Setari Cookie-uri

Oare chiar s`a schimbat?

AM 18 ANI...am inceput relatia q el acum aproape 4 ani...a fost totul super ok timp de 2 ani apoi s`a stricat totul a inceput sa ma bata,sa`mi vb urat si multe altele....ne`am certat cu parintii in kre eram in relatii extraordinare...apoi acestia ne`au interzis sa ne vedem....in final ne`am despartit....nu am mai tinut legatura ceva luni buna apoi ne`am regasit...ne`am impacat nu a durat prea mult si au inceput aceleasi chestii...incepuse sa ma insele...multe lucruri urate...sa ma vorbeasca de rau....apoi dupa cv timp am avut o discutie fff serioasa si de acolo s`a schimbat totul...pot sa jur ca imi este fidel ,imi demonstreaza k ma adora k ma iubeste,suntem zilnic impreuna...e totul perfect nu mai exista certuri intre noi,parintii stiu de noi desi nu ne vedem cu ei...acum ca a treqt destul timp de cand ne intelegem perfect si ca ne`am dat seama ca gresisem in treqt,,,incercam sa mearga totul cat mai bn si planuim sa ne mutam impreuna....sincer cred k s`a schimbat si ca o sa am un viitor ok...ce credeti?asa va fi?
kudika046475
Postat pe 30 Iunie 2009 20:38
cred k v-ati cunoscut prea de tineri,nu sunteti destul de maturi,nici acum chiar.s-ar parea k prietenul tau e intr-o pauza de fete...si n-o sa-l tina mult treaba asta
nino96
Postat pe 30 Iunie 2009 20:43
si dupa ce te-a batut si ti-a vorbit urat, tu mai vrei sa te muti cu el? eu l-as fi dat de mult la politie pentru agresiune..............no ofence.........e un jeg de om..........
_diana_
Postat pe 30 Iunie 2009 20:57
La 18 ani sincera sa fiu nu are rost sa te gandesti la viitor intr-o relatie mai ales cu un trecut asa tumultos...cum zicea antescriitorul meu, este doar o ''pasa buna ''probabil, ''lupul isi schimba parul dar naravul ba'', sau poate ca nu ...nu poate sti nimeni sigur, it's a russian roulette !
Gandeste si traieste prezentul ..daca va fi sa fie va fie, stiu ca nu e mare filozofie ce zic eu aici dar cateodata nu e bine sa-ti faci sperante in locul altcuiva ..ia decizii pentru tine si numai pentru tine ...inceteaza sa mai gandesti in doi ...oamenii sunt schimbatori ...chiar si tu te poti surprinde !
Bafta si enjoy life !
___LL___
Postat pe 30 Iunie 2009 20:58
........apoi dupa cv timp am avut o discutie fff serioasa si de acolo s`a schimbat totul...

DA CE ATI VB???eu sunt de parere....daca te-a lovit o data...o va mai face....lupul isi schimba parul...dar naravul BA....ai grija ....
monaq
Postat pe 1 Iulie 2009 09:26
cred ca vei fi tareeeee dezamagita cat de curand.....si apropo, cat timp a trecut de cand zici tu ca va intelege-ti ok?.....incearca sa faci pasii acestia la timpul lor, si nu te muta cu el, sa zicem ca prin absurd s-a schimbat(desi nu cred)...macar asteapta sa-ti demonstreze asta...in fine, nu mai continuui pentru ca sigur nu sunt pe placul tau sfaturile astea......
ai grija!!
gargaritamica
Postat pe 1 Iulie 2009 09:43
De la: monaram, la data 2009-07-01 09:26:17........apoi dupa cv timp am avut o discutie fff serioasa si de acolo s`a schimbat totul...

DA CE ATI VB???eu sunt de parere....daca te-a lovit o data...o va mai face....lupul isi schimba parul...dar naravul BA....ai grija ....

o fi maso si ai place sa loveasca sa fie si el lovit
DON_LUCIANO
Postat pe 1 Iulie 2009 09:48
De la: kudika033243, la data 2009-07-01 09:48:46
De la: monaram, la data 2009-07-01 09:26:17........apoi dupa cv timp am avut o discutie fff serioasa si de acolo s`a schimbat totul...

