Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa cred despre el...

Am o relatie de 1an jumate.Cand l-am cunoscut ,lucrul care m-a impresionat la el a fost ,pot sa spun seriozitatea cu care gandea lucrurile si viziunea pe care o avea asupra vietii.Mi-am dorit o relatie serioasa,cu intentii serioase,nefiind adepta sa spun asa ...aventuriilor.Intotdeauna mi-am spus ca cel mai bine e sa incerc sa raman calculata intr-o relatie,adica nu mi-am dorit sa ma indragostesc nebuneste de la inceput.Si asa a si fost...ne-am descoperit treptat ,iar si sentimentele dintre noi s-au aprofundat cu timpul.M-am bucurat pentru ca am putut fi pentru el prima relatie serioasa si de durata,mi-a spus de la inceput ca -si doreste stabilitate.Mi-a oferit unul dintre lucrurile pe care eu le consider esentiale intr-o relatie:afectiune.Sunt de parere ca daca poti sa faci lucrul acesta si dupa mult timp ,chiar ani, inseamna ca ai o relatie reusita.In acest timp am descoperit felul lui de a gandi....mi-a spus la un momentdat ca nu crede ca poate sa iubeasca daca nu descopera la o femeie si partea implicarii sexuale.Din acest punct de vedere suntem diferiti,pentru mine nu are o importanta prea mare ,insa pentru el da.A avut rabdare si in cele din urma s-a intamplat.Nu am facut-o pentru ca as fi o adolescenta prostuta,pentru ca nu sunt,am 23 de ani ,ci pentru ca mi-am spus ca in cele din urma e ceva firesc si face parte dintr-o relatie si totodata face ca acesta sa evolueze.Locuim impreuna,nu pentru ca am dorit noi ne-aparat ,ci pentru ca asa s-a intamplat si am spus ca astfel ne-ar fi mai bine amandurora financiar impartind totul.Nu au intervenit mari schimbari in relatie ,am ramas neschimbati in comportament ,chiar obisnuindu-ne unul cu celalalt.Pot sa sspun ca eram un cuplu normal care locuiesc impreuna ,platesc facturi ,fac cumparaturi etc. La cei 23 de ani ai lui ,pot sa spun ca e mult mai serios in ce priveste viitorul sau decat altii de varsta lui.Are un loc de munca bun,traieste doar din banii lui si isi planifica banii in asa fel incat sa poata face si economii.Aici intervine si diferenta dintre noi:el munceste ,eu nu.Sunt inca studenta ,el nedorind deocamdata sa mai urmeze cursuri de master.Am incercat sa-mi gasesc un job dar n-am reusit.Da, inca ma sprijina parintii financiar,cred ca oricum ar face-o ,pentru ca asa sunt ei.Pentru el conteaza f mult sa am un job serios ,ci nu orice si nu inteleg de ce....asta nu imnseamna ca nu-mi doresc ,insa nu s-a putut.Pot spune ca "imi scoate ochii cu acest lucru".Mi-a spus ca el nu se poate casatori cu o femeie care nu e independenta financiar.E putin cam zgarcit financiar ...cuvantul lui e :nu am bani,desi are un salariu bun.La orice iesire totul se face jumi-juma.Nici macar la nunta unui coleg nu m-a luat din simplul motiv ca nu-si permitea sa plateasca pentru amandoi.Nu sunt materialista, insa sunt de parere ca un barbat ar trebui sa se poarte frumos cu o femeie la diferite evenimente(ziua ei,8martie).El,nu...prefera sa faca lucruri ieftine si sa scape.Discutiile noaste se rezuma la absenta jobului meu.Mi-e teama ca tot din dorinta lui de a face cat mai mult pentru el,prefera sa ma foloseasca ca si coleg de apartament (pentru ca evident chiria e mai mica si cheltuielile lui la fel).I-am spus de nenumarate ori sa nu ramana langa mine doar pt faptul ca isi reduce cheltielile si mi-a raspuns ca nu e asa,ca ii place relatie noastra numai ca isi doreste mai multa"ambitie " din partea mea in gasirea unui job.Din moment ce totul se imparte la 2,fiecare cu partea lui,de ce ii pasa din ce sursa imi vin mie banii.(parinti).Pana nu demult castigam banii mei,nu multi dar erau ceva.Nu era un job pe domeniul meu.Mi-a spus ca nu mai sunt pt asa ceva si ca ar fi timpul sa-mi schimb prioritatile.Nu-l condam ,a spus ceva adevarat.Filozofia lui este:"vita ta e despre tine"-adica tie sa-ti fie bine.Discutam intr-o zi cumsuntem acum si cum eram acum 1 an si mi-a spus ca acum sunt cu semnul intrebarii.Dupa 1an jumate ,eu nu stiu daca ma iubeste sau nu,pentru ca nu mi-a spus-o.E adevarat ca nu a mai avut relatii de iubire si atat de lungi si chiar mi-s spus ca nu aiubit niciodata.Imi spunea o data ca sunt prima lui iubire,insa nu si un "te iubesc".Nici eu in schimb nu i-am spus-o,pt ca asteptam sa o faca el...de ce sa iubesc fara sa stiu ca sunt iubita.....Intrebarea mea e ce credeti ca gandeste.....e un barbat egoist?...........................................cum sa macomport eu?ce sa fac?

