Setari Cookie-uri

nu as fi crezut..

incerc sa redau povestea mea cat mai pe scurt: aveam doar 16 ani cand l am intalnit pe cel ce avea sa mi fie primul prieten, apoi sot, apoi tatal copilului meu.am divortat acum 3 ani(era un tip agresiv,posesiv, s totul se racise si din cauza faptului ca el a si plecat din tara).Imediat dupa divort am cazut de comun acord sa mai inercam o data pt copil.ne am impacat si m plecat impreuna cu el si copilul nostru in marea britanie..unde a urmat inca un an de chin.scandal ,panarama si batai.toate pt ca nu puteam trece de amintirile din trecut si plus ca devenise un om si mai imposibil..avea impresia ca l insel si cu umbra mea..in fine am hotarat sa pun pct. au urmat bine inteles si incercarile lui de a ma face sa ma intorc la el..isi cerea iertre si ca nu va mai face...nu l am mai crezut si de data asta..mi am vazut de drumul meu cu copilul,nu mi a fost usor singura intr o tara straina si cu un copil de 5 ani dupa mine dar am trecut cu bine.
cand ne am despartit imi zicea mereu ca ma va iubi toata viata lui a nu ma va uita niciodata..insa dupa numai cateva luni si a gasit o fata de numai 19 ani..cu care zice el a vrut sa si refaca viata sa ma poata uita.acum are si o fetita cu ea.de un an jumate de cand ne am despartit de tot nu am tinut leg nici macar pt copil..si asta ma doare.insa vreau sa va zic ..nu pot sa cred ca si acum il visez ca inca tin la el ca plang cand mi aduc aminte de noi..nu stiu daca e iubire sau doar o obsesie , sau sunt geloasa pe situatie..ca si a refacut viata intr un timp atat de scurt..la cat rau mi a facut nu stiu cum mai pot simti ceva pt el..iar acum o sapt a luat leg cu mine sa intrebe de copil...apoi au mai urmat ceva discutii..printre care mi a spus ca si azi plange pt mine si ca inca ma iubeste ca nu ma va uita...off doamne ca nu stiu cum am ajuns si io sa simt acelasi lucru ..cum as putea sa l uit cand se va intampla minunea asta. si io am pe cineva..tin la el..dar nu ma vad alaturi de el toata viata mea ..n ma vad sa l iubesc cu aceeasi intensitate..sau sa mai fac vreun copil vreodata in viata mea.
dulcycka
Postat pe 15 Mai 2009 12:58
Eu nu cred sa merite sa fie iertat. Nu te iubeste asta este purul adevar preluat din faptele lui. De ce te-a cautat acum si nu mai devreme? Si in plus a fost atat de egoist incat s-a folosit de copil ca sa ajunga la tine. Parerea mea este ca nu mai merita sa simti nimic ptr el, gandestete numai la calvarul trait alaturi de el, la batai, certuri si alte lucruri facute cu buna stiinta. Oare de ce s-a intors acum? Poate ptr ca a fost parasit, si nu stie unde sa se mai duca sau la cine sa se intoarca. Esti o femeie independenta si nu merita sa te complici din nou cu acea relatie daca poate fi numita asa. De ce? Ptr ca ai un copil cu el? Ptr ca il iubesti? Oare merita? Pana acum de ce nu s-a interesat de copilul vostru care in definitiv este doar al tau, el a fost un simplu donator de sperma, tu singura ti-ai asumat raspunderea acelui copil pana acum, tu ai luptat. NU MERITA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ideaa este ca barbatul cum este tratat cu indiferenta cu atta este mai incitat si vrea sa fie bagat in seama, si el a vazut ca nu l-ai mai cautat si s-a hotarat sa reinvie sentimentele tale ptr el. Mai bine nu-l mai privi ca barbat ci doar ca pe tatal copilului tau si atat, nimic mai mult. Eu una cred ca lupul isi schimba blana dar naravul ba. Este un barbat egoist care nu se gandeste decat la el, la tine s-a mai gandit? Sau a facut asta cu o intentie buna? Nu! Mai bine ramai langa barbatul care iti este alaturi acum, asta daca el te respecta si te accepta asa cum esti, fara obligatii. Fara sa te mai gandesti la o nunta, un copil, si fara sa mai crezi ca toti barbatii sunt la fel. Sa nu-ti mai fie frica de obligatii ptr ca nu toti sunt violenti. Acum eu ti-am dat un sfat, nu te pot ajuta in nici un fel sa-ti uiti fostul sot, asta depinde numai de tine. Multa bafta. Astept sa ne mai spui ce ai mai facut. XOXO Arabella.
arabella_neicu
Postat pe 15 Mai 2009 13:16
sunt frustrarile. d aia il visezi, d aia te gandesti la el. sunt frustrarile adunate pe parcusul anilor in care ai fost maltratata de el.... plus k s a mai adaugat shi urm frustrare: k el a mers mai departe... pe cand tu, nu....


asha k refa ti viatza... e pacat de tine sa ramai pe loc doar pt k ai fost victima unui monstru
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 15 Mai 2009 13:20
asa e fetelor aveti mare dreptate...nu m as intoarce la el pt nimik in lume asta e clar.insa ma macina amintirea lui ...doamne ca si azi noaptel am visat si l visez numai impreuna cu ea..parca ma duc sa o bat..doamne..cred ca locul meu e la un psiholog
dulcycka
Postat pe 15 Mai 2009 13:33
clar esti geloasa pe situatie , nu vreau sa cred ca vrei un barbat care sa te tina in baiatai si in scandal si mai rau , copilul sa creasca si el cu frustrari. a facut cat l-a dus mintea ca de la aia de 19 ani ce pretentii sa ai , lasa ca o sa vada si ea ca lupul isi schimba parul da naravul ba o sa iti refaci si tu viata , nu dispera , nu ai pierdut nimic.
Peony
Postat pe 15 Mai 2009 14:01
cum s-a comportat cu tine si cat de mult te-a facut sa suferi e real..nu uita...acum pt ce iti mai zice ca te iubeste? de ce nu a zis-o inainte? in loc ca sa te bata te lua in brate, te pupa ......iti zicea atunci ca te iubeste......nu -l mai crede !!!! si daca te iubea nu isi facea alta relatie cu alta plus un copil.... eu zic sa tai orice legatura cu el pentru un timp de 1 an, 2....nu mai incerca nici sa afli dela nimeni despre el..incerca sa te distrezi si tu putin ..poate asa intalnesti si tu pe cineva care iti va alina durerea

Postat pe 21 Mai 2009 17:39
si inteleg ca ti-a f greu.....dar incearca sa lasi trecutul in urma..fa-ti alte planuri de viitor..concebtreaza-te asupra fetitei tale...si da-i toata dragostea...si poti sa te duci si la psiholog sa te ajute.....

Postat pe 21 Mai 2009 17:41
hi
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 14:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna...listening too my story .. 37 De la: iulices 15 Aprilie 2009 02:45
problema it - installing a husband 3 De la: TIGRA 10 Decembrie 2010 14:08
Se va sfarsi vreodata dragostea? 55 De la: denis_3d25 18 Iulie 2011 11:32
nu-l inteleg !! 15 De la: BEL_AMY1 12 Ianuarie 2011 21:05
oare de ce s-a intamplat asa? 12 De la: kudika_14034 11 August 2012 18:08