Setari Cookie-uri

cu care dintre cei 2 sa raman? :((

sall :( am si io o mare dilema si poate ma puteti ajuta si pe mn:(... e vb de doi baieti. cu primul baiat sunt de 3 ani... si de curand am cunoscut un alt baiat pe care cred k am inceput sa il iubesc. au urmat intalniri pe ascuns, ma intalneam cu baiatul cu care sunt de 3 ani iar dupa,ma faceam k intru un casa si iesam sa ma intalnesc cu celalat. acum... a devenit serioasa si a doua relatie iar baiatul celalat a zis k nu mai poate asteapta dupa mine sa ma despart de acutualul ... m-a asteaptat 7 luni :( si tine la mine enorm...dar a zis k nu mai poate continua asa pt k il doare cand stie k ma sarut, ca stau cu celalat si k de fiecare data cand incerc sa raman cu el tot la celalat ma intorc. a zis ca trebuie sa iau o decizie...dar nu stiu ce sa fac. cu care sa raman... nu stiu pe care dintre ei iubesc... cu baiatul cu care sunt de 3 ani am incercat de nenumarate ori sa ma despart de el... dar pana la urma ma impacam cu el si incepeam sa plang si sa ii zic k il iubesc...dar cand ma intalneam cu celalat iar voiam sa ma despart de acutalul...si sincer daca ma gandesc ca ar fi cu alta as murii.. nu as suporta... desi are tot dreptul pt k eu stau cu celalat si il chinui mult cand ii zic k am terminat cu celalat si dupa-aia ma impac cu din nou cu el... si iar aceeasi poveste. si daca ar fi sa ma despart de actualul, nu stiu cum sa o fac... pentru k nu e usor dupa 3 ani sa te desparti de cineva... relatia este ft serioasa, vorbim chiar de un viitor impreuna... si in plus el ma iubeste enorm... am reusit sa rezist 3 zile sa stau despartita de el si eram hotarata sa rup relatia si sa raman cu celalat... dar ma suna tot timpul... nu facea altceva decat sa planga... nu manca, era distrus... si intr-un final in timp ce vorbeam cu el la tel si ma implora sa ma intorc la el, am inceput sa plang si in momentul acela am simtit din tot sufletul k vreau sa raman cu el... dar zilele au trecut, la celalat nu am putut sa renunt si iar ne intalneam... si iar aceeasi dilema... nu stiu ce sa mai fac sunt disperata... plang zi si noapte... va rog mult sa ma ajutati cu un sfat... Va multumesc
adina_m11
Postat pe 13 Mai 2009 19:08
E clar ca nu il mai iubesti cum ar trebui pe cel cu care esti de 3 ani, pentru ca atunci cand iubesti cu adevarat, nu te mai uiti in stg sau dreapta dupa alti barbati.... Cu toate astea....stii proverbul : nu da din mana cioara pe vrabia de pe gard? Trebuie sa cantaresti bine situatia, pentru ca cel de-al doilea baiat, cu care esti de 7 luni s-ar putea sa se gandeasca ca ai putea sa il inseli si pe el asa cum ai facut-o cu prietenul tau....iar din afirmatia "cred ca il iubesc" reiese ca nici tu nu esti prea sigura de sentimentele tale...
iulia03
Postat pe 13 Mai 2009 19:31
si ai facut sex cu amandoi?!

Postat pe 13 Mai 2009 19:35
De la: iulia03, la data 2009-05-13 19:31:48E clar ca nu il mai iubesti cum ar trebui pe cel cu care esti de 3 ani, pentru ca atunci cand iubesti cu adevarat, nu te mai uiti in stg sau dreapta dupa alti barbati.... Cu toate astea....stii proverbul : nu da din mana cioara pe vrabia de pe gard? Trebuie sa cantaresti bine situatia, pentru ca cel de-al doilea baiat, cu care esti de 7 luni s-ar putea sa se gandeasca ca ai putea sa il inseli si pe el asa cum ai facut-o cu prietenul tau....iar din afirmatia "cred ca il iubesc" reiese ca nici tu nu esti prea sigura de sentimentele tale...



