Setari Cookie-uri

Internet....relatii/iubire..........

Buna tuturor!Sunt noua aici....si as vrea sa pun si eu cateva intrebari...
De vreo doua saptamani am cunoscut un tip pe internet,cu care vorbesc zilnic si ma inteleg f bn cu el;ne-am cunoscut pe un hub,acum vb si pe mess(am facut schimb pe id).
El este mai mare decat mine cu 3 ani,suntem amandoi aceeasi zodie(de fapt suntem nascuti pe aceeasi data;difera anul);avem multe in comun;ne plac aceleasi lucruri/avem aceleasi obiceiuri.
Insa nu cred ca ne vom putea intalni vreodata :(( ;el este din fetesti,iar eu din craiova;este o distantza cam mare :(.
Eu il plac...,dar nu stiu daca si el;dar (mi-am facut o amica care il cunoaste,ea mi-a zis ca ma place;ea mi-a trimis poza cu el...si ea lui cu mine)...;dar nu stiu...ce sa cred ...si ce sa fac .
Va rog frumos,dati-mi si mie niste sfaturi...Ce sa fac?Ce sai zic?
Sincer,chiar il plac;...Am fost plecata cateva zile si nu am vorbit pe mess,si atunci imi era asa de dor de el de abia am dormit in acele 3 zile.
Intr-un fel cred ca ma place,pt k de cand a aflat cum arat, cum sunt(cat de cat);am vb zilnic.
Voi ce parere avezi?Ce credetzi?
Ce sa-i zic? Aaaa,sa precizez suntem amandoi sagetatori.Nu stiu ce sa fac Voi ce zicetzi?Va rog ...astept ale voastre pareri...

Postat pe 22 August 2008 22:25
bine ai venit pe forum aaanca!
ce pot sa-ti zic,sunteti la inceput si pana nu av cunoasteti si discutai mai multe nu ai de unde sti ce e cu el si ce parere are despre tine....si lasa intermediarii...trebuie sa-ti arate ca te place..iar in ceea ce priveste compatibilitatea voasatra...e ok din punct de vedere zodiacal..amandoi petrecareti si cu spirit libertin! multa bafta
dydy88
Postat pe 22 August 2008 22:38
ms mult dyanaa.Si voi incerca sa las intermediarii...ms :)

Postat pe 22 August 2008 22:47
cu cea mai mare placere,pentru asta suntem aici..sa ne sfatuim si sa invatam din toate...fii mai sigura pe tine si pe caliatile tale:* take care
dydy88
Postat pe 22 August 2008 22:52
sunt aanca,am avut probleme cu contul asa ca mi-am facut altul.
dyana multumesc pt cuvintele care mi le-ai spus,mau facut sa ma simt mult mai bine si sigura pe mine.ms :-*

Postat pe 23 August 2008 13:21
pai..stai sa inteleg...te place sau nu te place...?
"Eu il plac...,dar nu stiu daca si el"
"intr-un fel cred ca ma place"...

sincer n am nimic cu "relatiile pe inernet"...dar...tot ce e nashpa e ca nu va putetzi intalni...nu cunosti pe nimeni in fetesti?...sau el in craiova..?[ ]

te pup...
myka_yka
Postat pe 26 August 2008 13:56
pe cine cunosc din fetesti,sunt doua fete ,dar le-am cunoscut tot pe huburi,si pot spune ca mi-au devenit prietene.Una dintre ele imi mai spune cate ceva,pt k il cunoaste.
Da eu il plac,dar nu stiu daca si el;deci exista doua probleme:una nu stiu daca si el ma place,si a doua este distantza care ne esparte..Dar nu stiu ce sa fac .Eu chiar il plac
multumesc pt raspuns.pup.

Postat pe 27 August 2008 16:45
cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el si sa vedeti cand si unde ati putea sa va intalniti :) .Daca e iubire distanta nu e o problema ....poate vine el la tine, poate mergi tu la el ...nu mai e mult si se termina vara, yo zic ca ar trebui sa profiti de timpul cea ramas. Multa bafta.
remus22
Postat pe 29 August 2008 02:30
multumesc remus..,dar nu stiu ce sa zic...e o distantza cam mare..vom vedea ce se va intampla pana la urma...
multumesc tuturor pt raspuns

