Setari Cookie-uri

Efecte secundare imediate si pe termen lung a steroizilor

Am si eu o problema/ intrebare...Care sunt efectele steroizilor?!?! Am citit mai multe pe net si nu mi-a placut deloc ce am vazut...Prietenul meu a inceput sa ia din aceia pt o luna (cura se face o data pe an) si parca a innebunit...Plus ca si viata noastra sexuala are de suferit de vreo sapt... ...nu mai vorbim si nici nu ne mai prea vedem. Oricum, el ma anuntase ca asa se va intampla, dar nu ma gandeam ca va fi chiar asa!!!
El e din fire mai nervos si mai agitat, dar zilele astea nu mai pot vb cu el. E normal?!?
Lallz
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:07
Imi cer scuze...abia acum am citit ce am scris ...vroiam sa scriu 'ale steroizilor'
Lallz
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:08
Interesant ar fi de stiut de ce anume ia steroizi? Cel mai probabil pentru a-si dezvolta masa musculara. In acest caz rezultatul va fi spectaculos si probabil placut ochiului insa va fi putin superficial. De ce? Pentru ca va trebui sa mentina tratamentul deoarece starea naturala a corpului tinde sa se restabileasca, adica cea in care ai nevoie de forta doar pentru a duce lingurita la gura si pentru a-ti trece mireasa peste prag. Totusi, exista mai nou si inlocuitori ai steroizilor cu mai putine efecte secundare. Ar trebui incercate, evident fiind mai scumpe...
jenesaispas
Postat pe 24 Aprilie 2009 16:47
Da, pt masa musculara...merge si la sala f des. Dar mie mi se pare o aberatie, plus ca iti afecteaza aproape toate organele interne si psihicul pe deasupra. Si am auzit ca daca ai de gand sa continui tratamentul, exista riscuri mari sa nu mai poata avea copii. Chiar cunosc un caz de sportiv care lua pe vremuri (cand nu se faceau teste anti-dopping) si acum nu mai poate face copii, are ficatul distrus...
Lallz
Postat pe 24 Aprilie 2009 18:57
De la: Lallz, la data 2009-04-23 18:07:19Am si eu o problema/ intrebare...Care sunt efectele steroizilor?!?! Am citit mai multe pe net si nu mi-a placut deloc ce am vazut...Prietenul meu a inceput sa ia din aceia pt o luna (cura se face o data pe an) si parca a innebunit...Plus ca si viata noastra sexuala are de suferit de vreo sapt... ...nu mai vorbim si nici nu ne mai prea vedem. Oricum, el ma anuntase ca asa se va intampla, dar nu ma gandeam ca va fi chiar asa!!!
El e din fire mai nervos si mai agitat, dar zilele astea nu mai pot vb cu el. E normal?!?


Buna,am av un amic care a luat asa ceva si mi-a spus k daca iei steroizi si nu faci sport pana la epuizare esti foarte nervos,iti vine sa bati pe cineva,nu mai gandesti corect si lafel de rau iti este afectata si viata sexuala.Sunt ff periculoase aceste substante altfel dc crezi ca se iau decat o luna in an?!!!!!!!!!!!!!!!!
bebe_Cristina
Postat pe 24 Aprilie 2009 19:02
De la: bebe_Cristina, la data 2009-04-24 19:02:19
De la: Lallz, la data 2009-04-23 18:07:19Am si eu o problema/ intrebare...Care sunt efectele steroizilor?!?! Am citit mai multe pe net si nu mi-a placut deloc ce am vazut...Prietenul meu a inceput sa ia din aceia pt o luna (cura se face o data pe an) si parca a innebunit...Plus ca si viata noastra sexuala are de suferit de vreo sapt... ...nu mai vorbim si nici nu ne mai prea vedem. Oricum, el ma anuntase ca asa se va intampla, dar nu ma gandeam ca va fi chiar asa!!!
El e din fire mai nervos si mai agitat, dar zilele astea nu mai pot vb cu el. E normal?!?


Buna,am av un amic care a luat asa ceva si mi-a spus k daca iei steroizi si nu faci sport pana la epuizare esti foarte nervos,iti vine sa bati pe cineva,nu mai gandesti corect si lafel de rau iti este afectata si viata sexuala.Sunt ff periculoase aceste substante altfel dc crezi ca se iau decat o luna in an?!!!!!!!!!!!!!!!!