Postat pe 12 Mai 2009 15:42
ai scris Luceafaru' si ai disparut din peisaj
Diavolyta_
Postat pe 12 Mai 2009 15:45
iubita....eu am 24 de ani si locuiesc cu iubitul meu ,urmeaza si nunta ,dar asa ceva nu am mai auzit ca la orice iesire sa faceti jumi-juma,am avut rabdare sa citesc si nu imi vine sa cred ca exista barbati care reactioneaza asa ,eu zic sa il lasi cat mai ai timp...ce vei face cand vei avea copii imparti cu el jumi -juma tot ce cumperi
ralu_zar
Postat pe 12 Mai 2009 15:57
ahaaaa m'am prins despre ce'i vb aci'


mersi de rezumat raluuuu
Diavolyta_
Postat pe 12 Mai 2009 16:05
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-12 16:05:21ahaaaa m'am prins despre ce'i vb aci'


mersi de rezumat raluuuu

pai prima oara am citit printre randuri si apoi mi s-a aprins un beculet si m-am gandit sa citesc tot
ralu_zar
Postat pe 12 Mai 2009 16:07
da' vezi o deschis topicu' si o disparut.. cand dai clik pe ea sa vezi ce topic'uri o mai deschis... nu merge... pentru ca nu mai are nick
Diavolyta_
Postat pe 12 Mai 2009 16:11
exact ,ai dreptate ,dar eu nu inteleg ce se intampla cand fug asa persoanele
ralu_zar
Postat pe 12 Mai 2009 16:14
iar eu asa intrasem in miezul problemei
ralu_zar
Postat pe 12 Mai 2009 16:14
am dat clik pe ea ca stiu sigur ca o mai deschis un topic.... da' nu mai stiu sigur despre ce era vorba....
Diavolyta_
Postat pe 12 Mai 2009 16:16
eu nici atat nu stiu
ralu_zar
Postat pe 12 Mai 2009 16:22
uite unu' si mai si......

http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/23204/Am-nevoie-sa-vorbesc-cu-cineva-.html
Diavolyta_
Postat pe 12 Mai 2009 16:24
dracusor...te-ai plictisit de avatarul anterior??
anca0704
Postat pe 12 Mai 2009 20:11
De la: ralu_zar, la data 2009-05-12 15:57:50 iubita....eu am 24 de ani si locuiesc cu iubitul meu ,urmeaza si nunta ,dar asa ceva nu am mai auzit ca la orice iesire sa faceti jumi-juma,am avut rabdare sa citesc si nu imi vine sa cred ca exista barbati care reactioneaza asa ,eu zic sa il lasi cat mai ai timp...ce vei face cand vei avea copii imparti cu el jumi -juma tot ce cumperi




ai mare dreptate..ce barbat e asta? se intelege cateodata poate trece si el intr-o perioada proasta si platesti tu cina , sau sucul, dar tot timpul sa se intample asa? cred ca se trage din familie chitros.....

Postat pe 13 Mai 2009 12:11
De la: anca0704, la data 2009-05-12 20:11:53dracusor...te-ai plictisit de avatarul anterior??


ehh asa oleak ... Da' avataru' asta l'am avut si mai demult
Diavolyta_
Postat pe 13 Mai 2009 12:13
sexoaso..unde ai fugit?...treci la baute
pamela_1
Postat pe 13 Mai 2009 15:56
....acest topic imi apartine mie,nici eu nu inteleg de ce apare din contul altcuiva....nu-mi apare nici in contul ,acesta e tot misterul....ma intrebam de ce nu mi-a raspuns nimeni
kudika007977
Postat pe 26 Mai 2009 16:49
De la: kudika007977, la data 2009-05-26 16:49:23....acest topic imi apartine mie,nici eu nu inteleg de ce apare din contul altcuiva....nu-mi apare nici in contul ,acesta e tot misterul....ma intrebam de ce nu mi-a raspuns nimeni

de kiki miki
ralu_zar
Postat pe 26 Mai 2009 16:58
De la: ralu_zar, la data 2009-05-26 16:58:49
De la: kudika007977, la data 2009-05-26 16:49:23....acest topic imi apartine mie,nici eu nu inteleg de ce apare din contul altcuiva....nu-mi apare nici in contul ,acesta e tot misterul....ma intrebam de ce nu mi-a raspuns nimeni

de kiki miki


Nu era de Cucu Bau?
Diavolyta_
Postat pe 27 Mai 2009 02:05
EU cred ca te place dar...este foarte egoist,incearca sa sghimbi ceva ,nu mai oferi atat de mult asteapta sa si primesti.....SUCCES! :)
himerra
Postat pe 8 Octombrie 2009 13:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Surpriza ajutor! 4 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:45
Am o dilema uriasa! 22 De la: DayC 31 Ianuarie 2010 22:26
Eu nu stiu ce e nici din partea mea nici din partea ei :). 41 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:37
Oare chiar vrea ceva serios? 6 De la: kudika_7509 16 Mai 2012 18:02
iubirea adevarata nu are de-a face cu obsesia... 30 De la: PICCKARD 1 Noiembrie 2011 06:17