Setari Cookie-uri

relatia capricorn-gemeni??

sunt zodia gemeni iar prietenul meu este capricorn..suntem impreuna d aproape 2 ani si totul a fst ok nu s-a skimbat fte mult doar ca akum este fte preocupat d afaceri si qm s faca bani si nu imi mai acorda atentia pe care mi-o acorda inainte...stie cineva despre compatibilitatea dintre aceste 2 zodii?
ms::D
zana_maseluta
Postat pe 12 Mai 2009 16:42
De la: zana_maseluta, la data 2009-05-12 16:42:46sunt zodia gemeni iar prietenul meu este capricorn..suntem impreuna d aproape 2 ani si totul a fst ok nu s-a skimbat fte mult doar ca akum este fte preocupat d afaceri si qm s faca bani si nu imi mai acorda atentia pe care mi-o acorda inainte...stie cineva despre compatibilitatea dintre aceste 2 zodii?
ms::D
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
thadoog
Postat pe 12 Mai 2009 16:43
Eu sunt Capricorn si iti spun clar ca nu ma inteleg cu gemenii , la tine e invers , dar oricum
Amora
Postat pe 12 Mai 2009 16:57
asa sint multi capricorni

numai bani si cariera au in cap

odata ce sa schimbat asa va ramine

softexia
Postat pe 12 Mai 2009 18:15
o relatie ratata ...eseeeeecccccc
ralu_zar
Postat pe 12 Mai 2009 18:17
Despartiti'Va
Diavolyta_
Postat pe 13 Mai 2009 16:53
ufff....eu cand aud de gemeni mi se ridica paru' pe mine
ralu_zar
Postat pe 13 Mai 2009 16:55
De la: ralu_zar, la data 2009-05-13 16:55:42ufff....eu cand aud de gemeni mi se ridica paru' pe mine
si eu sunt in gemeni.ti s-a ridicat parul?
dana_mv
Postat pe 13 Mai 2009 16:57
sunt gemeni dar nu snt deloc asa qm va ganditi voi..sunt nascuta pe 2 iunie...sunt calma, rabdatoare si las fte mult d la mine...dar..
zana_maseluta
Postat pe 13 Mai 2009 17:50
Cu ce te-ar "incalzi" sa stii compatibilitatea dintre zodii? Fiecare avem alt caracter asa k nu te lua dupa ce spune un asa zis- astrolog ;) Daca e sa va iubiti si sa duceti relatia asa cum vreti, atunci o sa ramaneti impreuna . Daca vreodata va interveni ceva si va veti desparti, asa a fost sa fie. ;)
lavinia_gabryela
Postat pe 17 Iunie 2009 12:34
nu...insa stiu ca sotul meu este gemeni eu pesti...si ne intelegem super
pamela_1
Postat pe 17 Iunie 2009 12:37
eu una nu cred in zodii pentru ca daca va fii sa fiti impreuna veti fii indiferent de zodia ta sau a lui!oricum ce sa ti spun eu sunt capricorn iar fostul meu iubit este gemeni.........daca te interesezi bine vei afla ca aceste 2 zodii sunt total incompatibile,cu toate astea noi am rezistat daca pot spune asa 3 ani de zile,fara certuri seriase,fara reprosurii.....si sa zicem ca eu am fost cea care a lasat mai mult si care a iubit mai mult in relatia asta si totusi...........s-a destramat(nu intru in amanunte ca deja am ochii inlacrimati cand ma gandesc,inca ma mai afecteaza......)Tine minte un lucru:nu conteaza zodia ci omul,,,,,,,,,si daca va e scris sa fiti impreuna veti fii indiferent de obstacole
mirela_ely
Postat pe 26 Iunie 2009 22:16
eu is gemeni si nu-mi prea plac capricornii in general.is prea incapatanati si au "okelari d cal".da' nu parerea mea conteaza,ci relatia dintre voi.succes:)
witchy
Postat pe 7 August 2009 16:41
si eu sant geaman iar prietenul meu e capricorn,ne iubim f mult ,dar cand ne luam la ceartaaaaaaaaaaaaa................................mama mama ,suntem impreuna de 1 an de zile
dar tare mi-e frica ca relatziea noastra nu o sa dureze mult . E incapatznat ca un catar
nu recunoaste niciodata cand greseste ,orice ar fi o tzine numai pe a lui. Viseaza multe ,dar
nu prea-i place munca deloc ,face numai planuri,eu deja am obosit sa-l tot duc in spate .
Asa ca nu stiu ce sfat sa-ti dau acelasi pe care mi la-s da si mie .................................lasa-l cat nu e prea tarziu!
pisi1974
Postat pe 5 Noiembrie 2009 17:06

"sunt zodia gemeni iar prietenul meu este capricorn..suntem impreuna d aproape 2 ani si totul a fst ok nu s-a skimbat fte mult doar ca akum este fte preocupat d afaceri si qm s faca bani si nu imi mai acorda atentia pe care mi-o acorda inainte...stie cineva despre compatibilitatea dintre aceste 2 zodii?"


