Setari Cookie-uri

Mi-e greu, mi-e tare greu.....

Mi-e greu, mi-e tare greu acum cand scriu aceste cuvinte.Stau in aceeasi camera in care s-au petrecut atatea lucruri frumoase, dar si aceeasi camera in care a dus la aceasta despartire, stau si ma intreb DE CE? DE CE? DE CE?
Singuratatea ma termina, gandurile si intrebarile la fel si totodata nu stiu daca o mai pot duce si pe asta.........Inainte ma rugam la Dumnezeu sa ma ajute sa trec peste singuratate, si m-a ajutat. Am intalnit femeia cu care ma vedeam pana la capat , la fel spunea si ea.Dupa aceea m-am rugat , Doamne nu sa mi-o iei si pe asta, dar am uitat cel mai important lucru, am uitat sa intreb: Doamne si cat ma costa????? Si m-a costat.Acum stau ma uit in urma si nu pot intelege ce s-a intamplat, vroiam din tot sufletul sa fac numai bine si mi-a iesit totul pe dos.De multe ori iubim pe cineva, si totusi datorita anumitor fapte sau imprejurari, descoperim ca acea relatie nu este posibila.O pasiune nebuna, urmata de constatarea brusca a realitatii este semnul clar al unui esec. Despartirea este doar o chestiune de timp. Nu am vrut sa cred, am ajuns sa ma mint singur si totusi e o realitate dura. Nu mai exista nimic din tot ce-a fost, din toate planurile facute. S-a ales praful de ele.Acum ma rog sa am puterea sa trec peste tot ce-a fost, desi de multe ori am impresia ca nu pot trece peste asta.Nu stiu ce as mai putea face, nu stiu incotro sa ma indrept, nu stiu cum sa-mi alin suferinta. Nu sunt chiar o victima, dar intr-o relatie nu cred ca numai unul e de vina.N-am stiut cum sa ma comport cu ea, na-m stiut cum sa ne comportam unul cu altul.Acum mi-e greu, mi-e tare greu..............si nu stiu cum sa trec peste asta.
Bono
Postat pe 14 Mai 2009 17:34
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 14 Mai 2009 17:38
despartirile sunt intotdeauna dureroase
yumy
Postat pe 14 Mai 2009 17:40
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-05-14 17:38:24


Subscriu
Diavolyta_
Postat pe 14 Mai 2009 17:41
of, doamne...
ti ash spune sa ieshi din camera aia care cred k te termina psihic... dar va suna a cliseu... asha k e mai v=bine sa mai ramai o perioada acolo... las k iti revii tu
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 14 Mai 2009 17:41
SI cum crezi u ca o sa treci peste tot ? sti cum se zice timpul le rezolva pe toate
andapui
Postat pe 14 Mai 2009 17:42
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-05-14 17:41:30of, doamne...
ti ash spune sa ieshi din camera aia care cred k te termina psihic... dar va suna a cliseu... asha k e mai v=bine sa mai ramai o perioada acolo... las k iti revii tu

hm e bine si sa iasa si sa raman in camera acum ramane la aprecierea timpului
yumy
Postat pe 14 Mai 2009 17:43
uitaricooooo ce face aia mica????
Diavolyta_
Postat pe 14 Mai 2009 17:43
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-14 17:43:21uitaricooooo ce face aia mica????


