Setari Cookie-uri

Cat de mult greseste o femeie maritata , cand spune ca s-a indragostit de alt barbat , insurat si el

De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-29 15:52:41
De la: kudika018075, la data 2009-04-29 09:21:08daca nu ai si justificare , nu intra in discutie , de dragul conversatiei .


ar iu spiching tu mi???

kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:01
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:02
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:02
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:02
uite ce'am gasit pentru tine.. sa nu zici ca sunt chiar asa de rea.. nu ca n'as fi da' n'a .. sa fac si io o fapta buna....

De ce înºalã bãrbaþii ?

Unii bãrbaþi înºalã pentru cã nu se mai simt iubiþi în cuplu ºi cad în capcana oferitã de frumuseþea de a li se da dragoste sau afecþiune. În aceastã situaþie, dacã poþi trece peste orgoliile personale ºi hotãrãºti sã îþi salvezi cãsnicia, o poþi face încercând sã îþi recucereºti partenerul.

Alþi bãrbaþi înºalã deoarece doresc sã îºi reconfirme masculinitatea. Îi poþi schimba comportamentul doar dacã îl ajuþi sã îºi construiascã un echilibru interior ºi sã gãseascã alte modalitãþi de a se securiza decât cel de a cuceri alte persoane.

Alte persoane ajung sã înºele în pragul unei crize date de o vârstã pe care nu o acceptã. Este bine sã ºtii mai întâi dacã poþi trece tu peste asta ºi poþi merge mai departe în cuplu. Scopul tãu nu trebuie sã fie simpla rãzbunare.
Diavolyta_
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:03
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:03
De la: ralu_zar, la data 2009-04-29 16:01:33creca n-o mai fi bun la pat
pai daca nu ii place cu ii la pat de ce la luat da nu cred ca asta are legatura nu vezi ca zice ca viata nu sta nu ma in sex si eu sunt deacord ca nu stau toata ziua sa fac numa se x
dontworibehapi
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:03
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:03
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-29 16:03:00uite ce'am gasit pentru tine.. sa nu zici ca sunt chiar asa de rea.. nu ca n'as fi da' n'a .. sa fac si io o fapta buna....

De ce înºalã bãrbaþii ?

Unii bãrbaþi înºalã pentru cã nu se mai simt iubiþi în cuplu ºi cad în capcana oferitã de frumuseþea de a li se da dragoste sau afecþiune. În aceastã situaþie, dacã poþi trece peste orgoliile personale ºi hotãrãºti sã îþi salvezi cãsnicia, o poþi face încercând sã îþi recucereºti partenerul.

Alþi bãrbaþi înºalã deoarece doresc sã îºi reconfirme masculinitatea. Îi poþi schimba comportamentul doar dacã îl ajuþi sã îºi construiascã un echilibru interior ºi sã gãseascã alte modalitãþi de a se securiza decât cel de a cuceri alte persoane.

Alte persoane ajung sã înºele în pragul unei crize date de o vârstã pe care nu o acceptã. Este bine sã ºtii mai întâi dacã poþi trece tu peste asta ºi poþi merge mai departe în cuplu. Scopul tãu nu trebuie sã fie simpla rãzbunare.
ie pt mine astea neatza dracusorule
dontworibehapi
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:04
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-29 15:58:51
De la: kudika018075, la data 2009-04-29 15:47:01 cred ca sunt depesita de aceste discutii , credeam ca aici , pe forum , putem schimba ganduri , sfaturi serioase despre viata , nu copilarii de genul asta .

multumesc frumos de raspunsuri , daca v-ati propus sa ma amuzati , ok.
dar ceva prietenesc , corect , din suflet , nu am primit nimic
nu cred ca toata esenta unei vieti sta in sex
deacord cu tine nu sta in sex dar de ce daca iesti maritata si te-ai indragostit de altcineva nu inteleg ce te opreste sa fi cu aceea persoana adica sa bagi divort si toate cele. dar ai grija si cred ca sti sigur ca nu se stie cat de bine poate sa fie...
Si daca te-ai indragostit de alt barbat ce s_a intamplat cu cel de langa tine pe el nu l-ai iubit la inceput chiar nu a fost nimic care a sclipit atunci cand te-ai maritat..





era vorba invers... barbatu' ei o inseala cu una maritata... nu ea pe el .. si acum moare de ciuda ca nu a fost ea prima care o facut pasu' ala
Diavolyta_
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:05
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:05
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-29 16:05:01
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-29 15:58:51
De la: kudika018075, la data 2009-04-29 15:47:01 cred ca sunt depesita de aceste discutii , credeam ca aici , pe forum , putem schimba ganduri , sfaturi serioase despre viata , nu copilarii de genul asta .

