Setari Cookie-uri

despre barbatu pe care la-ti visat in copilarie (sa zicem asa )

credeti ca barbatu ideal in aceste zila este un fel de "poponet"?care ar aparea pe mai multi cai putere nu neaparat albii si cu un buzunar gros facut de tatal sau ?
niku005
Postat pe 20 August 2008 17:10
fara sa incerc sa fiu rautacioasa.. insa daca incepi un nou topic.. macar vezi daca l-ai scris corect :)..

in afara de asta.. eu cred ca .. nu exista barbat ideal:).. asa ca sa nu visam cai verzi pe pereti

sau daca prin absurd..il consideri ideal..e doar pt ca il iubesti si nimic mai mult :)
luke_at_me
Postat pe 20 August 2008 19:23
De la: luke_at_me, la data 2008-08-20 19:23:43fara sa incerc sa fiu rautacioasa.. insa daca incepi un nou topic.. macar vezi daca l-ai scris corect :)..

in afara de asta.. eu cred ca .. nu exista barbat ideal:).. asa ca sa nu visam cai verzi pe pereti

sau daca prin absurd..il consideri ideal..e doar pt ca il iubesti si nimic mai mult :)


De acord...
sweetpink
Postat pe 20 August 2008 19:29
Si oricum in copilarie nu a visat nimeni la vreun ,,poponet''....iar titlul nu are nici o legatura cu ,continutul mesajului
iris_4_ever
Postat pe 20 August 2008 19:35
Cred ca "poponet" e un cuvant din dictionarul personal al lui NIKU05 care e sinonim cu "fat frumos"
sweetpink
Postat pe 20 August 2008 19:51
De la: NIKU05, la data 2008-08-20 17:10:07credeti ca barbatu ideal in aceste zila este un fel de "poponet"?care ar aparea pe mai multi cai putere nu neaparat albii si cu un buzunar gros facut de tatal sau ?


Dar nu ar fi mai bine sa ne spui tu de ce crezi asta ?
iris_4_ever
Postat pe 20 August 2008 19:59
Eu cred cã se referã la acel Poponeþ care a mai apãrut pe la ºtiri, un apreciat "Fãt-Frumos" al zilelor noastre. Dragã Nikule, eu sunt sigur cã intenþionat ai scris "bãrbatu" nearticulat, "la-þi" în loc de "l-aþi" ºi "albii" cu doi de i, pentru a-þi face topicul mai incitant. E o idee interesantã ºi poate fi eficientã. Ai grijã însã cum scrii de acum în colo pentru cã obiectivul þi l-ai îndeplinit. Ai captat atenþia.
adicon
Postat pe 21 August 2008 09:00
De la: adicon, la data 2008-08-21 09:00:33Eu cred cã se referã la acel Poponeþ care a mai apãrut pe la ºtiri, un apreciat "Fãt-Frumos" al zilelor noastre. Dragã Nikule, eu sunt sigur cã intenþionat ai scris "bãrbatu" nearticulat, "la-þi" în loc de "l-aþi" ºi "albii" cu doi de i, pentru a-þi face topicul mai incitant. E o idee interesantã ºi poate fi eficientã. Ai grijã însã cum scrii de acum în colo pentru cã obiectivul þi l-ai îndeplinit. Ai captat atenþia.


he..daca la tine a scrie gresit..inseamna un mod..de a-ti face topicul mai incitant..romania se duce de rapa.. o sa ne inecam in mediocritate..

cum zicea badea.. traim in romania..si asta ne ocupa tot timpul.. timp in care am putea citi o carte..
luke_at_me
Postat pe 21 August 2008 16:56
De la: luke_at_me, la data 2008-08-21 16:56:23
he..daca la tine a scrie gresit..inseamna un mod..de a-ti face topicul mai incitant..romania se duce de rapa.. o sa ne inecam in mediocritate..

cum zicea badea.. traim in romania..si asta ne ocupa tot timpul.. timp in care am putea citi o carte..


Dacã pentru tine ironia finã e mai greu de înþeles eu nu am nicio vinã. Probabil cã apostrofãrile gen "eºti varzã" sunt mai uºor de descifrat. Sper ca mãcar Niku a priceput ce voiam sã spun...
adicon
Postat pe 21 August 2008 21:16
De la: adicon, la data 2008-08-21 21:16:22
De la: luke_at_me, la data 2008-08-21 16:56:23
he..daca la tine a scrie gresit..inseamna un mod..de a-ti face topicul mai incitant..romania se duce de rapa.. o sa ne inecam in mediocritate..

cum zicea badea.. traim in romania..si asta ne ocupa tot timpul.. timp in care am putea citi o carte..