cred k chitaie dupa mine shi io chitai dupa ea... dar in surdina k dupa aia parca ii vad pe colegi cum cauta ceva ce nu e....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 14 Mai 2009 17:45
Timpul le rezolva pe toate,si vindeca sufletul.poate nu crezi ,dar o sa vezi.dupa un timp,ai sa vezi lucrurile altfel.cand m-am despartit de o persoana pe care o iubeam foarte mult,eu l-am rugat pe d-zeu " te rog doamne,fa sa treaca timpul,sa mi se vindece sufletul,si sa mai uit din durerea aceasta",si da ,doar cu trecerea timpului,am reusit sa mai uit din durere,sa sa mi se vindece sufletul.sper sa ti se vindece sufletul.
nefertitiafrodita
Postat pe 14 Mai 2009 17:47
pana sa citesc tot ...la cat de distrus pare am crezut ca i-a murit cineva
ralu_zar
Postat pe 14 Mai 2009 17:47
De la: Bono, la data 2009-05-14 17:34:40Mi-e greu, mi-e tare greu acum cand scriu aceste cuvinte.Stau in aceeasi camera in care s-au petrecut atatea lucruri frumoase, dar si aceeasi camera in care a dus la aceasta despartire, stau si ma intreb DE CE? DE CE? DE CE?
Singuratatea ma termina, gandurile si intrebarile la fel si totodata nu stiu daca o mai pot duce si pe asta.........Inainte ma rugam la Dumnezeu sa ma ajute sa trec peste singuratate, si m-a ajutat. Am intalnit femeia cu care ma vedeam pana la capat , la fel spunea si ea.Dupa aceea m-am rugat , Doamne nu sa mi-o iei si pe asta, dar am uitat cel mai important lucru, am uitat sa intreb: Doamne si cat ma costa????? Si m-a costat.Acum stau ma uit in urma si nu pot intelege ce s-a intamplat, vroiam din tot sufletul sa fac numai bine si mi-a iesit totul pe dos.De multe ori iubim pe cineva, si totusi datorita anumitor fapte sau imprejurari, descoperim ca acea relatie nu este posibila.O pasiune nebuna, urmata de constatarea brusca a realitatii este semnul clar al unui esec. Despartirea este doar o chestiune de timp. Nu am vrut sa cred, am ajuns sa ma mint singur si totusi e o realitate dura. Nu mai exista nimic din tot ce-a fost, din toate planurile facute. S-a ales praful de ele.Acum ma rog sa am puterea sa trec peste tot ce-a fost, desi de multe ori am impresia ca nu pot trece peste asta.Nu stiu ce as mai putea face, nu stiu incotro sa ma indrept, nu stiu cum sa-mi alin suferinta. Nu sunt chiar o victima, dar intr-o relatie nu cred ca numai unul e de vina.N-am stiut cum sa ma comport cu ea, na-m stiut cum sa ne comportam unul cu altul.Acum mi-e greu, mi-e tare greu..............si nu stiu cum sa trec peste asta.



Nu e usor sa treci printr-un esec......dar nici capat de lume.
Poti invata din greseli....
Capul sus
andreea1976
Postat pe 14 Mai 2009 17:49
De la: ralu_zar, la data 2009-05-14 17:47:56pana sa citesc tot ...la cat de distrus pare am crezut ca i-a murit cineva

pey cand te desparti de cineva pe care il iubesti e ca si cum ar muri
yumy
Postat pe 14 Mai 2009 17:50
E cumplit ceea ce traiesti atunci cand suferi,dar intotdeauna exista o portita de scapare.Daca stai inchis intre patru pereti si plangi nu rezolvi nimic.
dana_mv
Postat pe 14 Mai 2009 17:56
De la: yumalai, la data 2009-05-14 17:50:46
De la: ralu_zar, la data 2009-05-14 17:47:56pana sa citesc tot ...la cat de distrus pare am crezut ca i-a murit cineva

pey cand te desparti de cineva pe care il iubesti e ca si cum ar muri


cam asta e sentimentu, intr adev. dar stim inauntru nostru k nu cap de lume. dar uneori ne place sa suferim, sa dramatizam. hai sa fim seriosi k toti am trecut prin astfel de experiente
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 14 Mai 2009 17:57
orice despartire doare al dracu de tare! si eu stiu asat... si multi dintre noi cei care suntem pe acest site.... incearca si ia lucrurile ca atare.... iesi din camera ..plimba-te .. fa orice altceva decat sa stai in locul unde amintirile sunt mereu vii !!!!!!!!!!!!!!!!! capul sus!!
kudika_daniela
Postat pe 14 Mai 2009 17:59
De la: kudika_daniela, la data 2009-05-14 17:59:12 orice despartire doare al dracu de tare! si eu stiu asat... si multi dintre noi cei care suntem pe acest site.... incearca si ia lucrurile ca atare.... iesi din camera ..plimba-te .. fa orice altceva decat sa stai in locul unde amintirile sunt mereu vii !!!!!!!!!!!!!!!!! capul sus!!