DA CE ATI VB???eu sunt de parere....daca te-a lovit o data...o va mai face....lupul isi schimba parul...dar naravul BA....ai grija ....

o fi maso si ai place sa loveasca sa fie si el lovit


bice ....lanturi si catuse.............
monaq
Postat pe 1 Iulie 2009 09:51
De la: kudika046475, la data 2009-06-30 20:38:12AM 18 ANI...am inceput relatia q el acum aproape 4 ani...a fost totul super ok timp de 2 ani apoi s`a stricat totul a inceput sa ma bata,sa`mi vb urat si multe altele....ne`am certat cu parintii in kre eram in relatii extraordinare...apoi acestia ne`au interzis sa ne vedem....in final ne`am despartit....nu am mai tinut legatura ceva luni buna apoi ne`am regasit...ne`am impacat nu a durat prea mult si au inceput aceleasi chestii...incepuse sa ma insele...multe lucruri urate...sa ma vorbeasca de rau....apoi dupa cv timp am avut o discutie fff serioasa si de acolo s`a schimbat totul...pot sa jur ca imi este fidel ,imi demonstreaza k ma adora k ma iubeste,suntem zilnic impreuna...e totul perfect nu mai exista certuri intre noi,parintii stiu de noi desi nu ne vedem cu ei...acum ca a treqt destul timp de cand ne intelegem perfect si ca ne`am dat seama ca gresisem in treqt,,,incercam sa mearga totul cat mai bn si planuim sa ne mutam impreuna....sincer cred k s`a schimbat si ca o sa am un viitor ok...ce credeti?asa va fi?

sincer eu daca eram in locul tau chiar nu ma mai impacam cu el...nu sunt de acord ca un barbat sa dea intr-o femeie si nici sa o injure..acel barbat nu inseamna nimic..si mai zici k te si insela...eu nu as mai avea incredere in el...odata ce ma lovit injurat inselat nu ar mai avea ce discuta cu mine...si sti odata ce o facut-o o va mai face si a 2-a oara si tot asa
_dulcik_
Postat pe 1 Iulie 2009 11:39
Daca la 18 ani esti tratata cu pumnii , unde crezi ca o sa ajungi? doamne fetelor ganditi mai mult , nu mai permiteti asa ceva
Lorena26
Postat pe 1 Iulie 2009 13:23
RENUNTA
pamela_1
Postat pe 1 Iulie 2009 13:38
De la: Lorena26, la data 2009-07-01 13:23:39Daca la 18 ani esti tratata cu pumnii , unde crezi ca o sa ajungi? doamne fetelor ganditi mai mult , nu mai permiteti asa ceva



subscriu.eu nu i-as mai fi dat o sansa
Andre_Ioana
Postat pe 1 Iulie 2009 13:43
Daca tu crezi asta eu nu am ce sa iti fac.Hai sa iti zic si povestea mea.Am stat 1 an cu un baiat.Dupa 6 luni am descoperit ca ma insela, l-am iertat, apoi iar imi dadea indicii ca m-ar insela, am trecut cu vederea, apoi odata mi-a dat una ,l-am iertat , totul era bine si frumos chiar f f atent cu mine si iubitor, apoi alta data m-a impinssi m-a injurat , apoi iar mi-a dat 2 palme , si iar l-am iertat. Dar ultima oara iar m-a injurat in toate felurile si m-a lovit.Eu cred ca daca odata da in tine, sau te insala odata, asa o sa faca tot timpul.A avut tupeul?Va avea si cand o sa te muti cu el.....si asa mai departe viata ta va fi in ''roz''

Postat pe 1 Iulie 2009 14:35
De la: amanda01, la data 2009-07-01 14:35:16Daca tu crezi asta eu nu am ce sa iti fac.Hai sa iti zic si povestea mea.Am stat 1 an cu un baiat.Dupa 6 luni am descoperit ca ma insela, l-am iertat, apoi iar imi dadea indicii ca m-ar insela, am trecut cu vederea, apoi odata mi-a dat una ,l-am iertat , totul era bine si frumos chiar f f atent cu mine si iubitor, apoi alta data m-a impinssi m-a injurat , apoi iar mi-a dat 2 palme , si iar l-am iertat. Dar ultima oara iar m-a injurat in toate felurile si m-a lovit.Eu cred ca daca odata da in tine, sau te insala odata, asa o sa faca tot timpul.A avut tupeul?Va avea si cand o sa te muti cu el.....si asa mai departe viata ta va fi in ''roz''


Si desigur, dupa ultima data m-am despartit de el, ca mi-am dat seama ca nu se va schimba !

Postat pe 1 Iulie 2009 14:37
eu chiar nu pot sa inteleg cum ai putut ierta o astfel de persoana... sa fii langa un barbat care te bate si te-a mai si inselat..esti mult prea tanara pentru asta...nu iti inchide viata alauri de o astfel de persoana ca nu se merita
_dulcik_
Postat pe 2 Iulie 2009 10:34
urit din partea lui...unor femei le place batute ,maltratate...nici eu nu inteleg...pe bune....meriti mai mult.....in primul rind respect....nu este respect nu este nici iubire
pamela_1
Postat pe 2 Iulie 2009 11:23
De la: kudika046475, la data 2009-06-30 20:38:12AM 18 ANI...am inceput relatia q el acum aproape 4 ani...a fost totul super ok timp de 2 ani apoi s`a stricat totul a inceput sa ma bata,sa`mi vb urat si multe altele....ne`am certat cu parintii in kre eram in relatii extraordinare...apoi acestia ne`au interzis sa ne vedem....in final ne`am despartit....nu am mai tinut legatura ceva luni buna apoi ne`am regasit...ne`am impacat nu a durat prea mult si au inceput aceleasi chestii...incepuse sa ma insele...multe lucruri urate...sa ma vorbeasca de rau....apoi dupa cv timp am avut o discutie fff serioasa si de acolo s`a schimbat totul...pot sa jur ca imi este fidel ,imi demonstreaza k ma adora k ma iubeste,suntem zilnic impreuna...e totul perfect nu mai exista certuri intre noi,parintii stiu de noi desi nu ne vedem cu ei...acum ca a treqt destul timp de cand ne intelegem perfect si ca ne`am dat seama ca gresisem in treqt,,,incercam sa mearga totul cat mai bn si planuim sa ne mutam impreuna....sincer cred k s`a schimbat si ca o sa am un viitor ok...ce credeti?asa va fi?

cred k ai mai deschis un topik cu "prb" asta...nu ti-a ajuns unu???
bruneagra25
Postat pe 2 Iulie 2009 11:27
De la: kudika046475, la data 2009-06-30 20:38:12AM 18 ANI...am inceput relatia q el acum aproape 4 ani...a fost totul super ok timp de 2 ani apoi s`a stricat totul a inceput sa ma bata,sa`mi vb urat si multe altele....ne`am certat cu parintii in kre eram in relatii extraordinare...apoi acestia ne`au interzis sa ne vedem....in final ne`am despartit....nu am mai tinut legatura ceva luni buna apoi ne`am regasit...ne`am impacat nu a durat prea mult si au inceput aceleasi chestii...incepuse sa ma insele...multe lucruri urate...sa ma vorbeasca de rau....apoi dupa cv timp am avut o discutie fff serioasa si de acolo s`a schimbat totul...pot sa jur ca imi este fidel ,imi demonstreaza k ma adora k ma iubeste,suntem zilnic impreuna...e totul perfect nu mai exista certuri intre noi,parintii stiu de noi desi nu ne vedem cu ei...acum ca a treqt destul timp de cand ne intelegem perfect si ca ne`am dat seama ca gresisem in treqt,,,incercam sa mearga totul cat mai bn si planuim sa ne mutam impreuna....sincer cred k s`a schimbat si ca o sa am un viitor ok...ce credeti?asa va fi?


renunta, bine ca-i ai pe parinti de partea ta, sunt multe femei singure tratate rau de barbati iar unele dintre ele nu pot scapa din relatiile lor pentru ca n-au sprijinul familiei. considera-te norocoasa si creeaza-ti norocul. nu e normal sa fii batuta si inselata. esti f tanara, nu lua decizii care sa-ti marcheze viitorul. nu esti la scoala?
eleain
Postat pe 2 Iulie 2009 11:34
pamela_1
Postat pe 2 Iulie 2009 12:14
atit vreau sa stii ca OAMENII NU SE SCHIMBA decit in aparenta pentru a fi ceea ce nu sint!nu o sa reziste foarte mult in starea de acum deoarece nu este in natura firii lui! cind o sa-ti fie lumea mai draga o sa redevina ceea ce a fost! tu alegi cum vrei sa traiesti!degeaba spunem noi lasa-l ca tu esti la virsta la care tot ce zboara se maninca si o sa faci ca tine!sper sa inveti din greselile altora ca e mai greu din propriile-ti greseli!
FRANNNCE
Postat pe 2 Iulie 2009 12:23
Te rog eu mult sa te gandesti bine de tot, si sa alegi ! Imi pare tare rau ca mai trec fete prin ce am trecut si eu:(..si nu vreau , desi , si eu m-am incapatanat si am continuat, dar am vazut pe pielea mea, m-am convins singura .!!!!! Si problema e ca eu numai am incredere in vreun barbat niciodata...Si sunt asa destul de socata, pt cele intamplate..Dar nu e tarziu sa spui: STOP.Sa ridici privirea si sa mergi singura inainte !!!!!!!!!!!!!!!

Postat pe 2 Iulie 2009 15:18
oamenii se schimba cand se maturizeaza , greu de crezut ca o discutie a fost de-ajuns sa inceteze dar ... cand iubesti poti sa te schimbi,parerea mea oricum fii mai dura cu el,se va intimida
manuela211
Postat pe 6 Iulie 2009 16:41
Ce inseamna "a trecut ceva de cand ne intelegem perfect"? O luna, doua? Sau poate ai tu vreo metoda care face minuni de-astea....Eu n-am reusit sa-l schimb in 9 ani. Am sfarsit prin a-mi lua copilul (cel mai bun lucru pe care l-am facut impreuna) si am plecat. Ce fel de discutie ati fi putut avea incat sa se schimbe?..
Si eu cred ca momentan n-are o iubita cu care sa te insele. Gandeste-te foarte bine la viitor, Mutatul impreuna inseamna pentru el ca poti sa-i ierti comportamentul acela...si nu e semn de apreciere, crede-ma. Si...sa stii ca, uneori, parintii mai au si dreptate....Si mie mi-a dat mama de inteles ca s-ar putea sa gresesc persoana, dar...am facut ca mine...
anna_bia77
Postat pe 7 Iulie 2009 22:32
of....fugi cat mai ai timp...ai grija ...nu accepta sa te bata..si eu una cel putin un barbat care bate o femeie o sa o bata tot timpul
_dulcik_
Postat pe 8 Iulie 2009 09:57
De la: kudika046475, la data 2009-06-30 20:38:12AM 18 ANI...am inceput relatia q el acum aproape 4 ani...

Si eu am o poveste similara cu a ta... Eu am 16 ani si am o relatie de 4 ani, ea are acum 14 ani, dar am aceleasi probleme ca si tine... si pe mine ma cam bate, ea face karate de mica !!! intelegi! si mai practica cu mine cand o inervez extrem, si eu ma razbun si ii tai maca-roana, m-ai inteles! adica nu-i mai dau sex...ohooo... sa o vezi ce mielusica se face....dar tot isi revine.
Si noi am vrea sa ne mutam separat, dar nu avem decat un cort primit cadou. Voi unde o sa stati singuri, tot la cort sau ati rezolvat altfel ?
Iti fac o propunere. Daca astia ne mai sparg capetele mult, iti propun sa te combini tu cu mine si al tau cu a mea, sa se poceasca ei intre ei si noi sa ne traim viata in pace.
Vorba lui Michael: We are the world !
Maxam
Postat pe 8 Iulie 2009 11:06
De la: Maxam, la data 2009-07-08 11:06:58
De la: kudika046475, la data 2009-06-30 20:38:12AM 18 ANI...am inceput relatia q el acum aproape 4 ani...

