Setari Cookie-uri

Misteriosul test de personalitate OCEAN e mai valabil decât credem

De la: ileanastan, la data 2009-05-01 12:05:59Este cel mai recent test de personalitate ºi cel mai complet. Graþie lui se poate mãsura instant compatibilitatea dintre parteneri.Se impune ca ambii sã fie absolut sinceri deoarece minciuna nu duce departe într-o relaþie care se doreºte eternã.
Testele de personalitate/compatibilitate ajutã enorm partenerii unui cuplu la debutul relaþiei. La admiterea în serviciile secrete sunt considerate ceva sine qva non. Extrem de revelatoare. Poate ar fi necesar ca tinerii sã le completeze ºi sã verifice astfel care le este coeficientul "de cuplare". Aceasta ar duce la evitarea multor drame conjugale dureroase. Dacã coeficientul de cuplare made in OCEAN se situeazã peste 80% vã puteþi considera norocoºi. V-aþi întâlni perechea idealã, perfecta Bashert. Dacã nu...are balta peºte. Mai cãutaþi!
Nu uitaþi de diferenþa, consideratã de psihologi idealã, dintre IQ-uri. Aceasta este de 10 puncte. ªi de asemãnarea fizicã. Graºii nu fac casã bunã cu siluetele filiforme. Nici urâþii cu rãsfãþaþii Zeilor.Afrodita nu de florile mãrului l-a înºelat pe Hefaistos cu superbul sãu frate Ares.


fata draga cand mai deschizi subiecte mai treci pe la ele si mai da explicatii...ca asa ar fi frumos...asta daca nu te suprasolicita prea mult
coffeeta
Postat pe 31 Mai 2009 08:39
De la: sunt_unica, la data 2009-05-24 08:25:48Unde pot gasi acest test? Chiar ma intereseaza!


daca te mai intereseaza poti s accesezi linkul asta. sa stii ca in mare parte e bun si functioneaza
emanuell18
Postat pe 31 Mai 2009 09:59
Buna ziua cum asi putea participa si eu la acest test OCEAN,va multumesc
klappaucius
Postat pe 31 Mai 2009 10:39
VAAAAAiiiiiiiiiii eu sunt fan tote testuriile care exista atat de personalitate cat de compatibilitate,nu am auzit de testul asta dar ai putea sa mi l trimiti si mie sau sa imi zici unde pot sa il fac,sau de unde sa il iau.?mersssssssiiiiiiii
fity
Postat pe 31 Mai 2009 11:43
unde gasesti acest test?
Briza_____
Postat pe 31 Mai 2009 12:10
http://www.spectrumx.co.uk/newlife/type/frame-type.htm
Genty_ana
Postat pe 31 Mai 2009 13:36
CRED CÃ TU VREI SÃ NE TESTEZI NAIVITATEA !!!!!
123violeta
Postat pe 31 Mai 2009 14:10
il vreau si eu .. mi'l trimite si mie cineva?
kudika018660
Postat pe 31 Mai 2009 14:36
http://www.ecm-solutions.co.uk/testsonthenet/b2b/clients/latpro/report-bigFive/OCEAN120Big5.htm

Am gasit testul
psy
Postat pe 31 Mai 2009 18:24
De la: emanuell18, la data 2009-05-31 09:59:30
De la: sunt_unica, la data 2009-05-24 08:25:48Unde pot gasi acest test? Chiar ma intereseaza!


daca te mai intereseaza poti s accesezi linkul asta. sa stii ca in mare parte e bun si functioneaza


scuze am uitat a adaug linkul: http://www.fetesibaieti.ro/test_de_personalitate.html
sper sa va foloseasca
emanuell18
Postat pe 31 Mai 2009 20:24
A..... BIG 5, pai de ce n-a zis asa fatuca? Eu recomand MBTI oricum.
Kathara
Postat pe 31 Mai 2009 20:25
Daca OCEAN e big five, atunci asta numai un test nou nu e. Dar, da e un test de personalitate bun. Totusi el ar trebui interpretat de cineva calificat, nu de alta dar altfel nu valoreaza decat ca si orice alt test, e orientativ.
P. S aici puteti vedea cat este el de "nou". http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Five_personality_traits
deliadalma
Postat pe 1 Iunie 2009 09:15
buna :d
de unde pot lua acest test, chiar m-ai faqt curioasa:D:*:*:*:*
ionela_loredana
Postat pe 1 Iunie 2009 11:08
ma rog... eu cred, ca daca il fac cu prietenul meu o sa iasa compatibilitate sub 50% pentru ca suntem ca apa si uleiul, el e taur, eu varsator, si totusi suntem de 4 ani impreuna si ne iubim foarte mult! asa ca eu nu ma iau dupa teste, ca daca ar fi sa ma iau daca as avea un partener pe care testul il considera compatibil cu mine m-as plictisi de moarte in aceea relatie si nici nu cred ca l-as putea iubi. cea mai sanatoasa relatie este cea in care ambii parteneri isi relateaza unul celuilalt atat aprecierile cat si ofurile si bineinteles ca nu trebuie sa evitati asa mult certurile pentru ca e asa de dulce impacarea!
diana3289
Postat pe 2 Iunie 2009 14:08
acum am facut testul dar nu e test de cuplu, ci test individual (eu l-am facut pe cel scurt) iata ce mi-a iesit:
59% deschisa la noi experiente (de regula nu caut experiente noi)
83% constiincioasa (oamenii se pot baza pe mine)
22% extraveritita (tind sa ma feresc de situatii sociale)
74% agreabila (tind sa iau in considerare sentimentele celorlalti)
22% nevrotica (tind sa fiu in general relaxata si calma)

diana3289
Postat pe 2 Iunie 2009 14:28
acum l-am facut si pe cel lung:
42 deschisa la experiente
56 constiincioasa
41 extravertita
46 agreabila
36 reactii naturale (calma)
diana3289
Postat pe 2 Iunie 2009 14:50
mdeap....cica l-am facut si eu.....are dreptate cam asa sunt cum mi-a dat rezultatul....
nelly83
Postat pe 4 Iunie 2009 18:27
Imi poti trimite si mie aceste test daca vrei ...ms mult
visespulberate
Postat pe 14 Iulie 2009 13:50
DAMIL SI TIL SPUN DACA E SAU NU ADEVARAT!
lupul_alb
Postat pe 2 August 2009 23:48
Deci....unde pot gasi testul asta ...Special?
katiilies73
Postat pe 3 August 2009 16:15
De la: katiilies73, la data 2009-08-03 16:15:20Deci....unde pot gasi testul asta ...Special?
il

poti comanda contracost, trimitinadu-mi un mesaj in privat!
geo_x
Postat pe 3 August 2009 16:17
De la: geo_x, la data 2009-08-03 16:17:42
De la: katiilies73, la data 2009-08-03 16:15:20Deci....unde pot gasi testul asta ...Special?
il

poti comanda contracost, trimitinadu-mi un mesaj in privat!


cat ma costa geo.???......da sa nu imi spui in bani pt ca nu am.....orice altceva......
...si pt ca ne cunoastem...primesc si un bonus......???
matracucu
Postat pe 3 August 2009 16:33
De la: visespulberate, la data 2009-07-14 13:50:39Imi poti trimite si mie aceste test daca vrei ...ms mult


l-am gasit pe google
diana3289
Postat pe 3 August 2009 19:22
De la: katiilies73, la data 2009-08-03 16:15:20Deci....unde pot gasi testul asta ...Special?


da iubita,ti-l aduc eu la usa,e bine asa?
sa nu te superi,te-am luat la intamplare din cardul de oi care DESI 100 de oameni au pus cate un link vin cu aceeasi nevinovata intrebare "da' io de unde il iau?"
discutia e cam asa:
link
cum gasesc testul?
link
dar eu de unde-l iau
link
link
mi-l trimite si mie cineva?
oh,scumpa candoare si dulce inocenta.. oitele

cat.. CAT de proaste sunteti?
adica.. ..nu,pe bune?
eu cred ca un test de inteligenta v-ar trebui conditie de inregistrare pe forumuri.