As vrea sa pot, as vrea sa visez din nou, dar nu am cum, de vreo saptamana nu am dormit aproape deloc. Ma chinui, incerc sa inteleg, incerc sa trec peste, dar nu stiu daca o mai pot duce si pe asta. E a treia palma luata de la viata. Incep sa ma intreb unde gresesc, sau daca gresesc, nu stiu.Nu mi-e bine, imi curg lacrimile cand scriu aceste randuri, am ajuns sa plang ca un copil. Dar stiu ca cel mai important este psihicul fiecarui om si puterea de a intelege ca….asta e, s-a terminat.Si totusi nu pot trece peste.Habar nu am de ce postez aici , probabil o fac pentru ca nu am la cine sa ma plang,nu stau prea bine cu prietenii.Incerc sa ma ridic uneori dar tot ce fac e sa ma afund si mai tare. Eu nu am fost niciodata un luptator... Intotdeauna mi s-a parut ca viata e buna cu mine si ca imi da ceea ce mi-am dorit... poate pentru ca niciodata nu am stiut cu adevarat ce imi doresc...dar intotdeauna mi-am dorit iubirea, si ea s-a spulberat. O visez noaptea, ziua ma gandesc la ea, nu stiu daca as mai putea sa ma impac cu ea! Insa, dorul de ea tot a ramas, dorul de clipele impreuna, imi e dor de ea cum era inainte, cand era a mea. Acum totul s-a sfarsit dar va ramane in inima mea pentru totdeauna asa cum era cand era a mea. Am gresit... orice om greseste, am pierdut... orice greseala se plateste...
Bono
Postat pe 14 Mai 2009 21:03
De la: Bono, la data 2009-05-14 21:03:16
De la: kudika_daniela, la data 2009-05-14 17:59:12 orice despartire doare al dracu de tare! si eu stiu asat... si multi dintre noi cei care suntem pe acest site.... incearca si ia lucrurile ca atare.... iesi din camera ..plimba-te .. fa orice altceva decat sa stai in locul unde amintirile sunt mereu vii !!!!!!!!!!!!!!!!! capul sus!!


As vrea sa pot, as vrea sa visez din nou, dar nu am cum, de vreo saptamana nu am dormit aproape deloc. Ma chinui, incerc sa inteleg, incerc sa trec peste, dar nu stiu daca o mai pot duce si pe asta. E a treia palma luata de la viata. Incep sa ma intreb unde gresesc, sau daca gresesc, nu stiu.Nu mi-e bine, imi curg lacrimile cand scriu aceste randuri, am ajuns sa plang ca un copil. Dar stiu ca cel mai important este psihicul fiecarui om si puterea de a intelege ca….asta e, s-a terminat.Si totusi nu pot trece peste.Habar nu am de ce postez aici , probabil o fac pentru ca nu am la cine sa ma plang,nu stau prea bine cu prietenii.Incerc sa ma ridic uneori dar tot ce fac e sa ma afund si mai tare. Eu nu am fost niciodata un luptator... Intotdeauna mi s-a parut ca viata e buna cu mine si ca imi da ceea ce mi-am dorit... poate pentru ca niciodata nu am stiut cu adevarat ce imi doresc...dar intotdeauna mi-am dorit iubirea, si ea s-a spulberat. O visez noaptea, ziua ma gandesc la ea, nu stiu daca as mai putea sa ma impac cu ea! Insa, dorul de ea tot a ramas, dorul de clipele impreuna, imi e dor de ea cum era inainte, cand era a mea. Acum totul s-a sfarsit dar va ramane in inima mea pentru totdeauna asa cum era cand era a mea. Am gresit... orice om greseste, am pierdut... orice greseala se plateste...

