Setari Cookie-uri

Cat timp i-ati acorda unei persoane sa o cunoasteti pentru o eventuala relatie?

De la: micnegrusiurat4, la data 2009-04-28 04:07:59aaa


No ca te-am citat dejja
In loc sa dormi stai sa ma citezi pe mine
iris_4_ever
Postat pe 28 Aprilie 2009 04:11
De la: razz, la data 2009-04-28 01:21:08
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-27 22:20:17
De la: ___LL___, la data 2009-04-27 22:14:07Auch ... voi chiar credeti ca puteti citi un om in 5 min 5 ore 5 zile 5 ani ???No way ...omul are la fete ...de numa' numa'


Eu nu cred asa ceva dar nici sa stau sa ma intalnesc cu el de n ori ca sa-mi dau seama daca vreau sau nu relatie cu el nu-s genul .

Daca nu-mi place de el in primele 5 minute in mod sigur nu ma va atrage mai mult dupa 5 ani de tatonare

ei na,doar 5 minute?bravo!! cum de iti dai seama de toate laturile acelei persoane in 5 minute,oi fi vreo mama Omida sau ceva de genu asta... scuza-ma ca indraznesc sa iti spun dar asta este o gandire cam superficiala.oricum mult succes in a gasi barbatul tau ideal in 5 minute!!

parca suna a reteta de 3 in unul adaugi apa si voala, in 5 minute e gata
ce ati mai vrea voi fetelor sa fie asa usor
SweetDadyD
Postat pe 28 Aprilie 2009 08:57
Iris,cu tot respectul,oricat incerci tu sa ne convingi ca ai dreptate cand spui ca dupa primele 5 minute iti poti da seama daka merita sau nu sa ai o relatie pe viitor cu un barbat,nu reusesti.daca ziceai ca dupa cateva intalniri iti poti da seama sa stii ca te credeam.poate dak te gandesti doar la sex si iei in considerare numai fizicul unui barbat ai putea lua o decizie asa rapida in privinta lui.dar poti avea surprize si in privinta asta ca nu poti afla ce dotari are dupa primele 5 minute dekat daka este vreun exhibitionist sau onanist sau psihopat
razz
Postat pe 28 Aprilie 2009 12:25
Cred ca Iris se referea aici la prima impresie.
Insa ea te face ori sa te apropii de persoana respectiva ori sa o respingi. Nu cred ca spune ceva despre potentialul pe termen lung al persoanei.

Asa ca aveti fiecare dreptatea voastra.
kitty_krieger
Postat pe 28 Aprilie 2009 13:33
De la: razz, la data 2009-04-28 12:25:59Iris,cu tot respectul,oricat incerci tu sa ne convingi ca ai dreptate cand spui ca dupa primele 5 minute iti poti da seama daka merita sau nu sa ai o relatie pe viitor cu un barbat,nu reusesti.daca ziceai ca dupa cateva intalniri iti poti da seama sa stii ca te credeam.poate dak te gandesti doar la sex si iei in considerare numai fizicul unui barbat ai putea lua o decizie asa rapida in privinta lui.dar poti avea surprize si in privinta asta ca nu poti afla ce dotari are dupa primele 5 minute dekat daka este vreun exhibitionist sau onanist sau psihopat


Hai ca ma faci sa rad
CHiar ai senzatia ca daca ar fi sa ma gandesc la o posibila relatie sexuala tipu nu tre sa vorbeasca in alea 5 minute doar sa-si etaleze dotarile ?

Hai sa pun problema altfel : sa zicem ca o prietena iti face cunostiinta cu prietena ei sau mama ta iti aduce acasa fata pe care o place si ar dori sa te vada impreuna cu ea sau .....colega ta de facultate pe care o placi din primul an dar nu ai avut ocazia sa stai de vorba cu ea are nevoie de ceva de la tine ....intr-un cuvant ai ocazia sa cunosti o fata singura !