Postat pe 29 August 2008 19:06
Sa va spun ceva...am vorbit cu el azi..si mi-a dat webul..Mi-a vorbit cu alte cuvinte azi..(ma refer ca mi-a vb cu cuvinte pe care numai un iubit le spune)...am vorbit cu el de cateva lucruri (nu f interesante)..Iar la sfarsit mi-a zis ca ma iubeste..(desi intr-un fel nu cred)...,dar nu stiu..o fi adevarat?n-o fi?
Iar eu nu i-am zs nimic..,in acel moment nu stiam ce sa-i zic ..Apoi dupa cateva minute daca a vazut ca nu i-am zis nimic..a iesit..Am mai vorbit mai inainte cu el...L-am salutat si el l-a fel,mi-a trm pupici..si eu ...apoi dupa cateva minute pleca,k se dusa la scoala ...
Deci voi ce credetzi?..Ca eu nu stiu ce sa zic ... ce sa cred... Va rog spuneti-mi parerea voastra...Multumesc

Postat pe 29 August 2008 19:16
faptul ca nu i-ai rasp la un te iubesc s-a simtit ofensat , de acum incolo daca iti spune te iubesc te pup..etc ......poti spune si tu un simplu poop...asta il face sa isi dezvaluie sentimentele fata de tine...........si poate ca ,chiar simte asta pt tine ..........te iubesc fff greu il spui..........

Postat pe 29 August 2008 19:27
Multumesc foarte mult celia...Cuvintele tale m-au facut sa ma simt altfel..ceva mai bine..multumesc

Postat pe 29 August 2008 19:32
pupici si alta data!!!!!!!!!!

Postat pe 29 August 2008 19:38
fetelor ....recent,am suferit dupa o despartire :D... tot recent,am cunoscut si eu un tip pe net ;)) ...si deja imi spune ca-s doamna lui..
e nebunie curata ..si tot asa,ca si anca..vorbim non-stop pe mess...parca suntem legati de calculatoare si nu ne lasa inima sa mai luam o pauza ..imi place mult..eu nu prea cred in relatiile constituite pe net,dar na ...am zis sa-mi incerc si eu norocul ;D ma face mult sa visez aceasta mica nebunie,cine stie ...
in curand ne vom intalni ;)
va voi tine la curent cum a decurs intalnirea ;))
succes anca!!
wild_angel
Postat pe 31 August 2008 02:51
De ce nu i-ai trimis tu direct poza sau el tie?de ce prin acea prietena?hmm nu stiu ce sa zic....
deocamdata nu te aprinde foarte tare pana nu il vezi macar o data face to face sa nu iti faci iluzii aiurea.sau macar la telefon sa vorbiti,sau pe web sa va vedeti.bafta!

Postat pe 31 August 2008 02:55
multumesc pt raspunsurile voastre
pai nu stiu ce sa zic meblondy...poate ca i-am spus acelei prietene sa ne trimita poza cu fiecere pt k eu una sunt mai timida....si incerc sa-mi infrunt timiditatea....dar reusesc greu acest lucru..
tu zici sa nu-mi fac iluzii...incerc ,dar eu il plac f mult pot spune ...cand nu vb cu el imi e asa de dor de el
,iar astazi si ieri...el era trist ca au murit niste prieteni intr-un accident si eu eram trista ....ca era el ...desii nu voiam sa fiu...dar nu-mi puteam controla starea..

Postat pe 31 August 2008 23:32
Celia am incercat sa-tzi urmez sfatul...de fiecare data cand imi trimite pupici ii trimit si eu...ba chiar ii trimit eu prima cand il salut...si incerc sa-l intzeleg cand e trist... si sincer observai azi ca atunci cand e el tris am si eu tot o stare de tristetze...dar nu intzeleg de ce ..multumesc tututror pt raspunsuri ...sper sa va mai spunetzi parerile..pt k se pare ca voi mai avea nevoie..:-*

Postat pe 31 August 2008 23:40
offff draguto,eu acum am vazut ce micuta esti :)) la varsta ta sunt normale chestiile astea,si eu am trecut prin asa ceva si cred ca toate fetele,dupa cativa ani o sa razi cand o sa-ti amintesti din ce prostii iti faceai iluzii,dar sa stii ca si sentimentele astea au farmecul lor la varsta aceasta,offf ce as vrea sa mai am 15 ani :))
eu zic sa iti invingi timiditatea si sa vorbesti tu personal cu baiatul respectiv nu prin prietene si sa vezi exact ce vrea el de fapt de la tine.poate el vrea doar o amica nimic mai mult si atunci iar suferi...de aceea ti-am zis sa nu te aprinzi prea tare macar pana nu va vedeti o data fata in fata.Dupa accea poti visa frumos :) pupici si nu mai fi timida ca te bat!

