Setari Cookie-uri

Relatia fecioara- fecioara .. ? cum va suna.. :-s

Citisem mai de mult, total intamplator, ca aceasta relatie poate deveni extrem de monotona chiar si dupa putin timp. Acum am cunoscut un baiat fecioara.. de revelion. Pe moment mi-a atras atentia, dar nu am bagat de seama si imediat am si uitat de existenta lui, ceva tipic mie. Prin martie insa, iesind intr-o seara cu prietenele mele, am descoperit ca si el frecventeaza acelasi club, eu am avut o perioada mai aiurea si nu prea am mai iesit. Iarasi .. l-am observat, mi-a placut, dar nici nu mi-ar fi trecut prin cap sa vorbesc cu el. Intr-o seara, vorbind cu un bun prieten mai in gluma mai in serios despre ce baieti imi mai plac.. i-am spus eu acolo cativa.. dar nici nu ma gandeam la Domnul .. :)) pana ce mi l-a dat el exemplu :)).. eu imediat mi-am amintit de el si de atunci am inceput sa ma tot gandesc asa la el. Mai ciudat este faptul ca sambata am iesit intr-un club tot cu fetele si acolo a venit si el.. si un prieten comun ne-a facut cunostitna total aiurea .. cred ca era cam luat .. prietenul comun.. el a fost incantat.. apoi prietenul ala bun de care am zis mai sus, cunoscandu-l, a vorbit cu el .. si i a zis de mine.. raspunsul lui a fost ceva gen : ca 2a zi sa-i dea numarul meu .. ca vrea sa-si repare si masina, si ca ar vrea sa vorbim, sa ne cunoastem etc. Mai tarziu a venit la mine, a incercat acolo o conversatie si mi a spus ca o sa vorbim. Si de atunci nimic ! .. a mai vorbit cu prietenul meu bun.. si a spus ca o sa ne mai vedem prin club.. si nu stiu cum sa-i atrag atentia.. ca el clar nu vrea nimic serios, din ce am mai citit si pe la voi de baietii fecioara si ce mai stiu de pe la prietenele mele, nu sunt atrasi de fetele care ies si se distreaza, dar in acelasi timp acolo e singurul loc unde pot sa dau de el.. voi ce sfaturi imi dati..? eu una m-am saturat de aventuri gen si as vrea tare mult ceva serios. adica nu stiu dar chiar nu m-a mai interesat asa un baiat de mult, mai ales dupa ultima mea relatie, care a fost un dezastru..
RobertaMissy
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:27
Aceasta relatie este sortita esecului... Nu va potriviti deloc d.p.d.v. zodiacal
Diavolyta_
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:31
De la: RobertaMissy, la data 2009-04-29 16:27:27Relatia fecioara- fecioara .. ? cum va suna.. :-s


suna a: Moise în pustiu
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:49
eu sunt fecioara el e la fel fecioara ce pot sa spun de caracter cam aiurea dar se lasa modelat...........e greu sa il fac sa nu mai fie asa pesimist dar o data cu el mam schimbat si eu si am gasit lucruri interesante de invatat .....pe plan opus au un suflet mare imens......daca incepe sa te iubeasca esti totul pt el...........trebuie doar sa ai rabdare si sa incerci sa il intelegi ca si noii feciorele nici lor nu le prea place acasa vor fi tot timpul la munca ...tot timpul acupati sa faca ceva sa nu piarda timp......ce pot sa spun,.....sa inchei iti spun doar atat anul acesta sarbatorim 10 ani de cand suntem impreuna si tot ii e frica sa ne legalizam relatia dar se compenseaza cu faptul ca ma iubeste il iubesc si ne este bn impreuna
loredana2616
Postat pe 5 Mai 2009 20:43
si eu sunt fecioara si din experienta iti spun ca atunci cand iubim pe cineva (noi femeile fecioara )iubim prea mult prea exagerat suntem trup si suflet pentru partener dar barbatul feciara este ft diferit de noi femeile nu sunt familisti nu le plac obligatiile nu se leaga la cap fara sa ii doara toti barbati fecioara pe care i-am cunoscut sun la fel sper ca prietenul tau sa nu fie ca cei descrisi de mine sper sa va mearga bine si sa va iubiti mult
BLONDINUL
Postat pe 5 Mai 2009 20:49
eleny0407
Postat pe 16 Iunie 2009 18:46
Ai dreptate. Si eu sunt fecioara si sunt de acord

Cand iubim daruim tot si ne deschidem mult prea mult. Grseala e doar a noastra.

Omului i se suie la cap, incepe a face figuri si etc.

Cine are de suferit? Noi

Dar ia spuneti-mi voi, fecioarelor, o chestie, cum va considerati?

Bune sau rele?

Se zice ca femeia fecioara e o scorpie.
ana_pietraru
Postat pe 24 Iulie 2009 13:33
sincer.. eu nu ma pot considera o scorpie.. am defecte ce-i drept.. destule.. sunt foarte critica.. perfectionista.. dar.. sunt foarte toleranta si intelegatoare si las foarte mult de la mine.. chiar prea mult.. si mereu am de pierdut.. si sufar si ma consum.. nu pot sa fiu razbunatoare.. nu stiu.. asa e firea mea.. dar oricum.. de obicei incerc sa par indiferenta, sigura pe mine .. si nu plang niciodata in fata cuiva .. incerc sa mi ascund aceste slabiciuni pentru ca oricune ar profita de ele ..!
RobertaMissy
Postat pe 27 Iulie 2009 04:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul leu si femeia gemeni 6 De la: kitu_athena 9 August 2009 17:46
Gemeni 41 De la: popescudan 6 Ianuarie 2012 01:59
Bunaa 3 De la: llavinnia 5 Martie 2012 22:49
topicu' meu 33 De la: luchianramona 12 August 2011 12:21
Eu Leoaica, el Taur 5 De la: UnYang 18 Iunie 2009 18:54