Setari Cookie-uri

eficienta anticonceptionalelor

buna stimate doamne...si dragi domnisoare
in primul rand vreau sa va spun k am 17 ani..si sunt cu pr meu de 6 luni..el are 20...
as vrea sa imi incep viata sexuala, dar ma tem pt viitorul meu...adik ma tem sa nu apara unu de ala micu kre s ama impiedice sa imi realizez planurile: liceu, BAC facultate...etc. iubitu meu mia dat de intel;es k folosirea prezervativelor ar fi o problema(cik reduce placerea )...insa nu mi-a cerut ink concret s ama culc cu el..stie k sunt virgina...si nu vrea s ama grabeasca...se descurk el asteptnadu-ma(manuela la putere )...eu as vrea sa fie cv frumos intre noi...dc nu..dar ma gandesc la urmari...si ma ia cu dureri de cap gandindu-ma k e un risc...si k mi se poate int si mie(de obicei nu prea risc in viata )...dar ma gandeam la anticonceptionalele Yasmin..am auzit k sunt bune...si as vrea sa apelez pe ele...insa am si aici nelamurilri...aj ak va intreb pe voi..kre probabil sunteti mai informate k mn :
1) trebuie neaparat sa merg la medic inainte?
2) ingrasa?
3) care e riscu de a ramane insaricinata?
4) cunoasteti persoane care desi folosesc Yasmin aja cum scrie pe prospect...au avut ghinionul sa ramana?
5) isi fac efectul asupra oricarei femei?



va rog mult ajutatima cu raspunsuri...raman datoare


ms anticipat...va urez sa fiti iubite, sa iubiti si sa fiti fericite:*
ZuZu24
Postat pe 16 Aprilie 2009 14:53
1. da
2. depinde de organism
3. daca nu le iei corect s`ar putea sa ramai cu burta
4. nu
5. nu
Diavolyta_
Postat pe 16 Aprilie 2009 14:57
1.neaparat tre sa mergi la doctor..se fac o serie de analize....dupa care se recomanda anticonceptionalele
2.depinde de fiecare organism si cantitatea de hormoni continuta de ele
3.daca iei unele dupa ureche niciodata nu se stie cum reactioneaza organismul tau....oricum protectie 100% nu exista...
4.nu cunosc..dar..ti-am mai zis protectie 100 % nu exista
5.depinde de organism

anticonceptionalele nu te protejeaza de BTS..oricat de neplacut este prezervativul...este mai sigur..si pt sarcina daca nu se rupe..si pt BTS..
coffeeta
Postat pe 16 Aprilie 2009 14:59
oare s`o lamurit??? punctul 1. e cel mai important sa`l faca.. apoi... depinde de dansa daca o sa le ia corect.. (sa sa nu ramana gravida) sau depinde de organismul ei daca o sa se ingrase.... sau o sa slabeasca...
eu una am slabit...
Diavolyta_
Postat pe 16 Aprilie 2009 15:19
Life in plastic is fantastic...
jenesaispas
Postat pe 16 Aprilie 2009 20:55
De la: jenesaispas, la data 2009-04-16 20:55:31Life in plastic is fantastic...




imi place de tine...m-ai facut sa rad...ms oricum tuturor pt ras[punsuri...raman datoare:
ZuZu24
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Neincrederea in propria persoana 24 De la: kudika_21593 12 Decembrie 2012 21:05
De ce vorbesc barbatii despre relatiile lor cu alte femei? 5 De la: anastasia_m 21 Septembrie 2010 18:54
ce parere aveti despre barbatii rac? 3 De la: contesina 2 Mai 2011 07:55
hmmm 19 De la: cata_mica 11 Septembrie 2009 20:20
Fosta iubita a iubitului meu... 64 De la: valitecuci 30 Ianuarie 2011 20:08