Postat pe 31 August 2008 23:40
ms pt raspuns

Postat pe 1 Septembrie 2008 16:11
dupa ce te intalnesti cu el sa ne spui si noua cum a fost

Postat pe 3 Septembrie 2008 00:39
buna tuturor

Numele meu e Maria ,poate suna ciudat dar in zilele noastre chiar se poate intimpla ,poate cu ceva timp in urma nu as fi avut aceeas parere dar .....mi sa intimplat ,sa ma indragostesc .....pe net
stiu ca pare o nebunie...la virsta mea ,am 40 de ani
L-am cunoscut din intimplare ,aveam mai putin de lucru pe calculator si nu stiu de ce ....nu i-am dat ignore ca si celorlalti care incearca sa ma contacteze pe net si nu imi inspira incredere ,pina nu demult vb doar cu prietenii si foarte putin cu cei care apareau ,doar asa sa intrebe daca am chef de vorba .
Vorbim de aproape doua luni pe net ,la telefon ,ne-am propus chiar sa ne intilnim ,el urmeaza sa vina in tara sa ne vedem,
Stim aproape tot unul despre celalalt ,dar uneori lipseste ceva ...o fi distanta dintre noi?
In mine este ceva care imi spune ca este barbatul pe care mi-l doresc ,dar am in mine frica de a nu fii dezamagita ,de a nu fi mintita ,pentru unele persoane sa spui te iubesc pe internet e ca o joaca sau un mod de a vedea cita influenta psihica pot avea asupra altei persoane .
SIMT IN MINE ACEL CEVA CE NU AM SIMTIT DE MULT DAR ,AM AJUNS LA UN PUNCT UNDE NU STIU CE AS PUTEA FACE ,SAU MAI BINE ZIS CUM SA REACTIONEZ .....MA PORT CA O PUSTOAICA ....
AM GASIT ACESTE DISCUTII ALE VOASTRE SI AM CONSIDERAT CA POATE POT PRIMI CITEVA SFATURI CARE M-AR PUTEA AJUTA SA INTELEG CE MI- SA INTIMPLAT SI CE AS PUTEA FACE ......POATE VOI AVETI MAI MULTE DE SPUS
VA MULTUMESC
CU DRAG SI DIN DRAG PT VOI TOTI
DACA POATE CINEVA SA IMI DEA UN SFAT SAU DOAR O PARERE AS FI FOARTE FERICITA
maria48
Postat pe 3 Septembrie 2008 10:39
mi se pare o prostie sa spui ca ai o relatie cu un baiat pe internet mai ales cand nici nu va cunoasteti,realitatea este mai dura decat credem noi iar o relatie pe internet este bazata doar pe naivitatea celor care abereaza si care spun ca iubesc de le plesnesc venele,hai sa fim seriosi,a avea o relatie inseamna a te vedea,a te cunoaste in viata reala.Cata naivitate poate sa existe!

Postat pe 3 Septembrie 2008 11:00
amelia,ai si u dreptate..nu spune nimeni nu,cu totii stim ca realitatea e mai cruda si nu te contrazic deloc ...e parerea ta si nu ti-o poate schimba nimeni...dar sa stii tu ca mai exista si acele exceptii..sau nush,eu asa vreau sa cred ...
fiecare e liber sa faca tot ceea ce vrea si nu putem judeca omul dupa faptele fiecaruia...
in cazul meu,mie-mi place mult sa risc si sa fiu optimista...cand am mai riscat,am avut si de pierdut,dar si de castigat..dar nu renunt niciodata...nu vreau sa ma resemnez pt ca,parerea mea,e urmatoare...fiecare sut in fund e un pas inainte si daca voi fi doborata candva...singura ma voi ridica si voi incepe din nou sa lupt
intr-adevar,netul e dangerous :D ..dar e nebunie curata,pt ca simti atat de aproape acea persoana incat crezi ca o cunosti de ani de zile...si la urma urmezi de ce am minti?...in cazul meu,vreau sa cred ca-s destul de dezghetata la minte incat sa-mi dau seama daca se merita timpul acordat,daca minte,daca are ceva in c.r.b.l...se observa astea de la o posta,crede-ma...sentimentele astea le simt nu demult,dar imi place pt ca s-a intamplat pt prima oara sa simt "fluturasi" din cauza unui barbat de pe net,doar prin simple vorbe..traiesc clipa ;) ... e posibil sa nu mearga,dar de ce sa-mi para rau ca n-am incercat?..dar daca merge?daca voi fi fericita alaturi de el? ... uite intrebari din astea tot apar,insa cam peste 2 saptamani voi avea raspunsul ... si la urma urmei,e viata mea ;) ..ceea ce nu mi se pare o prostie,serios
iar pt dna maria ... sincer,va felicit ca va aventurati intr-o asemenea experienta,sa nu va para rau nici o clipa pt cele petrecute ..distanta?se poate rezolva ..daca va doriti amandoi acest lucru..faceti ce simti in adancul inimioarei si acea va fi cea mai buna alegere si sa nu va para rau nici o clipa,cine stie..se poate intampla ceva frumos si de lunga durata,asa ca asteptam vesti de la dumneavoastra
in fiecare zi,avem de invatat cate ceva nou ;)...am auzit multe casnicii dupa ce ambii s-au cunoscut...unde credeti??...pe net ....daca am crede ca toti derbedeii sunt pe net,apoi ...ne-am deconecta ;)) dar na,fiecare cu parerea lui
wild_angel
Postat pe 4 Septembrie 2008 02:28
wild angel sunt convinsa ca exista si excepti dar in general trebuie sa ai in tine o doza mare de curaj dar si de naivitate ca sa te aventurezi intr-o relatie pe net cu un necunoscut care iti promite si luna de pe cer, dar cand ajungi sa te confrunti fata in fata cu realitatea, realizezi ca de fapt fat frumos nu a existat decat pe net.