Te uiti la ea in primele 5 min si observi ca periuta de dinti nu este primul lucru pe care pune mana dimineata , ca in alea 5 minute reusesete sa se scobeasca in nas de fata cu tine, ca ii suna telefonul si ea raspunde cu ,,ce faci fa '' ...ca hainele ii vin ca dracu pe ea si ea habar nu are de acest lucru , ca in timp ce vorbeste cu tine ii fug ochii dupa tipu care trece pe langa voi desi ea in vecii vecilor nu ar avea sanse sa iasa cu el .......

Fata singura , tu singur ....ce faci ? te mai intalnesti si a doua oara cu ea sa continui analiza sau ii dai cu flit de prima data ?


Sau,cunosti o alta fata.
SImpatica , amuzanta , stie sa se comporte in societate , nu vorbeste cu ,,e multe si e proaste '', arata suficient de bine incat sa nu-ti fie jena sa iesi cu ea pe strada , e libera si ar dori sa te cunoasca mai bine.
Dupa o plimbare in parc , stat la o cafea sau discutat despre o carte ......cand va luati la revedere ea te pupa pe obraz .
O placi pe fata dar nu ai apucat inca sa o analizezi ....ce faci ? intorci capul si dai noroc cu ea sau o lasi sa te pupe pentru ca ti-a facut placere compania ei ?

Daca o lasi sa te pupe ....deja ai inceput o relatie cu ea
iris_4_ever
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:00
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-28 04:10:14
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-04-28 04:07:59 iris intelege muuulte de tot in 5 minute,ce descopera dupa,nici nu prea conteaza....serios vorbind..


Mah micutule , el a zis o eventuala relatie bre , nu e vorba de partenerul vietii tale ...pana mea , in ritmul asta ne calugarim cu totii


ma tu pe mine ma cunosti mai bine.....nu am io timp sa stau sa cunosc mare lucru

daca vrea vrea daca nu vrea nu vrea

daca amandoi ne nimerim pe aceasi lungime de unda.......intai o comitem si dupa intrebam
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 28 Aprilie 2009 21:18
Iris,tu dai exemple de inadaptati social.hai sa plecam de la premiza ca tu accepti sa iesi la o intalnire cu cineva care a trait pana atunci in societate si nu a iesit de curand din padure,are mai multe clase decat trenul si un minim de cunostinte de bun simtz,nu e vreun retardat rezultat din iubirea frate-sora si nu e nici manelist .deci un om normal care nu te poate shoca in primele 5 minute si nici chiar dupa o prima intalnire.dar nici nu te poate fermeca in asa fel incat sa zici dupa un timp f scurt ca fara indoiala ai vrea sa ai o relatie cu acea persoana.ai nevoie de minim cateva intalniri pentru a discuta mai multe,a-i observa comportamentul,felul de a fi,modul in care interactionezi cu acea persoana(unii oameni pot avea o zi mai proasta si nu sunt chiar in apele lor in ziua aia,sau altii pot fi introvertiti si nu sunt asa de deschisi din primele 5 minute in care cunosc pe cineva si nici chiar dupa primele intalniri,asta nu inseamna ca asa sunt ei de obicei),pt a afla principiile de viata si alte chestii care te-ar interesa sa aflii cu privire la acea persoana,pentru a stii daca este o persoana cu care merita sa legi o relatie sau nu.am dreptate sau nu?
razz
Postat pe 29 Aprilie 2009 00:13
...sunt gelos ma aprind cand te vad cu'altcineva !!!!
___LL___
Postat pe 29 Aprilie 2009 00:26
De la: SweetDadyD, la data 2009-04-28 08:57:18
De la: razz, la data 2009-04-28 01:21:08
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-27 22:20:17
De la: ___LL___, la data 2009-04-27 22:14:07Auch ... voi chiar credeti ca puteti citi un om in 5 min 5 ore 5 zile 5 ani ???No way ...omul are la fete ...de numa' numa'


Eu nu cred asa ceva dar nici sa stau sa ma intalnesc cu el de n ori ca sa-mi dau seama daca vreau sau nu relatie cu el nu-s genul .