multumesc frumos de raspunsuri , daca v-ati propus sa ma amuzati , ok.
dar ceva prietenesc , corect , din suflet , nu am primit nimic
nu cred ca toata esenta unei vieti sta in sex
deacord cu tine nu sta in sex dar de ce daca iesti maritata si te-ai indragostit de altcineva nu inteleg ce te opreste sa fi cu aceea persoana adica sa bagi divort si toate cele. dar ai grija si cred ca sti sigur ca nu se stie cat de bine poate sa fie...
Si daca te-ai indragostit de alt barbat ce s_a intamplat cu cel de langa tine pe el nu l-ai iubit la inceput chiar nu a fost nimic care a sclipit atunci cand te-ai maritat..





era vorba invers... barbatu' ei o inseala cu una maritata... nu ea pe el .. si acum moare de ciuda ca nu a fost ea prima care o facut pasu' ala
si yo de ce intelesei aiurea
dontworibehapi
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:06
De la: kudika016488, la data 2009-04-29 16:05:23
dontworibehapi
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:06
De la: ralu_zar, la data 2009-04-29 16:01:33creca n-o mai fi bun la pat


da.. sotia nu e buna.. de asta s'o si dus sotu' la alta
Diavolyta_
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:07
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-29 16:06:20
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-29 16:05:01
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-29 15:58:51
De la: kudika018075, la data 2009-04-29 15:47:01 cred ca sunt depesita de aceste discutii , credeam ca aici , pe forum , putem schimba ganduri , sfaturi serioase despre viata , nu copilarii de genul asta .

multumesc frumos de raspunsuri , daca v-ati propus sa ma amuzati , ok.
dar ceva prietenesc , corect , din suflet , nu am primit nimic
nu cred ca toata esenta unei vieti sta in sex
deacord cu tine nu sta in sex dar de ce daca iesti maritata si te-ai indragostit de altcineva nu inteleg ce te opreste sa fi cu aceea persoana adica sa bagi divort si toate cele. dar ai grija si cred ca sti sigur ca nu se stie cat de bine poate sa fie...
Si daca te-ai indragostit de alt barbat ce s_a intamplat cu cel de langa tine pe el nu l-ai iubit la inceput chiar nu a fost nimic care a sclipit atunci cand te-ai maritat..





era vorba invers... barbatu' ei o inseala cu una maritata... nu ea pe el .. si acum moare de ciuda ca nu a fost ea prima care o facut pasu' ala
si yo de ce intelesei aiurea


cine stie la cineee te gandesti tuuuu

Diavolyta_
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:08
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:08
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-29 16:07:12
De la: ralu_zar, la data 2009-04-29 16:01:33creca n-o mai fi bun la pat


da.. sotia nu e buna.. de asta s'o si dus sotu' la alta
pai bun daca sotia nu e buna nu o lua si el dupa ce vazu ce ia adica nu testa si el marfa innainte ca pana la urma e la fel numa ca ie invers
dontworibehapi
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:12
deh...e mai excitant asa..femeie maritata,barbat insurat parerea lor cred
ralu_zar
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:16
De la: ralu_zar, la data 2009-04-29 16:16:50deh...e mai excitant asa..femeie maritata,barbat insurat parerea lor cred
sti de ce ca nu se dau de gol ca ie amandoi casatoriti si nu se suna intre ei
dontworibehapi
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:19
cred ca ai drepate
ralu_zar
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:21
De la: ralu_zar, la data 2009-04-29 16:21:02 cred ca ai drepate
da ce e faci daca se indragostesc ca aci ie alta povste
dontworibehapi
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:22
exista mult adevar in ce ai spus aici , dar corect este ca ambii parteneri , intr-un cuplu ( mai mult pentru cei casatoriti de multi ani ) sa faca amandoi efortul de a se completa , in viata de zi cu zi , in amor , etc spunindu-si daca le lipseste ceva . COMUNICARE INTRE EI . EL NU S-A PLANS DE NIMIC .

de unde ideea asta fixa ca numai femeia trebuie sa faca toate eforturile , pentru a merge relatia , sexul ?
voi credeti ca eu nu am simtit priviri , propuneri din partea altor barbati ? dar care este ideea ? hai sa facem sex , fiecare pe unde poate si impreuna acasa?
voi nu oferiti nici o sansa unei vieti de familie , frumoase , cu un copil , cu multe momente frumoase ?
nu condamn aventura in sin , experienta barbatului meu cu o alta femeie , sau mai multe , dar discrete , singulare , fara urmari si relatii .

condamn foarte tare relatia adulterina de durata , in paralel cu casatoria .
condamn sa vii acasa seara , dupa ce toata ziua ai avut contact ( vizual , telefonic , eventual sex din cand in cand , la hotel ).
condamn sa te porti ca barbat , ca si cum totul ar fi ok in familie

condamn lasitatea lui , mizeria ei ca femeie maritata si mama . DACA SE VOR , SA SE IA SI SA NU AIBA PRETENTIA CA CE A FOST A FOST , de maine totul este bine . asta nu pot sa accept la ei .


daca s-au indragostit , sa fie corecti cu toti oamenii care ii inconjoara si sa nu prelungeasca agonia .
kudika018075
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:42
Draga mea, exista un orgoliu masculin fara margini. Nu vei vedea barbatul care sa recunoasca ca el a gresit, nici daca o sa-l prinzi in fapt!