Postat pe 4 Septembrie 2008 08:51
dar daca exista si in realitate?si dau si eu peste acea exceptie?...pana nu-l cunosc,nu am de unde sa stiu
wild_angel
Postat pe 4 Septembrie 2008 11:50
Am cunoscut doi fosti de ai mei pe net
Acum, e bine sa vezi persoana in fata, sa ii vezi gesturile, reactiile,mimica, ochii...care sunt oglinda sufletului...toate astea pot spune multe despre o persoana.Netul poate constitui un inceput,un mod de a cunoaste oameni,dar este foarte important sa nu dureze mult acest inceput de la un computer la celalalt, pt ca pot fi doar iluzii.Nu va ghidati dupa vorbe,asteptati sa cunoasteti persoana,poate iasa ceva frumos,dar e important contactul tete-a-tete.Succes!
DeeaCatalina
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:49
BUNA TUTUROR

dau dreptate la tot ce s-a scris ,chiar imi si asum vina de a fi considerata naiva ,desi imi place sa cred ca sunt o femeie cu picioarele pe pamint
SUFLETELUL mi-a luat-o putin razna ......dar se rezolva
Nu se poate sa crezi vorbele tuturor care te asalteaza pe net si iti spun te iubesc ......ar fi curata nebunie
Dar poate am fost prinsa ,in pasa proasta sau simt nevoia de afectiune si am gasit-o la acest barbat ,nu stiu ......timpul imi va da verdictul
SI ASA CUM SA SPUS UN SUT IN FUND UN PAS INAINTE
DOAR ASA PUTEM SPUNE .....TOTI BARBATII SUNT LA FEL ......DOAR ASA PUTEM GENERALIZA ......SI DOAR ASA PUTEM APRECIA EXCEPTIILE CE POT SA APARA IN VIATA NOASTRA
Hai sa vedem partea plina a paharului si daca povestea mea va avea un final nefericit ,va fi o lectie in plus invatata de la viata ,atunci voi putea spune .....a fost un capitol care sa inchis .....pot fi invins sau invingator . Asta depinde de felul cum voi face fata fie distantei sau deceptiei
Ca in orice in viata sunt doar doua cai una dus si una intors

