Setari Cookie-uri

Caracteristicile bãrbatului ideal - studiu de caz

De la: cozett, la data 2009-05-01 12:33:22DRAGOSTEA ESTE INVENTATA DE EVREI,DAR STITI DE CE?CA SA FUTA PE GRATIS,
MAI FETELOR BAGATI LA CAP:BAIETII BUNI NU STAU PE GARDURI,SUNT PUTINI,SI AIA BUNI SUNT LUATI,ASA CA AU RAMAS DOAR CEI PENTRU HANDICAPATE.


si ce ins baiat bun pt tine, daca nu-s indiscreta desigur...
morticia_adams
Postat pe 3 Mai 2009 23:15
Exista o gramada de tipi extraordinari...numai ca unele fomei sunt prea ciufute si afurisite sa ii vada !


Postat pe 3 Mai 2009 23:16
De la: 7thSound, la data 2009-05-01 22:43:31
Concluzionez:
Pentru voi, femeilor, nu exista ideal pentru ca nu stiti sa-l pastrati. Pentru ca niciodata nu sunteti suficient de mature sa luati o decizie inteleapta.


desigur, tu esti un barbat matur................si poti lua decizii intelepte!
stii? de obicei cei care fac ca tine...critica pe altii si spun ca deh ....ei nu stiu ...(se subaintelege ca tu stii atata timp cat vbesti dsp asta) fac exact invers .
morticia_adams
Postat pe 3 Mai 2009 23:20
De la: Bloody_minnie, la data 2009-05-03 23:16:59Exista o gramada de tipi extraordinari...numai ca unele fomei sunt prea ciufute si afurisite sa ii vada !


atunci "sari " tu pe toti :P
morticia_adams
Postat pe 3 Mai 2009 23:25
De la: joana_rise, la data 2009-05-03 23:25:13
De la: Bloody_minnie, la data 2009-05-03 23:16:59Exista o gramada de tipi extraordinari...numai ca unele fomei sunt prea ciufute si afurisite sa ii vada !


atunci "sari " tu pe toti :P



Extraordinar sfat ! Insa prefer sa ma multumesc cu unul singur !

Postat pe 4 Mai 2009 00:40
nu cred ca barbatul de langa tine trebuie sa fie perfect....consider ca e mai important sa fie compatibil e obositor sa fii perfect sau sa incerci sa fii perfect.lasi putin de la tine , el lasa putin de la el si cred ca se poate construi o relatie. cel putin la mine a functionat!
kudika018748
Postat pe 4 Mai 2009 01:31
De la: Kathara, la data 2009-05-01 12:35:33Am vazut in Dharma si Greg un episod care m-a impresionat. Dharma cunoaste un barbat care "citeste aceleasi carti ca ea", e un tip practic facut pe tiparul ei. La sfarsit vine Greg in cafeneaua respectiva so i intreaba in gluma daca si-a gasit barbatul ideal. Ea spune ca da, dar ca pleaca acasa cu barbatul pe care-l iubeste.


foarte tare..
cristi_nne
Postat pe 4 Mai 2009 08:57
amorfati
Postat pe 4 Mai 2009 09:03
super comentariul lui Paul subscriu!!!!!!!!!!!!!
irys_flower
Postat pe 4 Mai 2009 13:02
De la: CiprianC, la data 2009-05-01 14:27:19Mi-a placut ce ai zis . Sa nu se confunde ambalajul cu continutul. Haideti sa va zic ceva fetelor

Frumusetea exterioara in timp se duce dar, ce e inauntru nu . Frumusetea adevarata a fiecarui om (barbat, femeie) acolo se ascunde.



No offence, chiar departe de mine gandul de a te jigni ... insa .. ce spui tu acolo .. e o scuza penibila .. chiar "jenibila" ...
Adica vrei sa credem noi .. ca te vei simti atras de o femeie foarte grasa ( nu rotunjoara ) ce nu se ingrijeste deloc ( a nu se intelege ca trebuie sa fie zi de zi la saloane .. dar nici sa aiba "blanitza" pe ea ///etc ), o femeie care pur si simplu nu da doi bani pe aspectul fizic ... doar ptr faptul ca nu e materialista ( parasuta ) sau ca e devreme acasa si ca isi doreste o familie ????