p.s. ma refer strict la oi,evident
mimoz
Postat pe 14 August 2009 02:41
De la: ileanastan, la data 2009-05-01 12:05:59Este cel mai recent test de personalitate ºi cel mai complet. Graþie lui se poate mãsura instant compatibilitatea dintre parteneri.Se impune ca ambii sã fie absolut sinceri deoarece minciuna nu duce departe într-o relaþie care se doreºte eternã.
Testele de personalitate/compatibilitate ajutã enorm partenerii unui cuplu la debutul relaþiei. La admiterea în serviciile secrete sunt considerate ceva sine qva non. Extrem de revelatoare. Poate ar fi necesar ca tinerii sã le completeze ºi sã verifice astfel care le este coeficientul "de cuplare". Aceasta ar duce la evitarea multor drame conjugale dureroase. Dacã coeficientul de cuplare made in OCEAN se situeazã peste 80% vã puteþi considera norocoºi. V-aþi întâlni perechea idealã, perfecta Bashert. Dacã nu...are balta peºte. Mai cãutaþi!
Nu uitaþi de diferenþa, consideratã de psihologi idealã, dintre IQ-uri. Aceasta este de 10 puncte. ªi de asemãnarea fizicã. Graºii nu fac casã bunã cu siluetele filiforme. Nici urâþii cu rãsfãþaþii Zeilor.Afrodita nu de florile mãrului l-a înºelat pe Hefaistos cu superbul sãu frate Ares.


Graºii nu fac casã bunã cu siluetele filiforme. Nici urâþii cu rãsfãþaþii Zeilor.Afrodita nu de florile mãrului l-a înºelat pe Hefaistos cu superbul sãu frate Ares. [/quote]

cred ca este ruda cu mama omida
cristiana_cris
Postat pe 17 August 2009 15:43
De la: cristiana_cris, la data 2009-08-17 15:43:42
De la: ileanastan, la data 2009-05-01 12:05:59Este cel mai recent test de personalitate ºi cel mai complet. Graþie lui se poate mãsura instant compatibilitatea dintre parteneri.Se impune ca ambii sã fie absolut sinceri deoarece minciuna nu duce departe într-o relaþie care se doreºte eternã.
Testele de personalitate/compatibilitate ajutã enorm partenerii unui cuplu la debutul relaþiei. La admiterea în serviciile secrete sunt considerate ceva sine qva non. Extrem de revelatoare. Poate ar fi necesar ca tinerii sã le completeze ºi sã verifice astfel care le este coeficientul "de cuplare". Aceasta ar duce la evitarea multor drame conjugale dureroase. Dacã coeficientul de cuplare made in OCEAN se situeazã peste 80% vã puteþi considera norocoºi. V-aþi întâlni perechea idealã, perfecta Bashert. Dacã nu...are balta peºte. Mai cãutaþi!
Nu uitaþi de diferenþa, consideratã de psihologi idealã, dintre IQ-uri. Aceasta este de 10 puncte. ªi de asemãnarea fizicã. Graºii nu fac casã bunã cu siluetele filiforme. Nici urâþii cu rãsfãþaþii Zeilor.Afrodita nu de florile mãrului l-a înºelat pe Hefaistos cu superbul sãu frate Ares.


Graºii nu fac casã bunã cu siluetele filiforme. Nici urâþii cu rãsfãþaþii Zeilor.Afrodita nu de florile mãrului l-a înºelat pe Hefaistos cu superbul sãu frate Ares.


cred ca este ruda cu mama omida [/quote]..am uitat sa te intreb trebuie sa iti dam banii pt ce ai scris?
cristiana_cris
Postat pe 17 August 2009 15:44
"Afrodita nu de florile mãrului l-a înºelat pe Hefaistos cu superbul sãu frate Ares. "

cat de tare poa' sa fie propozitia asta.
cred ca din toata polilogheala aasta e cea mai amuzanta parte.
butterly
Postat pe 18 August 2009 15:15
e o porcarie
Adriana_Georgeta
Postat pe 18 August 2009 23:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cand sotul refuza sa mearga in vacanta 7 zile doar cu sotia,pe motiv ca se plictiseste 66 De la: kudika_9592 4 August 2012 15:43
nu stiu cum sa reactionez 235 De la: kiss_my_ass 6 Septembrie 2013 21:44
Reproºuri ... 50 De la: kudika_6457 8 Mai 2012 16:00
il vreau sau nu? 37 De la: talida22 9 Ianuarie 2009 16:25
Cand este momentul sa ne mutam impreuna? 43 De la: BlackFaith 16 Mai 2009 17:55