stiu e foarte complicat asa va fii o buna perioada din viata trebuie sa incerci sa te detasezi de situatie si sa fii puternic
yumy
Postat pe 14 Mai 2009 21:06
De la: Bono, la data 2009-05-14 21:03:16
De la: kudika_daniela, la data 2009-05-14 17:59:12 orice despartire doare al dracu de tare! si eu stiu asat... si multi dintre noi cei care suntem pe acest site.... incearca si ia lucrurile ca atare.... iesi din camera ..plimba-te .. fa orice altceva decat sa stai in locul unde amintirile sunt mereu vii !!!!!!!!!!!!!!!!! capul sus!!


As vrea sa pot, as vrea sa visez din nou, dar nu am cum, de vreo saptamana nu am dormit aproape deloc. Ma chinui, incerc sa inteleg, incerc sa trec peste, dar nu stiu daca o mai pot duce si pe asta. E a treia palma luata de la viata. Incep sa ma intreb unde gresesc, sau daca gresesc, nu stiu.Nu mi-e bine, imi curg lacrimile cand scriu aceste randuri, am ajuns sa plang ca un copil. Dar stiu ca cel mai important este psihicul fiecarui om si puterea de a intelege ca….asta e, s-a terminat.Si totusi nu pot trece peste.Habar nu am de ce postez aici , probabil o fac pentru ca nu am la cine sa ma plang,nu stau prea bine cu prietenii.Incerc sa ma ridic uneori dar tot ce fac e sa ma afund si mai tare. Eu nu am fost niciodata un luptator... Intotdeauna mi s-a parut ca viata e buna cu mine si ca imi da ceea ce mi-am dorit... poate pentru ca niciodata nu am stiut cu adevarat ce imi doresc...dar intotdeauna mi-am dorit iubirea, si ea s-a spulberat. O visez noaptea, ziua ma gandesc la ea, nu stiu daca as mai putea sa ma impac cu ea! Insa, dorul de ea tot a ramas, dorul de clipele impreuna, imi e dor de ea cum era inainte, cand era a mea. Acum totul s-a sfarsit dar va ramane in inima mea pentru totdeauna asa cum era cand era a mea. Am gresit... orice om greseste, am pierdut... orice greseala se plateste...

apropo....super draguta fetita ...si capul sus , timpul le rezolva pe toate
ralu_zar
Postat pe 14 Mai 2009 21:11

De la: yumalai, la data 2009-05-14 21:06:02stiu e foarte complicat asa va fii o buna perioada din viata trebuie sa incerci sa te detasezi de situatie si sa fii puternic

Incerc sa ma detasez de situatie, dar parca pe timp ce trece parca tot mai rau e.M-am jucat cu destinul, nu am stiut sa profit de el, stiam ca despartirile sunt dureroase, acum suport consecintele.
Nu stiu cat o sa mai rezist in situatia asta, gandurile ma omoara, sunt o fire slaba si sentimentala. Oare de ce vad doar partea rea a lucrurilor, am ajuns in orice amintire sa cred ca eu sunt de vina, desi in constientul meu stiu ca nu e asa. S-au facut greseli de ambele parti. N-am vrut decat sa fac sa fie bine, dar de cele mai multe ori nu mi-a iesit.Stau si ma intreb oare cu ce-am gresit de platesc atata?
Bono
Postat pe 15 Mai 2009 07:13
De la: Bono, la data 2009-05-15 07:13:40
De la: yumalai, la data 2009-05-14 21:06:02stiu e foarte complicat asa va fii o buna perioada din viata trebuie sa incerci sa te detasezi de situatie si sa fii puternic

Incerc sa ma detasez de situatie, dar parca pe timp ce trece parca tot mai rau e.M-am jucat cu destinul, nu am stiut sa profit de el, stiam ca despartirile sunt dureroase, acum suport consecintele.
Nu stiu cat o sa mai rezist in situatia asta, gandurile ma omoara, sunt o fire slaba si sentimentala. Oare de ce vad doar partea rea a lucrurilor, am ajuns in orice amintire sa cred ca eu sunt de vina, desi in constientul meu stiu ca nu e asa. S-au facut greseli de ambele parti. N-am vrut decat sa fac sa fie bine, dar de cele mai multe ori nu mi-a iesit.Stau si ma intreb oare cu ce-am gresit de platesc atata?

stiu cum e cand pui la suflet ti se pare ca tot raul se abate numai asupra ta si ca situatia nu se mai termina
n-ai gret cu nimic pur si simplu e o incercare din viata ta si trebuie sa inveti sa fii puternic
zambeste azi e o noua zi
yumy
Postat pe 15 Mai 2009 07:17
De la: Bono, la data 2009-05-14 17:34:40Mi-e greu, mi-e tare greu acum cand scriu aceste cuvinte.Stau in aceeasi camera in care s-au petrecut atatea lucruri frumoase, dar si aceeasi camera in care a dus la aceasta despartire, stau si ma intreb DE CE? DE CE? DE CE?
Singuratatea ma termina, gandurile si intrebarile la fel si totodata nu stiu daca o mai pot duce si pe asta.........Inainte ma rugam la Dumnezeu sa ma ajute sa trec peste singuratate, si m-a ajutat. Am intalnit femeia cu care ma vedeam pana la capat , la fel spunea si ea.Dupa aceea m-am rugat , Doamne nu sa mi-o iei si pe asta, dar am uitat cel mai important lucru, am uitat sa intreb: Doamne si cat ma costa????? Si m-a costat.Acum stau ma uit in urma si nu pot intelege ce s-a intamplat, vroiam din tot sufletul sa fac numai bine si mi-a iesit totul pe dos.De multe ori iubim pe cineva, si totusi datorita anumitor fapte sau imprejurari, descoperim ca acea relatie nu este posibila.O pasiune nebuna, urmata de constatarea brusca a realitatii este semnul clar al unui esec. Despartirea este doar o chestiune de timp. Nu am vrut sa cred, am ajuns sa ma mint singur si totusi e o realitate dura. Nu mai exista nimic din tot ce-a fost, din toate planurile facute. S-a ales praful de ele.Acum ma rog sa am puterea sa trec peste tot ce-a fost, desi de multe ori am impresia ca nu pot trece peste asta.Nu stiu ce as mai putea face, nu stiu incotro sa ma indrept, nu stiu cum sa-mi alin suferinta. Nu sunt chiar o victima, dar intr-o relatie nu cred ca numai unul e de vina.N-am stiut cum sa ma comport cu ea, na-m stiut cum sa ne comportam unul cu altul.Acum mi-e greu, mi-e tare greu..............si nu stiu cum sa trec peste asta.

nu stiu dak poate cineva sa-ti aline sufletul....pot doar sa-ti zic sa incerci sa nu mai stai in casa,incearca sa-ti faci noi cunostinte sa iesi in lume...am fost acolo unde esti u acum de 2 ori pt acelasi barbat,pt barbatul cu care sunt si in ziua de azi...prima oara am stat in casa am plans si am fumat desii eu nu fumez....au fost singurele lucruri pe care vroiam sa le fac,nu am vorbit cu nimeni timp de 2 saptamani nu am tras nici macar draperiile de la geamuri am ajuns la 42 de kg....in schimb a 2 a oara am iesit in lume,am zambit desii sufletul imi era praf,am mers in cluburi cu prietenele desii imi venea sa urlu de durere si nu visam decat la acel telefon venit din partea lui!!! dar a 2-a oara am continuat sa traiesc,am ras, am plans am facut tot ce se putea face si asta poate k mi la adus inapoi....poate atunci a realizat k pot si fara el si k ma va pierde!!! razi,zambeste si ia ce e mai bun de la viata nu te inchide in casa,nu-ti priva mintea si trupul de micile placeri ale vietii,capul sus si multa bafta sper sa te ajute cu ceva ceea ce am scris aici....
bruneagra25
Postat pe 15 Mai 2009 10:17

De la: bruneagra25, la data 2009-05-15 10:17:39nu stiu dak poate cineva sa-ti aline sufletul....pot doar sa-ti zic sa incerci sa nu mai stai in casa,incearca sa-ti faci noi cunostinte sa iesi in lume...am fost acolo unde esti u acum de 2 ori pt acelasi barbat,pt barbatul cu care sunt si in ziua de azi...prima oara am stat in casa am plans si am fumat desii eu nu fumez....au fost singurele lucruri pe care vroiam sa le fac,nu am vorbit cu nimeni timp de 2 saptamani nu am tras nici macar draperiile de la geamuri am ajuns la 42 de kg....in schimb a 2 a oara am iesit in lume,am zambit desii sufletul imi era praf,am mers in cluburi cu prietenele desii imi venea sa urlu de durere si nu visam decat la acel telefon venit din partea lui!!! dar a 2-a oara am continuat sa traiesc,am ras, am plans am facut tot ce se putea face si asta poate k mi la adus inapoi....poate atunci a realizat k pot si fara el si k ma va pierde!!! razi,zambeste si ia ce e mai bun de la viata nu te inchide in casa,nu-ti priva mintea si trupul de micile placeri ale vietii,capul sus si multa bafta sper sa te ajute cu ceva ceea ce am scris aici....

Multumesc, dar, nimeni nu poate sa ma ajute, dar intamplarile altora te ajuta oarecum.Pe undeva din mesajul tau imi fac sperante desarte, si nu mai vreau.Probabil am iubit-o mai mult decat mi-am dat seama, si nu am stiut sa-i arat asta, dar asa am simtit.Acum incerc sa ma rup cumva de ea, de toate amintirile , de tot ce-a insemnat relatia asta si nu reusesc. Nu stiu, zici ca s-a terminat lumea aici. Cred ca mi-am pus eu prea multe sperante in asta, nu am stiut sa ma controlez. Acum e tarziu......
Bono
Postat pe 15 Mai 2009 13:39
De la: Bono, la data 2009-05-15 13:39:28
De la: bruneagra25, la data 2009-05-15 10:17:39nu stiu dak poate cineva sa-ti aline sufletul....pot doar sa-ti zic sa incerci sa nu mai stai in casa,incearca sa-ti faci noi cunostinte sa iesi in lume...am fost acolo unde esti u acum de 2 ori pt acelasi barbat,pt barbatul cu care sunt si in ziua de azi...prima oara am stat in casa am plans si am fumat desii eu nu fumez....au fost singurele lucruri pe care vroiam sa le fac,nu am vorbit cu nimeni timp de 2 saptamani nu am tras nici macar draperiile de la geamuri am ajuns la 42 de kg....in schimb a 2 a oara am iesit in lume,am zambit desii sufletul imi era praf,am mers in cluburi cu prietenele desii imi venea sa urlu de durere si nu visam decat la acel telefon venit din partea lui!!! dar a 2-a oara am continuat sa traiesc,am ras, am plans am facut tot ce se putea face si asta poate k mi la adus inapoi....poate atunci a realizat k pot si fara el si k ma va pierde!!! razi,zambeste si ia ce e mai bun de la viata nu te inchide in casa,nu-ti priva mintea si trupul de micile placeri ale vietii,capul sus si multa bafta sper sa te ajute cu ceva ceea ce am scris aici....

