ce e rau in a fi fost casatorita

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent ce e rau in a fi fost casatorita: (3.8 din 4 voturi)

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

buna sunt ema si vroiam parerea voastra sa vad daca ce gandesc eu e bine,am fost casatorita 3 ani si acum mam despartit de 6 luni in aceasta casatorie a rezultat un copil care lam nascut la 19 ani si acum am un iubit care de cate ori ne certam imi spune ca sunt inculta si ca nu gandesc ca,daca gandeam nu aveam copil la varsta asta vroiam sa stiu e chiar atat de grav asta cien doreste poate sami dea un sfat orice e binevenit multumesc
Raporteaza abuz de limbaj

1 mesaj

iubitul tau e un tampit, parerea mea..

1 mesaj

a da viata unui copil nu poate fi considerata greseala. sub nici o forma.daca prietenul tau gandeste asa, desparte-te de el. mai ales daca iti iubesti copilul. esti tanara, iti vei reface viata..dar incearca s-o faci cu cineva care sa-ti iubeasca si copilul. e fraged si neajutorat... are multa nevoie de dragoste..

1 mesaj

un copil este un dar de la DUMNEZEU!cine te iubeste cu adevarat iubeste si copilul in egala masura......deoarece e bucatica din tine!si eu am facut copilul la 19 ani,am muncit si am fost si la scoala .......am mers in inainte cu toate tiris!iar acum sint mindra ce ce am realizat.el e viata si sufletul meu!sotul meu il creste exemplar ca si cum ar fi al lui si ne iubeste pe amindoi din tot sufletul.vei gasi si tu pe cineva care sa va iubeasca pe amindoi si care sa va merite! prietenul ala al tau e sarac cu duhul si spunei sa se duca dracului!NICIODATA SA NU CREZI CA UN COPIL E UN HANDICAP.sint handicapati cei ce nu accepta!sper sa decizi corect si in favoarea micutului deoarece el este vietisoara ta!
iris_4_ever Avatarul lui iris_4_ever

6666 mesaje
Oras: bucuresti

Nu e nimic rau in a fi casatorita ,rau este daca esti casatorita cu cine nu trebuie.

Eu una sunt de acord cu prietenul tau : chiar nu gandesti daca ai de gand sa mai stai mult langa un asemenea om care isi permite sa te jigneasca facandu-te inculta.

Ai un copil de care trebuie sa ai grija pe care sunt sigura ca-l iubesti asa ca ai grija langa cine o sa-ti petreci timpul.
E clar ca nu iti va accepta copilul niciodata daca el il considera o forma de incultura care apropo .....nu are nici o legatura cu nasterea unui copil pentru cultura lui personala

Sfatul meu : da-i papucii iubitului !
23iulie Avatarul lui 23iulie

1 mesaj

a fi casatorit e un lucru extraordinar atunci cand exista si sentimente in acea casatorie, atunci cand il accepti pe cel de langa tine si cu bune si cu rele, fara ai reprosa nimic. Eu sunt cu sotul meu de 6 ani iar casatoriti de 3 ani si totul e minunat. Eu am mult mai multa scoala decat el dar niciodata nu am spus nimic de asta, nici macar in momentele noastre de neintelegere, pentru ca din astea sunt in orice casnicie. Iar un copil e cel mai minunat dar de la D-zeu pentru ca sunt multe femei care isi doresc unul si nu-l pot avea. Poate esti inca tanara dar niciodata sa nu-ti invinovatesti copilul pentru esecurile tale. Barbati sunt multi si poti alege dar copilul este al tau, bucatica din tine. Parerea mea e ca daca nu gasesti pe cineva care sa-l iubeasca ca si cum ar fi al lui, mai bine singura. Ai pentru cine trai si pentru cine munci. Nu ai nevoie de un monstru care sa-ti manance zilele. Iubeste-ti copilul si fa orice pentru el. Pana va fi responsabil si pe picioarele lui, el este prioritatea.
googoodoll Avatarul lui googoodoll

1276 mesaje

Ema, fugi cat te tin picioarele !
Nu se va ameliora situatia, ci dimpotriva. Specimenul cu pricina e exponentul unei mari parti din societatea romaneasca, asta o spun cu parere de rau, care mai are inca idei si conceptii din evul mediu, si te va face sa suferi pe tine si pe copilul tau, si nu merita. Exista si barbati buni, cauta unul care sa aiba grija de sufletul tau.
Sper sa iei hotararea corecta si iti urez numai bine!
http://www.erepublik.com/en/referrer/googoodoll
rosuveronika Avatarul lui rosuveronika

