Setari Cookie-uri

Femeia siliconata, buzata, inegrita - nu v-ati saturat?

De la: venin, la data 2009-05-21 18:23:39nu stiu de ce te-ai bagat in discutia mea ca oricum nu ai inteles nimic!...ai fost singura de pe aici care nu a inteles chiar nimic dar s-a gandit ca e motiv bun sa mai injure pe cineva...


tu cu cine vorbesti acu'??
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 18:29
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:29:26
De la: venin, la data 2009-05-21 18:23:39nu stiu de ce te-ai bagat in discutia mea ca oricum nu ai inteles nimic!...ai fost singura de pe aici care nu a inteles chiar nimic dar s-a gandit ca e motiv bun sa mai injure pe cineva...


tu cu cine vorbesti acu'??

cu d_ora
venin
Postat pe 21 Mai 2009 18:37
De la: venin, la data 2009-05-21 18:37:38
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:29:26
De la: venin, la data 2009-05-21 18:23:39nu stiu de ce te-ai bagat in discutia mea ca oricum nu ai inteles nimic!...ai fost singura de pe aici care nu a inteles chiar nimic dar s-a gandit ca e motiv bun sa mai injure pe cineva...


tu cu cine vorbesti acu'??

cu d_ora


Io din cate vad o cheama Dor_a ... nu d_ora .... casca si tu ochii aia mai bine
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 18:38
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:38:55
De la: venin, la data 2009-05-21 18:37:38
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:29:26
De la: venin, la data 2009-05-21 18:23:39nu stiu de ce te-ai bagat in discutia mea ca oricum nu ai inteles nimic!...ai fost singura de pe aici care nu a inteles chiar nimic dar s-a gandit ca e motiv bun sa mai injure pe cineva...


tu cu cine vorbesti acu'??

cu d_ora


Io din cate vad o cheama Dor_a ... nu d_ora .... casca si tu ochii aia mai bine


ete, nu am chef!
venin
Postat pe 21 Mai 2009 18:42
De la: venin, la data 2009-05-21 18:42:12
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:38:55
De la: venin, la data 2009-05-21 18:37:38
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:29:26
De la: venin, la data 2009-05-21 18:23:39nu stiu de ce te-ai bagat in discutia mea ca oricum nu ai inteles nimic!...ai fost singura de pe aici care nu a inteles chiar nimic dar s-a gandit ca e motiv bun sa mai injure pe cineva...


tu cu cine vorbesti acu'??

cu d_ora


Io din cate vad o cheama Dor_a ... nu d_ora .... casca si tu ochii aia mai bine


ete, nu am chef!


Sau poate nu esti in stare sa faci asa ceva
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 18:45
intentia mea a fost sa vorbesc despre frumusete (doar rubrica se cheama "Frumusete si wellness")....ce e frumos ce ce nu....ce le place unora, ce le place altora....nu am nimic cu cele care se bronzeaza, bronzul e frumos, nu vreau vreo revolutie, nu vreau sa treaca buldozerul peste femei la plaja, chiar ma amuza sa fiu acuzata de instigare la revolutie ....eu ma bronzez f discret, cat sa se uniformizeze (ca vara soarele te prinde pe brate, pe gat, e necesar sa te duci la plaja sa uniformizezi si in rest) dar nu exagerez cu soarele.....cunosc personal o tipa ahtiata dupa soare care avea o piele super care cativa ani si-a pierdud elasticitatea, a devenit flasca

eu nu spuneam decat ca sunt la fel de frumoase si alte femei care nu corespund tiparului "neagra, buzata".....ce e asa de greu de inteles?...unde am spus eu ca vreau o revolutie?....doamne ce nesuferiti pot fi unii si cum le inteleg ei pe dos pe toate
venin
Postat pe 22 Mai 2009 06:58
De la: LitlleFairy, la data 2009-05-08 12:42:44 Sunt atat de dragute blondele cu o culoare frumoasa si decenta de par, cu pielea curata si trasaturi armonioase! Precum si brunetele naturale. Negrul ala albastrui este la fel de urat ca blondul platinat Eu am parul saten, nu m-am vopsit niciodata si nici nu am de gand sa o fac.


ha ha...eu am negru albastru...dar am parul sanatos, ff lucios deoarece folodesc aceeasi vopsea ff buna (si nu amestec firmele) si dau cu tratamente speciale....e f pretentioasa culoarea e adevarat...daca ai o problema cu parul (e uscat sau tern) nu e bine sa alegi aceasta culoare.....eu zic ca poate fi frumos negru albastru, mie imi place ...acum fiecare cu gusturile lui si mai ales cu ce-i vine bine!
venin
Postat pe 22 Mai 2009 07:18
De la: venin, la data 2009-05-21 18:23:39nu stiu de ce te-ai bagat in discutia mea ca oricum nu ai inteles nimic!...ai fost singura de pe aici care nu a inteles chiar nimic dar s-a gandit ca e motiv bun sa mai injure pe cineva...


