Setari Cookie-uri

Fosta iubita a iubitului meu...

dupa ce mi-a indesat-o atatea luni pe gat de as fi putut la un moment dat sa o vomit intreaga,fitzoasa,divina,stralucitoare,capricioasa, asa cum mi-o inchipuiam, acum ridica aratatorul si imi spue cu nonsalanta : ea e.
Si in timp ce eu ma pregateam moral sa fiu strivita de o super-tipa catarata pe toace care isi varsa toata sfidarea si tot dispretul din care ii e facuta fiinta asupra mea, am deschis ochii ceva mai larg si n-am putut crede. Aveam un fata mea o tipa cat se poate de ok,normala spre banala, cu ras zgomotos si aproape masculin,cu par nevopsit,sprancene oribile si figura lunga,trista de maimutica parasita,cu o urma de accent dubios si o infatisare aproape ponosita.Si eu care ma asteptam sa-mi arate o femeie matura, stralucitoare,sigura pe sine.O materialista,o capricioasa,o rasfatata, o alintata tolanita-n puf.Si cand colo,el isi pune degetutele pe tipa asta stearsa care are un zambet mare,larg si aproape drept,ca al meu.
Si cat de mult ma temeam de ea,de amintirea ei poleita infipta bine intre neuronii lui...Si ea care ink il mai iubeste, care inca il vrea, ink il cere...Dc nu poate sa-mi confirme k nu-l mai intriga persoana ei??? Dc nu poate sa o ignore cu desavarsire? Atat vreau: sa dispara din mintea si telefonul lui...
Miozotis
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:00
Mia, printeso, nu poti sa scoti asa, deodata, pe cineva din viata ta, oricat ai vrea.
ai rabdare, si nu-ti fa griji, mai ales daca ai vazut-o chiar tu si ai vazut ca ti-e inferioara.
ralukiss
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:19
Nu se uita asa peste noapte o relatie...dar se uita in timp cu desavarsire, asta dak nu ai mai amintesti de ea, incat sa o faci sa nu mai existe mult timp..asa am patit eu..putin..invers d fapt...cu iubitul meu actual...eu inaintea lui am tinut la cineva si el stia..k i-am povestit, si el imi tot amintea..facand mai rau..k in felul asta imi reinprospata memoria mereu, iar cand a trecut timpul, a uitat si el...in felul asta uitand si eu...si iubindu-l acum pe iubitul meu mai presus de orice, fara sa ma mai gandesc la altul..pur si simplu nici nu mai stiu k eu as mai fi tinut la cineva infara de el...deci...sa sti k totul se poate uita, cu iubire foarte multa...incredere si fara reprosuri
iubi7a_lui
Postat pe 14 Septembrie 2008 12:41
e ceva ce ma surprinde si pe mine vis-a-vis de babati!de ce prefera oare,de multe ori,banalele in locul unei femei cu stil,inteligenta,rasata?!sa fie oare teama lor de esec linga o astfel de femeie?in general ,femeile obisnuite ,nu cer prea mult de la un barbat si in plus le ofera foarte multa libertate numai din dorinta de a nu-l pierde!nu cred ca nu o poate uita ci pur si simplu o tine undeva acolo pina in momentul in care va fi sigur ca relatia voastra va evolua!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 14 Septembrie 2008 15:38
De la: Ralukiss, la data 2008-09-14 12:19:27Mia, printeso, nu poti sa scoti asa, deodata, pe cineva din viata ta, oricat ai vrea.
ai rabdare, si nu-ti fa griji, mai ales daca ai vazut-o chiar tu si ai vazut ca ti-e inferioara.