Wow! am dat peste acest forum din gresala....te rog sa ma crezi ca ai povestit o parte din suferinta mea actuala...eu sunt gemeni, el este capricorn. Suntem de 4 ani impreuna si puteam sa jur, ca la inceput acest baiat toata viata va fi un visator...au trecut anii si tot ce mi-a mai ramas este sa privesc in urma si sa ma bucur de acele momente....este obsedat de cariera si bani....reuseste tot ceea ce isi propune dar eu am ramas in urma....nu pot tine pasul cu el....este obsedat de afaceri si tot ceea ce isi doreste este sa devina om mare.....am incercat toate metodele de a-l aduce cu picioarele pe pamant...dar....iti spun sincer ca simt ca l-am pierdut....Poate ca atunci cand ma va pierde definitiv, intr-o zi o sa isi raspunda cu adevarat la intrebarea DE CE?....
Sper ca vei vedea acest comentariu.....nu credeam ca poate exista o asemenea coincidenta....
MULT SUCCES!
kudika148711
Postat pe 27 Martie 2010 01:04
Inca suntem impreuna sa stii ,e f greu sa te desparti de un capricorn. Eu am hotarat sa las timpul sa decida. De cate ori am vrut sa-l las plange si zice ca se va schimba si ca fara mine nu poate trai . Cum o vrea DZEU.
pisi1974
Postat pe 28 Martie 2010 16:28
Saluti! Nu stiu daca iti este de folos , dar iti impartasesc din experienta mea cu o persoana nascuta in zodia capricorn, eu fiind gemeni. 10 ani am rezistat - nu mai mult.
Din punctul meu de vedere, dupa 5 ani de la despartire iti pot spune urmatorul lucru: A fost cea mai buna decizie luata vreodata.
Cand am hotarat ca o voi lua in alta directie a avut o replica care a sintetizat relatia noastra
" Ne-am certat pentru a vedea care sta la geam pe bicicleta" El a spus-o nu eu.

A , iar altceva care mi-a pus capac a fost o alta replica memorabila."Acum cand puteam sa iti ofer si eu , ai plecat! ' - Degeaba imi dai cand nu mai am dispozitia de a primi.

Si gemeni si capricornii sunt ambitiosi dar in moduri diferite. Si de aici apar problemele. Unul se misca mai repede altul mai incet, amandoi obtin rezultate din relatii exterioare astfel ca intra competitia in joc.

Asta e povestea unei relatii incepute la 22 ani iar la 30 si ceva cand am intalnit alt capricorn a fost o intalnire deosebita.Oamenii trebuie intalniti cand sunt pregatiti sa ofere ce au mai bun din ei.