mai bine spuneai ca nu stie ce vrea de la veata,
yo i'ti doresc sa te paraseasca amandoi,sa te trezesti la realitate
scorpyoW
Postat pe 13 Mai 2009 19:40
Poate ai sa ma intelegi gresit... dar... nu cred ca ai "gasit" o noua relatie daca nu cautai... Ceva nu a mers in cea veche, deci... clar ... ai optat pentru ceva mai bun...
Nu vreau sa te judec... dar... nu ai suflet in tine. Pentru ca nu ai rezitat sa te despati de cel vechi pentru a cauta pe altcineva...
Esti cam adanc bagata in aceasta situatie... Nu constientiezi faptul ca o relatie se bazeaza pe incredere ... Ma intreb cum o sa reactioneze cel nou ( asta in caz ca il alegi pe el ) dupa ceva timp.. cand va realizat ca tu aveai prieten si ai cautat pe altcineva. Iar daca alegi sa ramai cu cel vechi... dubioasa alegere... pentru ca la fel intrevine increderea... daca nu stie de relatia ta... va afla... iar INFIDELITATEA NU SE IARTA.
piticul_tau
Postat pe 13 Mai 2009 19:43
De la: scorpyow10, la data 2009-05-13 19:40:24
De la: iulia03, la data 2009-05-13 19:31:48E clar ca nu il mai iubesti cum ar trebui pe cel cu care esti de 3 ani, pentru ca atunci cand iubesti cu adevarat, nu te mai uiti in stg sau dreapta dupa alti barbati.... Cu toate astea....stii proverbul : nu da din mana cioara pe vrabia de pe gard? Trebuie sa cantaresti bine situatia, pentru ca cel de-al doilea baiat, cu care esti de 7 luni s-ar putea sa se gandeasca ca ai putea sa il inseli si pe el asa cum ai facut-o cu prietenul tau....iar din afirmatia "cred ca il iubesc" reiese ca nici tu nu esti prea sigura de sentimentele tale...



mai bine spuneai ca nu stie ce vrea de la veata,
yo i'ti doresc sa te paraseasca amandoi,sa te trezesti la realitate



Nu incerca sa judeci.. ;) nu sti ce a fost intre ei ;) poate a facut-o intr-o criza de personalitate... cu urmari drastice ... e adevarat...
sfatul meu e sa ii lase ea pe amandoi ca alta alternativa nu cred ca are :|
piticul_tau
Postat pe 13 Mai 2009 19:46
De la: Just_M3_bv, la data 2009-05-13 19:46:15
De la: scorpyow10, la data 2009-05-13 19:40:24
De la: iulia03, la data 2009-05-13 19:31:48E clar ca nu il mai iubesti cum ar trebui pe cel cu care esti de 3 ani, pentru ca atunci cand iubesti cu adevarat, nu te mai uiti in stg sau dreapta dupa alti barbati.... Cu toate astea....stii proverbul : nu da din mana cioara pe vrabia de pe gard? Trebuie sa cantaresti bine situatia, pentru ca cel de-al doilea baiat, cu care esti de 7 luni s-ar putea sa se gandeasca ca ai putea sa il inseli si pe el asa cum ai facut-o cu prietenul tau....iar din afirmatia "cred ca il iubesc" reiese ca nici tu nu esti prea sigura de sentimentele tale...



mai bine spuneai ca nu stie ce vrea de la veata,
yo i'ti doresc sa te paraseasca amandoi,sa te trezesti la realitate



Nu incerca sa judeci.. ;) nu sti ce a fost intre ei ;) poate a facut-o intr-o criza de personalitate... cu urmari drastice ... e adevarat...
sfatul meu e sa ii lase ea pe amandoi ca alta alternativa nu cred ca are :|



criza de personalitate,nu crezi ca 7 luni e cam mult???
scorpyoW
Postat pe 13 Mai 2009 19:50
De la: Just_M3_bv, la data 2009-05-13 19:43:29Poate ai sa ma intelegi gresit... dar... nu cred ca ai "gasit" o noua relatie daca nu cautai... Ceva nu a mers in cea veche, deci... clar ... ai optat pentru ceva mai bun...
Nu vreau sa te judec... dar... nu ai suflet in tine. Pentru ca nu ai rezitat sa te despati de cel vechi pentru a cauta pe altcineva...
Esti cam adanc bagata in aceasta situatie... Nu constientiezi faptul ca o relatie se bazeaza pe incredere ... Ma intreb cum o sa reactioneze cel nou ( asta in caz ca il alegi pe el ) dupa ceva timp.. cand va realizat ca tu aveai prieten si ai cautat pe altcineva. Iar daca alegi sa ramai cu cel vechi... dubioasa alegere... pentru ca la fel intrevine increderea... daca nu stie de relatia ta... va afla... iar INFIDELITATEA NU SE IARTA.