Dacã pentru tine ironia finã e mai greu de înþeles eu nu am nicio vinã. Probabil cã apostrofãrile gen "eºti varzã" sunt mai uºor de descifrat. Sper ca mãcar Niku a priceput ce voiam sã spun...



iris_4_ever
Postat pe 21 August 2008 21:23
aaaa... copilarie... nu mai stiu ce visam atunci. Stiu ca ma jucam cu papusile, cu ceilalti copii, iar cand citeam cate o poveste ma tot intrebam cum naiba ar trebui sa arate un barbat frumos sau o femeie frumoasa. Visam deasemeni sa vad macar odata un extraterestru, iar alteori visam sa ajung pe o planeta oarecare sa vad cum e si in consecinta imi faceam calcule sa aflu cam in cati ani vor inventa oamenii o masinarie care sa ne transporte acolo; bineinteles eram dezamagita pt ca rezulta ca eu voi avea vreo 45-50 de ani si deja nu mai avea farmec sa plec de pe pamant. Ce mai visam? Sa vina mai repede vacanta iar noi sa o taiem la bunici si sa fim stapanii dealurilor, a copacilor si a tuturor animalutelor din curte. Cam cu prostii din astea imi ocupam copilaria si imi dau seama acum ca niciodata nu mi-a trecut prin cap sa visez un anume tip de barbat.
amme22
Postat pe 21 August 2008 22:42
De la: iris_4_ever, la data 2008-08-21 21:23:46
De la: adicon, la data 2008-08-21 21:16:22
De la: luke_at_me, la data 2008-08-21 16:56:23
he..daca la tine a scrie gresit..inseamna un mod..de a-ti face topicul mai incitant..romania se duce de rapa.. o sa ne inecam in mediocritate..

cum zicea badea.. traim in romania..si asta ne ocupa tot timpul.. timp in care am putea citi o carte..


Dacã pentru tine ironia finã e mai greu de înþeles eu nu am nicio vinã. Probabil cã apostrofãrile gen "eºti varzã" sunt mai uºor de descifrat. Sper ca mãcar Niku a priceput ce voiam sã spun...




DA AM INTELES
niku005
Postat pe 21 August 2008 22:48
CE DOREM SA AFLU SI UNDE SA PUTUT AJUNGE
NU A RASPUNS NIMENI CONCRET LA INTREBAREA ASTA POATE NU AM REUSIT SA MA EXPRIM CA ATARE ,DACA DORITI PUTEM INCERCA PE INTELESUL TUTUROR .
CARE DINDTRE VOI DOAMNELOR VEDETI UN FAT-FRUMOS IN ACEST PERSONAJ POPONET CARE DE UN TIMP ACAPAREAZA ATENTIA PRESEI ?
O DA SI MAI EREA CEVA: BANI CARE ACEST PERSONAJ II DETINE SUNT DIN "AFACERILE" TATALUI SAU NU DIN MUNCA SA PROPRIE,NU AM DESCHIS ACEST SUPIECT CA SA ATRAG ATENTIA DOAR CEREAM O PARERE .
niku005
Postat pe 21 August 2008 23:00
sacul cu bani are un singur defect: se termina. Si banii tatalui au acelasi defect: daca nu ai cap sa ii imultesti se cheltuie usor. Parintii au si ei limitele lor: nu traiesc vesnic. Prin urmare apreciez mai mult un barbat cu bani mai putini dar care e in stare sa munceasca si e capabil sa se gandeasca la viitorul lui.
amme22
Postat pe 21 August 2008 23:06
De la: adicon, la data 2008-08-21 21:16:22
De la: luke_at_me, la data 2008-08-21 16:56:23
he..daca la tine a scrie gresit..inseamna un mod..de a-ti face topicul mai incitant..romania se duce de rapa.. o sa ne inecam in mediocritate..

cum zicea badea.. traim in romania..si asta ne ocupa tot timpul.. timp in care am putea citi o carte..


