Setari Cookie-uri

Sex neprotejat- Va rog rsp.

Prietenul meu mi-a spus ca-si poate controla ejacularea si sa facem sex fara prezervativ...Zis si facut..insa acum sunt putin ingrijorata deoarece am inteles k inainte de ejaculare baiatul elimina un alt lichid care contine sprematozoizi.........Cand elimina acest lichid?in timpul actului?sau inainte...si exista riscul ca cativa "inamici"sa ramana pe penis iar in momentul actului sa intre in contact cu ovulele si sa............:( Va rog sa raspundeti..si sa discutam cat mai multe despre aceasta,pupici
Dana93
Postat pe 20 Aprilie 2009 16:44
ia pastila de dupa.... asta depinde cat a trecut de cand ai facut`o neprotejat
Diavolyta_
Postat pe 20 Aprilie 2009 16:46
femeia in timpul actului sexual devine umeda, altfel e mai greu sa aiba loc acest act sexual, la fel si barbatul "se uda" un pic.. intr-adevar in momentul in care faci sex neprotejat exista sanse, dar sunt foarte putine, foarte multa lume face sex neprotejat si multi barbati stiu sa se controleze.. ca si idee, la scoala si toti medicii ne-au sfatuit sa nu facem sex neprotejat, trebuie sa te gandesti esti fata, puneti conditia fara prezervativ nu se intampla nimic.. si punct.. doar esti femeie, ia si tu initiativa, dar de bolile cu transmisie sexuala nu ai auzit? sa nu vb despre boli serioase. vb despre simpleele infectii la femei, barbatii sunt doar purtatori ai acestor infectii, daca inaintea ta a fost cu o femeie care are o bacteriesau ceva de genu, ti-o da si tie, iti trebuie tie tratamente si bla bla bla..?
gandestete bine inainte de toate
Sweet_Rodica
Postat pe 20 Aprilie 2009 16:50
Nu e vorba de vreo boala..suntem sanatosi amandoi conform unor analize....Problema este k mi-e teama..vreau sa am incredere in el cand spune k e ok..ca s-a retras la timp..insa nu inteleg care este faza cu acest lichid pre-ejaculator...Cand este eliminat el mai exact ?la cate secunde..la cat timp inainte de ejaculare?
Dana93
Postat pe 20 Aprilie 2009 16:56
De la: Dana93, la data 2009-04-20 16:56:06Nu e vorba de vreo boala..suntem sanatosi amandoi conform unor analize....Problema este k mi-e teama..vreau sa am incredere in el cand spune k e ok..ca s-a retras la timp..insa nu inteleg care este faza cu acest lichid pre-ejaculator...Cand este eliminat el mai exact ?la cate secunde..la cat timp inainte de ejaculare?


Lichidul pre- apare inainte sa te penetreze ca are scopul de a te lubrefia. Contine spermatozoizi si poti ramane insarcinata. Nu stiu, sterge-l bine sau ia pastile.
Kathara
Postat pe 20 Aprilie 2009 21:19
De la: Kathara, la data 2009-04-20 21:19:20Lichidul pre- apare inainte sa te penetreze ca are scopul de a te lubrefia. Contine spermatozoizi si poti ramane insarcinata. Nu stiu, sterge-l bine sau ia pastile.



Acel lichid se elimina si in momentul penetrarii ! Eu am facut de multe ori fara prezervativ, avand partener stabil si nu am pe langa mine un junior, din fericire...

Postat pe 20 Aprilie 2009 21:30
Da, dar este un risc pe care ti-l asumi. Nu cred ca ai vrea sa stai cu grija luna de luna.
Kathara
Postat pe 20 Aprilie 2009 21:33
Lichidul sau substanta alba, cu o fluiditate mai mare decat sperma, care apare inaintea ejacularii reprezinta lichidul seminal sau preejaculator. Acest lichid apare dupa erectie dar inainte de ejaculare. Cantitatea acestioa difera de la barbat la barbat si depinde de tipul constitutional, intensitatea excitatiei sexuale, starea de hidratare a organismului. Rolul acestui lichid este de a lubrefia penisul in vederea actului sexual. Existenta acestei secretii in timpul actului sexual normala si face parte din fiziologia aparatului de reproducere masculin. Acest lichid preejaculator contine spermatozoizi si duce la aparitia unei sarcini daca nu se folosesc metode contraceptive.
G_Bogdan
Postat pe 20 Aprilie 2009 21:44
cuvintele astea sunt cele mai tari din toata discutia " sterge-l bine " ...
Cretzulica
Postat pe 1 Mai 2009 21:13
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 22:25
No way...sa nu te prind ca incerci,ca asa am crezut si eu si peste 1 luna astept un baietel care o sa se numeasca mihai-alin.Ma rog eu am avut noroc ca ma iubeste si nu m-a pus sa fac avort sau mai stiu eu ce si chiar il dorim dar poate ca tu nu o sa fii asa norocoasa.
Anonima_007
Postat pe 15 Mai 2009 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca ati avea ocazia sa inselati(fara sa se afle) cum ati reactiona ? 162 De la: thadoogback 23 Martie 2011 18:31
Hahahahaaaaa v-am ciuruit 20 De la: matracuca 6 Ianuarie 2010 22:58
Trebuie neaparat sa ii spun ca sunt virgina? 23 De la: justforfun84 30 Mai 2011 10:16
de ce doare? 9 De la: utad 28 Aprilie 2010 20:53
Masaj de relaxare, sau sa fie erotic??...vã tenteazã? 80 De la: kudika_elysium 20 Decembrie 2013 10:59