Si eu am o poveste similara cu a ta... Eu am 16 ani si am o relatie de 4 ani, ea are acum 14 ani, dar am aceleasi probleme ca si tine... si pe mine ma cam bate, ea face karate de mica !!! intelegi! si mai practica cu mine cand o inervez extrem, si eu ma razbun si ii tai maca-roana, m-ai inteles! adica nu-i mai dau sex...ohooo... sa o vezi ce mielusica se face....dar tot isi revine.
Si noi am vrea sa ne mutam separat, dar nu avem decat un cort primit cadou. Voi unde o sa stati singuri, tot la cort sau ati rezolvat altfel ?
Iti fac o propunere. Daca astia ne mai sparg capetele mult, iti propun sa te combini tu cu mine si al tau cu a mea, sa se poceasca ei intre ei si noi sa ne traim viata in pace.
Vorba lui Michael: We are the world !


ce te bate iubita si tu o pedepsesti ...oau ce relatie ...sincer acu ma luat rasu...ea 14 ani si u 16 si vreti sa va mutati impreuna ...nu sunteti prea tineri pt pasu asta
_dulcik_
Postat pe 9 Iulie 2009 10:17
Te-a batut si o sa o mai faca si pe viitor.
Nu se schimba atat de usor.
Vrei TU sa crezi ca s-a schimbat si ca totul e bine acum. Te amagesti singura mai mult.

La varsta aia sigur vrei sa mai experimentezi si altceva. Cine stie ce maerial mai bun decat asta mai gasesti.
Viata e prea scurta ca sa te impiedici de asa o relatie.
Motanu_
Postat pe 9 Iulie 2009 10:25
un om km se najte aja moare...deci crede ma nu se va schimba...un om k astfel de caracter never..am treqt prin ce ai treqt u ji jtiu k aja e...:) k sfat :LASA L
auraaura45
Postat pe 9 Iulie 2009 10:31
as vrea sa aflu si eu raspunsuri ref la schimbare, se potriveste pt toate varstele, sa le adun si sa fac o medie,sa vad cum gandesc femeile dar si barbatii.
oare e posibil?

Postat pe 10 Iulie 2009 12:52
lol...daca tu accepti badarani in jurul tau atunci nu te mai plange.si proverbele "naravul din sine n-are lecuire" sau "lupul isi schimba parul dar naravul bah" sunt foarte adevarate sa stii...eu iti doresc succes in relatia asta dar nu ii dau mari sanse de reusita pe viitor...faza cu reciclatul relatiilor nu prea da rezultate...cand se termina apoi treci mai departe nu mai revenii...sunt sigur ca pe viitor tot de asemenea specimene vei avea parte pentru ca un baiat de treaba cred ca te-ar pliktisii..cate o injuratura sau o bataitza mai condimenteaza lucrurile nu? off doamne,superficialitatea din ziua de azi....crasa...asa ca...tot inainte pana nu iti schimbi criteriile de selectie nu vei fi fericita uitati-va si la caracterul omului...neaaparat! nu numai la cat de macho e sau cat de shmecher.
razz
Postat pe 11 Iulie 2009 00:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ofer meditatii!!! 51 De la: scorpyoW 22 Iunie 2009 22:44
hello:D 7 De la: pamela_1 1 Iulie 2009 16:08
buna 47 De la: greierash 7 Iulie 2009 21:17
...simt nevoia sa aflu si alte pareri... 37 De la: dakar_dakina 17 Martie 2009 17:37
Buna ziua 2 De la: kudika_974578 5 Octombrie 2014 18:19