Daca nu-mi place de el in primele 5 minute in mod sigur nu ma va atrage mai mult dupa 5 ani de tatonare

ei na,doar 5 minute?bravo!! cum de iti dai seama de toate laturile acelei persoane in 5 minute,oi fi vreo mama Omida sau ceva de genu asta... scuza-ma ca indraznesc sa iti spun dar asta este o gandire cam superficiala.oricum mult succes in a gasi barbatul tau ideal in 5 minute!!

parca suna a reteta de 3 in unul adaugi apa si voala, in 5 minute e gata
ce ati mai vrea voi fetelor sa fie asa usor


hai daddy te bagi in melanj cu noi ???
___LL___
Postat pe 29 Aprilie 2009 00:27
De la: razz, la data 2009-04-29 00:13:10 .deci un om normal care nu te poate shoca in primele 5 minute si nici chiar dupa o prima intalnire.dar nici nu te poate fermeca in asa fel incat sa zici dupa un timp f scurt ca fara indoiala ai vrea sa ai o relatie cu acea persoana.ai nevoie de minim cateva intalniri pentru a discuta mai multe,a-i observa comportamentul,felul de a fi,modul in care interactionezi cu acea persoana(unii oameni pot avea o zi mai proasta si nu sunt chiar in apele lor in ziua aia,sau altii pot fi introvertiti si nu sunt asa de deschisi din primele 5 minute in care cunosc pe cineva si nici chiar dupa primele intalniri,asta nu inseamna ca asa sunt ei de obicei),pt a afla principiile de viata si alte chestii care te-ar interesa sa aflii cu privire la acea persoana,pentru a stii daca este o persoana cu care merita sa legi o relatie sau nu.am dreptate sau nu?


NU are cum sa NU te socheze in primele 5 minute ( bine ,prelungesc timpul ...sa zicem de la prima intalnire ) pentru ca daca nu te socheaza de nici o culoare asta inseamna ca nu are rost sa-l / o vezi a doua oara .......

Cred ca ai luat prea mot a mot cuvintele mele si de aici neintelegerea in care se pare ca ne adancim pe zi ce trece

Daca nu exista niciun feeling de ce sa insisti sa iesi cu aceasi persoana si a doua oara ? doar ca sa vezi ce principii de viata are si cat de bine NU va intelegeti ?

De la: razz, la data 2009-04-29 00:13:10 pt a afla principiile de viata si alte chestii care te-ar interesa sa aflii cu privire la acea persoana,pentru a stii daca este o persoana cu care merita sa legi o relatie sau nu.am dreptate sau nu?


Cum poti sa iti dai seama daca o persoana MERITA o relatie cu tine sau nu ?

Scuza-ma dar pe asta chiar nu o inteleg .....relatiile vin de la sine nu le comanzi tu ca asa vrei tu ca ti-ai dat seama ca x persoana se potriveste cu tine !

Daca nu traiesti clipa atunci ce traiesti ?

Crede-ma ca am avut cateva relatii frumoase bazate pe fix cele 5 minute de care vorbeam mai devreme !
Ultima relatie a fost un tip care in primele 5 min de cand l-am cunoscut m-a enervat ! Mi-a pus la indoiala capacitatile de a folosi propria tastatura foarte ironic si atat de finut incat nu mi-a lasat loc de intors

Tipul ala a lasat o amprenta asupra mea , am descoperit ca e amuzant , inteligent si al dracu de ironic !
De asta am si dorit sa-l cunosc mai bine ...l-am cunoscut vreo 3 ani de zile


iris_4_ever
Postat pe 29 Aprilie 2009 08:19
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-04-28 21:18:46
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-28 04:10:14
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-04-28 04:07:59 iris intelege muuulte de tot in 5 minute,ce descopera dupa,nici nu prea conteaza....serios vorbind..