Sa fim seriosi ca fac pariu ca treci zilnic pe langa 100 de femei de genul asta si nici nu le observi.
Este imposibil sa ai un asemenea specimen ... si tu sa te simti atras de ea .. si in prima zi a relatiei .. dar sa fii in stare si peste 4-5-6 ani .. sa o surprinzi .. sa ii faci o supriza ... sa fii in priza .. sa tii focul .. aprins.

Octav
Postat pe 4 Mai 2009 14:25
De la: moneycaprice, la data 2009-05-01 15:07:29
De la: coffeeta, la data 2009-05-01 11:18:31
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-05-01 11:16:35
De la: moneycaprice, la data 2009-05-01 11:13:19asa-i, eu am coborat la coltu blocului si tot nu l-am gasit :D

Se lasa asteptat

pai ce voiai sa dea coltul?pt tine?



ar fi cel mai romantic lucru EVER, nu??!!!


Pfft .. pai nu iti dai seama ca ai cauta .. forever & ever :P .. Cum il gasesti cum da ortu' popii ...
Octav
Postat pe 4 Mai 2009 14:27
De la: arrowman0909, la data 2009-05-03 09:43:42
1. dezbraca-te
2. da-i mancare


Totusi sunt barbat, imi tradez natia:)) dar mi sa parut funy



1-46 foarte adevarat .. si .. daca le rugam pe fete .. mai gasesc ele cateva ... ( zeci )

Cat despre celelalte 2 pct ... eu as renunta la pct2. .. ca doar s-au inventat mobilele si firmele de livrari la domiciliu
Octav
Postat pe 4 Mai 2009 14:32
De la: moneycaprice, la data 2009-05-01 16:06:01
De la: CiprianC, la data 2009-05-01 15:38:53Am umor si imi place sa si tachinez ffff mult si mai ales sa o pretuiesc intrutot pe cea de langa mine si trecutul ei nu ma intereseaza . Ci prezentul si viitorul nostru impreuna


pfff suna bine ce spui tu acolo... Toate la tp lor.... eu inca mai astept (m-am decis sa nu mai verific la coltz de bloc )


Exact atunci cand numai cauti ... o sa te "lovesti" de el
Octav
Postat pe 4 Mai 2009 14:35
Barbatul ideal...sa vedem...Barbatul ideal trebuie sa stie cum sa te faca sa te simti iubita si protejata, sa simti in fiecare clipa ca esti centrul micului sau univers...Trebuie sa fie sincer, sa fie fidel, sa fie inteligent si descurcaret, sa aiba simtul umorului, sa NU fie violent si nu in ultimul rand sa te atraga...
Daca gasiti un barbat asa, nu il lasati sa va scape!
IrinaCristina
Postat pe 4 Mai 2009 15:08
Doamne.......pastreaza-ti mai bine credintele pentru tine!!!!. Suntem deja o natiune de pesimisti si tristi....nu ne mai trebuie un ideal de pereche .....creata aiurea! Iubirea este cea mai importanta in gasirea perechii ideale....ha ha....nu sa citeasca aceleasi carti ca tine sau sa se imbrace (auzi) de la acelasi magazin!!!
irinucadragoi
Postat pe 4 Mai 2009 15:52
ce tare cam asta e intre mine si iubitul meu...nu ma gandisem
ciao!
ramonik19
Postat pe 4 Mai 2009 17:06
De la: Bloody_minnie, la data 2009-05-04 00:40:30
De la: joana_rise, la data 2009-05-03 23:25:13
De la: Bloody_minnie, la data 2009-05-03 23:16:59Exista o gramada de tipi extraordinari...numai ca unele fomei sunt prea ciufute si afurisite sa ii vada !


atunci "sari " tu pe toti :P



Extraordinar sfat ! Insa prefer sa ma multumesc cu unul singur !


nu era sfat, ci gluma
morticia_adams
Postat pe 4 Mai 2009 22:51
De la: Octav, la data 2009-05-04 14:27:26
De la: moneycaprice, la data 2009-05-01 15:07:29
De la: coffeeta, la data 2009-05-01 11:18:31
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-05-01 11:16:35
De la: moneycaprice, la data 2009-05-01 11:13:19asa-i, eu am coborat la coltu blocului si tot nu l-am gasit :D

Se lasa asteptat

pai ce voiai sa dea coltul?pt tine?



ar fi cel mai romantic lucru EVER, nu??!!!