Dacã pentru tine ironia finã e mai greu de înþeles eu nu am nicio vinã. Probabil cã apostrofãrile gen "eºti varzã" sunt mai uºor de descifrat. Sper ca mãcar Niku a priceput ce voiam sã spun...


stii..ultimu lucru de care aveam nevoie pe forum era sa mi se spuna in mod indirect..ca-s proasta si ca nu inteleg ceva.. pur si simplu mi se pare pierdere de timp..sa vorbim despre un.. pierde-vara :) aici ironiile fine nu-si au rostul.. deja se discuta prea mult pe libertatea despre el.. sa nu o facem si aici ;)

luke_at_me
Postat pe 22 August 2008 00:18
ete nah! cand postezi p-aici iti asumi si riscul de a fi luat in tarbaca, mai ales cand iti afisezi superioritatile :-P
googoodoll
Postat pe 22 August 2008 00:35
eu cred ca fiecare femeie e datoare fata de ea insasi sa il aiba ca partener pe cel ce ea il considera "barbatul ideal"...cand acesta apare. adica daca tu ai un iubit dar il consideri mai prejos decat nustu ce vedeta "holiudiana" recunoscuta ca ideal masculin, ai o problema. e incorect sa stai cu un om gandind ca exista de 1000 de ori mai bine decat el.. "ideal" inseamna in primul rand compatibil.
si normal ca se aplica si la femei si la barbati.

cred ca trebuie sa fii extrem de necoapta sa il consideri pe poponetz asta ideal. o femeie inteligenta macar, daca nu si matura, stie ca un barbat trebuie sa fie capabil in primul rand...cam asta inseamna barbat. degeaba "are" daca nu "poate", cand are de la taticu.
lauuua
Postat pe 22 August 2008 02:42
De la: googoodoll, la data 2008-08-22 00:35:31ete nah! cand postezi p-aici iti asumi si riscul de a fi luat in tarbaca, mai ales cand iti afisezi superioritatile :-P


nu ma cred superioara :) ma percepi gresit aici.. mi-am exprimat doar punctul de vedere :) nu vad nimic gresit in asta..

cred ca am ajuns in punctul in care suntem offtopic.. asa ca ma retrag :) nu ma intereseaza catusi de putin subiectul .. si anume 'poponetz'.. si e nasol ca i se face atata publicitate.. si sunt atatia oameni muult mai interesanti decat el..dar pt ca nu au bani, masini, femeie sunt desconsiderati. cam asa e aici.. se promoveaza toate non-valorile .. plus ca nu vad niciun barbat ideal in el.. ci doar un copil (desi are o varsta) imatur care nu stie ce sa faca cu banii castigati de taicasu.. pt ca nefiind ai lui (castigati de el)..nu stie sa-i aprecieze:) si cu asta am incheiat..
si poate da.. sunt ingamfata.. si? dc sa accept sa-mi fie poluata mintea cu/de tot felul de agarici (pt ca fara sa vrei te uiti si p-acolo..si p-acolo..si citesti una si-alta)
luke_at_me
Postat pe 22 August 2008 07:44
BRAVO PACAT NU SUNT MAI MULTE FEMAI CARE SA GANDESCA LA FEL
niku005
Postat pe 22 August 2008 16:09
Va rog nu incepeti sa va certati si aici!!!!!!!!!!
sweetpink
Postat pe 22 August 2008 16:42
Asa si acum sa vin si eu cu o completare la cele spuse de luke_at_me.Dupa cum spuneam,sunt de acord cu ce a spus ea mai sus,dar as mai adauga ca Fat-Frumosul meu-si zic al meu,ca sunt sigura ca fiecare are o idee proprie in acest sens-nu tre sa fie nici ceva Brad Pitt-ca oricum nu va tine o viata frumusetea asta(bine nici ceva had..ca sa fim seriosi...vreau copii cu el ,bani...daca vin si de la taticu si nu pe taticu il iau de barbat...inseamna ca Fatul meu nu e in stare sa si-i faca pe ai lui,deci ca nu ilprea duce capul,si va spun sincer ca am o atractie deosebita spre oameni plini de viata cu idei interesante si ganduri marete,dar care mai tot timpul sunt parliti...ca BMW-ul si manelele la maxim nu sunt exact in top 10 preferinte la mine...Dar Fat-Frumosul meu tre sa aiba si el niste calitati:sa fie sponan nebunatic copilaros,dar si serios cand e nevoie,sa nu aiba ca si carte preferata As-ul de pica...si sa fiu centrul universului lui...
sweetpink
Postat pe 22 August 2008 16:51
De la: luke_at_me, la data 2008-08-22 00:18:18
De la: adicon, la data 2008-08-21 21:16:22
De la: luke_at_me, la data 2008-08-21 16:56:23
he..daca la tine a scrie gresit..inseamna un mod..de a-ti face topicul mai incitant..romania se duce de rapa.. o sa ne inecam in mediocritate..

cum zicea badea.. traim in romania..si asta ne ocupa tot timpul.. timp in care am putea citi o carte..


Dacã pentru tine ironia finã e mai greu de înþeles eu nu am nicio vinã. Probabil cã apostrofãrile gen "eºti varzã" sunt mai uºor de descifrat. Sper ca mãcar Niku a priceput ce voiam sã spun...


stii..ultimu lucru de care aveam nevoie pe forum era sa mi se spuna in mod indirect..ca-s proasta si ca nu inteleg ceva.. pur si simplu mi se pare pierdere de timp..sa vorbim despre un.. pierde-vara :) aici
ironiile fine nu-si au rostul.. deja se discuta prea mult pe ibertatea despre el.. sa nu o facem si aici ;)



1. Dacã reciteºti ce am scris vei observa cã acel comentariu ironic nu se referea la Poponeþ ci la greºelile din text (topic).
2. Chiar nu ai înþeles ce voiam sã spun iar eu nu am afirmat nimic despre prostia nimãnui (niciodatã în cele peste 100 de postãri pe forum).
3. Cred cã eu decid forma în care intervin pe forum ºi de aceea propoziþii gen "aici ironiile fine nu-ºi au rostul" consider cã e mai bine sã le þii pentru tine.
4. Dacã tu crezi cã un topic nu meritã atenþie, este "pierdere de timp" nu intra pe acel topic.
adicon
Postat pe 22 August 2008 21:53
Subscriu, bineinteles , daca mi se permite :)
Nici nu stiu cine naiba e popoul cu pricina, aici ne duelam civilizat sper.
googoodoll
Postat pe 23 August 2008 01:41
BARBATUL IDEAL E ACELA PE CARE IL PLACI ASA CUM ESTE...SI NU TE GANDESTI NICI O CLIPA SA-L SCHIMBI...SI CAND POTI SA-I ACCEPTI DEFECTELE,FARA EFORT..INSEAMNA CA-L IUBESTI...

Postat pe 31 Octombrie 2008 16:28
Corect! Perfectiunea nu exista nici la femei, nici la barbati. Atunci cand iubesti, fiecare particica...fiecare rid....fiecare defect...ti se pare minunat...pentru ca e al lui...si nu incerci sa-l schimbi pentru ca ar deveni o alta persoana. si v-ati instraina.
bella_ghe
Postat pe 2 Noiembrie 2008 13:58
De la: NIKU05, la data 2008-08-20 17:10:07credeti ca barbatu ideal in aceste zila este un fel de "poponet"?care ar aparea pe mai multi cai putere nu neaparat albii ... ?


pe mai multi caiiiii verziiiiiiiii ar fi perfect!!!!!!!!!!!
sandra33
Postat pe 12 Noiembrie 2008 01:31
sa fie tot atatde dragut k mine atent, manierat,inteligent,linistit pe picioarele lui si sa ma adore!!!!!!!!!!!!!!!!
ioanageorgiuADY
Postat pe 16 Ianuarie 2009 19:11
an copilarie citeam povesti nemuritoare si toate povestile de dragoste se terminau cam asa ;...si au trait fericiti pana la adanci batranete.....deci asa miam imaginat eu ca va fi viata mea ...numai ca nu am fost eu niciodata personajul principal
erikahd2008
Postat pe 4 Februarie 2009 13:28
De la: luke_at_me, la data 2008-08-20 19:23:43fara sa incerc sa fiu rautacioasa.. insa daca incepi un nou topic.. macar vezi daca l-ai scris corect :)..

in afara de asta.. eu cred ca .. nu exista barbat ideal:).. asa ca sa nu visam cai verzi pe pereti

sau daca prin absurd..il consideri ideal..e doar pt ca il iubesti si nimic mai mult :)
........................FIECARE ARE IDEALUL EI ...AL MEU E PERFECT ...DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE.............IAR DUPA MINE POTOPUL................
erikahd2008
Postat pe 17 Februarie 2009 20:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfat 17 De la: adinuttzza 12 Noiembrie 2010 00:00
cum iti dai seama ca un barbat te vrea pt viitor? 13 De la: arielle 12 Iunie 2010 15:33
barbatul berbec 1 De la: douce_femme 8 Septembrie 2011 00:36
Intrebare 118 De la: guest123 5 Martie 2012 19:24
baiatul berbec.. fata gemeni 30 De la: kudika074819 14 Octombrie 2009 22:45