Exact asa se manifesta si el...e iritat, toata lumea il intreaba ce are, ii sare tzandara din orice, nu mai vb deloc cu mine, iar despre sex nici nu poate fi vb...de-asta ziceam ca parca a innebunit. Acum 2 sapt cand l-am vazut ultima data nici nu puteam sa ma uit la el, ca se enerva
Lallz
Postat pe 24 Aprilie 2009 19:25
De la: Lallz, la data 2009-04-24 19:25:17
De la: bebe_Cristina, la data 2009-04-24 19:02:19
De la: Lallz, la data 2009-04-23 18:07:19Am si eu o problema/ intrebare...Care sunt efectele steroizilor?!?! Am citit mai multe pe net si nu mi-a placut deloc ce am vazut...Prietenul meu a inceput sa ia din aceia pt o luna (cura se face o data pe an) si parca a innebunit...Plus ca si viata noastra sexuala are de suferit de vreo sapt... ...nu mai vorbim si nici nu ne mai prea vedem. Oricum, el ma anuntase ca asa se va intampla, dar nu ma gandeam ca va fi chiar asa!!!
El e din fire mai nervos si mai agitat, dar zilele astea nu mai pot vb cu el. E normal?!?


Buna,am av un amic care a luat asa ceva si mi-a spus k daca iei steroizi si nu faci sport pana la epuizare esti foarte nervos,iti vine sa bati pe cineva,nu mai gandesti corect si lafel de rau iti este afectata si viata sexuala.Sunt ff periculoase aceste substante altfel dc crezi ca se iau decat o luna in an?!!!!!!!!!!!!!!!!

Exact asa se manifesta si el...e iritat, toata lumea il intreaba ce are, ii sare tzandara din orice, nu mai vb deloc cu mine, iar despre sex nici nu poate fi vb...de-asta ziceam ca parca a innebunit. Acum 2 sapt cand l-am vazut ultima data nici nu puteam sa ma uit la el, ca se enerva


Daca ar lua steroizii cu cap(scz dar asa este si tu stii)in sensul ca acele prafuri trebuie neaparat sa fie urmate de cel putin o ora de sala de forta,nu a-r mai avea astfel de reactii!
bebe_Cristina
Postat pe 25 Aprilie 2009 08:37
Nu are cap in nimic din toata treaba asta, din pacate
Lallz
Postat pe 25 Aprilie 2009 10:45
De la: Lallz, la data 2009-04-25 10:45:36Nu are cap in nimic din toata treaba asta, din pacate
Cred ca ar fi bine daca ai discuta cu el , sa poata face o alegere :ori cu tine ori cu steroizii ! nu iti este frica sa mai ramii cu el daca devine agresiv fie si verbal !!!! Mai gindeste-te !
twincle
Postat pe 25 Aprilie 2009 14:17
Stii...atatea suisuri si coborasuri a avut relatia asta, ca nu ma mai stresez, oricum face ce ii vine in minte Si nu am de gand sa ii dau ultimatumuri , ca e un sac de nervi si n-are niciun sens. Nu sunt cea mai mare pacifista, dar mi-am dat seama ca un barbat e complet dezarmat cand vede ca tipa care ii e alaturi nu face crize, ba mai mult, parca lasa tot timpul dupa el (desi noi stim ca nu e deloc asa ) In felul asta nu ma enervez nici eu si totul e ok. Ca in starea in care e, nu are vorbitor cu nimeni...Oricum, starea e trecatoare, sper ca in vreo 2 sapt sa-si revina, dupa ce intrerupe tratamentul. Eu eram curioasa sa stiu daca e normal cum se comporta, dar vad ca da...
Asa ca o sa stau cuminte si-o sa astept
Lallz
Postat pe 25 Aprilie 2009 21:00
sa speram ca il va intrerupe.......cunosc caz personal care a inceput sa ia si nu sa putut opri...ca un drog...lua intruna...pana a ajuns la spital....si acu are ficatul distrus...si are si probleme cu capu si cu inima ..... e adevarat ca nu prea poti vb cu cei care i-au asa ceva ca imediat se enerveaza si le vine sa bata pe oricine. Daca nu regreta acuma .... va regreta mai tarziu. Totusi dc a ajuns tocmai steroizi sa i-a ? Chiar asa slab era ? Prietena vad ca are....ii si el constient ca cineva il iubeste si tine la el ...dc sa arata si mai bine de atat ?
remus22
Postat pe 25 August 2009 04:20
Ne-am despartit de mai bine de doua luni, asta dupa 4 ani de relatie. A luat-o razna rau de tot, se comporta ca un copil de 14 ani si vroia avea impresia ca eu sunt un fel de carpa de sters pe jos. Pe alta nu are, cel putin deocamdata, pentru ca nici pe el nu se mai suporta. Si, oricum, nimeni nu mai poate sa vb cu el. Nu-mi mai bat capul, viata merge inainte si, oricum, am inghitit destul rahat pana acum ca sa ma mai intereseze altceva decat propria mea viata :)
Lallz
Postat pe 25 August 2009 16:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sal 2 De la: PICCKARD 16 Noiembrie 2011 06:23
Cat poate rezista o relatie fara sex? 39 De la: Barbie30 23 Iulie 2010 21:23
Va place sa fiti abordate ? si..cum reactionati ? 178 De la: monaram 2 Iunie 2009 19:47
buna 14 De la: Gabriela_iubita 29 Iulie 2009 20:04
NU ma vrea in preajma lui prea des..de ce? 66 De la: ctwmn 10 August 2009 11:17