Pfft .. pai nu iti dai seama ca ai cauta .. forever & ever :P .. Cum il gasesti cum da ortu' popii ...


moneycaprice
Postat pe 4 Mai 2009 22:51
De la: Octav, la data 2009-05-04 14:35:00[quote name='moneycaprice' date='2009-05-01
pfff suna bine ce spui tu acolo... Toate la tp lor.... eu inca mai astept (m-am decis sa nu mai verific la coltz de bloc )


Exact atunci cand numai cauti ... o sa te "lovesti" de el [/quote]

de cautat oricum nu caut.....astept sa fiu "lovita"....sper k nu de un meteorit

moneycaprice
Postat pe 4 Mai 2009 22:56
mai fetelor nu mai fiti rele.....exista si baieti din astia... te scot in oras se poarta frumos cu tine....si apoi iti aduc flori si iti spun tot felu de dulcegarii....asa ca nu mai fiti rautacioase
Andraduta94
Postat pe 5 Mai 2009 10:13
Barbatul ideal este barbatul pe care-l iubesti la fel si dupa ce-i cunosti defectele.
valita76
Postat pe 5 Mai 2009 16:00
Eu mi-am gasit barbatul ideal ( sigur , ideal pentru mine).
Intre noi exista atat similitudini cat si complementaritate.

Ne plac in special activitatile in doi ( gen dans, muzica, sex, calatorii, dialog samd), aici exista cele mai multe similitudini. Noi nu am citit aceleasi carti dar putem conversa pe orice tema, nu avem mereu acelasi punct de vedere dar ne respectam parerile, nu gandim mereu la fel dar e fabulos sa descoperi lumea si prin ochii celuilalt, avem acelasi scop in viata dar mai ales aceleasi valori morale, spirituale, religioase.

Nu conteaza felul cardului, conteaza sa imparti cu cel de langa tine ceeea ce ai. Poti avea la fel, mai mult sau chiar mai putin dar sa fi incapabil sa imparti ceea ce ai.

Admir calitatile pe care le are, ii cunosc defectele dar il iubesc la fel ba chiar mai mult. Am avut sansa sa-l intalnesc, are calitatile pe care eu le apreciez cel mai mult la un om gen inteligenta, sinceritate, tandrete si muuuuulte altele dar pe toate daca le-ar avea si nu le-ar putea imparti cu mine tot n-ar fi barbatul perfect.
De aceea pentru mine nu conteaza cati bani ai, mai multi mai putini sau la fel. Conteaza ce faci pentru cel de langa tine, conteaza iubirea, respectul, comunicarea, sexul si toate lucrurile acestea care nu au pret si pe care le poti face in doi.
valita76
Postat pe 5 Mai 2009 16:23
Si foarte important, nu am cerut ceea ce eu nu pot oferi.
valita76
Postat pe 5 Mai 2009 16:36
Si eu credeam ca mi-am gasit barbatul ideal acum cateva luni. Ne asemanam in multe privinte, dar s-a terminat mai repede decat ma asteptam. Pe cat de bine ne intelegeam si eram de acord unul cu altul, pe atat de mult ne plictiseam unul pe celalalt. Cred ca ne-am fi potrivit mult mai bine ca amici, decat ca iubiti. Adevarul e ca nu exista barbatul sau femeia ideala Ar fi frumos sa fie asa pentru ca am gasi mai usor ce cautam Insa eu sunt de parere ca intr-o relatie, ca sa existe armonie, trebuie sa existe in primul rand incredere, respect reciproc si comunicare...iubirea vine odata cu toate astea. Pentru mine increderea inseamna foarte mult si asta pentru ca am fost dezamagita si mintita de prea multi barbati (si nu numai de parteneri, ci si de prietenii mei de-o viata). E adevarat ca increderea se castiga in ani de zile si se poate pierde intr-o secunda. Am trait-o pe pielea mea Perfectiune nu exista, desi cu totii tindem spre ea. Iar barbatul ideal pentru noi, femeile, va fi acel barbat care va sti sa umple golurile din viata noastra si ne va da acel sentiment de siguranta pe care ni-l dorim, impreuna cu dragostea lui. Succes in gasirea lui!
blackruby
Postat pe 5 Mai 2009 19:44
De la: ileanastan, la data 2009-04-18 11:12:35Atunci când pleci la vânãtoare, trebuie sã cauþi pe cineva perfect similar.
Þineþi bine minte ºi acþionaþi în consecinþã! Alãturi de voi, nici deasupra, nici sub!