61 mesaje
Oras: brasov

Prietenul tau poate sa te paraseasca si maine... copilul mai are nevoie de tine, iti va fi sprijin la batranete... Iubiti se mai gasesc... copii ... acest copil nu.Copilul tau e averea ta, sa te gandesti la asta... Eu am pierdut un copil si imi este greu...Prietenul tau este... un... prost... ca sa nu fiu mai dura. Nu e gresit ca ai facut copilul, poate gresit e cu cine l-ai facut sau mai bine zis ca ai fost casatorita cu omul nepotrivit. Fugi cat te tin picioarele, fato. Asta nu e ptr tine. Acuma se ia de tine dupa aia de copil... pai sa nu stai pana in ziua aia, draga mea. Bafta
Fosta membra Kudika.ro
Incearca sa-i sugerezi iubitului ca te va pierde, daca te mai insulta. Cand te-a acceptat in viata lui, n-a vazut ca esti "inculta"? Abia acum i s-au deschis ochii? Spun asta, nu ca sa crezi ca sunt de acord cu el, ci ca sa-ti arat ca "argumentul" invocat de el se intorca impotriva lui, in mod logic.

Daca il lasi sa te umileasca in continuare, vei da un exemplu prost copilului, e foarte periculos sa vada scene in care mama este insultata de cel care ar trebui, din contra, sa o protejeze. Deci, si parerea mea este la unison cu celelalte, gaseste o modalitate de a evita/neutraliza insultele din partea prietenulu (si, daca nu se poate altfel, atunci mai bine fara el).
ionlea Avatarul lui ionlea

17 mesaje
Oras: galati

Mie mi se pare mitocan, eu am o prieten care tot asa si-a crescut singura copilul de la varsta de 20 de ani,vreau sa iti zic ca fata ei e superba din toate punctele de vedere(frumoasa,desteapta,cuminte) si o admira f mult pe mama ei si o respecta asa ca ia decizia cea mai potrivita...........
adicon Avatarul lui adicon

175 mesaje
Oras: iasi

C‚Ģi ani are iubitul t„u ?

1 mesaj

Un copil este un dar de la Dumnezeu...niciun barbat care te jigneste pt ca ai un copil merita sa-i dai un sut in dorsal ca e un mare nemernic...
Fosta membra Kudika.ro
UN COPIL E UN DAR DE LA D ZEU ,DUPA PAREREA MEA NICIODATA NU VA FI UN PACAT A AVEA UN COPIL INDIFERENT LA CE VARSTA IL FACI,VREAU SA TI SPUN CA ACEST PRIETEN AL TAU NU TE IUBESTE PT CA DACA TE AR FI IUBIT NU TI AR FI VB ASA,CINE TE IUBESTE PE TINE IUBESTE SI COPILUL TAU FI SIGURA DE ASTA,E PLINA LUMEA DE BARBATI COPILUL TAU TREBUIE SA FIE INTOTDEAUNA PE PRIMUL LOC,PT AI DEZVOLTA UN CARACTER SANATOS ,ROAGA TE LA D ZEU CEREI AJUTORUL DE FIECARE DATA CAND AI NEVOIE ,CREDE IN CEEA CE I CERI CA SI CUM TI A SI DAT SI VEI VEDEA CA EL DA ,EL FACE MINUNI,DAR SA NU UITI NICIODATA CA UN COPIL E DAR DE LA D ZEU.TE PUP SI VA DORESC MULTA FEICIRE TIE SI LA BEBE SI MULTA INTELEPCIUNE.
m_manoka Avatarul lui m_manoka

33 mesaje
Oras: sf gheorghe

COPILUL E CEL MAI FRUMOS LUCRU CE SE POATE INTAMPLA IN VIATA NOASTRA,NICIODATA SA NU NEGATI SAU SA VA PARA RAU CA AI DAT VIATA A UNUI COPIL, MAI ALES DIN CAUZA UNUI BARBAT,NIMENI NU MERITA ATIT!!!
SI EU IMI CRESC COPILUL SINGURA DE 4 ANI,TAICASAU NE A LASAT CA A ZIS CA NU SAR FI GANDIT CA VA FI ASA GREU''NOI NE AM NASCUT,PREMATUR LA 7 LUNI,CU 1,6KG,AM AVUT MULTE PROBLEME CU SANATATEA,DAR ACUMA SANTEM MARE,VOINIC F DESTEPT LA VARSTA LUI''.EU ASA CONSIDER CA MACAR AI PT CE LUPTA SA MERGI INAINTE,SI EU AM AVUT DUPA 3 DE DESPARTIRE PE CINEVA ,AM OBSERVAT CA NICI COPILUL NUL ACCEPTA SI NICI EU NU PREA DA INTERESUL ASA CA AM SCAPAT REPEDE DE DL......