Prefera sa se balaceasca in mocirla, sa aibe relatii duplicitare decit sa faca el pasul acela, dramul acela de adevar la care speram. Se asteapta ca noi sa cedam psihic, si ei sa iasa invingatori.
Mi-e sila.....
dar...ce ne facem fara ei.
Daca ai un copil.....sint mai multe variante. Daca intr-adevar lui nu ii pasa de tine/de voi, aveti o discutie si vedeti la ce se poate ajunge. Experienta m-a invatat ca trebuie noi ca femei, sa facem compromisuri, dar de cele de bun simt, nu sa ne coborim sub limita bunului simt......Si, fara o discutie intre voi, sa se afle buba, sau daca se mai poate rezolva ceva, sau in cel mai interesant caz.....sa se calmeze cu relatia in care este..., nu ai ce face de una singura!!!
iti doresc succes! Si nu uita esti femeie, si nu lasa magarii sa te calce in picioare, ca vei regreta cind va fi prea tirziu!
_iluzie_
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:02

Eu nu cred ca e vb de orgoliu. Ca sa recunoasca, prima data trebuie sa creada si el ca a gresit. Din punctul multora de vedere inselatul e absolut natural si e considerat o greseala doar in momentul in care sunt prinsi, iar greseala e in neatentia cu care si-au calculat riscul, nu in faptul ca s-au culcat cu alta femeie.
Sunt multi barbati fara atata orgoliu, fara instincte de "vanatoare" dezvoltate, care sunt capabili sa iubeasca sincer si sa se abtina de la placeri "interzise". Dar nu-i vreti aproape niciuna. Sau daca ii aveti ii inselati voi pt ca simtiti nevoia de masculi feroce care va stimuleaza instinctual.
Eu n-as pune chiar asa barbatii la zid, sau macar nu i-as pune singuri. Femeile sunt la fel sau chiar mai rele de multe ori.
irinaandreia
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:18
De la: kudika016488, la data 2009-04-29 16:05:23


DA TU AI PATZITARA CEVA??? nu merge tastatura???
cristi_nne
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:34
De la: irinaandreia, la data 2009-04-30 09:18:29
Eu nu cred ca e vb de orgoliu. Ca sa recunoasca, prima data trebuie sa creada si el ca a gresit. Din punctul multora de vedere inselatul e absolut natural si e considerat o greseala doar in momentul in care sunt prinsi, iar greseala e in neatentia cu care si-au calculat riscul, nu in faptul ca s-au culcat cu alta femeie.
Sunt multi barbati fara atata orgoliu, fara instincte de "vanatoare" dezvoltate, care sunt capabili sa iubeasca sincer si sa se abtina de la placeri "interzise". Dar nu-i vreti aproape niciuna. Sau daca ii aveti ii inselati voi pt ca simtiti nevoia de masculi feroce care va stimuleaza instinctual.
Eu n-as pune chiar asa barbatii la zid, sau macar nu i-as pune singuri. Femeile sunt la fel sau chiar mai rele de multe ori.


Foarte corect in tot ce spui!
_iluzie_
Postat pe 30 Aprilie 2009 12:43
De la: cristi_nne, la data 2009-04-30 09:34:08
De la: kudika016488, la data 2009-04-29 16:05:23


DA TU AI PATZITARA CEVA??? nu merge tastatura???


Imi luasi vorba din gura :D :D :D
_iluzie_
Postat pe 30 Aprilie 2009 12:44
draga iluzi , este o femeie deschisa , incercata de viata , cred , cu o gandire profunda .

a mai tecut inca o zi peste sufletul meu si nu pot sa ma vindec , durerea este aproape fizica , simt cum doare sufletul .
uralu de durere.


kudika018075
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:24
Ce se mai intimpla in viata ta ???
_iluzie_
Postat pe 5 Mai 2009 09:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Suntem in vinerea mare , sa va dau si eu un subiect ! 15 De la: Cami_12 21 Aprilie 2009 12:17
Vrei sa fii o femeie de succes sau nu? 9 De la: dandanaua_reloaded 2 Octombrie 2008 16:48
Cea mai noua si mai profitabila afacere 1 De la: ariana8655 12 Martie 2009 11:19
Cine vrea sa faca sex ? 21 De la: 15 August 2014 13:50
Intrebare! 5 De la: Titanika 7 Ianuarie 2012 12:46