ce credeti!

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

Editzi_X Avatarul lui Editzi_X

7 mesaje
Oras: oradea

Ceau la toti:*:* mar interesa acum oare cum as putea sa ma las de fumat......ma scoate din minti cand vad ca atatia bani dau pe tigari! va astept parerea ce metode as putea folosi sa ma las de fumat?:*:*:*
Raporteaza abuz de limbaj
Diavolyta_ Avatarul lui Diavolyta_

7696 mesaje
Oras: iasi

trebuie sa ai vointa... daca n'ai vointa degeaba...
Sweet Little Devil
necunoscut Avatarul lui necunoscut

536 mesaje

apuca-te de sport...sau alearga ...eu una asa simt ca nu mai imi trebuie sa fumez daca alerg de ex...sau gaseste o activitate sa uiti...si nu iti mai cumpara tigari...evita sa stai in fata unuia care fumeaza ca te ispiteste...stiu si eu ;)) ....dar daca ai zis ca nu mai fumezi , iti pui in minte si asa faci
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

n-am fumat si nu stiu dar cred ca vointa e esentiala in toata chestia asta
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
SweetDadyD Avatarul lui SweetDadyD

1129 mesaje
Oras: bucuresti

apucate de baut , nu stiu vorbeste cu un doctor ceva , si vezi ce iti recomanda
Welcome to my reality
Fosta membra Kudika.ro
De la: SweetDadyD, la data 2009-04-29 09:09:55apucate de baut , nu stiu vorbeste cu un doctor ceva , si vezi ce iti recomanda

sau de ............... upd cred ca am incurcat topicele
Sa fii prost, egoist si sa ai o sanatate buna sunt trei cerinte pentru a fi fericit, desi daca prostia lipseste celelalte nu mai conteaza.
cinderella Avatarul lui cinderella

25 mesaje
Oras: timisoara

o problema cu care se confrunta majoritatea
in timisoara s-a deschis un centru antifumat.primesti medicamente gratuit si sendinte cu un psiholog.
Fosta membra Kudika.ro
ahhhh asta ma intreb si eu...cummmmmmmmmm ma lass de fumattttttttt
nu am raspuns....sincer...ce o fi in capul meu..al nostru?
UN PESIMIST VEDE DIFICULTATEA IN FIECARE PROVOCARE..UN OPTIMIST VEDE OPORTUNITATEA IN FIECARE PROVOCARE
Fosta membra Kudika.ro
sa facem plici....
UN PESIMIST VEDE DIFICULTATEA IN FIECARE PROVOCARE..UN OPTIMIST VEDE OPORTUNITATEA IN FIECARE PROVOCARE
Fosta membra Kudika.ro
De la: pamela_1, la data 2009-05-19 14:29:16sa facem plici....

hai sa facem un plici sclipici!
au pus mochetaaaa in tren , baaaaaaa'!!
Fosta membra Kudika.ro
De la: cinderella, la data 2009-05-18 19:19:33o problema cu care se confrunta majoritatea
in timisoara s-a deschis un centru antifumat.primesti medicamente gratuit si sendinte cu un psiholog.

si tigari gratis, nu!?
au pus mochetaaaa in tren , baaaaaaa'!!
Fosta membra Kudika.ro
facemmm plici......unde sunt tigari gratis
?
Fosta membra Kudika.ro
De la: geo_x, la data 2009-05-19 14:31:58
De la: pamela_1, la data 2009-05-19 14:29:16sa facem plici....

hai sa facem un plici sclipici!

geo cand au facut asta?
Sa fii prost, egoist si sa ai o sanatate buna sunt trei cerinte pentru a fi fericit, desi daca prostia lipseste celelalte nu mai conteaza.
anya016 Avatarul lui anya016

360 mesaje

De la: Editzi_X, la data 2009-04-28 19:37:10Ceau la toti:*:* mar interesa acum oare cum as putea sa ma las de fumat......ma scoate din minti cand vad ca atatia bani dau pe tigari! va astept parerea ce metode as putea folosi sa ma las de fumat?:*:*:*

uite o parere din ce am auzit la alti:
te poti lasa daca in primul rand iti pui o motivatie in gand,apoi sa ai foarte multa vointa...si ca sa renunti la ele trebuie sa reduci cantitatea...pt k asa te obisnuiesti cu mai putin si in timp de cateva luni ajungi sa renunti de tot.
Aceasta metoda la unii dintre cunoscuti mei a dat rezultate..poti incerca succes!
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

nu anya....am incercat de doua ori sa reduc....NU MERGE!ori spui STOP.....ori
incearca zyban..... (doar daca nu reusesti singura)....il poti lua si gratis....
si nu uita.....daca iti doresti cu adevarat...........o sa reusesti......
Fosta membra Kudika.ro
Dak vrei cu adevarat ,poti,nu mai fumezi si gata,iesi mult pe afara,plimba-te sau mergi prin magazine,iar pentru intervalele de timp cand reusesti sa te abtii de la fumat,premiaza-te.Ex:o sapt fara tigari,un premiu,o luna...si asa mai departe.Succes,sa te ajute Dumnezeu!
,, Culege din viata tot ce-i frumos,si-i floare / Bea vinul cel mai dulce,ia cupa cea mai mare / Allah nu tine seama de vicii sau virtuti / Nu numara matanii,nici ochii ce-i saruti ! "
argesanu Avatarul lui argesanu

6 mesaje
Oras: bucuresti

Pe langa vointa si motivatie, poti incerca si pastile speciale sau niste paicaturi din plante am auzit care iti taie pofta intr-o oarcecare masura.