Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre un barbat care la despartire iti spune....

Daca m ai saruta poate te as respinge
ea(cealalta)imi place si as fi vrut sa o sarut
Daca facem sex as putea sa vad fata ei in loc de a ta si nu vreau sa trec prin asta.
Ea ma satisface mai mult ca tine
kudika322423
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:21
Un barbat dureros de sincer!Ar fi putut sa spuna si mai urat....
Barbie30
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:24
De la: kudika322423, la data 2010-09-26 10:21:42 Daca m ai saruta poate te as respinge
ea(cealalta)imi place si as fi vrut sa o sarut
Daca facem sex as putea sa vad fata ei in loc de a ta si nu vreau sa trec prin asta.
Ea ma satisface mai mult ca tine


Care "despartire'? A existat o relatie in conditiile astea? Sau a fost despartirea de la iesire din club cand a vrut sa-ti spuna ca nu vrea sa te conduca acasa....
_oktober_
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:48
Dureros de sincer e adevarat.Desi intre noi au fost f multe probleme in ultimile luni(probleme mele medicale la care se adaugau anticonceptionale neadecvate,probleme financiare si stres) si eu am gresit mult in unele privinte cand am descoperit ca avea pe alta(3 saptamani l am intrebat si a negat si venea si dormea langa mine in pat si eu ii calcam si ii spalam)nu i am tras nici o palma si nu am facut nici crize.Nici cand am aflat ca abia iesit pe usa a reusit sa faca un copil si sa o ceara de nevasta caci in 45 de zile de frecventare a ramas traznit de ea nu l am jignit in fel si chip el de ce a facut o?
daca situatia era invers si eu as fi spus toate aceste lucruri m ar fi urat cu siguranta?ce zici?
kudika322423
Postat pe 26 Septembrie 2010 11:42
Sper ca intre timp i-ai aruncat hainele pe geam
_oktober_
Postat pe 26 Septembrie 2010 11:44
goodby my doog...
G1ul1a
Postat pe 26 Septembrie 2010 11:48
Da a fost o relatie de 5 ani intre noi,in ultimii 2 ani el traia cu mine la locul meu de munca(eu lucram si inca lucrez la fix,in italia cu o familie de 5 persoane si aveam o camera in aceeasi casa cu ei )el a ales asa vina aici pt a economisi bani pt viitorul nostru.
kudika322423
Postat pe 26 Septembrie 2010 11:52
Halal economii...si-a gasit pe alta
Stii ce ,da-i pace si mai bine te bucuri ca ai scapat de el...acum unde esti?
_oktober_
Postat pe 26 Septembrie 2010 11:54
nu nu i le am aruncat pe geam.cand el mi a spus (inainte de a descoperi de cealalta si inainte ca el sa pronunte ac cuvinte)ca are o criza existentiala si ca nu mai simte acelasi lucru pt mine pt ca ma schimbasem mult fizic si psihic intrasem intr o stare de depresie in ultimile luni.am incercat sa l inteleg si sa reanimez relatia dar era prea tarziu caci aparuse ea noutatea.proaspata,italianca fara probleme si complexe si in plus psiholoaga.ma luptam cu morile de vant si cu o iubire pe care evident el nu o mai simtea.prea multe probleme erau si noi prea putin am stiut sa le rezolvam.asa ca dupa aceea au aparut ac cuv.faimoase care mi au rupt sufletul in bucati
kudika322423
Postat pe 26 Septembrie 2010 12:02
De la: kudika322423, la data 2010-09-26 11:42:00Dureros de sincer e adevarat.Desi intre noi au fost f multe probleme in ultimile luni(probleme mele medicale la care se adaugau anticonceptionale neadecvate,probleme financiare si stres) si eu am gresit mult in unele privinte cand am descoperit ca avea pe alta(3 saptamani l am intrebat si a negat si venea si dormea langa mine in pat si eu ii calcam si ii spalam)nu i am tras nici o palma si nu am facut nici crize.Nici cand am aflat ca abia iesit pe usa a reusit sa faca un copil si sa o ceara de nevasta caci in 45 de zile de frecventare a ramas traznit de ea nu l am jignit in fel si chip el de ce a facut o?
daca situatia era invers si eu as fi spus toate aceste lucruri m ar fi urat cu siguranta?ce zici?


In mod sigur nu s-ar fi simtit bine sa ii spui tu aceleasi lucruri,poate ca intr-o zi o sa regrete vorbele aruncate in vant sau poate ca nu....Eu sunt de parere ca o relatie se poate termina si fara cuvinte urate si jigniri,dar fiecare are modul lui de a se exprima si din pacate nu avem cum sa oprim asta.Nu te doare gura sa spui "Imi pare rau,nu mai simt nimic pentru tine,imi doresc altceva si ea/el imi ofera ceea ce vreau acum.A fost frumos cat a fost dar acum s-a terminat si fiecare e bine sa mearga pe drumul lui" ,nu?Asta e,viata merge mai departe si e bine ca uneori sa nu incerci sa intelegi prea multe ci sa-ti vezi de drum!
Barbie30
Postat pe 26 Septembrie 2010 12:02
Sunt in roma tot la fix dar plec in decembrie de la ac loc de munca.6 ani de fix m au distrus.am nevoie de ceva nou.nu stiu ce mi rezerva viitorul dar ac sacrificiu a fost prea mare. am economisit bani dar am pierdut restul.lucrul pt care faceam sacrificiul o familie cu omul pe care il iubeam(2 straini fara o ruda aici ,un ajutor e greu sa intemeieze o familie, de aceea am stat atat la fix si am renutat la o viata proprie).daca ma intrebi care a fost viata mea aici iti spun munca,munca si iar munca.nu am vazut o discoteca nu am fost la un concert,caci ba lipsea timpul ba cadeam de oboseala si o data cu boala a venit si declinul total.
kudika322423
Postat pe 26 Septembrie 2010 12:08
Vai de mine..si nu i-ai zis nimik urat?
Eu cred ca i aruncam in cap cu ce-mi pica in mana..
nici nu trebuie sa te mai gandesti la el, nu merita
love_strike
Postat pe 26 Septembrie 2010 18:26
De la: Barbie30, la data 2010-09-26 10:24:40Un barbat dureros de sincer!Ar fi putut sa spuna si mai urat....

De unde stii ca e sincer? Parerea mea e ca e marlan. Daca e marlan, nu as mai adauga si sinceritate la caracterizarea lui.
anutzzaa
Postat pe 27 Septembrie 2010 23:21
De la: anutzzaa, la data 2010-09-27 23:21:30
De la: Barbie30, la data 2010-09-26 10:24:40Un barbat dureros de sincer!Ar fi putut sa spuna si mai urat....

De unde stii ca e sincer? Parerea mea e ca e marlan. Daca e marlan, nu as mai adauga si sinceritate la caracterizarea lui.


Iote de aici!
"si eu am gresit mult in unele privinte cand am descoperit ca avea pe alta(3 saptamani l am intrebat si a negat si venea si dormea langa mine in pat si eu ii calcam si ii spalam)nu i am tras nici o palma si nu am facut nici crize.Nici cand am aflat ca abia iesit pe usa a reusit sa faca un copil si sa o ceara de nevasta caci in 45 de zile de frecventare a ramas traznit de ea "
Acum eu presupun ca nu l-am dus la poligraf!
Barbie30
Postat pe 27 Septembrie 2010 23:25
De la: kudika322423, la data 2010-09-26 10:21:42 Daca m ai saruta poate te as respinge
ea(cealalta)imi place si as fi vrut sa o sarut
Daca facem sex as putea sa vad fata ei in loc de a ta si nu vreau sa trec prin asta.
Ea ma satisface mai mult ca tine





... i-as spune ca e un ... BOU ... inca nu a auzit de vorba antica - toate pisicile sint negre noaptea ... ce poti sa ceri mai mult de la o femeie decit sa fie alaturi de tine ... ca restul e ca mersul pe bicicleta ... se invata ... cu cit mai incet cu atit mai bine ...
marco918
Postat pe 27 Septembrie 2010 23:48
De la: marco918, la data 2010-09-27 23:48:44 ce poti sa ceri mai mult de la o femeie decit sa fie alaturi de tine ... ca restul e ca mersul pe bicicleta ... se invata ... cu cit mai incet cu atit mai bine ...

Foarte frumos spus...
anutzzaa
Postat pe 28 Septembrie 2010 00:07
De la: kudika322423, la data 2010-09-26 10:21:42 Daca m ai saruta poate te as respinge
ea(cealalta)imi place si as fi vrut sa o sarut
Daca facem sex as putea sa vad fata ei in loc de a ta si nu vreau sa trec prin asta.
Ea ma satisface mai mult ca tine

Avand in vedere ca vb de saruturi , atractie fizica si satisfactie mai mult pe plan sexual , decat personal...eu tind sa cred ca nu va dura mult si se va intoarce la tine...
Daca se va intampla asta...o sa ai sansa sa-i platesti politzele !
IN caz ca nu se intoarce...vezi-ti de viata...lasa trecutul in urma si priveste catre un viitor frumos ! Numai bine iti doresc !
JolieJulie
Postat pe 28 Septembrie 2010 00:09
De la: kudika322423, la data 2010-09-26 12:02:20nu nu i le am aruncat pe geam.cand el mi a spus (inainte de a descoperi de cealalta si inainte ca el sa pronunte ac cuvinte)ca are o criza existentiala si ca nu mai simte acelasi lucru pt mine pt ca ma schimbasem mult fizic si psihic intrasem intr o stare de depresie in ultimile luni.am incercat sa l inteleg si sa reanimez relatia dar era prea tarziu caci aparuse ea noutatea.proaspata,italianca fara probleme si complexe si in plus psiholoaga.ma luptam cu morile de vant si cu o iubire pe care evident el nu o mai simtea.prea multe probleme erau si noi prea putin am stiut sa le rezolvam.asa ca dupa aceea au aparut ac cuv.faimoase care mi au rupt sufletul in bucati





... cuvinte ''faimoase'' ... mai fata, vino-ti in fire ... sa nu uiti sa ii spui si tu ca de abia ai trec printr-o criza existentiala aproape identica ... cind ai realizat ca nu te poate ... satisface ... sa vezi ce o sa ii rupi increderea in bucati ...
marco918
Postat pe 28 Septembrie 2010 00:14
De la: JulieJolie, la data 2010-09-28 00:09:12
De la: kudika322423, la data 2010-09-26 10:21:42 Daca m ai saruta poate te as respinge
ea(cealalta)imi place si as fi vrut sa o sarut
Daca facem sex as putea sa vad fata ei in loc de a ta si nu vreau sa trec prin asta.
Ea ma satisface mai mult ca tine

Avand in vedere ca vb de saruturi , atractie fizica si satisfactie mai mult pe plan sexual , decat personal...eu tind sa cred ca nu va dura mult si se va intoarce la tine...
Daca se va intampla asta...o sa ai sansa sa-i platesti politzele !
IN caz ca nu se intoarce...vezi-ti de viata...lasa trecutul in urma si priveste catre un viitor frumos ! Numai bine iti doresc !



dar astea tocmai decurg din sentimente... cand nu mai iubesti, nici nu mai vrei sa saruti... esti optimista ... sau putin naiva ...?
Histria
Postat pe 28 Septembrie 2010 01:17
NOUTATI:domnul si a cerut iertare pt tot ce mi a facut apoi a zis ca nu mi cere iertare caci nu crede ca l voi putea ierta vreodata.
I am spus sa vina sa si ia frigiderul si alte lucruri de aici pt a le duce in noua sa casa cu noua iubire(eu am ramas cu altele cumparate tot in comun)si domnul se ofera sa mi le tina el aceste lucruri daca am nevoie(considerand ca eu in dec voi fi fara casa si fara lucru).M am gandit ca e nebun, ce propui sa vin in noua ta casa unde stai cu iubita si eventual sa bem o cafea toti 3 cand vin sa mi iau lucrurile??
Evident am refuzat asa ca dupa aceea a iesit cu replica:stiu ca am gresitdar nu puteam sa ma sacrific ca sa am constiinta curata.trebuie sa mi traiesc viata.
Si cine te a tinut legat spunea ca de 6 luni nu mai simtea acea iubire pt mine(mentionez ca a facut ac marturisire dupa ce ne am despartit si ca in ac 6 luni propusese el sa mergem sa traim pe cont propriu si mi aducea mereu anunturile imobiliare) pai atunci de ce nu ai plecat si ai asteptat sa apara cealalta femeie de care esti indragostit acum???
kudika322423
Postat pe 28 Septembrie 2010 12:19
Eu nu ma pricep sa dau sfaturi pentru situatiile de genu asta. La mine cand barbatul a calcat stramb sau a comis o greseala grava i-am dat papucii fara sa ma gandesc sau sa ma uit in urma.
Insa..poate nu am facut alegerea potivrita intotdeauna. E greu sa te pui in locul altora. Fiecare suntem construiti diferit si cred cu tarie ca omul trebuie sa faca ceaa ce simte si ceea ce crede ca este cel mai bine pentru el.
Omul a comis-o in cazul tau, si-a comis-o rau de tot. Insa tu trebuie sa inveti din experienta asta. Ti-a spus-o in fata ca nu mai ai grija de tine si ca nu il mai atragi. Sa stii ca indiferent de cati ani de relatie ai, oricare ti-ar fi job-ul si oricate probleme ai niciodata nu trebuie sa uiti sa ai grija de tine.
_Cryssa_
Postat pe 28 Septembrie 2010 12:33
De la: kudika322423, la data 2010-09-26 10:21:42 Daca m ai saruta poate te as respinge
ea(cealalta)imi place si as fi vrut sa o sarut
Daca facem sex as putea sa vad fata ei in loc de a ta si nu vreau sa trec prin asta.
Ea ma satisface mai mult ca tine


e romantic :)))
leo_
Postat pe 28 Septembrie 2010 14:13
De la: marco918, la data 2010-09-27 23:48:44
De la: kudika322423, la data 2010-09-26 10:21:42 Daca m ai saruta poate te as respinge
ea(cealalta)imi place si as fi vrut sa o sarut
Daca facem sex as putea sa vad fata ei in loc de a ta si nu vreau sa trec prin asta.
Ea ma satisface mai mult ca tine





... i-as spune ca e un ... BOU ... inca nu a auzit de vorba antica - toate pisicile sint negre noaptea ... ce poti sa ceri mai mult de la o femeie decit sa fie alaturi de tine ... ca restul e ca mersul pe bicicleta ... se invata ... cu cit mai incet cu atit mai bine ...


mi-e teama ca nu se invata. fiecare femeie e diferita la fel ca si noi. nici noi nu suntem toti la fel pentru ele. oricum tipul e sincer.
leo_
Postat pe 28 Septembrie 2010 14:15
Si-a cerut scuze,frumos din partea lui!!Pe tine te deranjeaza mai mult ca are pe alta,din cate vad,ti-a spus IN FATA,ca nu te mai iubeste,asa ca daca nu era actuala iubita,maine era alta....era de asteptat.Accepta totul cu calm si demnitate,lasa-l in pace,incearca sa nu te mai gandesti,puteati sa fiti inpreuna si de 60de ani,chiar si casatoriti,nu este peopietate privata,e om si are dreptul sa-si refaca viatza daca nu se multumeste in relatie!!!Priveste doar in viitor cu incredere,o sa-ti treaca,toate am trecut prin deceptii sau v-om trece macar odata in viatza!!
kudika322371
Postat pe 28 Septembrie 2010 14:22
De la: marco918, la data 2010-09-27 23:48:44
De la: kudika322423, la data 2010-09-26 10:21:42 Daca m ai saruta poate te as respinge
ea(cealalta)imi place si as fi vrut sa o sarut
Daca facem sex as putea sa vad fata ei in loc de a ta si nu vreau sa trec prin asta.
Ea ma satisface mai mult ca tine





... i-as spune ca e un ... BOU ... inca nu a auzit de vorba antica - toate pisicile sint negre noaptea ... ce poti sa ceri mai mult de la o femeie decit sa fie alaturi de tine ... ca restul e ca mersul pe bicicleta ... se invata ... cu cit mai incet cu atit mai bine ...


asa e Marco, mai rar barbati care sa gandeasca asa
visan_georgiana
Postat pe 28 Septembrie 2010 15:00
De la: kudika322423, la data 2010-09-28 12:19:22NOUTATI:domnul si a cerut iertare pt tot ce mi a facut apoi a zis ca nu mi cere iertare caci nu crede ca l voi putea ierta vreodata.
I am spus sa vina sa si ia frigiderul si alte lucruri de aici pt a le duce in noua sa casa cu noua iubire(eu am ramas cu altele cumparate tot in comun)si domnul se ofera sa mi le tina el aceste lucruri daca am nevoie(considerand ca eu in dec voi fi fara casa si fara lucru).M am gandit ca e nebun, ce propui sa vin in noua ta casa unde stai cu iubita si eventual sa bem o cafea toti 3 cand vin sa mi iau lucrurile??
Evident am refuzat asa ca dupa aceea a iesit cu replica:stiu ca am gresitdar nu puteam sa ma sacrific ca sa am constiinta curata.trebuie sa mi traiesc viata.
Si cine te a tinut legat spunea ca de 6 luni nu mai simtea acea iubire pt mine(mentionez ca a facut ac marturisire dupa ce ne am despartit si ca in ac 6 luni propusese el sa mergem sa traim pe cont propriu si mi aducea mereu anunturile imobiliare) pai atunci de ce nu ai plecat si ai asteptat sa apara cealalta femeie de care esti indragostit acum???


mai, mai, mai, cati ani ai tu? eu stiu ca e usor de dat sfaturi si e si mai greu cand esti singur si departe de casa, dar nu pot sa ma abtin cand vad ca nu ai orgoliu. suferinta asta o sa se vindece si apoi cel mai rau o sa-ti para ca nu ai avut orgoliu. imparte odata lucurile alea pe care oricum nu le ia cu el in mormant si sa nu mai auda de tine. pe cat de tare te-a ranit si cu cat a fost mai lunga relatia de acolo sa-ti iei puterea de a fii indiferenta. viata e una!
Boca
Postat pe 28 Septembrie 2010 15:25
De la: crysa_tm, la data 2010-09-28 12:33:15Eu nu ma pricep sa dau sfaturi pentru situatiile de genu asta. La mine cand barbatul a calcat stramb sau a comis o greseala grava i-am dat papucii fara sa ma gandesc sau sa ma uit in urma.
Insa..poate nu am facut alegerea potivrita intotdeauna. E greu sa te pui in locul altora. Fiecare suntem construiti diferit si cred cu tarie ca omul trebuie sa faca ceaa ce simte si ceea ce crede ca este cel mai bine pentru el.
Omul a comis-o in cazul tau, si-a comis-o rau de tot. Insa tu trebuie sa inveti din experienta asta. Ti-a spus-o in fata ca nu mai ai grija de tine si ca nu il mai atragi. Sa stii ca indiferent de cati ani de relatie ai, oricare ti-ar fi job-ul si oricate probleme ai niciodata nu trebuie sa uiti sa ai grija de tine.


Poate ai dreptate tu si poate nu am scuze dar sa stii ca nu e usor sa lucrezi de la 7 la 21.30 chiar 22.00 seara (inchisa intr o casa,in pauza de pranz ce dura o ora cand aveam noroc reuseam sa mi fac un dus sa ma depliez chestii de genul asta)si a doua zi sa o iei de la capat(de luni pana sambata tot asa 4 ani) pe langa oboseala si stres au inceput si crizele epileptice de 1 an de zile la care deocamdata dupa 10 de investigatii nimeni nu le a gasit cauza. maine am un alt test de facut poate am noroc si macar stiu cauza ac boli.sau un tratament macar .ultimile 2 mi au venit noaptea in somn am facut convulsii am lesinat .el a chemat ambulanta caci s a speriat serios mai ales ca era a 3 pe care o vedea.
nu doresc nimanui sa simta neputinta pe care o simteam eu la fiecare criza ai impresia ca o sa mori devii rigida ti se stramba gura iti musti limba ai convulsii si nu poti face nimic .odata cu ac crize a inceput si depresia mea si m am neglijat.poate e o scuza poate nu dar intrasem intr un tunel si nu gaseam iesirea.
poate un caracter mai puternic ar fi avut o alta atitudine poate.
kudika322423
Postat pe 28 Septembrie 2010 18:39
De la: kudika322423, la data 2010-09-28 18:39:57
De la: crysa_tm, la data 2010-09-28 12:33:15Eu nu ma pricep sa dau sfaturi pentru situatiile de genu asta. La mine cand barbatul a calcat stramb sau a comis o greseala grava i-am dat papucii fara sa ma gandesc sau sa ma uit in urma.
Insa..poate nu am facut alegerea potivrita intotdeauna. E greu sa te pui in locul altora. Fiecare suntem construiti diferit si cred cu tarie ca omul trebuie sa faca ceaa ce simte si ceea ce crede ca este cel mai bine pentru el.
Omul a comis-o in cazul tau, si-a comis-o rau de tot. Insa tu trebuie sa inveti din experienta asta. Ti-a spus-o in fata ca nu mai ai grija de tine si ca nu il mai atragi. Sa stii ca indiferent de cati ani de relatie ai, oricare ti-ar fi job-ul si oricate probleme ai niciodata nu trebuie sa uiti sa ai grija de tine.


Poate ai dreptate tu si poate nu am scuze dar sa stii ca nu e usor sa lucrezi de la 7 la 21.30 chiar 22.00 seara (inchisa intr o casa,in pauza de pranz ce dura o ora cand aveam noroc reuseam sa mi fac un dus sa ma depliez chestii de genul asta)si a doua zi sa o iei de la capat(de luni pana sambata tot asa 4 ani) pe langa oboseala si stres au inceput si crizele epileptice de 1 an de zile la care deocamdata dupa 10 de investigatii nimeni nu le a gasit cauza. maine am un alt test de facut poate am noroc si macar stiu cauza ac boli.sau un tratament macar .ultimile 2 mi au venit noaptea in somn am facut convulsii am lesinat .el a chemat ambulanta caci s a speriat serios mai ales ca era a 3 pe care o vedea.
nu doresc nimanui sa simta neputinta pe care o simteam eu la fiecare criza ai impresia ca o sa mori devii rigida ti se stramba gura iti musti limba ai convulsii si nu poti face nimic .odata cu ac crize a inceput si depresia mea si m am neglijat.poate e o scuza poate nu dar intrasem intr un tunel si nu gaseam iesirea.
poate un caracter mai puternic ar fi avut o alta atitudine poate.


vreau sa te intreb si eu ceva... pentru ce muncesti atat? respect oamenii care se zbat pentru situatia lor financiara, insa nu cred ca e cea mai buna alegere sa castigi ca sa platesti doctorul.
leo_
Postat pe 29 Septembrie 2010 23:24
spui ca cealalta este psiholog..oare ce ar spune ea la cuvintele lui asupra ta ..cum l-ar caracteriza dpdv profesional slab dezvoltat emotional? oricum tipul acesta e oameni sfarsesc prin a-si intalni "nasul" sau " calaul" . si tu treci mai departe si ingrijoreaza-te numai de tine
ionelaela
Postat pe 30 Septembrie 2010 00:07
De la: kudika322423, la data 2010-09-28 18:39:57
De la: crysa_tm, la data 2010-09-28 12:33:15Eu nu ma pricep sa dau sfaturi pentru situatiile de genu asta. La mine cand barbatul a calcat stramb sau a comis o greseala grava i-am dat papucii fara sa ma gandesc sau sa ma uit in urma.
Insa..poate nu am facut alegerea potivrita intotdeauna. E greu sa te pui in locul altora. Fiecare suntem construiti diferit si cred cu tarie ca omul trebuie sa faca ceaa ce simte si ceea ce crede ca este cel mai bine pentru el.
Omul a comis-o in cazul tau, si-a comis-o rau de tot. Insa tu trebuie sa inveti din experienta asta. Ti-a spus-o in fata ca nu mai ai grija de tine si ca nu il mai atragi. Sa stii ca indiferent de cati ani de relatie ai, oricare ti-ar fi job-ul si oricate probleme ai niciodata nu trebuie sa uiti sa ai grija de tine.


Poate ai dreptate tu si poate nu am scuze dar sa stii ca nu e usor sa lucrezi de la 7 la 21.30 chiar 22.00 seara (inchisa intr o casa,in pauza de pranz ce dura o ora cand aveam noroc reuseam sa mi fac un dus sa ma depliez chestii de genul asta)si a doua zi sa o iei de la capat(de luni pana sambata tot asa 4 ani) pe langa oboseala si stres au inceput si crizele epileptice de 1 an de zile la care deocamdata dupa 10 de investigatii nimeni nu le a gasit cauza. maine am un alt test de facut poate am noroc si macar stiu cauza ac boli.sau un tratament macar .ultimile 2 mi au venit noaptea in somn am facut convulsii am lesinat .el a chemat ambulanta caci s a speriat serios mai ales ca era a 3 pe care o vedea.
nu doresc nimanui sa simta neputinta pe care o simteam eu la fiecare criza ai impresia ca o sa mori devii rigida ti se stramba gura iti musti limba ai convulsii si nu poti face nimic .odata cu ac crize a inceput si depresia mea si m am neglijat.poate e o scuza poate nu dar intrasem intr un tunel si nu gaseam iesirea.
poate un caracter mai puternic ar fi avut o alta atitudine poate.


Lasand la o parte relatia,in care de regula ambii fac greseli,indiferent ca unul mai mult,iar altul mai putin,de subliniat vad si eu ca si utilizatoarea care ti-a scris anterior faptul ca in perioada asta ai uitat efectiv de tine.Pentru asta platesti acum inclusiv dpdv fizic (bolile trupului si ale mintii tot de la suferintele sufletului se trag!),iar destramarea relatiei a fost o consecinta fireasca a ceea ce ai facut tu cu tine insati.Asteptam de la oricine altcineva iubire,intelegere,mai putin de la noi insine.Ce faci cu tine,cat mai ai de gand sa nu te iubesti?
Asteptai de la el sa iti ofere ce nu-ti poti tie da?Sa te accepte,sa te iubeasca asa cum tu nu o faci cu tine?
Probabil avertismente ai tot primit pana acum,insa boala si despartirea de partener chiar sunt menite sa te zguduie pentru a te trezi si a te reintoarce tu la tine insati.Intelegi?
Stiu ca te doare ce ti se intampla si imi pare rau,insa cu siguranta asa trebuia sa fie ca sa ajungi sa privesti realitatea in fata si sa spui stop!
Incepe sa iti asculti din nou sufletul,sa faci lucruri care te bucura,care vibreaza in acord cu fiinta ta,chiar daca pe viitor vei avea un job mai putin platit,prefera asta si in schimb sa te bucuri de viata,decat sa ai mai mult,in schimb sa ajungi sa te imbolnavesti si sa te distrugi pe toate planurile.Nu merita,pretul e prea scump!
Cand vei intelege cu adevarat toate acestea si vei actiona in acest sens,iti vei reveni precum pasarea Phoenix din cenusa,sanatatea ti se va imbunatati,starea de spirit si ti se vor deschide usi la care nu sperai pana acum!

heaven2007
Postat pe 30 Septembrie 2010 08:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul imatur: incantare sau dezgust??? 72 De la: 12 Septembrie 2013 23:49
oare ar trebui sa-l uit? 14 De la: andreea1976 23 Mai 2009 11:45
Minciuna sau pur si simplu prostie? 124 De la: nicota 1 Aprilie 2010 11:13
Berbecut 5 De la: louiza 17 Iulie 2010 18:18
fericirea barbatilor- de cine depinde?! 79 De la: TEODORRD 10 Aprilie 2009 16:32