Sa fii iubita!
motzko
Postat pe 30 Martie 2010 16:00
Este foarte adevarat,fiecare om e un individ cu un caracter si o combinatie de trasaturi unice.Asta ne dieferntiaza de ceilalti.La fel de adevarat este insa si faptul ca suntem supusi unor trasaturi ale zodiei in care suntem nascuti.
Din experienta mea spun capricornii nu sunt oameni de familie.Sunt aventurieri(nu neaparat escapade sentimentale)le place singuratatea ,isi adora independenata si motoul lor in viata sunt banii si vor face orice pentru asta.Mai mereu ii vei vedea traind la un nivel de viata pe care realmente nu si-l permit.Sunt egoisti,vanitosi,ascunsi,mincinosi,indiferenti fata de ceilalti si se adora pe sine.Daca vor face un gest frumos sau un serviciu nu il vor face pentru tine ci pentru ei,pentru a se putea dupa culca linistit pe laurii care neaparat trebuie sa ii vada toata lumea.Nu te vor lasa niciodata sa ii cunosti(nu zic cu adevarat)ci pur si simplu.Poate or fi si calitati si poate vor fi altii sa vb despre ele care le-au vazut.
Eu sunt Leu ,singura prietena de f lunga durata a mea e in zodia Gemenilor si la fel si logodnicul meu.Cu preitena mea a fost o relatie in care amandoua am facut compromisuri (ea considerand ca a facut mai multe,dar o accept asa cum e si viceversa)Am muncit mult sa ramanem bune prietene si am ajuns sa pretuim aceasta prietenie.E adevarat ca exista o latura a personalitatii lor total diferita de omul care crezi ca il cunosti dar aia nu prea iese la suprafata decat in situatii fffff extreme.Ar trebui sa iaba doua nume :unul pentru caracterul care il stiu si altul pentru geamnaul negru care se razavrateste cateodata ,atat de diferiti sunt .Logodnicul meu insa e un adevarat inger pana in prezent.Suntem impreuna de doi ani .E de o rabdare nemaivazuta ,o judecata limpede ,un calm impecabil si ma accepta cu toate nebuniile caracterului meu,tragandu-ma mereu inapoi cand pun pasul gresit si impingundu-ma inainte cand ezit.Printre putinele zodii care pot face unui leu mereu.Nu zic asta din prea multa mandrie ci pentru faptul ca leul este fff complex ,dificil si sensibil.Cei care au unul sau sunt stiu exact despre ce vb.(in special leii de august).
Repet asta e doar opinia mea .Repet acest lucru pentru a descuraja inocentii sa isi expuna stupizeniile si atacurile frontale deoarece nu ma voi lamenta la a raspunde ."Nu te duela niciodata cu un prost! te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"
abbeyonce
Postat pe 30 Martie 2010 17:51
Eu sunt o capricoarna si acum ceva timp am fost cu un baiat din zodia gemeni. Relatia poate ca ar fi durat si pot sa iti spun chiar ca eu am fost cea care a gresit....Nu intotdeauna este la fel, depinde si de caracter ....dar un singur lucru ma deranja la acest geaman ...faptul ca era de o infidelitate nemaintalnita ....si poate ca de asta alegeam si eu de multe ori sa ma avant in alte activitati care nu il implicau. Capricornilor le este cam teama de a nu fi dezamagiti, si mai ales de gemeni in jurul carora trebuie sa recunoastem roiesc persoanele de sex opus ca albinutzele ...cand un capricorn sta langa un geaman il iubeste cu adevarat ....altfel nu ar rezista nici 30 de minute...
kudikagirl05
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:26
si eu sunt in zodia gemeni nascut pe 2 iuniesi treaba nasoala e ca mie imi place foarte mult de o fata capricorn si nu cred ca ea ma place
i-am spus ca o plac si a spus ca ar fi mai bine sa ramanem prieteni si atat
kudika190568
Postat pe 31 Mai 2010 09:08
eu sunt capricoarna iar iubitul meu este geaman....pot spune ca ne intelegem bine in pat,avem aceleasi glume,acelasi sarcasm...numai ca gemenii sunt duali,deci inseala,mereu sunt in cautarea a ceva nou si desi iti spun ca te iubesc,vor calca stramb la un moment dat...si apropo,sunt maestri in ale minciunilor.
kudika342267
Postat pe 19 Decembrie 2010 18:39
De la: abbeyonce, la data 2010-03-30 17:51:54...capricornii nu sunt oameni de familie.Sunt aventurieri(nu neaparat escapade sentimentale)le place singuratatea ,isi adora independenata si motoul lor in viata sunt banii si vor face orice pentru asta.Mai mereu ii vei vedea traind la un nivel de viata pe care realmente nu si-l permit.Sunt egoisti,vanitosi,ascunsi,mincinosi,indiferenti fata de ceilalti si se adora pe sine..[quote]

Nu stiu de unde ai copiat caracterizarile dar asta pe care l-ai descris mai sus este chiar geamanul! Dual, mincinos, superficial, iresponsabil, puturos, guraliv, tot timpul in cautare de chilipiruri si castiguri nemuncite, infidel, instabil, nesigur pe el, cu capul in nori. Relatia cu capricornul ii potriveste ca o manusa, pentru ca acesta il va cara in spinare toata viata si va munci pentru el.
Capricornului îi place sa munceasca, e ambitios, disciplinat, perseverent si stie exact ce vrea. Pentru el, banii sunt o modalitate de a urca pe scara sociala. Este teribil de precaut si serios, in dragoste este statornic, se indragosteste tare si pentru totdeauna !

Mai nou, zodia constituie un criteriu la angajare si trebuie sa te dezamagesc, dar, in timp ce capricornii sunt cap de lista, gemenii nici macar nu se numara printre favoriti!

´´O companie austriaca se afla in centrul unui scandal dupa ce autoritatile au fost sesizate ca firma de asigurari angajeaza doar persoane nascute in anumite zodii.
In anuntul dat de companie intr-un ziar din Salzburg se stipula ca "pretendentii" la post sa fie nascuti in zodia Capricornului, Taurului, Varsatorului, Berbecului sau Leului, informeaza The Telegraph.
Grupurile care lupta pentru egalitate au pus imediat problema in discutie, acuzand firma de asigurari de discriminare. Raspunsul acesteia a fost ca studiile realizate in interiorul companiei au aratat ca acestia sunt cei mai buni angajati.
Cum marea majoritate a salariatilor erau nascuti sub aceste semne zodiacale, reprezentantii firmei au spus ca nu vor decat sa continue aceasta politica. ´´



mika76
Postat pe 20 Decembrie 2010 11:51
De la: ralu_zar, la data 2009-05-13 16:55:42ufff....eu cand aud de gemeni mi se ridica paru' pe mine
Valy90
Postat pe 20 Decembrie 2010 11:57
De la: mika76, la data 2010-12-20 11:51:52
De la: abbeyonce, la data 2010-03-30 17:51:54...capricornii nu sunt oameni de familie.Sunt aventurieri(nu neaparat escapade sentimentale)le place singuratatea ,isi adora independenata si motoul lor in viata sunt banii si vor face orice pentru asta.Mai mereu ii vei vedea traind la un nivel de viata pe care realmente nu si-l permit.Sunt egoisti,vanitosi,ascunsi,mincinosi,indiferenti fata de ceilalti si se adora pe sine..

[quote]
Nu stiu de unde ai copiat caracterizarile dar asta pe care l-ai descris mai sus este chiar geamanul! Dual, mincinos, superficial, iresponsabil, puturos, guraliv, tot timpul in cautare de chilipiruri si castiguri nemuncite, infidel, instabil, nesigur pe el, cu capul in nori. Relatia cu capricornul ii potriveste ca o manusa, pentru ca acesta il va cara in spinare toata viata si va munci pentru el.
Capricornului îi place sa munceasca, e ambitios, disciplinat, perseverent si stie exact ce vrea. Pentru el, banii sunt o modalitate de a urca pe scara sociala. Este teribil de precaut si serios, in dragoste este statornic, se indragosteste tare si pentru totdeauna !

Mai nou, zodia constituie un criteriu la angajare si trebuie sa te dezamagesc, dar, in timp ce capricornii sunt cap de lista, gemenii nici macar nu se numara printre favoriti!

´´O companie austriaca se afla in centrul unui scandal dupa ce autoritatile au fost sesizate ca firma de asigurari angajeaza doar persoane nascute in anumite zodii.
In anuntul dat de companie intr-un ziar din Salzburg se stipula ca "pretendentii" la post sa fie nascuti in zodia Capricornului, Taurului, Varsatorului, Berbecului sau Leului, informeaza The Telegraph.
Grupurile care lupta pentru egalitate au pus imediat problema in discutie, acuzand firma de asigurari de discriminare. Raspunsul acesteia a fost ca studiile realizate in interiorul companiei au aratat ca acestia sunt cei mai buni angajati.
Cum marea majoritate a salariatilor erau nascuti sub aceste semne zodiacale, reprezentantii firmei au spus ca nu vor decat sa continue aceasta politica. ´´



mika76
Postat pe 20 Decembrie 2010 12:14
De la: zana_maseluta, la data 2009-05-12 16:42:46sunt zodia gemeni iar prietenul meu este capricorn..suntem impreuna d aproape 2 ani si totul a fst ok nu s-a skimbat fte mult doar ca akum este fte preocupat d afaceri si qm s faca bani si nu imi mai acorda atentia pe care mi-o acorda inainte...stie cineva despre compatibilitatea dintre aceste 2 zodii?
ms::D


intr-o relatie nu conteaza zodia,ci dragostea si respectul!
ioanab90
Postat pe 14 Ianuarie 2011 12:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
It's about attitude not altitude........ 15 De la: Cassey 26 Decembrie 2008 15:39
Ce parere aveti 28 De la: ayuly08angel 26 Septembrie 2009 04:13
ati fii in stare sa donati 1 euro pt un caz umanitar??? 1 De la: omenie 22 Iunie 2010 21:12
Relatiile toxice.. 6 De la: byank888 7 Februarie 2014 19:19
o sansa pentru un suflet prea mic ca sa spuna ce-l doare 3 De la: samara_b 13 Iulie 2009 07:20