Setari Cookie-uri

Cat timp i-ati acorda unei persoane sa o cunoasteti pentru o eventuala relatie?

va dati seama imediat daca o persoana e potrivita pt voi sau ii acrodati mai mult timp pt a o cunoaste mai bine?
razz
Postat pe 25 Aprilie 2009 14:16
Depinde. La mie a fost intre o luna si mai mult de jumate de an.
Kathara
Postat pe 25 Aprilie 2009 14:23
In principiu...pt orice exista un inceput. Dar dak il fac sa deschida gura si nu-mi place cum suna, si mai ales dak pute ...Cu bine , pa.
amr2009
Postat pe 25 Aprilie 2009 14:26
Cica dureaza cam 3 luni pentru ca o persoana sa-si arate adevaratul caracter....
Cam atata as zice si eu, de cand fac cunostinta cu persoana respectiva, pana cand se pune problema unei relatii (vorbesc de relatii serioase)
kitty_krieger
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:40
eu si iubitul meu ne-am stiut foarte bine din prima zi.si acum vrem sa ne casatorim...
cred ca nu poti cunoaste la modul absolut pe nimeni,niciodata,oricat de mult ai sta cu persoana respectiva.insa poti sa cunosti bine un om si poti sa anticipezi reactiile sale si chiar vorbele.

Postat pe 25 Aprilie 2009 15:44
De la: razz, la data 2009-04-25 14:16:44va dati seama imediat daca o persoana e potrivita pt voi sau ii acrodati mai mult timp pt a o cunoaste mai bine?


cateva luni
intalniri reale...nu virtuale Nu mi s-a intamplat foarte des ,dar de obicei il "sucesc" pe toate partile ...pana renunta.Asta daca nu renunt eu

Dar tu Razz?
ella_c
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:08
De la: ella_c, la data 2009-04-25 16:08:11
De la: razz, la data 2009-04-25 14:16:44va dati seama imediat daca o persoana e potrivita pt voi sau ii acrodati mai mult timp pt a o cunoaste mai bine?


cateva luni
intalniri reale...nu virtuale Nu mi s-a intamplat foarte des ,dar de obicei il "sucesc" pe toate partile ...pana renunta.Asta daca nu renunt eu

Dar tu Razz?




mamiiiiii
m am saturat de virtual... ceva real?undeva?
SweetHappyButterfly
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:11
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-25 16:11:16mamiiiiii
m am saturat de virtual... ceva real?undeva?


Daca inchizi laptopul si iesi in lumea reala o sa gasesti.Dar ca si pe net , sunt oameni si oameni..
Doar ca aici nu poti sa-i vezi privirea ,zambetul ...gesturile..
ella_c
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:16
De la: ella_c, la data 2009-04-25 16:16:58
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-25 16:11:16mamiiiiii
m am saturat de virtual... ceva real?undeva?


Daca inchizi laptopul si iesi in lumea reala o sa gasesti.Dar ca si pe net , sunt oameni si oameni..
Doar ca aici nu poti sa-i vezi privirea ,zambetul ...gesturile..




eeeiii,si nici daca i le vezi ce rezolvi?

iar ca sa i raspund lui razz,ca tot am discutat cu el despre asta azi,ideea e sa vrea cineva sa te cunoasca!! e o vorba"ma cunosti dar nu stii cine sunt"
SweetHappyButterfly
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:21
Daca te vrea,incearca sa te cunoasca! Daca nu...de ce sa iroseasca timp si energie?

Daca tie nu iti place cineva ...asa cum si-ar dori respectivul ,ai incerca sa-l cunosti mai bine?

ella_c
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:23
De la: ella_c, la data 2009-04-25 16:23:24Daca te vrea,incearca sa te cunoasca! Daca nu...de ce sa iroseasca timp si energie?

Daca tie nu iti place cineva ...asa cum si-ar dori respectivul ,ai incerca sa-l cunosti mai bine?