Ba, dragutza, am inteles tot. Nu te auto-flata crezand ca esti neinteleasa. Dealtfel titlul topicului spune clar, si e departe de a fi ashaa... benign, cum incerci tu sa-l faci acum... Partea buna e ca... Scripta manet... si daca ai probleme de memorie, citeste ce ai scris mai devreme. Da-mi voie sa iti repet titlul topicului, in caz ca ai o subita pierdere de memorie/vedere: "Femeia siliconat, buzata, inegrita - nu v-ati saturat?" (n-am sa ma opresc la faptul ca stramosii tai de la Sorbona nu ti-au lasat mostenire nici macar capacitatea de a scrie corect ). Ai mai afirmat si ca toate alea cu buze groase tre' ca sunt tzaranci si de neam prost, pentru ca asta se zicea la inceputul secolului 20... Iar eu ti-am raspuns EXACT la subiect. Bref: bati campii si tzarina la modul cel mai zglobiu. Moda rumusetii feminine s-a schimbat de-a lungul timpului in multe feluri, totusi femeile cu buze senzuale au fost INTODEAUNA considerate frumoase.
Cum te bronzezi TU, sau cum ai buzele TU, ne intereseaza fix deloc.
Adica nu vrei sa fie toata lumea ca "alea" bronzatele, vrei sa fie toata lumea ca tine. Adica... NU sa NU ADOPTE un sablon, ci doar sa-l SCHIMBE. Sablonul inceputului de secol 21 cu sablonul inceputului de secol 20. Si te crezi si originala rau cand faci astfel de afirmatii. Deschizatoare de drumuri, a? Nu, zau! Fatuco, ai probleme mari, in cazul asta
Si - pana la urma - cine ti-a explicat tie ca ai fi TU idealul si ETALONUL frumusetii? Ca n-am priceput
Pe scurt: nu m-am saturat de femeile INNEGRITE pentru simplul motiv ca am lucruri mai bune de facut decat sa ma zgaiesc la femei pe strada si sa le tin cont care-i prea bronzata, care are buzele "facute" si tot asa. Pesemne ca tu ai "a lot of time in your hands", cum spun englezii....
Si mai pe scurt: nu te-am "injurat", cum pretinzi tu (nu uita, "scripta manet" - reciteste. DAR! daca te-ai simtit "injurata", asta e doar semn de mania persecutiei ) insa m-am amuzat copios de cum iti imaginai ca o sa creezi un club in care sa tavalesti prin smoala si fulgi pe cele care nu sunt ca tine.
Iar eu am ashaa, o chestie impotriva alora care vor sa tavaleasca prin smoala si fulgi indivizi care nu le-au facut nimic, si singurul lor pacat e ca nu le adoopta ideile.
Sau impotriva celor care se cred "deschizatori de drumuri" (batute de altii de muuult, dealtfel), dar carora nu le e de ajuns sa se impotriveasca prin proprie actiune, trebuie NEAPARAT sa muste de fund... si cauta neputinciosi ca si ei, sa muste de fund in haita...
Stiu ca ti-am spart balonashul de sapun, si - ca toti cei carora li se sparge balonashul - pui exact aceeasi intrebare idioata: De ce am raspuns la topic.
Raspuns: pentru ca l-ai postat. Mai pe intelesul tau: Atunci cand publici un topic, lumea raspunde. Asa cum vor ei s-o faca, nu cum vrei tu. Stiu ca, saraca de tine, asteptai ovatii... E, uite ca "life is a... beach" ( ) ...
Oricum, m-ai amuzat.... Ia mai arunca tu un pic de... venin
Dor_a
Postat pe 22 Mai 2009 11:50
De la: venin, la data 2009-04-23 09:59:29Unele femei isi ingroasa buzele .....In anii `20 buzele subtiri si mici erau considerate frumoase (banuiesc ca motivul consta in impresia ca femeia cu buze subtiri parea urbana, rafinata spre deosebire de cea cu buze pline care duce gandul la o fata de la tara)...femeile isi dadeau ruj rosu si isi faceau conturul mai mic decat conturul natural, se purta tenul de portelan si in consecinta foloseau pudra alba din belsug pe fata si chiar pe brate ca sa para diafane