just me! cum t simti azi?? still unhappy??
anca0704
Postat pe 14 Mai 2009 10:27
De la: adina_m11, la data 2009-05-13 19:08:06sall :( am si io o mare dilema si poate ma puteti ajuta si pe mn:(... e vb de doi baieti. cu primul baiat sunt de 3 ani... si de curand am cunoscut un alt baiat pe care cred k am inceput sa il iubesc. au urmat intalniri pe ascuns, ma intalneam cu baiatul cu care sunt de 3 ani iar dupa,ma faceam k intru un casa si iesam sa ma intalnesc cu celalat. acum... a devenit serioasa si a doua relatie iar baiatul celalat a zis k nu mai poate asteapta dupa mine sa ma despart de acutualul ... m-a asteaptat 7 luni :( si tine la mine enorm...dar a zis k nu mai poate continua asa pt k il doare cand stie k ma sarut, ca stau cu celalat si k de fiecare data cand incerc sa raman cu el tot la celalat ma intorc. a zis ca trebuie sa iau o decizie...dar nu stiu ce sa fac. cu care sa raman... nu stiu pe care dintre ei iubesc... cu baiatul cu care sunt de 3 ani am incercat de nenumarate ori sa ma despart de el... dar pana la urma ma impacam cu el si incepeam sa plang si sa ii zic k il iubesc...dar cand ma intalneam cu celalat iar voiam sa ma despart de acutalul...si sincer daca ma gandesc ca ar fi cu alta as murii.. nu as suporta... desi are tot dreptul pt k eu stau cu celalat si il chinui mult cand ii zic k am terminat cu celalat si dupa-aia ma impac cu din nou cu el... si iar aceeasi poveste. si daca ar fi sa ma despart de actualul, nu stiu cum sa o fac... pentru k nu e usor dupa 3 ani sa te desparti de cineva... relatia este ft serioasa, vorbim chiar de un viitor impreuna... si in plus el ma iubeste enorm... am reusit sa rezist 3 zile sa stau despartita de el si eram hotarata sa rup relatia si sa raman cu celalat... dar ma suna tot timpul... nu facea altceva decat sa planga... nu manca, era distrus... si intr-un final in timp ce vorbeam cu el la tel si ma implora sa ma intorc la el, am inceput sa plang si in momentul acela am simtit din tot sufletul k vreau sa raman cu el... dar zilele au trecut, la celalat nu am putut sa renunt si iar ne intalneam... si iar aceeasi dilema... nu stiu ce sa mai fac sunt disperata... plang zi si noapte... va rog mult sa ma ajutati cu un sfat... Va multumesc

adik tu vrei sa-mi spui k dak noi iti spune sa renunti la ala de 3 ani o vei face doar pt k ti-au spus niste necunoscuti?? deci in primul rand singura care poate lua o decizie esti tu!!! in al 2-lea rand cel mai bine ar fi sa renunti la amandoi!!!! pt k mai devreme sau mai tarziu vor aparea reprosurile...
bruneagra25
Postat pe 14 Mai 2009 10:35


Eu am inteles asa ( poate am inteles gresit) :
1. cu primul esti de 3 ani, ai incercat sa te desparti de el dar v-ati impacat pentru ca " ma suna tot timpul... nu facea altceva decat sa planga... nu manca, era distrus.." deci te-ai impacat cu el din mila.
2."dar zilele au trecut, la celalat nu am putut sa renunt si iar ne intalneam", ( cu al 2-lea) oare de ce nu ai reusit sa renunti?

Pai eu zic asa ( sigur e doar o parere, tu stii mai bine ce ai de facut), atata timp cat tu nu ai renuntat la nici unul din ei, inseamna ca nu iubesti pe nici unul suficient de mult. Bun , inteleg ca ti-e mila de primul,dar o viata nu poti sa stai langa un om pentru care simti doar mila. Cred ca mai mare rau ii faci asa decat daca v-ati desparti definitiv.
Al 2-lea, desi nu-l iubesti suficient incat sa renunti la primul , se pare ca-ti ofera ceva ce-ti place, poate nu vei ramane nici cu el , ceva ai de invatat din toata povestea asta, invata sa te cunosti, sa stii ce vrei . Succes.
valita76
Postat pe 14 Mai 2009 14:06
adik tu vrei sa-mi spui k dak noi iti spune sa renunti la ala de 3 ani o vei face doar pt k ti-au spus niste necunoscuti?? deci in primul rand singura care poate lua o decizie esti tu!!! in al 2-lea rand cel mai bine ar fi sa renunti la amandoi!!!! pt k mai devreme sau mai tarziu vor aparea reprosurile... [/quote]