Nu e vorba de a l placea f tare....prima chestie e atractia fizica...daca e dragutz si de treaba,de ce nu??? Daca e o companie placuta,poate merita sa il cunosc... eu regret de obicei lucrurile pe care nu le fac,decat pe cele care le fac...mie imi ia ceva timp sa cunosc o persoana,cum si celorlalti sa ma cunoasca pe mine...
Daca cineva poate spune ca ma cunoaste de la prima vedere,zic ca se inseala... Ma las cunoscuta atat cat consider eu...Fiecare om trebuie sa aiba misterul lui...
Daca cineva nu te place,nu iti acorda importanta inca de la inceput!!! absolut....asta numai daca are alte intentii...
SweetHappyButterfly
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:32
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-25 16:32:18Daca cineva nu te place,nu iti acorda importanta inca de la inceput!!! absolut....asta numai daca are alte intentii...



ella_c
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:34
De la: ella_c, la data 2009-04-25 16:34:34
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-25 16:32:18Daca cineva nu te place,nu iti acorda importanta inca de la inceput!!! absolut....asta numai daca are alte intentii...







eu cand nu vreau sa cunosc pe cineva e numai daca nu mi place absolut deloc fizic si cu atat mai mult intelectual... daca exista o simpatie ma mai gandesc
hai aruncati va sa va simpatizez oleaka
SweetHappyButterfly
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:46
parerea mea este ca iti dai seama cam dupa prima intalnire dak iti place acea persoana,ca prezenta,infatisare si inteligenta.dak accepti sa o mai vezi dupa aceasta prima intalnire inseamna ca e ok pt tn ca aspect si intelect.dupa aceea alte cateva intalniri pt a vedea dak aveti puncte comune,hobby-uri,conceptii de viata asemanatoare,etc.apoi trebe sa ii acorzi mai mult timp pt a o cunoaste cu adevarat,ca fire,caracter,personalitate,cateva luni spre ex.(in totalitate nu poti cunoaste pe nimeni nici dupa ani de zile)multe persoane poate nu au rabdare,mai ales dak lucrul dupa care alearga este in special sexul iar pers cealalta nu raspunde la nevoile ei/lui indeajuns de rpd.cam asta ar fi...astept si alte pareri pro sau contra.
razz
Postat pe 25 Aprilie 2009 18:05
De la: razz, la data 2009-04-25 18:05:20parerea mea este ca iti dai seama cam dupa prima intalnire dak iti place acea persoana,ca prezenta,infatisare si inteligenta.dak accepti sa o mai vezi dupa aceasta prima intalnire inseamna ca e ok pt tn ca aspect si intelect.dupa aceea alte cateva intalniri pt a vedea dak aveti puncte comune,hobby-uri,conceptii de viata asemanatoare,etc.apoi trebe sa ii acorzi mai mult timp pt a o cunoaste cu adevarat,ca fire,caracter,personalitate,cateva luni spre ex.(in totalitate nu poti cunoaste pe nimeni nici dupa ani de zile)multe persoane poate nu au rabdare,mai ales dak lucrul dupa care alearga este in special sexul iar pers cealalta nu raspunde la nevoile ei/lui indeajuns de rpd.cam asta ar fi...astept si alte pareri pro sau contra.




eeeeee razz,cum le zici tu mai mami
SweetHappyButterfly
Postat pe 25 Aprilie 2009 18:08
De la: razz, la data 2009-04-25 18:05:20dupa aceea alte cateva intalniri pt a vedea dak aveti puncte comune,hobby-uri,conceptii de viata asemanatoare,etc.

din experienta personala iti spun ca dureaza mai mult.... la inceput e posibil ca persoana sa zica ca tine si sa faca ca tine, pentru ca sunt fiorii aceia de inceput... dupa ce trece o perioada si se relaxeaza in preajma ta, afli exact ce gandeste si ce-i place.
Sunt si oameni extraordinar de sinceri din prima (ca de exemplu, eu), dar e foarte posibil, dupa cum spuneam, sa zica ca-i plac acelasi lucruri ori ca sa te impresioneze, ori ca-i e teama ca nu te va mai interesa, ori nici nu realizeaza

Parerea mea
kitty_krieger
Postat pe 25 Aprilie 2009 20:09
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-25 20:09:16
De la: razz, la data 2009-04-25 18:05:20dupa aceea alte cateva intalniri pt a vedea dak aveti puncte comune,hobby-uri,conceptii de viata asemanatoare,etc.