1 mesaj

Am avut o prietena care si ea a trecut prin acelasi lucru ca si tine!ei i-a promis lumea a vb cu ea o gramada de vreme au avut o relatie frumoasa iar in prima lor noapte de amor i-a spus sa ii fac un copil ea mai fraiera a acceptat acum cu tot ce s-a ales a fost doar cu copilul si fara el!!Pt ca el a parasit-o si nici copilul nu l-a recunoscut!!
Asa ca barbatul tau e doar un nemernic scuze ca ii zic asa

1 mesaj

dupa felul in care scrii tu lb romana,pot sa-mi dau seama cum esti si ce fel de barbat ai,cel care te jigneste tot timpul....

1 mesaj

Un barbat care iti face asa ceva e un netrebnic sa te condamne ca ai un copil si sa te jigneasca facandu-te inculta nu se merita mai bine parasestel sa nu se intample altceva mai tarziu!!poate daca acum iti zice asta poate intr-o zi o sa te loveasca...
rosuveronika Avatarul lui rosuveronika

61 mesaje
Oras: brasov

De la: yourdream, la data 2008-09-06 19:38:20dupa felul in care scrii tu lb romana,pot sa-mi dau seama cum esti si ce fel de barbat ai,cel care te jigneste tot timpul....

Chiar trebuie sa jignesti fata? Nu toata lumea a avut posibilitati sa mearga la scoala. In plus cu totii mai gresim... Si ce, daca tu esti inzestrata de la natura nu poti pati ca ea? Never say never!

1 mesaj

Sunt multe persoane care trec prin situatii asemanatoare si au asemenea iubitii care le trateaza ca pe niste carpe de sters pe jos si asta se intampla din cauza ca nu stim sa ne facem respectate inca de la bun inceput
marinela_diana Avatarul lui marinela_diana

110 mesaje

E foarte bine ca ai un copil si barbatul care nu te respecta nu te merita .Lasa-l si nu te uita inapoi,ia copilul si creste-l singura .Vei gasi si barbatul cu care iti vei putea reface viata ,cu care sa imparti si bucuriile si necazurile.Ai incredere in tine
marinela
janice18 Avatarul lui janice18

28 mesaje
Oras: suceava

Daca te iubeste ,implicit trebuie sa-ti iubeasca si copilul ,fiindca acesta e o parte din tine.Chiar daca nu-i plac copiii,sau considera ca varsta la care tu l-ai nascut e prea cruda,e firesc sa se apropie cat mai mult de el,macar de dragul tau si din respect pt relatia voastra.Daca nu o face,el este "un incult" si nu tu.
geanina

1 mesaj

Un barbat care nu respecta o femeie nu se poate numi barbat!!nu pot sa-i inteleg pe acei barbati care isi jignesc nevestele sau mai rau le omoara in bataie!!pai ce e asta?
oana04 Avatarul lui oana04

6 mesaje
Oras: timisoara

Buna Ema am citit ce ai scris,sincera sa fiu u ma dezamagesti poate chiar esti inculta dar nu pt ca ai dat nastere unui inger ci pt ca stai cu dobitocul ala de prieten al tau care nu gandeste nici cat o gaina,si eu am o fetita de 1 an si 6 luni dar daca ma-si desparti de sotul meu si ar fi vb sa imi fac alta relatie acea pers trebuie sa imi iubeasca fetia prima data si apoi pe mine.Sincera sa fiu da-l naibii de iubit ca din astia gasesti la tot coltul si ai grija de ingerasul tau si nu uita asta niciodata ca ce e al tau e pus deoparte.Daca te-ar fi iubit nici in gluma nu iti vorbea in halul asta.Lasa-l Ema nu te merita nici cat e negru subt unghie,stiu ca simti nevoia unei imbratiseri ca esti tanara dar nu iti negliza bebele ca barbati mai sint dar copilu e o parte din tine si daca se produce ruptura aceea probabil ca nu se va mai lipi niciodata.Te pup si pe ingerasl tau la fel
feher oana
gio_georgiana Avatarul lui gio_georgiana

30 mesaje

De la: emanuela_, la data 2008-08-04 19:14:02buna sunt ema si vroiam parerea voastra sa vad daca ce gandesc eu e bine,am fost casatorita 3 ani si acum mam despartit de 6 luni in aceasta casatorie a rezultat un copil care lam nascut la 19 ani si acum am un iubit care de cate ori ne certam imi spune ca sunt inculta si ca nu gandesc ca,daca gandeam nu aveam copil la varsta asta vroiam sa stiu e chiar atat de grav asta cien doreste poate sami dea un sfat orice e binevenit multumesc

Draga Ema,

un copil in viata cuiva, fie dintr-o relatie pasagera fie dintr-o casnicie e un dar divin. Grav nu este ca ti se spune, grav este ca tolerezi si asculti si lasi sa te afecteze ceea ce ti se spune.
Iubitul tau, probabil are alte motive de a sta langa tine, mai putin iubire si respect.