Mah micutule , el a zis o eventuala relatie bre , nu e vorba de partenerul vietii tale ...pana mea , in ritmul asta ne calugarim cu totii


ma tu pe mine ma cunosti mai bine.....nu am io timp sa stau sa cunosc mare lucru

daca vrea vrea daca nu vrea nu vrea

daca amandoi ne nimerim pe aceasi lungime de unda.......intai o comitem si dupa intrebam


Deh , tu vorbesti de un one night stand care se poate transorma intr-o relatie iar razz vrea relatie ....probablema e ca nu pricep cum vine treaba cu analiza la care se refera

Analiza asta nu se poate face pe parcursul relatiei razz ?
iris_4_ever
Postat pe 29 Aprilie 2009 08:23
De la: razz, la data 2009-04-25 14:16:44va dati seama imediat daca o persoana e potrivita pt voi sau ii acrodati mai mult timp pt a o cunoaste mai bine?


depinde cat de bine te cunosti tu pe tine si cat de bine stii ce anume vrei de la persoana respectiva. nu cred ca iti poti da seama dupa 5 minute daca e potrivita sau nu.......in primele 5 minute poti sa vezi daca , fizic, esti multumit de cum arata.....dupa inca 5 minute, vezi cat de bine sta cu buna crestere.....dupa o ora vezi cam cata materie cenusie are si la ce o foloseste. dupa asta.........mai vezi tu!
kudika007815
Postat pe 29 Aprilie 2009 12:51
Nici eu nu cred ca poti sa cunosti o persoana in 5 min. Poti sa iti faci o impresie dar nu poti sa o cunosti si oricum este importanta prima impresie dar poate fi gresita pentru ca in 5 minute nu ai timp sa vorbesti mare lucru
alinutza_nico
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:13
In cei 50 de metri de la masina la intrarea in cafenea..ma cam hotarasc cat timp sunt dispus sa ii aloc noii printese. Dupa prima intalnire de obicei sunt lamurit daca vreau ceva mai mult sau nu vreau nimic de la ea. Vorba cuiva de aici..daca nu ma face sa ametesc..poate fi rupta din soare...
Iradiatu_
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:04
De la: razz, la data 2009-04-25 18:05:20parerea mea este ca iti dai seama cam dupa prima intalnire dak iti place acea persoana,ca prezenta,infatisare si inteligenta.dak accepti sa o mai vezi dupa aceasta prima intalnire inseamna ca e ok pt tn ca aspect si intelect.dupa aceea alte cateva intalniri pt a vedea dak aveti puncte comune,hobby-uri,conceptii de viata asemanatoare,etc.apoi trebe sa ii acorzi mai mult timp pt a o cunoaste cu adevarat,ca fire,caracter,personalitate,cateva luni spre ex.(in totalitate nu poti cunoaste pe nimeni nici dupa ani de zile)multe persoane poate nu au rabdare,mai ales dak lucrul dupa care alearga este in special sexul iar pers cealalta nu raspunde la nevoile ei/lui indeajuns de rpd.cam asta ar fi...astept si alte pareri pro sau contra.



ahhhhhhhhh razz....si eu ce sa mai zic..
am iesit cu un baiat la un moment dat
mi s-a parut f manierat , dulce, frumusel, cu ...creier! :)) ...
ne-am mai intalnit...nu doar noi 2 pt ca aveam impresia ca e si f timid..
si mi-a dat cu firma in cap intr-o zi : eram cu el si cu un prieten si spune "as vrea sa fac sex cu o fata" ..............ce naiba sa-i mai cer?!
morticia_adams
Postat pe 2 Mai 2009 23:12
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-29 08:23:17
Deh , tu vorbesti de un one night stand care se poate transorma intr-o relatie iar razz vrea relatie ....probablema e ca nu pricep cum vine treaba cu analiza la care se refera

Analiza asta nu se poate face pe parcursul relatiei razz ?



el gandeste cum gandeam si eu mai demult si anume : sa vezi ca-i poate pielea persoanei, sa cunosti mai multe pers...si daca te potrivesti cu ea/el at sa incepeti o relatie...
dar ai dreptate iris...relatiile vin de la sine, nu le poti planifica
morticia_adams
Postat pe 2 Mai 2009 23:19
De la: razz, la data 2009-04-28 01:21:08
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-27 22:20:17
De la: ___LL___, la data 2009-04-27 22:14:07Auch ... voi chiar credeti ca puteti citi un om in 5 min 5 ore 5 zile 5 ani ???No way ...omul are la fete ...de numa' numa'


Eu nu cred asa ceva dar nici sa stau sa ma intalnesc cu el de n ori ca sa-mi dau seama daca vreau sau nu relatie cu el nu-s genul .

Daca nu-mi place de el in primele 5 minute in mod sigur nu ma va atrage mai mult dupa 5 ani de tatonare

ei na,doar 5 minute?bravo!! cum de iti dai seama de toate laturile acelei persoane in 5 minute,oi fi vreo mama Omida sau ceva de genu asta... scuza-ma ca indraznesc sa iti spun dar asta este o gandire cam superficiala.oricum mult succes in a gasi barbatul tau ideal in 5 minute!!



razz ...dar oamenii de afaceri...cei care negociaza..cum crezi ca pot influenta ca sa zic asa partenerul de afaceri ?
pt ca-l citesc din prima
stiu cum sa-l citeasca
primele 20 de secunde ale respiratiei, primii 20 de pasi, primele 20 de cuvinte, primele 20 de priviri .... totul te tradeaza...daca stii sa interpretezi, desigur. si nu o zic eu, ci profesionistii :P
morticia_adams
Postat pe 2 Mai 2009 23:21
bai da ziceti si voi ceva aziiiiiiiiiiiiii
morticia_adams
Postat pe 11 Mai 2009 22:47
nu lasa pe maine ce poti face astazi... Am trait clipe de neuitat...mi s-a intamplat o data sa ignor limitarile si ideile preconcepute, iar totul s-a transformat in ceva de vis...
mrskattousa
Postat pe 11 Mai 2009 22:59
la mine e cam complicat,am avut nevoie de 1 an si ceva (bine aici am inclus si procesul)
scorpyoW
Postat pe 11 Mai 2009 23:06
De la: joana_rise, la data 2009-05-02 23:19:13
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-29 08:23:17
Deh , tu vorbesti de un one night stand care se poate transorma intr-o relatie iar razz vrea relatie ....probablema e ca nu pricep cum vine treaba cu analiza la care se refera

Analiza asta nu se poate face pe parcursul relatiei razz ?



el gandeste cum gandeam si eu mai demult


Intre timp ti-ai schimbat parerea nu ?
iris_4_ever
Postat pe 12 Mai 2009 06:07
De la: mrskattousa, la data 2009-05-11 22:59:33nu lasa pe maine ce poti face astazi... Am trait clipe de neuitat...mi s-a intamplat o data sa ignor limitarile si ideile preconcepute, iar totul s-a transformat in ceva de vis...


Incepeam sa cred ca-s singura care nu se pricepe la analiza pe aici
iris_4_ever
Postat pe 12 Mai 2009 06:09
Cred ca o persoana violenta, geloasa si prietena "intima" cu alcoolul se poate recunoaste foarte repede. Sunt 3 "calitati" pe care nu si le poate ascunde prea mult timp. Restul depinde foarte mult de locul unde va intalniti, cat de des o faceti, daca sunteti doar voi doi de fiecare data.. etc
rashela
Postat pe 12 Mai 2009 06:22
De la: iris_4_ever, la data 2009-05-12 06:07:36
De la: joana_rise, la data 2009-05-02 23:19:13
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-29 08:23:17
Deh , tu vorbesti de un one night stand care se poate transorma intr-o relatie iar razz vrea relatie ....probablema e ca nu pricep cum vine treaba cu analiza la care se refera

Analiza asta nu se poate face pe parcursul relatiei razz ?



el gandeste cum gandeam si eu mai demult


Intre timp ti-ai schimbat parerea nu ?


da iris ....mi-am schimbat-o ...

dar uite ca mi s-a int ceva f hazliu:))
mai stateam de vb cu un tip , am si iesit o data...si credeam ca ma place dar era prea timid...atat de timid incat nu-mi arata ca ma place ( in afara de felul cum ma privea) si pur si simplu nu indrazneam sa fac nimic :))
am plecat din bucuresti pt ceva timp ...si hopa, surpriza!! tipul in 3 zile se cuplase cu alta :))))))))))))))
misto, nu?
morticia_adams
Postat pe 12 Mai 2009 22:10
De la: joana_rise, la data 2009-05-12 22:10:03 da iris ....mi-am schimbat-o ...

dar uite ca mi s-a int ceva f hazliu:))
mai stateam de vb cu un tip , am si iesit o data...si credeam ca ma place dar era prea timid...atat de timid incat nu-mi arata ca ma place ( in afara de felul cum ma privea) si pur si simplu nu indrazneam sa fac nimic :))
am plecat din bucuresti pt ceva timp ...si hopa, surpriza!! tipul in 3 zile se cuplase cu alta :))))))))))))))
misto, nu?


Inseamna ca a fost alta mai rapida ca tine si l-a luat daca ai ocazia sa aflii cum a decurs ,,cuplarea'' lui cu alta pariez ca ea e cea care a dat startul
iris_4_ever
Postat pe 13 Mai 2009 04:08
De la: iris_4_ever, la data 2009-05-13 04:08:03
De la: joana_rise, la data 2009-05-12 22:10:03 da iris ....mi-am schimbat-o ...

dar uite ca mi s-a int ceva f hazliu:))
mai stateam de vb cu un tip , am si iesit o data...si credeam ca ma place dar era prea timid...atat de timid incat nu-mi arata ca ma place ( in afara de felul cum ma privea) si pur si simplu nu indrazneam sa fac nimic :))
am plecat din bucuresti pt ceva timp ...si hopa, surpriza!! tipul in 3 zile se cuplase cu alta :))))))))))))))
misto, nu?


Inseamna ca a fost alta mai rapida ca tine si l-a luat daca ai ocazia sa aflii cum a decurs ,,cuplarea'' lui cu alta pariez ca ea e cea care a dat startul



hehehee exact asa ma gandeam si eu! ca ea a sarit pe el ...la cat e el de timid saracul ...dar sunt fffffff curioasa cat tine. vroiam sa ma joc putin asa cu el ....de-a naibii dar m-am razgandit, am zis ca ma fac fata buna
morticia_adams
Postat pe 13 Mai 2009 22:10
De la: razz, la data 2009-04-25 14:16:44va dati seama imediat daca o persoana e potrivita pt voi sau ii acrodati mai mult timp pt a o cunoaste mai bine?


eu sunt foarte suspicioasa.deci clar..ii trebuie oleaca de timp sa-mi castige increderea, sa-l cunosc, sa-l vad in toate elementele lui inainte de a ma arunca intr-o relatie.
l_diana_c
Postat pe 24 Mai 2009 19:06
Iris,5 minute??? 5 minute pot vorbi si cu un oarecare in autobuz,sa l intreb la ce statie tre sa cobor ca sa ajung in X loc,sau unde gasesc X magazin si etc... asta nu inseamna k in alea 5 minute eu as realiza ca de fapt vreau si o relatie cu el,in afara de acele informatii... LOL

am mai citit undeva despre asocierea unei prime impresii a unei intalniri "amoroase" cu o intalnire de afaceri,cand iti dai seama in cateva secunde de cel care vine cu oferta sau negocierea sau etc...
pai acolo stii sigur k ai cateva clipe sa ti dai seama daca o sa semnezi contractu ala sau nu,si chiar depinde de cine ti l baga sub nas... dar dragostea nu e o afacere,dragostea iti ofera mai mult de 5 minute cat discuti cu partenereul de afaceri,cu un posibil/a iubit/a ai sansa sa te mai vezi si a 2 a si a 3 a oara daca crezi k ti a mai scapat ceva...in schimb in afaceri treaba este pe loc...da sau nu!!!

apropo de afaceri... chestia cu prima impresie mi s a intamplat acum 2 saptamani,cand am venit sa inchiriez o garsoniera..,.discutand cu proprietara despre toate detaliile,acte si chestii,mi a spus la un moment dat ca imi inchiriaza garsoniera pentru ca ii place de mine si pentru ca par o fata in regula...pentru ca venisera mai multe care i s au parut dubioase,si pe care le a refuzat!!! probabil a fost un lucru bun,pentru ca nu s a inselat..
Iar chestia e ca daca nu si dadea seama atunci,alta oportunitate nu avea!!! asta e cu afacerile

In viata de zi cu zi,referitor la relatii,ar fi aiurea sa fie asa!! Ar fi ca si cum,asociind cu afacerile, cauti sa accepti oferta cea mai ieftina dar si cea mai buna,care sa nu ti dea prea mare bataie de cap...
Dar se pare ca unii asa vedeti iubirea... sa fie cel/cea mai tare din parcare,sa iti puna pe tava cat mai repede toate informatiile necesare pe cate tu sa le procesezi,si acasa,in linistea noptii,sa te gandesti ce reiese din faptul ca ea/el a zis X lucru,sau ca a facut nu stiu ce gest,si pak a 2 a zi gata te trezesti si spui:"da/nu,merita o sansa!!!" Fara sa te gandesti ca poate omu ala avea si altele pe cap cand te ai vazut cu el,si ca nu era in cea mai buna stare,si ca a facut tot posibilul sa iasa ok intalnirea,in limita primelor posibilitati,si ca probabil se gandea ca mai are si alta sansa in care tu sa vezi cat de ok este ca persoana sau mai stiu eu ce... Ar fi multe de discutat si de intors pe toate partile pe tema asta!!! ideea principala ar fi ca celalalt sa si vrea sa te cunoasca...Probabil la asta nu v ati gandit
SweetHappyButterfly
Postat pe 24 Mai 2009 20:26
Oho...Fluturas, cat ai scris...


Discutabil...si despre reactia proprietarei (la pretul cerut ,cred ca asta spunea oricui
) si despre parerea ta despre timpul acordat...

Eu cred ca acorzi atata timp cat consideri necesar , difera de la om la om si de la relatie la relatie.Nu este ceva standard.
ella_c
Postat pe 24 Mai 2009 23:06
De la: ella_c, la data 2009-05-24 23:06:55Oho...Fluturas, cat ai scris...


Discutabil...si despre reactia proprietarei (la pretul cerut ,cred ca asta spunea oricui
) si despre parerea ta despre timpul acordat...

Eu cred ca acorzi atata timp cat consideri necesar , difera de la om la om si de la relatie la relatie.Nu este ceva standard.



eu zic k i a placut de mine si de spiritul meu de negociator
SweetHappyButterfly
Postat pe 24 Mai 2009 23:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help!!! 7 De la: cecilia91 5 Februarie 2013 22:57
ce a-ti face daca a-ti fi in locul meu fetelor? 15 De la: pamela_1 27 Iulie 2009 14:40
salut 10 De la: mimi_ca29 31 Martie 2011 16:48
Petrecere a fetelor cu sau fara stripperi¿ 8 De la: anasaiescu 14 Iulie 2010 20:18
...simt nevoia sa aflu si alte pareri... 37 De la: dakar_dakina 17 Martie 2009 17:37