Sincer orice sfat este bine-venit si chiar am nevoie sa isi mai dea si altcineva cu parerea, pentru ca eu chiar nu stiu ce sa mai fac... simt ca ii iubesc pe amandoi, desi toata lumea zice k este imposibil sa iubesti doua persoane in acelasi timp... incerc sa imi dau seama pe care iubesc, dar nu reusesc... pur si simplu nu pot sa renunt la nici unul... dar trebuie sa o fac... Va multumesc mult pt pareri si mai astep si altele pentru k, chiar am nevoie:(
adina_m11
Postat pe 14 Mai 2009 17:01
ai jucat riscant si nu foarte frumos..
si inca ceva..singura care poate decide esti tu pt ca nimeni mai bn ca tine nu stie ce iti doresti
MadaIry
Postat pe 14 Mai 2009 19:35
De la: adina_m11, la data 2009-05-14 17:01:02adik tu vrei sa-mi spui k dak noi iti spune sa renunti la ala de 3 ani o vei face doar pt k ti-au spus niste necunoscuti?? deci in primul rand singura care poate lua o decizie esti tu!!! in al 2-lea rand cel mai bine ar fi sa renunti la amandoi!!!! pt k mai devreme sau mai tarziu vor aparea reprosurile...







Sincer orice sfat este bine-venit si chiar am nevoie sa isi mai dea si altcineva cu parerea, pentru ca eu chiar nu stiu ce sa mai fac... simt ca ii iubesc pe amandoi, desi toata lumea zice k este imposibil sa iubesti doua persoane in acelasi timp... incerc sa imi dau seama pe care iubesc, dar nu reusesc... pur si simplu nu pot sa renunt la nici unul... dar trebuie sa o fac... Va multumesc mult pt pareri si mai astep si altele pentru k, chiar am nevoie:( [/quote]
numai tu poti decide cu care din ei vrei sa ramai...eu zic k o pauza de cateva saptamani-luni ti-ar prinde bine altfel niciodata nu o sa te poti decide bafta....
bruneagra25
Postat pe 15 Mai 2009 08:31
De la: adina_m11, la data 2009-05-14 17:01:02adik tu vrei sa-mi spui k dak noi iti spune sa renunti la ala de 3 ani o vei face doar pt k ti-au spus niste necunoscuti?? deci in primul rand singura care poate lua o decizie esti tu!!! in al 2-lea rand cel mai bine ar fi sa renunti la amandoi!!!! pt k mai devreme sau mai tarziu vor aparea reprosurile...







Sincer orice sfat este bine-venit si chiar am nevoie sa isi mai dea si altcineva cu parerea, pentru ca eu chiar nu stiu ce sa mai fac... simt ca ii iubesc pe amandoi, desi toata lumea zice k este imposibil sa iubesti doua persoane in acelasi timp... incerc sa imi dau seama pe care iubesc, dar nu reusesc... pur si simplu nu pot sa renunt la nici unul... dar trebuie sa o fac... Va multumesc mult pt pareri si mai astep si altele pentru k, chiar am nevoie:( [/quote]


Offf...offf....offf... nu inteleg cum poti fi asa indecisa...?!?! cum ajungi sa te culci cu cineva... (nu fa confunzie intr-o aventura si ceea ce ai tu) si sa nu stii daca il iubesti sau nu... adica nu ii vad rostul afirmatiei: "...incerc sa imi dau seama pe care iubesc..." ... intelegem ca iti place sa te simti iubita... de cat mai multa lume... e normal... esti femeie... dar cand e vorba de viata ta... incerca sa stai stramb si sa judeci drept... aceste decizii iti pot afecta viata.. chiat daca ai doar 17 ani .. si zici "... las ca am toata viata innaite" ... pentru ca daca ai facu-o o data tinzi sa o mai faci... ;) multa intelepciunde in ceea ce vei face in continuare ;)
piticul_tau
Postat pe 17 Mai 2009 08:19
cind iubesti nu umbli cu 2. tu nu iubesti pe nici unul. ti se pare. sexul e viata ta
softexia
Postat pe 17 Mai 2009 11:34
Eu zic sa te desparti de amandoi...Nu cred ca iubesti pe cineva cu adevarat...Poate o pauza iti va clarifica sentimentele...Spune-le amandurora ca vrei sa fii singura 2 saptamani ca sa iti pui gandurile in ordine si pe urma vezi ce decizie vei lua....
camelusha83
Postat pe 17 Mai 2009 11:52
De la: softexia, la data 2009-05-17 11:34:11cind iubesti nu umbli cu 2. tu nu iubesti pe nici unul. ti se pare. sexul e viata ta