maria48
Postat pe 4 Septembrie 2008 17:22
Este bine ca mai aveti inca puterea de a crede in basme. Va spun si eu o poveste .... Cunosc foarte bine un barbat, e tanar, arata bine, este titrat, destept si foarte talentat in a rosti fraze frumoase, numai bune de sucit mintile femeilor pe net. Caci asta face cand se plictiseste si simte nevoia de schimbare, chiar daca el are o relatie stabila de aproape 8 ani cu o femeie cu care imparte patul. Ataca numai femei trecute de 30 ani, inteligente, cu cariere solide cu care leaga lungi conversatii pe net. Reuseste sa le seduca si dupa ce le are 1-2 ori le abandoneaza. Cu cele mai multe, in special din alte orase nici nu se mai intalneste. Este deja satisfacut daca a reusit sa le scoata din minti. Realitatea este ca stapaneste arta seductiei la perfectie iar femeile gasite pe net sunt atat de naive incat cred in declaratiile lui. Multe au mintile atat de sucite incat nu se retrag cand afla ca nu este singur. Bineinteles ca argumentul forte este ca relatia lui nu mai merge, lucru total neadevarat.Este jalnic cate femei accepta sa fie a cincea roata la caruta. Continuarea la poveste o spuneti voi acum ....
cata_june
Postat pe 6 Septembrie 2008 20:03
am avut o vecina; femeie de vreo 50 de ani, cu 2 copii mari, casatorita. Intr-o buna zi a intrat pe net iar dupa un timp a cunoscut un individ cu vreo 20 de ani mai mic decat ea. Nu stu cum a reusit sa se indragosteasca; trebuie sa mentionez ca nu era frumoasa, nu era nici macar atragatoare, ci mai curand urata, aducand un pic cu o maimuta mare si greoaie. Ok; dupa cum spuneam s-a indrragostit, s-a intalnit cu acel individ; lucrurile au evoluat pana cand ea s-a despartit de sotul ei, de copii, a vandut casa, si-a luat partea ei de bani si s-a mutat cu chirie impreuna cu "bunul ei prieten". Normal, in scurt timp banii s-au cheltuit repede iar ea a ramas definitiv singura.
Fiecare actioneaza cum doreste ori cum crede ca e bine, insa uneori nu ar strica mai multa atentie si mai mult realism. E o lume la granita dintre real si imaginar, nu stiu daca e bine sa credem ca orice zboara pe net se si mananca, uneori omul care ne incanta aici s-ar putea sa fie in realitate total diferit, unii seduc si o fac cu succes deoarece femeile se lasa mult prea usor imbrobodite de cuvinte frumoase, viseaza la dragoste si la cai verzi pe pereti mult prea usor. Prieteniile adevarate se gasesc in lumea reala; tot acolo e mai simplu sa "citesti" omul din fata ta, eventual sa cobori repede cu picioarele pe pamant in cazul in care o iei pe aratura. Poate, indiferent de situatie, nu ar strica si putina modestie; ar trebui, indiferent de vorbele pe care le auzim, sa incercam mereu sa ne amintim ca nu suntem "buricul pamantului" si sa ne gandim ca acele vorbe au mai fost folosite in multe situatii, cu multe alte femei mai mult sau mai putin naive.
E adevarat ca uneori se intampla si minuni, totusi, sa nu uitam ca minunile nu sunt destinate tuturor. Mai bine sa fim circumspecti pt a nu cadea de la o inaltime mult prea mare.
amme22
Postat pe 6 Septembrie 2008 21:23
hai sa va spun si eu povestea mea....am cunoscut si eu acum 6 luni un baiat pe net...frumos , cu simtul umorului, istet,,,,si m-am cam indragostit de el. el sta in italia si e mai mare cu 2 ani ca mine. parea ca si el se indragostise de mine dar nu-mi venea sa cred pt ca avea un numar impresionant de fete in lista de hi5 si desi spunea ca nu are nicio relatie in prezent nu-mi venea sa cred. totusi am continuat . precizez ca situatia mea e mai complicata fiindca eu sunt maritata de 7 ani si am si un copil. in fine....am continuat sa vb zilnic si in scurt timp am inceput cu declaratiile...ma complaceam in situatia asta desi realizam ca nu e bine ce fac.... am stabilit sa vina in tara in august sa ne vedem....si culmea desi nu credeam...a venit! ne-am vazut....am facut sex...si cand am plecat am fost convinsa ca nu ma va mai cauta...desi era evident ca ma place. surpriza a fost sa vad ca imediat ce a ajuns in italia am reluat legatura si acum e si mai indragostit de mine si pt ca stie ca mariajul meu nu mai merge mi-a zis sa ma mut in italia si sa ma casatoresc cu el fiind dispus sa imi accepte si copilul. deci in concluzie....nu toate relatiile infiripate pe net sunt farse. unele mai au si happy-end, deci cele care au dubii sa nu-si piarda speranta pt ca niciodata nu se stie unde-ti gasesti jumatatea.

Postat pe 6 Septembrie 2008 23:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incercari in zadar! 12 De la: cristinxxx 7 August 2010 13:35
Sunt indragostita si nu e...bine... 51 De la: marco918 30 Ianuarie 2010 01:58
Disco 20 De la: Boca 23 August 2010 09:45
il iubesc prea mult 139 De la: OanaS_ 16 Mai 2010 14:21
un sfat..pls... 14 De la: DiavolytaTa 13 Martie 2009 12:32