E foarte incurajator ce ai scris, dar hai sa ne gandim mai bine si mai subiectiv, in concluzie sa gandim din ambele perspective...Mia e, dupa prezentarea situatiei, din multe puncte de vedere, superioara ei....Cealalta e o fata mai mult decat banala si nu ''pare'' a fi o persoana atragatoare, dar din moment ce EL a iubit-o, a adorat-o si a gasit-o atragatoare, asta inseamna ca nu o poate uita usor! Pt el e cea mai ''cea-mai'' si asa va ramane pana in momentul ce va gasi o persoana care sa o eclipseze total pe fosta....aceasta persoana poate fi si Mia.
emyia
Postat pe 14 Septembrie 2008 17:21
uneori mai fac greseala d ai aminti de ea...dar intr-o mare masura el e vinovat de toate aluzii si ironiile mele, el a tinut mortzish sa aflu kt mai multe despre ea...

de parca m-ar fi interesat..yeah right

multzumesc fetelor pt sfaturi

Miozotis
Postat pe 18 Septembrie 2008 18:41
[ai rabdare, si nu-ti fa griji, mai ales daca ai vazut-o chiar tu si ai vazut ca ti-e inferioara.[/quote]

Aici te contrazic putin, la faza cu inferioritatea. Poate sa fie ea cum o fi, k daca lui ii place asa de ea si e ingragostit de ea, tot pe ea o va alege, chiar daca Mia ar arata ca Angelina Jolie..if it is true love... oricum, eu am ajuns la concluzia k e adevarata zicala aia: daca iubesti pe cineva lasa-l libe, daca e sa fie al tau si te iubeste, se va intoarce singur la tine.
Dar din moment ce el te-a ales pe tine....e clar pe cine vrea, poate doar are nevoie de timp putin, sa se obisnuiasca cu u..
Andreea_B2
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:19
Si eu sunt in situatia ta:(,doar ca ei se intalnesc mereu... si asta din cauza prietenilor lui (care sunt si prietenii ei),insistand sa fie toti ori de cate ori ies...
si aud de ea/ele pe unde ma duc,chiar si parintii lui imi vb despre ele,si foarte des.
Nu stiu ce sfaturi sa-ti dau,sincera. As fi vrut sa te pot ajuta dar eu nu ma pot ajuta nici pe mine...
Tiynutza
Postat pe 25 Octombrie 2008 16:17
MAI NU VA MAI AGITATI K AM FACUT-O SI EU CANDVA SI IMI PARE RAU,DAK PARTANERII VOSTRI VAU ALES PE VOI CA SA FITI IN LOCUL EX-ELOR LOR INSEAMNA K SUNTE-TI DEOSEBITE SI AVETI ACEL CEVA CE ELE NAU AVUT ,BUCURATIVA DE DRAGOSTEA VOASTRA,NU VA PIERDETI VREMEA CU CHESTI DE GENU` ASTA.
Si apoi ganditiva k eu cand am cunoscut pe viitorul meu sot el mai tinea la fosta lui,care l-a inselat si nu la iubit a suferit mult dupa ea,mai ales k aceasta il cauta si totusi ma ales pe mine,ma iubeste a zis k nu concepe viata fara mine si nu poate trai fara mine,si recent am glumit k dak isi mai aduce aminte de acele faze cu fosta lui?
Stiti ce mi-a zis?
-K ACUM I SAU RIDICAT STANDARDELE!!!!
Deci aveti rabdare ,coplesiti cu iubire si intelegere, si ii ve-ti avea pe viata.
Va pup!!!!!!!
ioanageorgiuADY
Postat pe 29 Octombrie 2008 16:46
Si eu am aceasi problema:(cand am vazut pozele cu fosta nu mi-a venit sa cred...
nu imi vine sa cred ca vrea sa se impace cu ea..:(
AngelFail
Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:22
asta draga mea inseamna ca dragostea e oarba, el saracu o vede o stea, tu o vezi asa cum e ea si nu ai sa poti sa ii spui tu asta, si el sa intelega, el e un copil mare ca toti ceilalti.
asta am experimentat si eu, eu fiind descRierea iubitei pe care tu ti-o imaginai, ea fiind vai de capul ei........am sfarsit prin a ne casatori.....iar ea este acum pt el asa cum o vedeam eu.....UN MARE NIMIC!!!!!!!
pansy
Postat pe 10 Decembrie 2008 10:01
Pai in cazul meu, imi urasc fosta aproape de moarte.Stiu ca e un pacat dar nu m-as linisti pana nu as vedea-o cu vata-n nas... E o problema? In schimb imi iubesc nespus de mult sotia... si am avut numai o fosta in toata viata mea... nici nu as vi vrut-o...