draga daca nu stii despre ce e vorba vezi-ti de oala ta... si nu mai judecati asa unii ca nu sti-ti ce este in sufeltul altora si cat sufera... de dat cu parerea si de jignit este foarte usor . Si multumesc inca odata celor care mi-au dat sfaturi :*
adina_m11
Postat pe 18 Mai 2009 19:04
mai bine ramai cu cel de 3 ani pt k la un moment dat poate sa ti se ia si de celalalt.probabil si cand ai inceput relatia ta de 3 ani era la fel de frumosa ca cea de 7 luni .se poate ca de baiatul cu care st de 7 luni sa fii indragostita doar si pe celalalt sal iubesti.akm u tre sa te gandesti cu care vr sa ramai
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 18 Mai 2009 21:54
DECI ESTE CLAR..AR TREBUIE SA RENUNTI LA AMANDOI
lelia_zet
Postat pe 18 Mai 2009 22:18
simplu...ramai cu cel pe care il iubesti
roxy55
Postat pe 29 Mai 2009 21:20
cu M.A.T.A . ca esti proasta gramada!
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 21:29
De la: l_diana_c, la data 2009-05-29 21:29:02 cu M.A.T.A . ca esti proasta gramada!




ai pus punctul pe I :)))))
piticul_tau
Postat pe 30 Mai 2009 17:42
ce pot sa spun este k eu nu te judec..de ce?pt k si eu sunt intr-o situatie de genul, as putea spune mai nasoala, mai exact eu sunt ceva de genul tipului cu care esti tu de 7 luni..am vazut comentariile, si toate chestiile..si clar e o situatie f urata..eu am acceptat sa intru in chestia asta fara sa ma gandesc la consecinte si na..uite ce a iesit.si eu sunt cu tipul asta (care mai are o priet exact k si tine doar k de mai mult timp si anume 5 ani) tot de 7 luni..na coincidenta ..si ce pot sa ti spun este k doar tu vei putea lua vreo decizie..uite de exemplu eu mi am laut inima in dinti si i-am zis k nu mai pot sta cu el in sit asta pt si eu am ajuns sa l iubesc, pot sa spun k e altceva decat orice relatie a mea de pana acum, si ghici 3 zile ne-a tinut despartirea, pt k m-a cautat non stop, imi spunea k el nu poate sa treaca peste kestia asta, mai ales k de-a lungul relatiei mi-a tot spus k si pt el e ceva special, mi-a povestit si alte relatii si mi-a spus k niciodata nu a fost asa, cat despre cealalta imi spune k ink mai este cu ea din obisnuinta, k e vb de niste ani, dar k pe mine ma iubeste.eu te inteleg cum am incercat sa-l inteleg si pe el, este greu sa te desparti de cineva dupa atata timp, mai ales cand celalalt nu ti-a gresit cu nimic k sa spun asa..am dreptate? asa k ganddeste-te bine daca nu cumva e aceeasi kestie..si apropo poate ma mai lamuresti si pe mine cu niste kestii..sa va inteleg si eu mai bine
yryna28
Postat pe 31 Mai 2009 10:40
De la: l_diana_c, la data 2009-05-29 21:29:02 cu M.A.T.A . ca esti proasta gramada!

dianaaaaa
lucic07
Postat pe 31 Mai 2009 13:18
EU CRED CA TREBUIE SA RAMAI CU BAIATUL CEL NOU DAR E FOARTE GREU PT CA VEZI TU OBISNUINTA E MAI "GREA"DECAT IUBIREA....MULT SUCCES SI FA CE SIMTI!
1212
Postat pe 31 Mai 2009 18:41
eu te inteleg perfect...trec prin aceeasi situatzie ca si tine..as vrea sa vorbim.....cauta-ma pe id de mess anka_bella_2006...te pup
anck_
Postat pe 7 Iunie 2009 20:54
Oare as putea sa te ajut?

http://cassandraspune.webs.com
CASSANDRA
Postat pe 8 Iunie 2009 15:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mai astept sfaturi de la voi,cum sa cuceresti un barbat ? 14 De la: one_size 22 Ianuarie 2010 11:26
destin sau iubire imposibila??? 20 De la: black_velevt 20 August 2010 19:41
cum sai spun in fata 10 De la: Broscoiu 30 August 2011 11:34
varsator--gemeni 8 De la: s_sanitasif 18 Octombrie 2009 18:22
Punct si de la capat!dar pana cand.....? 15 De la: tematoare 2 Iulie 2010 03:12