In secolul XIX era in voga femeia trasa la fata, alba (nu iesea nici una fara umbrela de soare), palida, f. delicata ce parea chinuita de tuberculoza....se vroia sa semene cat mai mult cu personajul din "Dama cu camelii"

In ziua de azi femeia ideala are silicon, buze groase, piele foarte bronzata, nu se cer trasaturi foarte delicate (la mare cautare secolele trecute!) ....dar m-am plictisit! De cand m-am nascut e acelasi model de femeie! Nu se mai schimba ceva in preferinte?....Nu vreau sa se revina la gusturile mai vechi dar totusi...sa se mai schimbe ceva ca m-am plictisit!....mai ales de femeile arse de solar![/quA

Aveti probleme cu tiparele pt ca aveti mintea blocata in asta!
Dar de psihologie ce ziceti?
Buzele subtiri reprezinta pers cu un caracter ”mic” , pe cand cele cu buze groase le reprezinta pe cele generoase...
Daca iti maresti buzele artificial nu faci decat sa demonstrezi ca pe langa acel caracter de care vorbeam mai posezi si o minte ”stralucitoare” care te face sa crezi ca ceilalti te vor alege pt artificiile pe care le aduci la imaginea ta.
Dar daca va ganditi putin si va uitati in jur veti vedea ca aceste fete de ”cupleaza” ( imi place f tare cuv asta ) cu baieti de teapa lor.
Iar cele care va doriti ca un tipar sau altul sa fie la moda nu va diferentiati cu nimic de fetele cu silicon!!
Daca va raportati la tipare , cu ele o sa ramaneti!
kudikaroxi
Postat pe 28 Mai 2009 12:12
Aveti probleme cu tiparele pt ca aveti mintea blocata in asta!
Dar de psihologie ce ziceti?
Buzele subtiri reprezinta pers cu un caracter ”mic” , pe cand cele cu buze groase le reprezinta pe cele generoase...
Daca iti maresti buzele artificial nu faci decat sa demonstrezi ca pe langa acel caracter de care vorbeam mai posezi si o minte ”stralucitoare” care te face sa crezi ca ceilalti te vor alege pt artificiile pe care le aduci la imaginea ta.
Dar daca va ganditi putin si va uitati in jur veti vedea ca aceste fete de ”cupleaza” ( imi place f tare cuv asta ) cu baieti de teapa lor.
Iar cele care va doriti ca un tipar sau altul sa fie la moda nu va diferentiati cu nimic de fetele cu silicon!!
Daca va raportati la tipare , cu ele o sa ramaneti!
kudikaroxi
Postat pe 28 Mai 2009 12:17
Dora, acuma pe bune....
zici de vulpe...
dar nu e asa
e plin pe strazile Bucurestiului de astfel de specimene
sa le fi vazut prin Herastrau cum a dat un pic caldura, cum au iesit ca ciupercutele

astea siliconate, innegrite si buzate din Ro nu sunt ca cele din Dubai sau SUA sau mai stiu de unde... sunt pline de kitsch, fara nici un pic de clasa, majoritatea merg cu RATB-ul si se prostitueaza practic.... iar apoi daca pun mana pe unul care sa le scoata la o terasa mai nu stiu cum, nu mai pot de aere...

kitty_krieger
Postat pe 28 Mai 2009 12:24
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-28 12:17:17
Dar de psihologie ce ziceti?
Buzele subtiri reprezinta pers cu un caracter ”mic” , pe cand cele cu buze groase le reprezinta pe cele generoase...



poftim?

in rest sunt de acord cu tine cu tiparele
kitty_krieger
Postat pe 28 Mai 2009 12:25
De la: Dor_a, la data 2009-05-22 11:50:06

Si - pana la urma - cine ti-a explicat tie ca ai fi TU idealul si ETALONUL frumusetii? Ca n-am priceput


eu una nu am priceput deloc asta din mesajul ei
daca te-ai uita un pic pe pitzipoanca.org poate ai intelege punctul de vedere al fetei
kitty_krieger
Postat pe 28 Mai 2009 12:28
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-28 12:25:26
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-28 12:17:17
Dar de psihologie ce ziceti?
Buzele subtiri reprezinta pers cu un caracter ”mic” , pe cand cele cu buze groase le reprezinta pe cele generoase...