Crezi oare ca cineva are nevoie sa se vada "in oglinda " mereu ? nu te-ai plictisi cu cineva care nu-ti spune nimic nou? eu nu-mi pot imagina nici sa lucrez in acelasi loc cu sotul meu...nu am mai avea loc unul de celalalt...Desi sunt feminista, pot spune ca exista niste diferente in alegerea si gasirea partenerului in sensul ca femeile trebuie sa-si caute si eventual gaseasca CEL PUTIN un barbat cu acelasi statut. Deci da, niciodata dedesubt dar de preferat deasupra...barbatii isi pot lua si o sotie sub nivelul lor, ba chiar unora le place asta...si chiar pot spune ca tendinta e de a-si alege o sotie de MAXIM nivelul lor, deci inferioara sau cel mult egala...
Mai e categoria mai restransa in care intra femeile ce-si iau barbati sub nivelul lor si barbati care-si iau sotii peste nivelul lor ...astia-s cam rari...
O femeie inteligenta daca mai e si frumoasa poate face oricand o pereche reusita cu un bogatan...exista stilisti, profesori de dans, bune maniere, mers, etc...deci in max. un an, daca vrei poti deveni cea mai stilata tipa desi ai plecat de jos...totul e sa vrei si mai ales sa "poti" (adica sa te duca capul)...
ocs
Postat pe 6 Mai 2009 15:41
De la: blackruby, la data 2009-05-05 19:44:50[bla bla bla]Insa eu sunt de parere ca intr-o relatie, ca sa existe armonie, trebuie sa existe in primul rand incredere, respect reciproc si comunicare...iubirea vine odata cu toate astea.


Nu ma dau eu mare expert ( caci daca as fi ... nu as fi singur ) dar .. ordinea cred ca trebuie sa fie alta: 1. iubirea 2. increderea 3. comunicare ....

Nu poti sa spui ca ... "iubirea vine odata cu astea" ... aici vorbim de dragoste nu de foame ( doar fomea vine mancand ) ...

Ai 21 de ani (daca e adevarat profilul ) ... deci .. mai ai multa paine de mancat
Octav
Postat pe 6 Mai 2009 21:14
De la: ocgiogi, la data 2009-05-06 15:41:54
De la: ileanastan, la data 2009-04-18 11:12:35Atunci când pleci la vânãtoare, trebuie sã cauþi pe cineva perfect similar.
Þineþi bine minte ºi acþionaþi în consecinþã! Alãturi de voi, nici deasupra, nici sub!


Crezi oare ca cineva are nevoie sa se vada "in oglinda " mereu ? nu te-ai plictisi cu cineva care nu-ti spune nimic nou? eu nu-mi pot imagina nici sa lucrez in acelasi loc cu sotul meu...nu am mai avea loc unul de celalalt...Desi sunt feminista, pot spune ca exista niste diferente in alegerea si gasirea partenerului in sensul ca femeile trebuie sa-si caute si eventual gaseasca CEL PUTIN un barbat cu acelasi statut. Deci da, niciodata dedesubt dar de preferat deasupra...barbatii isi pot lua si o sotie sub nivelul lor, ba chiar unora le place asta...si chiar pot spune ca tendinta e de a-si alege o sotie de MAXIM nivelul lor, deci inferioara sau cel mult egala...
Mai e categoria mai restransa in care intra femeile ce-si iau barbati sub nivelul lor si barbati care-si iau sotii peste nivelul lor ...astia-s cam rari...
O femeie inteligenta daca mai e si frumoasa poate face oricand o pereche reusita cu un bogatan...exista stilisti, profesori de dans, bune maniere, mers, etc...deci in max. un an, daca vrei poti deveni cea mai stilata tipa desi ai plecat de jos...totul e sa vrei si mai ales sa "poti" (adica sa te duca capul)...





serios ca as incerca sa fiu de acord cu tine daca imi explici si mie cum vine aia cu o nevasta sub nivelul barbatului, care are nevoie de scoli de mers, de bune maniere sau de stilisti ca sa ajunga la nivelul lui. nu de alta, draga doamna, dar ultima data cand m-am uitat in jurul meu, bunele maniere, mersul, clasa si bunul gust nici nu il dadea marimea contului din banca, nici nu il scadea lipsa lui.
adica in perceptia mea nu au de-a face una cu alta. daca nu am miliarde, nu inseamna ca o fata de varsta mea care le are are mai multa clasa sau mai mult bun gust sau ca umbla mai frumos sau ca are maniere mai nu stiu cum.......
_diana_
Postat pe 6 Mai 2009 22:38
De la: Octav, la data 2009-05-06 21:14:27
De la: blackruby, la data 2009-05-05 19:44:50[bla bla bla]Insa eu sunt de parere ca intr-o relatie, ca sa existe armonie, trebuie sa existe in primul rand incredere, respect reciproc si comunicare...iubirea vine odata cu toate astea.


Nu ma dau eu mare expert ( caci daca as fi ... nu as fi singur ) dar .. ordinea cred ca trebuie sa fie alta: 1. iubirea 2. increderea 3. comunicare ....

Nu poti sa spui ca ... "iubirea vine odata cu astea" ... aici vorbim de dragoste nu de foame ( doar fomea vine mancand ) ...

Ai 21 de ani (daca e adevarat profilul ) ... deci .. mai ai multa paine de mancat [/quote


octav, deacord cu tine........cu o conditie.......acolo, undeva, macar pe locul 4 sa fie si 'chimia' aia dintre parteneri........stii aia care te face sa-l iei in brate, aia care te face sa-i zambesti cu toata fata cand il vezi esti surmenata, nervoasa, ciufuta, nef***a sau mai stiu eu cum, aia care si cand te supara sa nu te lase sa stai suparata pe el mai mult de 2 minute..........

asa de dragul meu, ca inca nu vreau sa cred ca lumea nu mai simte asta........]
_diana_
Postat pe 6 Mai 2009 22:44
ione110586
Postat pe 6 Mai 2009 23:08
De la: joana_rise, la data 2009-05-03 23:20:42
De la: 7thSound, la data 2009-05-01 22:43:31
Concluzionez:
Pentru voi, femeilor, nu exista ideal pentru ca nu stiti sa-l pastrati. Pentru ca niciodata nu sunteti suficient de mature sa luati o decizie inteleapta.


desigur, tu esti un barbat matur................si poti lua decizii intelepte!
stii? de obicei cei care fac ca tine...critica pe altii si spun ca deh ....ei nu stiu ...(se subaintelege ca tu stii atata timp cat vbesti dsp asta) fac exact invers .


Da, Joana, stiu despre ce vorbesc! Sunt foarte matur. Nu ma justific acum in fata ta cu niste cuvinte, o pot face in ce domeniu si privind orice subiect, daca vrei neaparat sa te convingi. Poti sa te uiti in jur si vei vedea ca se intampla fix cum zic eu si se invoca o groaza de motive care nu au nicio relevanta: am suportat asta de dragul copilului, sau de mila barbatului, sau prea imi facea toate mofturile, etc etc Sunt multe aberatii pe care femeile le machiaza drept explicatie pentru o fapta greu explicabila(sau o serie de fapte).

Daca ti se pare ca o iau pe aratura si vreau doar sa ma dau interesant pe-aici(de parca eu nu am ce face in general), imi poti cere sa vin cu cazuri concrete si le voi expune.
Vei intelege si tu ce se intampla in jur, sau poate ti s-a intamplat si tie.

Modelul meu de logica e pe cale de disparitie, pentru ca femeia nu stie sa-l sustina. Femeia de langa mine imi da impresia ca ma sustine si nutreste si ea aceeasi gandire, aceleasi principii. Sau poate intersectia dintre multimile noastre de principii contine foarte multe elemente. Nu pot fi sigur 100% ca ea e intr-atat de fericita incat sa ma considere barbatul ideal pentru ea, dar eu incerc sa aflu ce doreste si sa-i si ofer. Ca pana la urma asta conteaza in viata. Oferi tot ce poti persoanei iubite. Atat timp cat neglijezi oamenii care tin la tine... vei pica intr-un mare hau, pentru ca nimeni nu-ti va intinde o mana de ajutor ca sa te scape de finalul violent...
7thSound
Postat pe 7 Mai 2009 17:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care e diferenta dintre a te indragosti si a iubi ? 15 De la: r_girl 20 Mai 2009 13:54
ce pot face? 19 De la: mikydutza0202 16 Octombrie 2009 11:20
intrebare intrebatoare 2 De la: claudya_elena21 7 Octombrie 2012 20:48
pentru mos nicolae... 37 De la: polin 6 Decembrie 2011 16:20
CATI BANI TREUIE SA AIBE UN BARBAT PENTRU A FI SEXY !?? 23 De la: Constantin_Alexandru_2 13 Septembrie 2013 14:07