din experienta personala iti spun ca dureaza mai mult.... la inceput e posibil ca persoana sa zica ca tine si sa faca ca tine, pentru ca sunt fiorii aceia de inceput... dupa ce trece o perioada si se relaxeaza in preajma ta, afli exact ce gandeste si ce-i place.
Sunt si oameni extraordinar de sinceri din prima (ca de exemplu, eu), dar e foarte posibil, dupa cum spuneam, sa zica ca-i plac acelasi lucruri ori ca sa te impresioneze, ori ca-i e teama ca nu te va mai interesa, ori nici nu realizeaza

Parerea mea



si eu consider k multi incearca doar sa faca impresie buna,si poate le iese altcv...
in ziua de azi,oamenii nu mai au rabdare,sa stea,sa cunoasca,etc... tzac pak,pun o "eticheta" aiurea,si aia e
SweetHappyButterfly
Postat pe 25 Aprilie 2009 20:35
Depinde de persoana. Oricum este bine sa treaca un timp anume dar nu prea mult (1-3 luni)..oricum daca poti sa testezi persoana in cauza sa vezi daca merita.Cel putin eu vb pe mess cu un tip si dupa 1 luna si-a dat arama pe fata
alinutza_nico
Postat pe 27 Aprilie 2009 20:18
in general dupa vreo 10 -20 ore (acumulate intr-un nr de x zile ) de discutii imi cam dau seama , daca ar fi ceva , sau daca nu e nimic ,sau daca doar se preface ca sa para ca avem (dar nu pe mes sau net , ci in realitate sau cel mult la telefon )
SweetDadyD
Postat pe 27 Aprilie 2009 21:27
Cat timp i-ati acorda unei persoane sa o cunoasteti pentru o eventuala relatie?

5 minute ...daca in primele 5 minute reuseste sa ma faca sa rad , sa ma intrige si sa ma puna in dificultate ..clar vreau sa-l cunosc mai bine

iris_4_ever
Postat pe 27 Aprilie 2009 21:33
Auch ... voi chiar credeti ca puteti citi un om in 5 min 5 ore 5 zile 5 ani ???No way ...omul are la fete ...de numa' numa'
___LL___
Postat pe 27 Aprilie 2009 22:14
De la: ___LL___, la data 2009-04-27 22:14:07Auch ... voi chiar credeti ca puteti citi un om in 5 min 5 ore 5 zile 5 ani ???No way ...omul are la fete ...de numa' numa'

da , dar depinde de fiecare ce are nevoi sa afle , ca de cunoscut o persoana in totalitate ai dreptate nu poti , dar de cunoscut cat sa iti dai seama daca vrei o relatie sau nu atunci pentru uni e de ajuns 5 secunde , 5 min ,5 ore sau 5 ani etc
SweetDadyD
Postat pe 27 Aprilie 2009 22:17
De la: ___LL___, la data 2009-04-27 22:14:07Auch ... voi chiar credeti ca puteti citi un om in 5 min 5 ore 5 zile 5 ani ???No way ...omul are la fete ...de numa' numa'


Eu nu cred asa ceva dar nici sa stau sa ma intalnesc cu el de n ori ca sa-mi dau seama daca vreau sau nu relatie cu el nu-s genul .

Daca nu-mi place de el in primele 5 minute in mod sigur nu ma va atrage mai mult dupa 5 ani de tatonare
iris_4_ever
Postat pe 27 Aprilie 2009 22:20
asa de repede fugiti ? era doar 1 sac...cu sare !..mai aveti cel putin 9 ! ca asa zicea buni......
013927
Postat pe 27 Aprilie 2009 22:26
De la: 013927, la data 2009-04-27 22:26:52 asa de repede fugiti ? era doar 1 sac...cu sare !..mai aveti cel putin 9 ! ca asa zicea buni......


te-am deochiat sa stii
___LL___
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:14
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-27 22:20:17
De la: ___LL___, la data 2009-04-27 22:14:07Auch ... voi chiar credeti ca puteti citi un om in 5 min 5 ore 5 zile 5 ani ???No way ...omul are la fete ...de numa' numa'


Eu nu cred asa ceva dar nici sa stau sa ma intalnesc cu el de n ori ca sa-mi dau seama daca vreau sau nu relatie cu el nu-s genul .

Daca nu-mi place de el in primele 5 minute in mod sigur nu ma va atrage mai mult dupa 5 ani de tatonare

ei na,doar 5 minute?bravo!! cum de iti dai seama de toate laturile acelei persoane in 5 minute,oi fi vreo mama Omida sau ceva de genu asta... scuza-ma ca indraznesc sa iti spun dar asta este o gandire cam superficiala.oricum mult succes in a gasi barbatul tau ideal in 5 minute!!
razz
Postat pe 28 Aprilie 2009 01:21
De la: razz, la data 2009-04-28 01:21:08
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-27 22:20:17
De la: ___LL___, la data 2009-04-27 22:14:07Auch ... voi chiar credeti ca puteti citi un om in 5 min 5 ore 5 zile 5 ani ???No way ...omul are la fete ...de numa' numa'


Eu nu cred asa ceva dar nici sa stau sa ma intalnesc cu el de n ori ca sa-mi dau seama daca vreau sau nu relatie cu el nu-s genul .

Daca nu-mi place de el in primele 5 minute in mod sigur nu ma va atrage mai mult dupa 5 ani de tatonare

ei na,doar 5 minute?bravo!! cum de iti dai seama de toate laturile acelei persoane in 5 minute,oi fi vreo mama Omida sau ceva de genu asta... scuza-ma ca indraznesc sa iti spun dar asta este o gandire cam superficiala.oricum mult succes in a gasi barbatul tau ideal in 5 minute!!


Barbatul ideal ?
Glumesti nu ?
Intrebarea este legata de o ,,eventuala relatie ''' ...si oricum nu exista barbatul ideal asa cum nu exista femeia ideala in caz ca nu stiai acest lucru

Razz man , nu crezi ca prea multa seriozitate strica ?

Nu serios , chiar crezi ca daca stai sa analizezi o femeie ( ma refer la tine acum ti-ai dat seama nu ? ) cateva luni de zile ,luni in care ajungi la concluzia ca ea e the one nu vei avea parte de surprize ?

Si ce faci daca in timp ce tu o analizezi vine unul si ti-o ia in primele 5 minute de cand l-a cunoscut ?

De ce sa-mi dau seama de ,,toate laturile lui'' cand le pot descoperi pe parcurs ?
Ce rost mai are sa mai intru intr-o relatie cu cineva pe care deja il cunosc ca de , doar am stat sa-l analizez nu ?

iris_4_ever
Postat pe 28 Aprilie 2009 04:00
aaa
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 28 Aprilie 2009 04:07
De la: razz, la data 2009-04-25 18:05:20parerea mea este ca iti dai seama cam dupa prima intalnire dak iti place acea persoana,ca prezenta,infatisare si inteligenta.dak accepti sa o mai vezi dupa aceasta prima intalnire inseamna ca e ok pt tn ca aspect si intelect.dupa aceea alte cateva intalniri pt a vedea dak aveti puncte comune,hobby-uri,conceptii de viata asemanatoare,etc.apoi trebe sa ii acorzi mai mult timp pt a o cunoaste cu adevarat,ca fire,caracter,personalitate,cateva luni spre ex.(in totalitate nu poti cunoaste pe nimeni nici dupa ani de zile)multe persoane poate nu au rabdare,mai ales dak lucrul dupa care alearga este in special sexul iar pers cealalta nu raspunde la nevoile ei/lui indeajuns de rpd.cam asta ar fi...astept si alte pareri pro sau contra.



Razz puiule , daca incepi sa te intalnesti cu cineva timp de cateva luni asa cum sugerezi tu deja ai o relatie cu persoana respectiva chiar daca nu este implicat sexul !

iris_4_ever
Postat pe 28 Aprilie 2009 04:08
De la: micnegrusiurat4, la data 2009-04-28 04:07:59 iris intelege muuulte de tot in 5 minute,ce descopera dupa,nici nu prea conteaza....serios vorbind..


Mah micutule , el a zis o eventuala relatie bre , nu e vorba de partenerul vietii tale ...pana mea , in ritmul asta ne calugarim cu totii
iris_4_ever
Postat pe 28 Aprilie 2009 04:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii si vorbele 10 De la: JustElla 25 Noiembrie 2014 11:18
Ce fel de barbati merg la astfel de saloane ? 18 De la: YullyNar3 29 Aprilie 2010 17:27
Mistakes of my life 97 De la: fantasie 15 Iunie 2011 18:11
O provocare.... 24 De la: Dontyyy 7 Aprilie 2010 12:31
Sa zicem ca am nevoie de ajutor 17 De la: Q7 14 Februarie 2010 11:36