Postat pe 17 Decembrie 2008 05:37
D c Constantin o urasti atat de tare?
Spune-ne si noua sa nu facem si noi asa o greseala ne sa urasca cineva de moarte
simona_marinela1987
Postat pe 17 Decembrie 2008 13:42
Nu conteaza atat de mult fizicul cat conteaza personalitatea. Poate are ceva ce tu nu ai, poate e mai modesta decat tine... sau alte chestii. Trebuia sa compari putin comportamentul tau cu al ei...poate observai niste diferente remarcabile. Se pare cu unii barbati chiar sunt mai atrasi de femeile obisnuite decat de cele femeile frumoase dorite de toata lumea. Fostul meu prieten imi zicea ca ma iubeste tocmai pentru ca sunt atat de normala si totodata atata de perfecta (na bine ca mi se parea absurd atunci, dar o zicea cu atata suflet ca am inceput si eu sa cred asta) Oamenii o sa ne uimeasca mereu prin gusturile lor.
kris07
Postat pe 17 Decembrie 2008 14:52
De la: PrincessMia, la data 2008-09-14 12:00:15dupa ce mi-a indesat-o atatea luni pe gat de as fi putut la un moment dat sa o vomit intreaga,fitzoasa,divina,stralucitoare,capricioasa, asa cum mi-o inchipuiam, acum ridica aratatorul si imi spue cu nonsalanta : ea e.
Si in timp ce eu ma pregateam moral sa fiu strivita de o super-tipa catarata pe toace care isi varsa toata sfidarea si tot dispretul din care ii e facuta fiinta asupra mea, am deschis ochii ceva mai larg si n-am putut crede. Aveam un fata mea o tipa cat se poate de ok,normala spre banala, cu ras zgomotos si aproape masculin,cu par nevopsit,sprancene oribile si figura lunga,trista de maimutica parasita,cu o urma de accent dubios si o infatisare aproape ponosita.Si eu care ma asteptam sa-mi arate o femeie matura, stralucitoare,sigura pe sine.O materialista,o capricioasa,o rasfatata, o alintata tolanita-n puf.Si cand colo,el isi pune degetutele pe tipa asta stearsa care are un zambet mare,larg si aproape drept,ca al meu.
Si cat de mult ma temeam de ea,de amintirea ei poleita infipta bine intre neuronii lui...Si ea care ink il mai iubeste, care inca il vrea, ink il cere...Dc nu poate sa-mi confirme k nu-l mai intriga persoana ei??? Dc nu poate sa o ignore cu desavarsire? Atat vreau: sa dispara din mintea si telefonul lui...


NU CONTEAZA CUM ARATA! Conteaza cu ce l-a fascinat!
raluk_hbl
Postat pe 17 Decembrie 2008 16:33
De la: emyia, la data 2008-09-14 17:21:18
De la: Ralukiss, la data 2008-09-14 12:19:27Mia, printeso, nu poti sa scoti asa, deodata, pe cineva din viata ta, oricat ai vrea.
ai rabdare, si nu-ti fa griji, mai ales daca ai vazut-o chiar tu si ai vazut ca ti-e inferioara.