poftim?

in rest sunt de acord cu tine cu tiparele


Asa se zice, pe cuvant ! Ca avem tendinta sa ne subtiem buzele atunci cand suntem rai , suparati, enervati! In momentul in care ne relaxam si ne simtitm bine gura nu mai are tendinta de a se ...., nici nu stiu cum sa explic! Intelegi tu!
Nu stiu, ne relaxam si gura capata un aspect mai voluminos... Nu stiu daca m-am facut chiar inteleasa.
kudikaroxi
Postat pe 28 Mai 2009 12:54
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-28 12:54:08
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-28 12:25:26
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-28 12:17:17
Dar de psihologie ce ziceti?
Buzele subtiri reprezinta pers cu un caracter ”mic” , pe cand cele cu buze groase le reprezinta pe cele generoase...



poftim?

in rest sunt de acord cu tine cu tiparele


Asa se zice, pe cuvant ! Ca avem tendinta sa ne subtiem buzele atunci cand suntem rai , suparati, enervati! In momentul in care ne relaxam si ne simtitm bine gura nu mai are tendinta de a se ...., nici nu stiu cum sa explic! Intelegi tu!
Nu stiu, ne relaxam si gura capata un aspect mai voluminos... Nu stiu daca m-am facut chiar inteleasa.


asa o fi, dar asta nu inseamna ca grosimea buzelor (nativ) spune ceva despre caracterul persoanei... eu personal cunosc cateva persoane cu buze subtiri, dar foarte generoase
kitty_krieger
Postat pe 28 Mai 2009 13:09
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-28 13:09:44
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-28 12:54:08
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-28 12:25:26
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-28 12:17:17
Dar de psihologie ce ziceti?
Buzele subtiri reprezinta pers cu un caracter ”mic” , pe cand cele cu buze groase le reprezinta pe cele generoase...



poftim?

in rest sunt de acord cu tine cu tiparele


Asa se zice, pe cuvant ! Ca avem tendinta sa ne subtiem buzele atunci cand suntem rai , suparati, enervati! In momentul in care ne relaxam si ne simtitm bine gura nu mai are tendinta de a se ...., nici nu stiu cum sa explic! Intelegi tu!
Nu stiu, ne relaxam si gura capata un aspect mai voluminos... Nu stiu daca m-am facut chiar inteleasa.


asa o fi, dar asta nu inseamna ca grosimea buzelor (nativ) spune ceva despre caracterul persoanei... eu personal cunosc cateva persoane cu buze subtiri, dar foarte generoase


Pot sa extind, si sa ma gandesc ca pers care sunt tot timpul suparate si incruntate, isi schimba fizionomia, buzele devin supte, fac riduri, ochii se micsoreaza...
Zic si eu...
Nu stiu!Mi-ai amintit de cartea respectiva. Diseara ma uit sa revad ce spunea referitor la psihologia trasaturilor. Stiu ca il dadeau exemplu pe Vlad Tepes...
kudikaroxi
Postat pe 28 Mai 2009 13:23
am sanii marii si nu sunt siliconata si buze groase!!
anca0704
Postat pe 28 Mai 2009 13:25
De la: anca0704, la data 2009-05-28 13:25:12am sanii marii si nu sunt siliconata si buze groase!!


Norocoaso!
kudikaroxi
Postat pe 28 Mai 2009 13:30
dap...pai in ultimul timp femeia a devenit 3 kg de buze si 10 de silicon ma intreb dc nu sunt adeptele frumusetii naturale...binenteles k sunt si cazuri speciale,dar prea multe prostii din astea
roxy55
Postat pe 30 Mai 2009 09:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mi-ar placea sa ma inscriu la CONCURSUL e mag 1 De la: helgabenedek 25 Iulie 2008 19:39
Cupa menstruala 19 De la: MihaelaI 5 Decembrie 2013 21:18
Sa ne tratam prin "CAFEA" 3 De la: pascu_gabriela 14 Februarie 2009 01:31
Vand lentile colorate 1 De la: kudika151068 24 Martie 2010 23:32
cum pot sa fac sa nu mai primesc mesaje pe e=mail 3 De la: kudika014319 12 Septembrie 2009 08:55