Grija mare

oana1801 Avatarul lui oana1801

34 mesaje
Oras: targoviste

in primul rand un barbat nu are voie sa te faca inculta. daca te face asa, scuza-ma dar nu este barbat. in al doilea rand un copil este un dar de la dumnezeu, nu o "greseala".barbati gasesti oriunde, dar copilul este sufletul tau si speranta ta de a merge mai departe. traieste fericita alaturi de copilul tau, caci el nu te merita.......
pappy

1 mesaj

ema,ar trebui sa fii cea mai fericita fiinta de pe pamant.acum poate nu realizezi in totalitate,dar credema ai ales calea cea mai buna cand te-ai hotarat sa-aduci pruncul pe lume.a fi mama e mai presus de orice.nimik nu se compara cu asta,absolut nimik.in legatura cu prietenul tau,indiferent cit de mult l-ai iubi,renunta la el.nu te merita.orice relatie se bazeaza in primul rand pe respect,apoi dragoste atractie sexuala etc.daca la voi e invers,te sfatuiesc sa renunti la el.si sa nu ai incredere in el.o persoana care gadeste astfel despre tine nu te iubeste absolut deloc,ma doare sa-ti spun asta si crede-ma stiu ce inseamna asta.e groaznic sa iubesti si sa nu fi iubita
sau sa fi iubita dar nu in aceeasi masura sau cu acceasi intensitate.hai sa-ti expli ce inseamna sa fii MAMA.eu sunt o femeie de 43 de ani.sunt mama am doua fiice studente.sunt lumina okilor mei.casnicia mea a fost un esec inca de la inceput.dar n-am divortat.am vrut ca fetele mele sa simta ca au o familie sa nu se simta jenate sub nici o forma.nu stiu daca am procedat corect sau nu.eu cred ca da .de cand erau mici discutam k ele absolut totul la modul cel mai deschis si bineinteles adecvat varstei pe care o aveau la momentul respectiv.toata viata mi-am dedicat-o lor.acum au 22 si respectiv 20 de ani.nu imi aduc aminte sa fi trait macar o singura zi pentru mine,numai pentru ele.nu mi-am inselat niciodata sotul,cu toate ca a meritat-o.acum am 43 de ani si sunt indragostita.o iubire ca la 18 ani
.iubesc si sunt iubita.sunt fericita.si nu regret nimik.este barbatul vietii mele.este jumatatea mea.poti sa zis ca uitasem ce inseamna sa fi femeie.dar unde vreau sa ajung.fetele imi sunt alaturi si sunt fericite pentru mine.imi dau sfaturi.ar face orice numai sa ma vada fericita.asta inseamna sa fii mama.nu pot sa-ti spun exact ce e in inima mea.niciodata n-am crezut ca voi trai asa ceva .renunta la prietenul tau.nu-ti fie teama ca vei ramane singura.n-ai sa ramai.atunci cand te astepti mai putin dumnezeu ti-l va scoate in kale pe cel care te merita atunci vei intelege ce e dragostea adevarata si vei fi de o mie de ori mai fericita fiindca alaturi de tine va fi copilul tau.am vorbit prea mult.....am incredere ca vei lua cea mai corecta .iti doresc sa ai o viata fericita .si te felicit ca ai ales sa fii mama la 19 ani
.
Fosta membra Kudika.ro
daca esti inculta nu ins ca nu gandesti ,
offffffff boii din ziua de azi ...
Fosta membra Kudika.ro
pastreaza-ti increderea in tine si ai grija de ingerasul tau , lumea este plina de barbati undeva este si alesul tau

1 mesaj

esti chiar proasta si nu gandesti daca in clipa asta chiar mai esti cu el!
carrie32 Avatarul lui carrie32

3 mesaje
Oras: bucuresti

Buna,

Poate tu esti inculta dar in mod sigur el este un dobitoc, faptul ca ai un copil l-a stiut de la inceput de ce a mai inceput o relatie cu tine daca nu-i place asta? In mod cert copilul este prima ta grija, in schimb "prietenul" este si acolo trebuie sa ramana un gunoi, asa ca pune-l pe faras si la tomberon cu el. Am fost casatorita si am 2 copii, actualul meu prieten-sot nu mi-a reprosat niciodata acest lucru, se intelege minunat cu ei si asta inca de la inceput, dupa 3 luni copiii au inceput sa-i spuna tati, iar el a fost emotionat de acest lucru, asa ca draga mea lasa-l nu te merita, este un NIMIC.
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: