Setari Cookie-uri

cum poti uita un barbat care a insemnat totul pentru tine(fata) si care s-a luat dupa toata lumea mai putin dupa cea care-l iubea si cu care isi petrecea fiecare zi, de 1 an si 4 luni?

cand viata iti ofera o persoana jumatatea ta pe care o faci parte incorporata din tine apoi el isi asculta rudele prietenii si apeleaza si la chiromantie si vrajitorie , totul facand ca si cand sa te raneasca fara sa simtii nimic decat in ultimul moment cand deja totul s-a sfarsit.
cum poti sa uiti o persoana si o relatie cu care ai impartit o perioada de timp lunga in care tu si el ati fost ca un intreg .
el iti ofera ce nimeni toata viata ta nu ti a oferit bani, bunastare, prietenie , intelegere aceea chimie pe care se zice ca o simti o data in viata .
care te cere de la parinti si rude care iti ofera inelul de logodna care este simbolul unui inceput impreuna , cu care iti cuperi tot ce ti trebuie pentru o viata impreuna tot pentru casa si restul, iar apoi da totul pe vorbe pe o gelozie si posesivitate orbeasca bolnava pe suse si intrigile altora.
atunci cum faci sa ti mai continui viata ca si cum nu s-a intamplat nimic , cum poiti sa mai lucrezi sa ti vezi de cursul vietii sa intri in propria casa in care totul iti aduce aminte de el si tot ce ati trait, si facut -construit impreuna , dupa ce acum in primavara var trebuia sa ne casatorim .
nu stiu cum poti sa te ridici de jos dupa asa ceva ?

Postat pe 11 Mai 2009 09:32
Daca era jumatatea ta nu asculta de altii (doar daca ai gresit tu cu ceva si ei au dreptate). Tu ai vrut sa crezi ca era jumatatea ta, realitatea ti-a demonstrat ca nu era asa. Si acum iti pare rau ca nu o sa mai ai bani, bunastare, prietenie , intelegere, aceea chimie pe care se zice ca o simti o data in viata?. De ce are o gelozie si posesivitate orbeasca? are motive? ca daca nu are, pare genul de barbat de care femeile fug
metal
Postat pe 11 Mai 2009 12:08
metal are dreptate!daca intr-adevar tinea la tine, te iubea, nu apela la vrajitorii sau alte asemenea, nu conta mai mult parerea prietenilor, rudelor...!!
nu zice nimeni ca e usor, dar nu e nici imposibil!la urma urmei sunt altii care se despart dupa ani multi (!!!) impreuna, dupa casnicii din care au rezultat si copii si care aveau muuuult mai multe de impartit impreuna!si cu toate astea nu a fost sa fie!!
asa ca bucura-te de viata si ai sa vezi ca o sa rasara soarele si pe starda ta pana la urma!! iti tin pumnii!
anca0704
Postat pe 11 Mai 2009 19:28
Nimic nu este imposibil!
kudikaroxi
Postat pe 13 Mai 2009 17:28
De la: kudika024190, la data 2009-05-11 09:32:50
nu stiu cum poti sa te ridici de jos dupa asa ceva ?


nici eu nu stiu CUM poti, stiu doar ca TREBUIE !! ....
si de acum inainte, SA NU MAI PUI PE NIMENI INAINTEA TA...
morticia_adams
Postat pe 13 Mai 2009 22:19
ce nu te omoara te intareste , nu uita asta
Peony
Postat pe 13 Mai 2009 23:21
De la: morticia_adams, la data 2009-05-13 22:19:28
De la: kudika024190, la data 2009-05-11 09:32:50
nu stiu cum poti sa te ridici de jos dupa asa ceva ?


nici eu nu stiu CUM poti, stiu doar ca TREBUIE !! ....
si de acum inainte, SA NU MAI PUI PE NIMENI INAINTEA TA...


Ce educatie!
Mai aveai sa spui ”ochi pt ochi si dinte pt dinte” si totul era...
kudikaroxi
Postat pe 14 Mai 2009 15:13
ridica-te si umbla , scutura-te daca e cazul
nu-ti mai plange neajunsurile
out din viata ta
bazgodia
Postat pe 9 Iunie 2009 16:45
Am auzit si citit multe povesti asemanatoare cu a ta, adik mai aveau nu stiu cat pana la casatorie, chiar situatii cu local inchiriat si totul pregatit unde unul din ei a renuntat, prin urmare ia partea frumoasa a lucrurilor pt ca si viata de una singura iti permite anumite libertati si placeri pe care in cuplu nu le ai, si mai e o chestie, si daca s/a luat dupa altii si a facut ce a facut, inseamna ca nu te merita si nu e suficient de capabil sa lupte pt ceea ce vrea, si in plus era doar o legalizare ca doar nu umbla cainii cu colaci in coada cand te casatoresti, ie te na!
oana84onutza
Postat pe 18 Februarie 2010 18:07
Ce zice? Ce zice?
ankris
Postat pe 18 Februarie 2010 18:09
daca vrei sa te ridici chiar poti, totul tine de vointa
yumy
Postat pe 18 Februarie 2010 18:12
De la: ankris, la data 2010-02-18 18:09:31Ce zice? Ce zice?
a lasat-o ala si nu stiu cum sa se mai ridice acum
yumy
Postat pe 18 Februarie 2010 18:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
E VREO LIMITA .......PANA ITI PIERZI CONTROLUL?? 49 De la: m_manoka 10 Februarie 2009 14:10
indragostit de altcineva 13 De la: kudika_21131 28 Noiembrie 2012 14:27
ce este in capul lui??? 4 De la: licuriciul_zapacit 8 Mai 2010 01:16
RE: Buna... 6 De la: cristiana_cris 13 August 2009 14:43
nu stie ce vrea... 22 De la: oana84onutza 30 Noiembrie 2009 16:51