E foarte incurajator ce ai scris, dar hai sa ne gandim mai bine si mai subiectiv, in concluzie sa gandim din ambele perspective...Mia e, dupa prezentarea situatiei, din multe puncte de vedere, superioara ei....Cealalta e o fata mai mult decat banala si nu ''pare'' a fi o persoana atragatoare, dar din moment ce EL a iubit-o, a adorat-o si a gasit-o atragatoare, asta inseamna ca nu o poate uita usor! Pt el e cea mai ''cea-mai'' si asa va ramane pana in momentul ce va gasi o persoana care sa o eclipseze total pe fosta....aceasta persoana poate fi si Mia.
emyia,s-ar putea sa ai dreptate,s-ar putea sa le compare,dar nu e obligatoriu k mia sa o "eclipseze" p fosta se poate sa realizeze k nimeni nu se ridica la nivelul fostei si atunci...mia nu trebuie sa se supere p mine,dar orice moneda are doua fetze...si...nu numai frumusetea exterioara conteaza...
anka_wgb
Postat pe 18 Decembrie 2008 18:38
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 17:35
Am fost in aceeasi situatie pana de curand.....e foarte naspa..Ei au fost impreuna 3 ani si i-a fost prima prietena. S-au iubit foarte mult, insa nu a fost sa fie...Stiam de ea in momentul in care am inceput s iesim, si stiam ca fata inca il mai iubeste si ca il vrea inapoi. Cateva luni au fost ok, in care eu am crezut ca s-au limitat la doar a vorbi pe telefon...nu a fost chiar asa. Eu ma mutasem la el, la insistentele lui. Era bine, am facut foarte multe pentru a pune casa pe picioare. Aveam eu banuielile mele..insa nimik concret. In septembrie m-am trezit ca vor sa se impace si ca ar fi bine sa imi caut chirie. Mi-am cautat si am plecat de la el..insa l-am rugat sa se mai gandeasca. Am fost mai mult decat intelegatoare si am rabdat ce nu ii doresc la nimeni timp de 2 luni...insa in acest timp si-a dat seama singur ce e mai bine pt el...Sunt si acuma intr-o situatie foarte naspa...Ma lasase cand aveam cel mai mare nevoie de el...sau chiar daca incerca sa ma ajute o facea mai mult la suprafata, si continua sa tina legatura cu cealalta, chiar si dupa ce mi-a zis a doua oara ca o lasa in pace. Acuma pentru a treia oara cand imi promite acest lucru...si il vad ca si-a schimbat foarte mult atitudinea si comportamentul, asa cum ii cerusem. Il cred, insa nu-l mai iubesc eu acuma. Tot ce s-a intamplat in ultimele 3 luni m-au facut sa imi pierd iubirea fata de el. Iar de cand i-am zis acest lucru plange incontinuu si regreta faptul ca nu a vut grija de mine.
Nu stiu ce sa iti spun....in orice caz nu e bine s-o lungesti..timpul le rezolva pe toate...dar le si complica.
Iti doresc numai bine!
beti26
Postat pe 29 Decembrie 2008 19:15
De la: beti26, la data 2008-12-29 19:15:11Am fost in aceeasi situatie pana de curand.....e foarte naspa..Ei au fost impreuna 3 ani si i-a fost prima prietena. S-au iubit foarte mult, insa nu a fost sa fie...Stiam de ea in momentul in care am inceput s iesim, si stiam ca fata inca il mai iubeste si ca il vrea inapoi. Cateva luni au fost ok, in care eu am crezut ca s-au limitat la doar a vorbi pe telefon...nu a fost chiar asa. Eu ma mutasem la el, la insistentele lui. Era bine, am facut foarte multe pentru a pune casa pe picioare. Aveam eu banuielile mele..insa nimik concret. In septembrie m-am trezit ca vor sa se impace si ca ar fi bine sa imi caut chirie. Mi-am cautat si am plecat de la el..insa l-am rugat sa se mai gandeasca. Am fost mai mult decat intelegatoare si am rabdat ce nu ii doresc la nimeni timp de 2 luni...insa in acest timp si-a dat seama singur ce e mai bine pt el...Sunt si acuma intr-o situatie foarte naspa...Ma lasase cand aveam cel mai mare nevoie de el...sau chiar daca incerca sa ma ajute o facea mai mult la suprafata, si continua sa tina legatura cu cealalta, chiar si dupa ce mi-a zis a doua oara ca o lasa in pace. Acuma pentru a treia oara cand imi promite acest lucru...si il vad ca si-a schimbat foarte mult atitudinea si comportamentul, asa cum ii cerusem. Il cred, insa nu-l mai iubesc eu acuma. Tot ce s-a intamplat in ultimele 3 luni m-au facut sa imi pierd iubirea fata de el. Iar de cand i-am zis acest lucru plange incontinuu si regreta faptul ca nu a vut grija de mine.
Nu stiu ce sa iti spun....in orice caz nu e bine s-o lungesti..timpul le rezolva pe toate...dar le si complica.
Iti doresc numai bine!


Intotdeauna exista o fosta...Depinde de capacitatea ta de a intelege si a tolera anumite detalii! Poate daca ar sti ca te deranjeaza nu ar mai vorbi de trecut...In acelasi timp poti sa intelegi de ce anume s-a indragostit...ce a iubit...Detaliile te pot ajuta mult...
Bafta!
raluk_hbl
Postat pe 30 Decembrie 2008 19:50
Buna! Si eu sunt o "ex" dupa 7 ani....si desi a trecut aproape un an decand ne-am despartit, inca imi este greu sa vb despre situatia asta, e foarte complexa si imi pare rau cand cei care nu cunosc judeca. Am inteles ca si actuala lui iubita ma uraste:P ce aveti voi cu trecutul? Fiti realiste...si o sa traiti bine pana la adanci batraneti, nu va faceti probleme daca ele nu exista. Bafta si fii iubita!
andreea_manu
Postat pe 4 Februarie 2009 19:41
haideti sa va zic si eu ceva.sunt si eu o fosta.am avut o relatie de aproape 3 ani cu cineva care m-a adorat-zicea el.ne-am iubit, ok.din cauza multor neintelegeri si tentative nereusite de a ne desparti definitiv s-a intamplat intr-o zi si despartirea finala, ajutata si de faptul ca m-am mutat intr-un oras la 500 km distanta, singura.asa, bun.in primele 2 luni de la despartire ne mai dadeam sms-uri, mai vb la telefon, pana am decis sa n-o mai lungim ca nu are rost, motiv pentru care trecuse 6 luni fara nici un semn de nici o parte...doar ca intr-o zi intra in vorba cu mine pe mess, ma suna la telefon , imi lasa mesaje pe casuta postala cu cuvinte f urate, cum ca el se insoara si sa-l las in pace.toate astea fara ca eu sa-l mai fi cautat prin vre-un mod posibil-mess, telefon, sms, timp de 6 luni.asa, din senin ma suna si-mi zice ca nu-l mai interesez, sa-i dau pace, ca el se insoara.bun...si eu ce vina aveam?mai mult, de sarbatori, a tinut sa faca un scandal monstru prin telefon, scandal oprit de tata si cu ajutorul rabdarii si indif din partea mea, spunand ca nu-i dau pace.mi-a pasat la telefon si o duduie, mai mult sau mai putin iubita sau vara-sa ca s-a tradat prin accentul ei inconfundabil,aducandu-mi injurii, uite asa doar sa-mi demonstreze ei ca nu mai are el o treaba cu mine.intelesesem asta timp de 6 luni, cand am refuzat sa mai vb cu el.de ce tb sa faca pe penibilul in felul asta?si ea, daca ar fi fost viitoarea lui sotie, cat de toanta sa fie incat sa intre in jocul lui bolnav si sa nu auda ca eu nu am o treaba cu el, ca-s cu altcineva?ca el ma cauta ca sa-mi aminteasca ca nu mai are o treaba cu mine, fara ca eu sa-l incurajez in cel mai discret mod.ce parere aveti?si cat de oarba sa fie actuala, sa zicem, incat sa nu-i miroase ca tipul inca se gandeste la mine-cu ura, cu dusmanie, dar se gandeste, nu a inchis capitolul inca, nu?atunci cum sa te insori cu o persoana care o uraste, sa zicem, de moarte pe fosta si tine sa-mi zica mie si ei astea?ceva-i putred in danemarca.
miamia79
Postat pe 1 Martie 2009 17:49
printesa , depinde cine la cine a renuntat, exista posibilitatea sa fii renuntat ea la el iar el sa continue sa o iubeasca si isi tot aminteste de ea dar,probabil face eforturi sa mearga inainte fara ea.. o alta varianta tot daca a renuntat ea la el., ar fii ca-si aminteste de ea ,chiar daca NU o mai iubeste dar are orgoliul ranit..:) doar stii ce orgoliu masiv au barbatii... .. in al 2-lea rand poate a renuntat el la ea pt ca existau anumite lucruri care nu-i placeau dar ca orice om probabil are si ea calitatile ei , calitati pe care el le-a admirat si le simte lipsa in prezent.un sfat al meu , daca -mi permiti, ar fii sa nu-ti dispretuiesti adversari , mai ales fara sa-i cunosti, doar dupa aparente,crede-ma , de multe ori inseala.gandeste-te putin daca omul asta pe care-l iubesti si apreciezi tu asa mult a iubit-o pe ea...nu a facut-o degeaba ! trebuie sa aiba si ea niste atuuri in maneca , nu te grabi sa tragi concluzii gresite. poate pt tine poate parea o persoana banala dar poate in viata in doi, ca si cuplu s-au inteles perfect , poate dorintele lor de viata , caracterele lor s-au mulat perfect unul pe celalat.am cunoscut cupluri ce pareau f diferte ca si persoane ( luate individual) sau chiar cu diferente mari de ani intre ei dar m-a uimit felul in care unul il intelegea si il simtea pe celalat uneori ,chiar fara sa-si vorbeasca.nu cred ca oamenii pe care ii iubim si ii adoram noi au gusturi atat de searbede , atat de "mici"...parca suna jignitor chiar si pt noi.insine :).ca ei s-au multumit cu atat de putin :) ca noi , asa grozave cum ne credem , nu ne putem face iubiti sa-si uite vechile iubite RATATE:) daca ea ar fi asa cum crezi tu si tu asa deosebita sau ma rog , superioara , de ce nu o uita??? nu te supara , ma repet, dar nu depinde decat de tine sa-l faci sa o uite si pt asta trebuie sa fii tot ceea -si doreste el , sa oferi tot ceea ce-i lipseste lui si toate astea fara a renunta prea mult la a fii tu insuti....trebuie doar sa te potrivesti cu el...sa te "mulezi" pe el...si toatea astea mai bine ca ea.:)..sauuu mai exista varianta de a-l uimi cu fete noi ale personalitatii feminine , ceva ce nu a cunoscut , ceva nu a avut pana acum. hai ca nu e greu! stii care e secretul??? eu una zic ca secretul e sa o ignori total ( in mintea ta) ,sa pleci la drum fara frica...SA FII TU INSUTI! ..LA URMA URMEI TREBUIE SA TE PLACA ASA CUM ESTI ! daca doreste o copie la indigo si nu e multumit de tine ... sa mai caute!:) ...ce zici??? ti-am scris cam multe variante ...dar pana la urma urmei , tu alegi... eu doar ti-am expus mai multe moduri de gandire..bafta !
lauracris
Postat pe 1 Martie 2009 23:19
Imi aduc aminte de topicul asta.........nu este asemanator cu cel cu mama vitrega???
butterfly_sound_of_love
Postat pe 5 Martie 2009 08:59
multa rabdare... cu timpul poate va trece
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 18:19
dk la tn a mers sa sfidezi , trecutul... e bn, ce pot sp actualul meu iubit, a avut o relatie inaintea mea cu o tipa are nu a facut decat sa'si bata joc de el , pur si simplu s'a folosit de el, iar el saracul nu a facut decat sa o iubeasca... suntem impreuna de 3 luni, desi ne cunostem de mai bn de jumatate de an, stiti ce mi se pare mie ciudat? ca desi la toti apropiatii lui le neaga ca ar mai simti ceva ptr ea si ca o uraste, eu am descoperit ca inca pastreza poze cu ea atat in calculator cat si in telefon, alaturi de pozele cu mn.... este ciudat dar nu simt nici un fel de gelozie, ci pur si simplu repursie ,,, nu stiu ce sa mai fac nu sunt deloc sigura ca ar tine la mn desi toti ceilati imi sp ca da, uneori simt nevoia sa las totul in urma si sa'l sterg din mintea mea... dar cum sa o fac? eu tin atat de ult la el, ca as suferi enorm sa aflu ca doar m'a folosit doar de dragul de a o uita sau o face geloasa pe ex' iubita lui...care mai nou da zvonul ca foarte curand se va casatori cu un altul
ellena22
Postat pe 6 Martie 2009 17:41
Sa va spun si eu ce ma apasa ingrozitor..si nu stiu ce sa fac...De vreo cateva saptamani ies cu un baiat care e despartit de fosta lui de 8 luni,ea l`a parasit dupa 5 ani...l`a inselat s-a purtat f urat cu el..bla bla..Mie imi place fmult de el...m-a dus si la el acasa...i-am cunoscut pe ai lui...dar totusi il simt rece...inca se mai gandeste la ea cu siguranta chiar daca zice k o uraste..pentru k de cate ori ne vedem vorbeste de ea..de rau sau de bine...imi este greu..ma deranjeaza enorm...nu stiu cum sa ma port cu el..pt k il simt k sufera...E diferenta intre ea si mine enorma...ea era chiar uratica eu nu:P..stiu k nu conteaza asta pt k el o iubea.Ce sa fac....cum sa il fac sa o uite...sa il iau usor...sa nu iy cer prea multe deocamdata,probabil el nici nu prea mai are incredere in relatii..cu toate k are 30 de ani eu 23 si ar trebui sa isi gaseasca ceva de viitor.Mie chiar imi place de el f mult..si vreau sa lupt dar imi e frica sa nu imi spuna intr`o zi k a incercat si nu pate avea o relatie cu mn k nu o poate uita
AlexyaAriete
Postat pe 26 Mai 2010 23:51
Si tu la ce mai stai cu el? Iti convine situatia? In locul tau ii dadeam papucii demult.
kudika098645
Postat pe 27 Mai 2010 00:01
De la: Twista, la data 2008-09-14 12:00:15dupa ce mi-a indesat-o atatea luni pe gat de as fi putut la un moment dat sa o vomit intreaga,fitzoasa,divina,stralucitoare,capricioasa, asa cum mi-o inchipuiam, acum ridica aratatorul si imi spue cu nonsalanta : ea e.
Si in timp ce eu ma pregateam moral sa fiu strivita de o super-tipa catarata pe toace care isi varsa toata sfidarea si tot dispretul din care ii e facuta fiinta asupra mea, am deschis ochii ceva mai larg si n-am putut crede. Aveam un fata mea o tipa cat se poate de ok,normala spre banala, cu ras zgomotos si aproape masculin,cu par nevopsit,sprancene oribile si figura lunga,trista de maimutica parasita,cu o urma de accent dubios si o infatisare aproape ponosita.Si eu care ma asteptam sa-mi arate o femeie matura, stralucitoare,sigura pe sine.O materialista,o capricioasa,o rasfatata, o alintata tolanita-n puf.Si cand colo,el isi pune degetutele pe tipa asta stearsa care are un zambet mare,larg si aproape drept,ca al meu.
Si cat de mult ma temeam de ea,de amintirea ei poleita infipta bine intre neuronii lui...Si ea care ink il mai iubeste, care inca il vrea, ink il cere...Dc nu poate sa-mi confirme k nu-l mai intriga persoana ei??? Dc nu poate sa o ignore cu desavarsire? Atat vreau: sa dispara din mintea si telefonul lui...


n-am citit restul comentariilor. eu mi-am facut o parere despre "femeile obisnuite" asa cum e si cea pe care o descrii. o femeie de genul acesta, care poate nu e de o frumusete izbitoare sau care nu se imbraca cu branduri cunoscute te poate surprinde mai mult decat o alta care ti se pare interesanta cand o vezi ca trece pe strada. de multe ori fetele care se ingrijoreaza prea mult la felul in care arata nu au pic de atitudine cand sunt intre 4 ochi, ca sa ma exprim asa. stiu asta pentru ca am intalnit cateva cazuri, intr-unul dintre ele iuntrebandu-l pe tipul in cauza, el mi-a raspuns: da, gagico, da habar nu ai cat e naturala si perfecta cand suntem doar noi 2, in dormitor. nu e o regula general valabila, dar se intampla frecvent. nu asta ar trebui sa fie problema ta, ci strict faptul ca exista o alta inca in telefonul lui. iar aceasta alta reprezentand-o pe fosta lui, eu zic ca ai putea sa-i dai ceva timp prietenului tau, pentru ca el sa o scoata din mintea lui si in acelasi timp din telefon s.a.m.d "de buna voie si nesilit de nimeni". iar daca asta nu se intampla intr-un timp relativ scurt, ceva nu e in regula...
mihablonda
Postat pe 27 Mai 2010 09:15
am scris acum 2 ani pe acest topic si m-am incadrat in cea care a uitat un fost iubit,ce intorsaturi are viata,cel care m-a facut sa il ui pe acel fost am vb cu el 3 ani, dupa care a devenit si el fost, doar ca atunci spuneam ca iubirile vechi se uita,da, poate, dar nu se uita iubirile adevarate, pe acest baiat nu am mai putut sa il uit, incat m-am impacat din nou cu el, acum avem 4 ani impreuna, desii mi-a gresit foarte mult, nu il pot ierta, dar nici sa ma mai despart de el nu pot.El a incercat sa fie cu alta, a fost cateva zile si i-adat in 2 sec papucii pentru mine, "fosta", acea fata nu a fost decat o inlocuitoare, o persoana pe care o folosea sa ma uite pe mine...dar in zadar.
Ce am vrut sa spun este ca aveti grija, pentru ca o iubire adevaratanu se uita asa usor, poate nu se uita deloc, am un sfat pentru cele care incearca sa cladesca o relatie in care exista o fosta, in primul rand ganditi-va daca nu cumva sunteti "roata de la caruta" , ganditi-va daca merita si daca nu va vor da papucii atunci cand va e lumea mai draga, si sa va mai ganditi si la acea fosta, care poate il mai iubeste si ea la randul ei...si nu se merita sa stati cu cineva care se mai gandeste la altcineva, daca vedeti asta mai bine gasitiva pe cineva singur ...care sa aibe inima intreaga, doar pentru voi
iubi7a_lui
Postat pe 27 Mai 2010 21:37
"am scris acum 2 ani pe acest topic"


si dupa 2 ani esti tot aici halal evolutie...
Tazmanian
Postat pe 27 Mai 2010 21:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ma iubita sau a fost doar o aventura? 14 De la: Barbie30 28 August 2010 11:13
400 de baieti ... 20 De la: coldwind 11 Martie 2010 21:40
De ce sunt asa multe fete obsedate de prietenii lor? 9 De la: karla_08 11 Iunie 2009 11:38
PRODUSE PROFESIONALE JOICO, TIGI BED HEAD, L`OREAL EXPERT SERIE online 1 De la: afroditalady 5 Octombrie 2008 18:01
Prima noapte- dupa cat timp? 8 De la: miss_darine 2 Mai 2010 22:32