ci mai degraba e stabilitate emotionala...
crynel
Postat pe 17 Aprilie 2009 09:36
crynel
Postat pe 17 Aprilie 2009 09:50
Dragostea fara pasiune e precum mancarea fara sare.
In timp, pasiunea se diminueaza, se transforma. Dar din cand in cand mai pui si sare in mancare.
Daca te analizezi mai bine, afli care este ordinea prioritatilor tale in viata. Fiecare avem o piramida a valorilor. Dupa ce te analizezi pe tine, vei sti ce sa cauti la viitorul partener, ce vrei de la el, ce ti-ar place si ce nu, peste ce defecte poti trece si peste care nu. Dragostea, pasiunea si stabilitatea emotionala nu se resping reciproc.
valita76
Postat pe 17 Aprilie 2009 10:11
Apoi in viata draga mea nimic nu-i vesnic, important nu este cat traiesti langa un om ci cum traiesi.
valita76
Postat pe 17 Aprilie 2009 10:14
De la: crynel, la data 2009-04-16 16:58:09Si daca simti ca dragostea nu e atit de importanta?
Cit timp dureaza ea? ... se spune ca in mediu 3 ani. Si dupa? Ce ramine dupa ce trece dragostea? Daca stii ca acel barbat iti poate oferi o stabilitate, dac astii ca te respecta si va intelegeti reciproc, daca aveti aceleasi idei despre viata... atunci nu cred ca vei simti lipsa dragostei


nu prea inteleg de ce te intereseaza pe tine cat tine o dragostea in medie! oare suntem toti identici? ne indragostim toti de aceeasi oameni? cand o sa inveti sa vezi mai departe de stereotipuri, o sa intelegi si ce trebuie sa alegi, cand si in favoarea cui.bafta!
l_diana_c
Postat pe 18 Aprilie 2009 13:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum ne purtam cu nesimtitii 8 De la: gugulina74 10 August 2009 18:25
Aproape de 100 % natural ? 9 De la: rashela 9 Aprilie 2011 20:34
aniversare 12 De la: pissy 20 Septembrie 2009 22:21
NOAAAPTEEE BUNAAAAA!!! 7 De la: Diavolyta_ 27 August 2009 21:43
Huge Question: de ce barbatii se tem de relatiile la distanta? 38 De la: oana1234 16 Ianuarie 2009 16:58