Multumesc, dar, nimeni nu poate sa ma ajute, dar intamplarile altora te ajuta oarecum.Pe undeva din mesajul tau imi fac sperante desarte, si nu mai vreau.Probabil am iubit-o mai mult decat mi-am dat seama, si nu am stiut sa-i arat asta, dar asa am simtit.Acum incerc sa ma rup cumva de ea, de toate amintirile , de tot ce-a insemnat relatia asta si nu reusesc. Nu stiu, zici ca s-a terminat lumea aici. Cred ca mi-am pus eu prea multe sperante in asta, nu am stiut sa ma controlez. Acum e tarziu......





Nimeni nu poata sa-ti spuna ce sa faci...dar..TELEFON AI??dar EA ARE TELEFON..?suna-l...nu renunta
lizzy74
Postat pe 15 Mai 2009 13:49
De la: lizzy74, la data 2009-05-15 13:49:53Nimeni nu poata sa-ti spuna ce sa faci...dar..TELEFON AI??dar EA ARE TELEFON..?suna-l...nu renunta

Am vorbit in urma cu cateva zile si-a zis ca nu mai vrea, ca nu se mai poate, si ma roaga sa o las in pace.Am simtit ca nu mai vrea, ne-am mai despartit in urma cu vreo doua luni si n-am renuntat.Am reusit sa o conving, dar in sinea mea parca simteam ca nu v-a fi, si n-a fost.Relatia s-a racit parca in ultimul timp, nu stiu, asa simteam, cred ca a fost un ultim efort al ei. De data asta stiu ca nu mai sunt sanse si nici nu vreau sa insist. M-a rugat, o sa-i respect dorinta. O iubesc prea mult. Acum stau si sufar in tacere si sper sa trec peste tot cu bine.Dar pe timp ce trece parca tot mai rau e.
Bono
Postat pe 15 Mai 2009 16:15
Stii unde cred eu ca gresesti tu din prima? Ca te invinovatesti de tot ceea ce ti se intampla si nu te gandesti deloc si ca ea ar fi putut cauza aceasta despartire. Nu te mai inchide singur in camera nu mai sta singur! Si daca chiar atat de rau stai cu prietenii si nu ai cu cine sa iesi la o plimbare intr'un parc sau intr'un loc linistit sa'ti mai limpezesti mintea iesi singur. Eu una asa fac si da roade. E soare e frumos afara profita de ocazie. Trage adanc aer in piept si gandeste'te ca poate nu ea a fost sa fie, ca altcineva te merita mult mai mult. Incearca sa gandesti mai pozitiv si nu o zic doar de dragul de a o zice sau ca sunt eu mare cunoscatoare dar te intreb eu asa pe tine: ai incercat sa iti ocupi timpul cu totul altceva in afara de a te gandi cu ce ai gresit, unde de cate ori si de ce nu mai esti cu ea? Ai incercat macar pt. cateva minute sa te gandesti macar ca asta ar putea insemna un nou inceput pt. tine si poate unul mai bun? Ca ai nevoie de ceva care sa te merite si sa te aprecieze cu adevarat? Eu zic sa faci si chestia asta. IESI LA AER, ELIBEREAZA-TI MINTEA SI AMINTIRILE!!!!

Postat pe 15 Mai 2009 16:28
Tie iti e greu pentru ca te-ai obisnuit cu ea, cu tot ceea ce faceati impreuna. Pentru ca aveati povestea voastra. Ca sa treci peste o despartire trebuie sa incepi alta poveste. Stiu ca nu e usor. Dar nici nu te va ajuta cu nimic daca stai toata ziua in casa si o spun din proprie experienta.
Uite, citeste "Prima dimineata de dupa", De Jean Claude Kaufmann. Ca sa iti mai ocupi timpul si cu altceva. :)
ana_maria11
Postat pe 15 Mai 2009 16:41
De la: annamaria_ld, la data 2009-05-15 16:41:05Tie iti e greu pentru ca te-ai obisnuit cu ea, cu tot ceea ce faceati impreuna. Pentru ca aveati povestea voastra. Ca sa treci peste o despartire trebuie sa incepi alta poveste. Stiu ca nu e usor. Dar nici nu te va ajuta cu nimic daca stai toata ziua in casa si o spun din proprie experienta.
Uite, citeste "Prima dimineata de dupa", De Jean Claude Kaufmann. Ca sa iti mai ocupi timpul si cu altceva. :)

