Setari Cookie-uri

Este doar un copil..

Am o prietena a carei fiice doreste nespus de mult sa slabeasca. Fata are 14 ani, 1,70 inaltime si 70 de kg. Doctorul i`a spus ca ar trebui sa ajunga la 60. ceea mai mare problema a iei este burta..Tin sa mentionez ca fetei ii este rusine de corpul ei. Din cate stiu cura de slabit nu este indicata persoanelor sub 18 ani..prin urmare cred ca i`ar ramane doar sportul!?! AS vrea de la voi un sfat, o reteta de slabit, un ajutor..deoarece o cunosc de miica si in plus am si eu la randul meu o fiica, si ii inteleg durerea mamei sale de asi vedea copila ingrozita de trupul ei.
kudika009868
Postat pe 3 Mai 2009 11:10
mai intai de toate ar trebui sa-si duca fica la un medic endocrinolog ca sa depisteze motivul kg in plus. oricum nu are foarte mult la 1.70.... sportul este sfant in povestile de genu asta! sa faca sport in principiu aerobic si mama ei sa fie foarte atenta la mancare! mult succes
bangla_soul
Postat pe 3 Mai 2009 11:20
Daca nu reuseste singura ...sa mearga la un nutritionist si sa faca f mult sport .Kg in plus se dau jos facand sport si tonfiind musculatura .bafta multa !!!
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 11:25
bangla_soul Data: 2009-05-03 11:20:46
mai intai de toate ar trebui sa-si duca fica la un medic endocrinolog ca sa depisteze motivul kg in plus. oricum nu are foarte mult la 1.70.... sportul este sfant in povestile de genu asta! sa faca sport in principiu aerobic si mama ei sa fie foarte atenta la mancare! mult succes



Poate ca nu are mult..dar are burta, iar ei ii este foarte rusine de corpul ei. De pilda ii este rusine sa poarte costum de baie..
kudika009868
Postat pe 3 Mai 2009 21:48
asa cum nu exista varsta pt a te ingrasa asa nu exista nici varsta pt a slabi da e avdevarat ca mai periculos dar sub indrumarea unui medic nu vad nici un inconvenient.
everything_for_you
Postat pe 7 Iunie 2009 19:53
in primul rand trewbuie sa va ganditi ca fata are doar 14 ani....din cate stiu eu e normal la varsta si inaltimea ei sa aiba atatea kg.ganditi-va si la sanatatea ei in primul rand...are o varsta destul de frageda si nu cred k o dieta sau pastilele i-ar fi de folos.la varsta asta trebuie sa aiba o alimentatie destul de bogata si variata.corpul se schimba odata cu varsta si la 14 ani e normal sa fie asa. in primul rand trebuie sa vb cu fata pt a sti care sunt riscurile unei diete.daca tine o dieta se poate ingrasa chiar mai mult decat a fost...vb ta...e doar un copil
Burlacu_Ioana_Andreea
Postat pe 29 Septembrie 2009 15:24
De la: naista20, la data 2009-09-29 15:24:05in primul rand trewbuie sa va ganditi ca fata are doar 14 ani....din cate stiu eu e normal la varsta si inaltimea ei sa aiba atatea kg.ganditi-va si la sanatatea ei in primul rand...are o varsta destul de frageda si nu cred k o dieta sau pastilele i-ar fi de folos.la varsta asta trebuie sa aiba o alimentatie destul de bogata si variata.corpul se schimba odata cu varsta si la 14 ani e normal sa fie asa. in primul rand trebuie sa vb cu fata pt a sti care sunt riscurile unei diete.daca tine o dieta se poate ingrasa chiar mai mult decat a fost...vb ta...e doar un copil

La 14 ani deja intrasem in gradul de obezitate dar cu o dieta alimentara si sport am slabit in 3 luni 67-68kg la 52-53kg e adevarat ca acum am crescut in greutate pana la 56 kg dar pt inaltimea de 1.52m este destul de bn
tin sa precizez ca slabesc detul de greu chiar f greu si ma ingras extrem de usor....
everything_for_you
Postat pe 4 Octombrie 2009 09:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbati care zic nu la sex! 271 De la: Cassey 13 Mai 2009 16:17
Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari? 23 De la: ionia 20 Mai 2009 20:46
Mi se pare mie sau chiar asa este? 9 De la: ctwmn 25 Iulie 2009 14:55
Cele 2 intrebari, pe care orice femeie vrea sa le stie despre barbati 279 De la: Enigmaticul 15 Mai 2012 20:33
Atentie fetelor la retelele de proxeneti care activeaza pe astfel de forumuri 18 De la: inocica 1 August 2008 20:36