Setari Cookie-uri

ce se intampla cu mine? oare o sa mor in curand?

La fel si tie(moldoveanca de a mea) ca tati e acolo in Iasi:)))
bruneta21
Postat pe 1 Mai 2009 01:33
nush' si cu farmecele astea...
hai sa zicem ca sunt farmece.... de ce nu au chemat un preot sa sfinteasca casa???
sau de ce nu s'au dus sa discute cu un preot sa'i explice cum sta treaba??
nush' da' odata ce esti asa inspaimantata... nu cauti pe un forum raspunsu' pentru ca noi nu suntem langa ea ca sa vedem ce se intampla....
cred ca in 5 ani cat stai intr'o tara straina iti faci si tu niste cunostinte... ceva...
in fine... ma cam lasa gandirea

ma bucur pentru tatal tau.. iesean de'al meu
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 01:40
Am mai auzit de astfel de experiente.Nu esti prima si nici ultima. E vorba de duhuri malefice.Remediul este sa cereti ajutorul lui D-zeu, sa va marturisiti pacatele si sa va lasati de ele (chiar daca vi se pare un lucru invechit) si sa cereti ca sangele lui Cristos sa va curateasca si sa va protejeze. De asemenea, schimbati-va domiciliul si rugati-L pe D-zeu sa va aduca in apropiere oameni care au trecut prin astfel de experiente si au scapat de ele.Persoanele pe care le cunosc si au trecut prin asa ceva, au scapat crezand doar in puterea sangelui Celui care a murit si a inviat pentru noi.
dativ
Postat pe 1 Mai 2009 10:29
diana


ma nu stiu sigur ce este dar sa stii ca si eu cred in dastea cu fantome fa bine si adu un preot in casa dar era foarte bine sal aduci in luna martie dar nu este tarziu nici acum asta pana nu inebunesti sau ceva de genul asta nu vreau sa te sperii
kudika010221
Postat pe 1 Mai 2009 12:21
salut.daca esti o femeie credinciosa nu trebuie sa-ti fie frica.te lasi in baza lui Dumnezeu si spui rugaciune in gind.Mergi pe la biserica vinerea si fa-i si tu niste masluri.iar daca este cum spui de ce nu te muti in alta locuinta?Nu te mai gindii la moarte. Iar daca o luam medical transpiratia ta si mina dreapta inseamna ca esti cardiaca si trebuie urgent sa vezi un medic mai ales daca transpiratia este rece.
kudika010094
Postat pe 1 Mai 2009 13:03
De la: ingerashu_meu, la data 2009-05-01 01:03:02ma nu iau nimic....pur si simplu e a doua oara care se intampla.....iar voi imi spune`ti ca am inebunit... ce naiba....nimeni din casa nu trage pe nas se fumeaza scancs :(( am crezut ca o sa`mi dati cu parerea ...ceva adevar dar se pare ca nimeni nu ma intelege si nimenu nu ma crede..... a fost o prostie sa scriu aici!:(

Dar de NHS din Anglia nu ai auzit?
Tratamentele de baza in caz de urgenta se aplica pe gratis fiecarei persoane din anglia.Deci mi se pare absurd sa incepi sa scrii pe un forum ca mori, dar sa mergi la medic nu...Naivitatea nu consta ca ai scris aici, ci faptu ca nu mergi la medic. Ce parere vrei? Sa-ti faci inhalatii cu ceai de galbenele si sa dai cu apa sfintita prin casa? Crezi ca asta ti-ar rezolva problemele pe care probabil le ai de sanatate?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Mai 2009 13:21
Ciao.Eu zic,sa dai cu apa sfintita,in toata casa, sa tamaiezi casa in fiecare zi sa te rogi in fiecare seara,sa chemi un preot,sa-ti faca sfestanie,si cred ca cel mai bine este sa te muti de acolo.Daca si ceilalti simt ceva necurat,si aud cine stie ce zgomote...Nu este de ras,chiar am o amica pe care si eu am luat-o in ras-este italianca,si locuieste intr-o casa veche,care a apartinut unui conte,dar tot asa spunea,ca aude pasi noaptea,scartaituri,zgomote,si nu,numai ea,si vecinii...asa ca nu stiu ce sa mai zic! Cred ca cel mai bine sa va mutati de acolo
xena_a
Postat pe 1 Mai 2009 13:28
mutati-va din casa ! multe lucruri nu poti neaparat sa le explici chiar daca le simti aievea.nu e nimic legat de sanatatea mintala .energiile exista intr-o gramada de forme :bune sau agresive.iar pentru cei care nu te cred le transmit eu ca nici curentul electric nu-l vad ... dar daca - si baga degetele in priza il simt al dracului de bine !
70365
Postat pe 1 Mai 2009 13:35
De la: 70365, la data 2009-05-01 13:35:17mutati-va din casa ! multe lucruri nu poti neaparat sa le explici chiar daca le simti aievea.nu e nimic legat de sanatatea mintala .energiile exista intr-o gramada de forme :bune sau agresive.iar pentru cei care nu te cred le transmit eu ca nici curentul electric nu-l vad ... dar daca - si baga degetele in priza il simt al dracului de bine !




CE BINE AI ZIS-O !
kudika012730
Postat pe 1 Mai 2009 13:50
ceea ce ti se intampla este adevarat. mi s-a intamplat si mie, cred ca exista spirite rele, tot ceea ce poti sa faci este sa te rogi, in fiecare clipa roagate la dumnezeu sa scapi si sa plece acele spirite, fa rost de o biblie si citeste din ea, cere-ti iertare lu dumnezeu pt toate pacatele pe care le-ai facut, inainte de toate asta si mergi la biserica. crezi din toata inima ta ca prin dumnezeu poti sa scapi de diavolii care iti dau tarcoale si vei reusi. eu am reusit prin credinta in dumnezeu, sigur vei reusi si tu. Dumnezeu sa te ajute , ma voi ruga pentru tine
estera_estera_estera
Postat pe 1 Mai 2009 14:46
Fantome????
Buhhuhuuuuuuuuuuu
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 14:50
De la: ingerashu_meu, la data 2009-04-28 23:56:32locuiesc in londra de 5 ani. pt prima oara simt ca imi pierd viata. se intampla sa stau in pat pregatita de culcare . si deodata incep sa transpir simt un bratz care ma trage spre dreapta in jos ... eu sunt obisnuita sa dorm intoarsa pe partea dreapta .aseara a fost a doua oara cand am simtit asta. stau intr`o casa cu 4 etaje ...ma gandesc sa nu fie spiritele rele in casa. prietenu` meu a vazut o umbra , a vazut si un porumbel in casa, si a vazut si un om,. aseara am simtit ca cineva imi ia puterile , nu pot sa vb sau sa ma misc . abia am putut aseara sa il apuc pe prietenu meu de mana . si l`am strans . nu puteam vb. ce pot sa fac. suntem 5 persoane in casa ... si toti auzim pasi dar nu e nimeni, auzim ca cineva tranteste dar nu e nimeni,.... ce se intampla? ce e? imi este frik... ce poate sa fie?????
dc nu va mutatiiiiii
thadoog
Postat pe 1 Mai 2009 14:52
De la: thadoog, la data 2009-05-01 14:52:30
De la: ingerashu_meu, la data 2009-04-28 23:56:32locuiesc in londra de 5 ani. pt prima oara simt ca imi pierd viata. se intampla sa stau in pat pregatita de culcare . si deodata incep sa transpir simt un bratz care ma trage spre dreapta in jos ... eu sunt obisnuita sa dorm intoarsa pe partea dreapta .aseara a fost a doua oara cand am simtit asta. stau intr`o casa cu 4 etaje ...ma gandesc sa nu fie spiritele rele in casa. prietenu` meu a vazut o umbra , a vazut si un porumbel in casa, si a vazut si un om,. aseara am simtit ca cineva imi ia puterile , nu pot sa vb sau sa ma misc . abia am putut aseara sa il apuc pe prietenu meu de mana . si l`am strans . nu puteam vb. ce pot sa fac. suntem 5 persoane in casa ... si toti auzim pasi dar nu e nimeni, auzim ca cineva tranteste dar nu e nimeni,.... ce se intampla? ce e? imi este frik... ce poate sa fie?????
dc nu va mutatiiiiii


caaaaaaaaaa saaaaaaaaa intrebiiiiiiiiiii tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu mancatiasssssssssssssssssssssssss
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 14:55
De la: bruneta21, la data 2009-05-01 01:26:38Sincer da:) dar a specificat faptul ca e in Anglia si posibil sa ma uimeze faptul de cati bani ar da pe cateva sedinte la un doctor,nu stiu !!parerea mea:)

pai cred ca asta a fost scopul, sa ne spuna ca locuieste in Londra

ma lasi? aia au asigurari medicale si doctorii lor sunt chiar ok... ca sa nu mai spuneam ca si salariile sunt pe masura... dar deja o dau in altele
kitty_krieger
Postat pe 1 Mai 2009 14:57
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-01 14:55:26
De la: thadoog, la data 2009-05-01 14:52:30
De la: ingerashu_meu, la data 2009-04-28 23:56:32locuiesc in londra de 5 ani. pt prima oara simt ca imi pierd viata. se intampla sa stau in pat pregatita de culcare . si deodata incep sa transpir simt un bratz care ma trage spre dreapta in jos ... eu sunt obisnuita sa dorm intoarsa pe partea dreapta .aseara a fost a doua oara cand am simtit asta. stau intr`o casa cu 4 etaje ...ma gandesc sa nu fie spiritele rele in casa. prietenu` meu a vazut o umbra , a vazut si un porumbel in casa, si a vazut si un om,. aseara am simtit ca cineva imi ia puterile , nu pot sa vb sau sa ma misc . abia am putut aseara sa il apuc pe prietenu meu de mana . si l`am strans . nu puteam vb. ce pot sa fac. suntem 5 persoane in casa ... si toti auzim pasi dar nu e nimeni, auzim ca cineva tranteste dar nu e nimeni,.... ce se intampla? ce e? imi este frik... ce poate sa fie?????
dc nu va mutatiiiiii


caaaaaaaaaa saaaaaaaaa intrebiiiiiiiiiii tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu mancatiasssssssssssssssssssssssss
diavolitooooooo ai grija sa nu te bantuesc
thadoog
Postat pe 1 Mai 2009 15:01
De la: thadoog, la data 2009-05-01 15:01:23
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-01 14:55:26
De la: thadoog, la data 2009-05-01 14:52:30
De la: ingerashu_meu, la data 2009-04-28 23:56:32locuiesc in londra de 5 ani. pt prima oara simt ca imi pierd viata. se intampla sa stau in pat pregatita de culcare . si deodata incep sa transpir simt un bratz care ma trage spre dreapta in jos ... eu sunt obisnuita sa dorm intoarsa pe partea dreapta .aseara a fost a doua oara cand am simtit asta. stau intr`o casa cu 4 etaje ...ma gandesc sa nu fie spiritele rele in casa. prietenu` meu a vazut o umbra , a vazut si un porumbel in casa, si a vazut si un om,. aseara am simtit ca cineva imi ia puterile , nu pot sa vb sau sa ma misc . abia am putut aseara sa il apuc pe prietenu meu de mana . si l`am strans . nu puteam vb. ce pot sa fac. suntem 5 persoane in casa ... si toti auzim pasi dar nu e nimeni, auzim ca cineva tranteste dar nu e nimeni,.... ce se intampla? ce e? imi este frik... ce poate sa fie?????
dc nu va mutatiiiiii


caaaaaaaaaa saaaaaaaaa intrebiiiiiiiiiii tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu mancatiasssssssssssssssssssssssss
diavolitooooooo ai grija sa nu te bantuesc



Vaiiii nu.... deja mi'e frica
Diavolyta_
Postat pe 1 Mai 2009 15:04
De la: Bloody_minnie, la data 2009-04-29 01:09:06Ma uit si eu la tot felul de filme horror, emisiuni cu spirite etc, mai si fumez cate ceva ( din alea, stiti voi ) , dar nu mi s-a intamplat sa am asemenea halucinatii ! :))



you must not be high enough.....Si zici ca nu te viziteaza Ivory deloc??? Oricum gagica cu fantomele din Londra sa ne dea si noua adresa, cred ca are marfa buna daca simte ca o lasa puterile chiar in halul ala
cocco
Postat pe 2 Mai 2009 01:38
nu trebuie sa te duci la nici un doctor asemenea lucruri exista ..iar cei ce nu le-au trait pana acum nu le cred...e si normal asa cum zice si zicala"pana nu vad nu cred" .....RELAX..nu esti nici tu "bolnava"si cu atat mai putin ceilalti ...e ok se mai intampla iar spirite pot exista mai ales daca e o casa mai veche....nimeni nu poate sti ce s-a petrecut acolo in trecut...sfatul meu e sa gasesti un preot bun ce sa vina sa faca o slujba in casa...iti spun chiar functioneaza..depinde de harul parintelui daca il are sau nu...daca nu merge cu un preot gaseste altul pentru ca va ajuta te asigur din propria mea experienta...ai sa vezi..bafta in gasire
kudika007346
Postat pe 2 Mai 2009 22:16
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2009-04-29 00:28:56
De la: Kathara, la data 2009-04-29 00:12:38Du-te la doctor.

E un sfat bun
In cel mai bun caz aveti ceva gen flashback lsd, in caz contrar este mai grava faza. Medicul va pune diagnosticul potrivit.
Alternativ mergi la biserica. Poate va ajuta cumva popa.
Sau exista tot felul de sarlatani experti care alunga duhurile rele din casa...



da si cel mai indicat ar fi sa mergi la manastirea "tanacu"
scorpyoW
Postat pe 2 Mai 2009 22:26
sa stii ca am mai auzit de astfel de cazuri.... din partea unor persoane fosrte apropiate... se intampla in fiecare seara dupa ce adormea... si stiu ca e inspaimantor. Sfatul meu este sa iti schimibi locuinta.. sa te muti in alta parte, asa au scapat si persoanele despre care vorbesc...si eventual sa vorbesti si cu un preot... poate te poate ajuta mai mult.
cricket_bv86
Postat pe 3 Mai 2009 11:36
Am auzit de tot felul de cazuri ca acesta.Poate fi o casa bantuita..si nu mai radeti,de ce luati peste picior..? E un lucru normal sa existe spirite ..probabil acolo li s-a intamplat ceva si nu se mai pot rupe de casa in care au trait o viata intreaga...
Cheama un preot si stie el ce are de facut....poate ca asa o sa ai liniste si cu timpul totul o sa treaca..
Si ceea ce este cel mai important : ROAGA-TE Domnului si mergi la biserica cat de des poti tu...roaga-te cu tot sufletul si cheama pe cineva sa tina o slujba la tine in casa..in toate camerele...
Sper sa fie totul bine
liza24_84
Postat pe 3 Mai 2009 11:48
De ce nu schimbi casa ?
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 11:52
De la: bruneta21, la data 2009-05-01 01:26:38Sincer da:) dar a specificat faptul ca e in Anglia si posibil sa ma uimeze faptul de cati bani ar da pe cateva sedinte la un doctor,nu stiu !!parerea mea:)


pe mine ma uimeaza gramatica asta
Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 11:58
De la: ingerashu_meu, la data 2009-04-28 23:56:32locuiesc in londra de 5 ani. pt prima oara simt ca imi pierd viata. se intampla sa stau in pat pregatita de culcare . si deodata incep sa transpir simt un bratz care ma trage spre dreapta in jos ... eu sunt obisnuita sa dorm intoarsa pe partea dreapta .aseara a fost a doua oara cand am simtit asta. stau intr`o casa cu 4 etaje ...ma gandesc sa nu fie spiritele rele in casa. prietenu` meu a vazut o umbra , a vazut si un porumbel in casa, si a vazut si un om,. aseara am simtit ca cineva imi ia puterile , nu pot sa vb sau sa ma misc . abia am putut aseara sa il apuc pe prietenu meu de mana . si l`am strans . nu puteam vb. ce pot sa fac. suntem 5 persoane in casa ... si toti auzim pasi dar nu e nimeni, auzim ca cineva tranteste dar nu e nimeni,.... ce se intampla? ce e? imi este frik... ce poate sa fie?????


Eu zic sa te calmezi, ca nu mori. Din prostie nu a murit nimeni pana acum. Daca totusi cauza sunt ceva droguri sau alte lucruri pe are le-ati incercat voi, eu zic macar data viitoare sa luati ceva care sa va faca sa spalatzi closetul, sa duceti gunoiul, sa dati cu aspiratorul. Macar faceti si ceva practic...
Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 12:03
cand simti ca te trage spre dreapta in sus, trage-l si tu spre stanga in sus :)))))))))00 alta solutie n-am.
htania
Postat pe 3 Mai 2009 12:09
De la: htania, la data 2009-05-03 12:09:41cand simti ca te trage spre dreapta in sus, trage-l si tu spre stanga in sus :)))))))))00 alta solutie n-am.




Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 12:10
Inceraca sa afli cine a locuit in casa aceea si sa vezi de ce s-au mutat sau vezi terenul de sub casa ce a fost inainte pentru ca acesta poate sa fie motivul....si nu trebuie sa spunem ca nu sunt fantome pentru ca asa cum exista Dumnezeu exista si Satana (forte intunecat).Incearca sa mergi la un preot sa ii spui si el te va sfatuii cu siguranta

mult succes!!!!!!!!!
PS astept raspuns dupa ce faci aceste lucruri sau lasa-mi un mesaj cu id-ul tau sa mai vb :*




Luana_1593
Postat pe 4 Mai 2009 20:52
De la: Luana_1593, la data 2009-05-04 20:52:55Inceraca sa afli cine a locuit in casa aceea si sa vezi de ce s-au mutat sau vezi terenul de sub casa ce a fost inainte pentru ca acesta poate sa fie motivul....si nu trebuie sa spunem ca nu sunt fantome pentru ca asa cum exista Dumnezeu exista si Satana (forte intunecat).Incearca sa mergi la un preot sa ii spui si el te va sfatuii cu siguranta

mult succes!!!!!!!!!
PS astept raspuns dupa ce faci aceste lucruri sau lasa-mi un mesaj cu id-ul tau sa mai vb :*



Poltergeist, nenica!
Nu ar fi mai simplu sa ii dai bibliografia filmelor pe care le-ai vazut tu? Asa se documenteaza first-hand...
Dor_a
Postat pe 4 Mai 2009 20:58
De la: ralu_zar, la data 2009-04-29 00:11:27ati tras pe nas??



cel mai tare mesaj =))))
andreea121
Postat pe 4 Mai 2009 22:30
ralu_zar
Postat pe 4 Mai 2009 22:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vot de Ziua Indragostitilor 1 De la: vargandi 28 Ianuarie 2010 11:10
Parintii ma ignora. 29 De la: kudika1993 7 Mai 2010 15:40
nu ma inteleg cu mama 46 De la: kudika109268 28 Decembrie 2013 13:56
Cadouri de craciun! 11 De la: _dulcik_ 30 Martie 2009 16:47
VOTEAZ-O PE MAYA..Nepotica mea :* 1 De la: iulmari 16 Martie 2009 18:20