Foarte adevarat, obisnuinta si aveam povestea noastra. S-a ales praful de tot. Desi sunt un cititor inrait, nu mai pot fi atent la nimic. Naiba stie ce-am patit, am mai trecut prin asa ceva, dar parca acum e mai greu ca niciodata.Incerc sa ma mint, dupa care renunt.Incerc sa o urasc, dar nu reusesc.
Bono
Postat pe 15 Mai 2009 17:07
Nu ai patit nimic. Tot ce ai spus se intampla din cauza ca te-ai despartit de putin timp de ea si ea nu era doar una din fetele cu care ai fost tu. Era mai speciala. Inca nu esti obisnuit ca viata ta sa fie altfel. Probabil ca te gandesti cum sa faci ca totul sa fie ca inainte, pentru ca, de fapt, tu nu ai acceptat inca ideea ca nu mai sunteti impreuna. Si neputinta doare mai mult decat despartirea (asta cred eu, nu inseamna ca e si cazul tau).
Mergi la un film in oras. Si, sincer, nu cred ca ar trebui sa vezi o comedie, mai ales una romantica. Mie una nu mi se pare ca te-ar putea ajuta cumva. Mai degraba un film la care sa trebuiasca sa fii atent.
ana_maria11
Postat pe 15 Mai 2009 18:16
stii ce cred eu????????/ca ar trebui sa o cauti....si situatia mea e asemanatoare....el e singur....nu are prieteni....e un suflet ce are nevoie de iubire....EU IL IUBESC CUM NU VOI MAI IUBI NICIODATA....dar el e prea incapatinat .....am gresit si eu si a gresit si el.....fiecare in felul lui a incercat sa fie bine.....eu nu pot sa l uit...nu o sa l uit niciodata.....dar as vrea ca el sa vina sa mi spuna ca ma iubeste ...ca m a iubit si ma va iubi in ciuda a tot si toate....nu mai suntem doi copii...suntem maturi....si iubitul meu sta in camera lui si tare as vrea sa se gindeasca ca mai putem avea totusi o sansa...chiar daca eu i am spus ca nu mai vreau sa aud de el....stii ce e pacat?ca atunci cind iubim....irosim timpul cu certuri inutile in loc sa ne iubim....iubirea aceea frumoasa care ar trebui sa fie....
nu stiu de ce dar eu am tot facut pasi sa iau legatura cu el...in alte dati cind eram certati...dar acum nu mai pot sa fac asta...daca s a r intoarce ...in ciuda a ceea ce s a intimplat intre noi ultima oara...l as primi inapoi....il iubesc enorm....sper sa ti iei inima in dinti...sa lasi mindria la o parte si sa faci tu un pas...asa...ca barbat...si sa o cauti...sa i explici...sa comunicati...sincer...si eu trec prin ce treci tu....iti urez....succes....asculta ti inima...nu asculta persoanele care nu stiu ce se petrece cu adevarat in sufletul tau.....ai grija de tine...si incearca....
dulcesipasionala
Postat pe 15 Mai 2009 18:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vrea sa ma impac cu fosta mea prietena 7 De la: kudika082014 20 Noiembrie 2009 18:38
O problema. 23 De la: rashela 9 Ianuarie 2011 19:59
Ce sa fac????????????Sa ne despartim??????????? 15 De la: darksukkubus69 3 Octombrie 2009 21:21
Cum poti uita pe cineva... 2 De la: AndM 19 Iunie 2010 21:00
Despartire 44 De la: kudika341628 17 Decembrie 2010 22:04